Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Dílna a nářadí > Aku vrtacka Makita nebo Bosch?

Aku vrtacka Makita nebo Bosch?

host - xxx.xxx.136.171 (?)
18.2.2008 0:39

Už několik let používám aku příklepovou vrtačku Atlas Copco 14,4V a co do výkonu si jí nemohu vynachválit. Tyto vrtačky dnes vyrábí Milwaukee.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Jaka je vydrz baterie 10,8-LI?..., host, 27.12.2014
Já nemůžu dopustit na Bosch. Už rok používám..., host, 13.10.2014
Já zas odjakživa používám Bosch a jsem spoko..., Honza Z, 5.5.2014
Včera mi po sedmi letech skoro denního použí..., host, 15.4.2014
Makitu aku jsem spalil asi po mesici a zelen..., host, 23.2.2014

host - xxx.xxx.119.3 (?)
28.10.2007 7:15, počet návštěv: 217495
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry,

kterou aku vrtacku byste brali? Makita 6270DWAE nebo Bosch PSR 14,4 LI-2? Nevim jak je na tom s kvalitou Makita, s touto znackou zkusenosti moc nemam.

Připojit reakci   

andy.wise (328) - xxx.xxx.164.183 (?)
28.10.2007 11:43
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Ze zelené řady bosch mi nikdy nic dlouho nevydrželo. S touto konkrétní aku vrtačkou od bosche zkušenost nemám, ale Makitu 6270DWAE ano. Funguje skvěle. Bosch jistě také, ale tam byc hse bál o trvanlivost. Makita má kovová soukolí, bosch toto nikde neuvádí.
Připojit reakci

Miloš Vysloužil (417) - xxx.xxx.100.5 (?)
28.10.2007 12:14
Nic proti zadavateli dotazu, ale tyto příspěvky mi velmi zavání reklamou.
Připojit reakci

luiss (63) - xxx.xxx.212.130 (?)
28.10.2007 14:14
Jednoznačně Makita
Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.59 (?)
31.10.2007 13:55
Nepovažuji tento dotaz za reklamu, protože by mne to také zajímalo hlavně od těch, kdo tyto výrobky mají. Sám bych se přikláněl k Makitě. M.H.
Připojit reakci

xxx.xxx. (2807) - xxx.xxx.220.253 (?)
31.10.2007 14:53
Známý je stolař a když nám vyrobil a sestavovali jsme kuchyňskou linku, tak jsem se zeptal, jak je spokojen - používá Makitu - odpověděl, že při zatížení, které má musí mít takové nářadí. Zpočátku zkusil z důvodu i ceny jiné značky, ale že si nemůže dovolit, aby s nářadím měl problémy.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.150 (?)
31.10.2007 15:39

Aku vrtačku Makita 14,4V máme ve stol. dílně už skoro 10let a stále funguje. Pouze akumulátory jsou repasované, no a teď přestala fungovat nabíječka. Po vyzkoušení i jiného ručního nářadí, je to pro mě jasná jednička. Bosch mě za ty peníze spíše zklamal.

Mimochodem i v seriálu dr. House vrtají díry do hlavy Makitou :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.242 (?)
31.10.2007 20:16
Pokud to používá Dr. House z USA, tak myslím, že na světě už nic lepšího neexistuje.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.146.47 (?)
31.1.2008 1:18

koukam na zelenou bosch a vim ze uz si od nich nic nekoupim. je to druha vec ktera mi po zaruce odesla... makitu neznam, ale skoro se na ni tesim :)

Připojit reakci

PedroKV (208) - xxx.xxx.184.232 (?)
19.1.2011 9:07
Mám Bosch PSR 14,4 po záruce a pořád běhá perfektně.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.136.171 (?)
18.2.2008 0:39

Už několik let používám aku příklepovou vrtačku Atlas Copco 14,4V a co do výkonu si jí nemohu vynachválit. Tyto vrtačky dnes vyrábí Milwaukee.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.240.80 (?)
25.4.2008 3:51

Značka Atlas Copco se už u nás používá jen na kompresory, pneumatický věci atd, jinak je to nářadí totožný, jen v jiný barvě, vážně,(pod značkou Milwaukee je to červený), navíc je to totéž, jako nářadí AEG.   Ale to platí jen u nářadí, domácí spotřebiče jsou totožný zase AEG/Elektrolux/Zanussi...  Aby se v tom prase vyznalo, že?  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.124 (?)
27.2.2010 21:22

Ahoj,

co se kutilství týče, jsem začátečník - můžete mi nějakou poměr cena/výkon doporučit?

Děkuji, Jarda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.177 (?)
28.2.2010 0:40

Zdravím Dobrý večer

Jako prodejce vám to řeknu takhle začínám prodávat i profi zboží, mněl jsem na test 12V Modrou Bosch aku s samoutahovacím sklíčidlem, výkony

jsou mnohem vyšší jak neznačkové a hobby vrtačky od 18V

model to byl GSR 12 V, prodává se nová na aukru od 1Kč nějaký prodejce...

Jako koukal jsem co tahle mašinka umí.

Jinak Makita nevím prý je slabší jak Dewalt.

Časem budu autorizovaný prodejce všech těhlech značek, za velmi výhodních podmínek.

Nedávejte na radilové co tu radí bláboly někdy, omlouvám se ale když někdo ví že vrtačka víc blejská je jasný že uhlíky už došli a než s tím dělat do tý doby až se spálí motor (rotor) je největší blbost.Ložiska a vše to jsou banální opravy a nenechávat to do takového stádia až se zničí celá mašina, to máte jako auto a co koliv jiného.

Většina vad, oprav jsou jen z nedbalosti obsluhy.

zdar M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.38 (?)
10.3.2011 11:07
Jako budoucímu autorizovanému prodejci vám doporučuji dělat něco s tou češtinou, protože taková polowietnamština mne vždy odradí jako první.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.136 (?)
27.3.2008 21:17

Makitu, bosch je hobby a modrý je možná dražší než Makita.

I kdyby nebyl tak stejně Makitu.

Připojit reakci

duri (181) - xxx.xxx.156.143 (?)
5.5.2008 23:15

S tou Makitou budete urcite spokojny.

Ja som sa stahoval z bytu do domu a vybavoval som sa elektrickym naradim. Ked si to tak pozeram, tak u mna dominuje Makita.

Kednoznacne najlepsi pomer cena/vykon. U nas na Slovensku mavaju pravidelne akcie na rozne druhy naradia a tie ceny su velmi zaujimave.

Mam kotucovu pilu, aku vrtaci srobvak 2 rychlostny, maly aku srobovak, pneumaticke vrtacie kladivo a priamociaru pilu. A musim povedat ze je to radost s tym pracovat.

Aby to nevyzeralo ako reklama tak mam aj veci inych znaciek Metabo (vrtacka), Protool (miesadlo), Bosch (horna freza), Extol (hoblik), ale najviac Makita lebo profi naradie za tie peniaze sa najviac oplati od nich.

Duri

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.48 (?)
21.5.2008 23:18

Osobně jsem pro Makitu než Bosch. Mám AKU vrtačka / šroubovák MAKITA 6390DWALE a jsem plně spokojen - doporučuji :-)

Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.248.54 (?)
21.5.2008 23:24

Zcela jednoznačně MAKITA

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.245 (?)
29.5.2008 22:22

Také uvažuji o koupi aku šroubováku/vrtačky. Po přečtení tétro diskuse z mého výběru vypadl bosch, ale ještě váhám mezi makitou 6270DWPE a hitachi DS12DVF3. Jsou to nejlevnější aku vrtací šroubováky od těchto značek, mají prakticky stejné parametry (pro mně plně dostačující) i cenu.S těmito značkami zkušenosti nemám (jen s motorovou pilou makita, ale to stejně vyrábí dolmar). Prosím poraďte

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.155 (?)
4.7.2008 7:21

Bosch nikdy- opavdu to není trvanlivé nářádí (při stejném používání vetaček Makita, Narex, Bosch byla Boschka 4 x na opravu a momentálně je v kytkách, Makita a Narex jede bez jediné chyby) ... Je to prostě koupit si domů problém... Bosch už dávno není Bosch- je to Čong s luxusní nálepkou... Tom

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.70 (?)
22.10.2008 12:48
Makitu už sem si dávno rozmyslel. Sem pokrývač a pokud je to možné vše aku, okružní pilu, rozbrušku, šrobovák. Fluktuace mého nářadí je velká, když spadne se střech je ámen. Používal sem vrtačku Bosh s Nimh (spadl +), vrtačka s přklapem Makita 18V NiMh (špatně vyvážená, Bosch byl na tom lépe, v současnosti Bosch 14,4V (zatím max spokojenost, lehčí, silná, paráda. Milwaukee okružní pilu, rozbrušku, 5 let záruka, opravdu profi nářadí a výkon. V budoucnu asi nejdřív mrknu na Milwaukee. Propo okružní pila Makita je celkem zbytečné nářadí, ona totiž moc práce neudělá a už abych nabijel neee Makita.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.44 (?)
22.10.2008 19:19

Pozorna hitachi proti makitě má horší hlavičku systém utahování.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.36.55 (?)
22.10.2008 21:08

jsem na tom velice podobne. vaham mezi makitou 6270DWAE a AEG BS 12x - obe jsou za stejnou cenu. do ruky jsou obe velice prijemne, tak jeste uvidim. zatim to vypada na makitu. ale je pravda, ze puvodne jsem chtel nejakou noname a nakonec po vyzkouseni spousty vrtacek do vyberu spadly pouze tyto 2.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.102 (?)
23.10.2008 7:34

teď nabízí jeden z hobysupermárketů Aku vrtačku Makitu +2 AKU za 2990,-

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.138 (?)
23.10.2008 7:44

to je prave ono. jeden nabizi makitu a druhy aeg. v obou je cena 2990,-. a za tu cenu je to dobra volba. ted jen vybrat kterou ;).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.36.55 (?)
28.10.2008 21:14

tak nakonec jsem zvolil makitu, ale byla to trochu legrace. v patek jsem zasel do obi, ze koupim podle letaku za 2990 DWAE6270, ale ouha - jiz vyprodana.  tudiz jsem pokracoval do jineho OBI (nebot jsem byl s detmi a meli jsme cas a hlavne to byla docela zabava), nebot ji prece nekde musi mit ;). dojeli jsme do roztyl a tam ji sice meli, ale v letacich byal udajne tiskova chyba - nejednalo se o 6270DWAE, ale DWAPE - neboli kapacita 1,3 Ah. to samozrejme nebylo za takovou cenu akcni, nebot kapacita je to vskutku mala. i s dalsi 15% slevou, ktera mi byla doporucena prodavackou, at si vystrihnu z nejakych jejich novin (asi kdyz me videla s 2 malymi detmi, tak ji me asi bylo lito, nebo nevim). nakonec jsme vrtacku nekoupili a jeli pryc. dnes jsem vzal jiz jen dite (1,5roku) a jeli jsme omrknout hornbach. tam meli 6270DWAE za cenu cca 3500,- take v nejake akci. za tuto cenu jsem ji byl ochoten zakoupit (ve srovnani s ostastnimi - AEG, hitachi se mi drzela nejlepe). syn trochu lital mezi regaly a byla to velka legrace - lezl napriklad na zebrik apod.,  takze jsem se nenudil.. takze jsem vybrali jeste nejake bity a chceme ji koupit. pristoupil k nam dalsi prodavac a vzal nas stranou, at to jdeme zaplatit jinam, ze se to plati vedle. no, neptal jsem se a sel s nim. nakonec z toho vypadlo to, ze "vedle" znamenalo na pokladne, kde se uplatnuji slevy. a sam za nas nahlasil, ze se jedna o porovnani ceny s OBI a tudiz vysledna cena byla podle letaku z OBI a minus 10%. takze celkem o cca litr levnejc! docela jsem koukal, proc to tento prodavac udelal, asi se mu me opet zzelelo ;). ale nejvetsi vtip je v tom, ze cenu srovnali s letakem, ktery ale nebyl platny, nebot jako ja ho precetli v hornbachu spatne. no, docela jsem ve vysledku uplne nahodne ziskal zajimavou cenu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.202 (?)
2.11.2008 19:44

Blahopřeji k zajímavé slevě. Včera jsem absolvoval taky cestu OBI - Hornbach, nejdřív od OBI pro vrtačku z letáku, po zjištění že leták z OBI nabízí něco jiného než mi mají na prodejně jsem se šel podívat do Hornbachu co je ještě na trhu. Bohužel Váš příspěvek jsem si přečetl až po návratu, takže jsem nezkusil vydyndat slevu :-))) - za ty tisíce co už jsem tam už nechal bych možná mohl mít i nárok.

V OBI mi nabízel prodavač ještě 12 V dvourychlostní akuvrtačku NAREX a docela mě zviklal. Makita měla suběktivně hladší chod líp se mi držela a byla o chlup lehčí. Narexka měla sice slabší baterku, ale má lepší cenu a navíc se nyní prodává v akci se sadou nářadí pro holky - LADY TOOL KIT. Po detailním srovnání, kdy rozum mluvil pro Narex a srdce pro Makitu jsem si objednal z internetu sadu Makity se svítilnou za cca 3500 (cena samotné svítilny je cca 1100 Kč, takže to není špatné).

V čem je ale NAREX naprosto bezkonkurenční, je, alespoň v ČR, dostupnost náhradních dílů a jejich cena. Mám od Narexu 8 let starou řetězovou pilu, a letos mi spadla na zem a ulomila se mi páka bezpečnostní brzdy. Zašel jsem do místního krámku s el. nářadím (bydlím v malém městečku cca 20 km za OL), kde jsme s chlapíkem našli v katalogu číslo dílu. Chlapík zavolal do Narexu a říká, že to tady pozítří bude a jestli to prý stačí. Já na to že je to naprosto perfektní a kolik že to bude stát. Čekal jsem cenu kolem 200 Kč, protože na origo dílech každý výrobce rejžuje. Cena byla tuším 58 Kč. Pokud někdy v budoucnu budu potřebovat náhradní díly na Maitu, asi budu skřípat zuby. U Narexu mám zkušenost že to bude rychle a levně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.71.5 (?)
25.12.2008 23:42

Robil som s roznymi profesionalnymi naradiami, iba s Metabom pomenej, ale Makita je pre mna suverenne najlepsia. Venujem sa drevu v oblasti priemyselneho dizajnu, a tam sa vyzaduje vysoka presnost. Nielen pri samotnej realizacii vyrobku, ale aj pri vyrobe modelov. Ked porovnam svoj prvy nastroj - Makita 9524 NB- 510wat. uhlová brúska a modra Bosch 850wat., ktoru mam teraz, tak ta slabsia makita bola ovela stabilnejsia. Bosch som kupil koli tomu, ze ma reostat a bol vyrazne lacnejsi, ale musim povedat, ze je aj horsi.

Prajem vela uspechov pri praci

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?)
26.12.2008 7:24

Host 9.202, do 30 dnů jí můžete bez udání důvodu vrátit, možná by stačilo říct, že jí mají v OBI levněji - a pak jí s uplatněnou slevou koupit znovu.

Připojit reakci

Dalibor (2) - xxx.xxx.225.172 (?)
13.6.2009 21:07

taktiez s obzeram po nejakom srobovaku a vahal som medzi Makitou 6271 a Hitachi DS12DVF3, no predajca ma nepotesil. Hitachi sa mi pacil viac, no ma plastovu planetovku, takze asi to bude Makitka.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.167 (?)
4.3.2009 10:35

Včera jsem v Hornbachu koupil Makitu 6270DWAE, dnes ji prubnu. Původně jsem chtěl MacAllistar, ale prodavač mi to rozmluvil - ta Makita je prý o třídu výš - je lehčí a menší a výkon stejný. Je to šikovná mašinka, která dobře padne do ruky. Hobby řadu Bosh (zelená) bych nekupoval, nenám s ní dobré zkušenosti (vysoká poruchovost). Ve srovnání s nářadím NAREX, které hojně používám je zelený BOSH spíš na okrasu než na práci. Tahle MAKITA je moje první, ale všichni moji známí fachmani (i kluci z Holanska), tvrdí, že MAKITA je klasika a poměr cena - výkon - životnost je špičkový. Tak už se těším :-) 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.37 (?)
4.3.2009 11:27
My mame v práci makitu akuvrtačku v sadě se svítilnou, typ nevím ale asi to bude neco levnějšího. Celkově bych řekl že je to v pohodě až na sklíčidlo akuvrtačky, je to hlavička bez "zámku" a to je docela neštěstí, vrtáky se nedají pořádně dotáhnout a protáčí se. To je můj malý postřeh. J.
Připojit reakci

18.3.2009 15:01

No, ono je to způsobeno tím, že nejspíš dotahujete vrtáky jenom chycením za hlavu a utažení motorem - to je špatně, musíte ještě dotáhnout protikus hlavy - pak je to pohodě.

Připojit reakci

18.3.2009 15:07

Tak jsem ji vyzkoušel a docela jsem ji dal do těla - musím říct, že mě nezklamala   Na takového sympatického prcka je to dříč. Navíc se výborně drží (narozdíl od NAREXu) a je lehká, což se ocení při delší práci. Prostě spokojenost   TT

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.12 (?)
15.6.2009 14:52

Zdravím přítomné,
Jen par slovíček o Makitě. Podnikám už nějaký rok a konkrétně ve stolařině. Investoval jsem do ručních elekr. strojků víc jak sto tisíc Kč. Všechen elektr. vercajk mám od té značky a naprostá spolehlivost a spokojenost. Nejvíc dostávají zabrat akuvrtačky, kupodivu slouží z původními baterky už čtvrtým rokem. Kamarád má nářadí většinou od jiných značek a je to utrpení (je mezi němá i značka Bosch). Tak že jsem rozhodně pro Makitu, je to výrobek který poctivě se pořad vyrábí v Japonsku a ne kdesi v Chině nebo na "koleně".

Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.166.66 (?)
15.6.2009 14:58

Výroba v Číně nevadí, je li kvalitní, v Číně je dnes přestěhovaná výroba poloviny světa. Ve všem ostatním samozřejmě souhlas, MAkita je podle všech jejich uživatelů k neutahání, kvalitně zpracovaná. Což se o hobby Bosch nářadí říci nedá. (PS. neprodávám Makitu, osobně mám slabost pro Metabo)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.172 (?)
15.6.2009 20:43

Pokud by se jednalo o profesionální aku vrtačku tak bezkonkurenční je Protool PDC 18-4 TEC LI. Měl jsem Atlas Copco 14,4V a oproti Protoolu je to slabé šudlátko. Navíc otáčky 3800ot/min, tak vysoké nemá žádná jiná aku,  jsou někdy dost výhoda při vrtání malých průměrů či broušení. Vrtal jsem i do kamene, žuly, novým vrtáken 6mm a vrtací výkon byl pomalu jak u kladiva. Takováto aku vrtačka zastoupí i klasickou elektrickou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.31.6 (?)
20.6.2009 16:58

Nový Protool je samozřejmě úplně jiná kategorie. Dá se teď na netu koupit loňský Protool 12v model za 3180Kč, mám ji doma asi dva týdny a spokojenost. Úplnou náhodou mám v dílně zeleného Bosche také 12v a už fachčí téměř denně 4 roky. Baterie jsou samozřejmě již repasovány. Byl to dar tak jsem to neřešil. Sám bych si koupil určitě Makitu nebo Protool, ale musím uznat, že ten zelený Bosch sedí v ruce úplně špicově-bohužel dokonce i lépe než některé profi značky, ale to je vždy jen subjektivní pocit.

Připojit reakci

ji ko (8) - xxx.xxx.169.89 (?)
4.7.2009 9:25

Mam nejaky cas modreho Boshe a makitu, oba na 12V. Do nedavna jsem fandil Makite, protoze mela vetsi kroutici moment. Ale pak prisla prace- plankovy plot, celkem skoro 700 sroubu. Sice slabych, ale zasroubovat se musely. Tak jsem delal s obema na stridacku. A zodpovedne prohlasuji: Bosh je lepe vyvazeny, lepe se mi drzi, Makita ma vetsi silu...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.168 (?)
24.7.2009 0:03

Jojo mám Makitu 6227xxx a to už cca 7 let, pořád původní 2ks AKU (starám se o ni a AKU průběžně je i formuju na modelářské nabíječce). Vzhledem ke skutečnosti, co vše už vydržela a přežila (někdy se z ní i kouřilo), smekám. Bosch raději ne, Protool jojo.

V porovnání např. vruty 8x240 do SM dřeva (Rapidy) vrtačka Narex 550W nezašroubuje vždy úplně a když se ve 3/4 zastaví, už se více nehne. Makita je zašrubuje téměř vždy celé a zvládne to i vyšroubovat (ale je to AKU, tak počet je výrazně omezen + její teplota rychle roste), vruty do 6 mm úplně bez problémů. Testl jsem i novou vrtačku Narex 650W a s tou už to šlo líp. Pro tyto práce je ale líp jít kolem 30 Nm a více na AKU vrtačce nebo Narex 750W apod.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.102 (?)
24.7.2009 8:54

u zelene i modré aku bosch se nedají vyměnit samostatně uhlíky-musí se koupit celej novej motor. to bych obvzlášť u profi boshe nečekal. zrovna v práci jednu zelenou vyřazujeme, protože se oprava výměnou motoru moc nevyplatí:(

u nějaké lepší makity co tu mají řemeslníci jsem viděl možnost vyměnit uhlíky bez rozdělání stroje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.231 (?)
26.7.2009 23:01

Protool DRC 18-4 TEC LI žádné uhlíky nemá a tak je životnost motoru dána ložisky. Navíc je poměrně malá a i lehká. Spolehlivě zvládne i vrut 10x300mm bez předvrtání do smrku. Sukobník průměr 25mm utáhne i na 3800ot/min. Při porovnání s Makita 6349DWFE dokázala Protoolka zašroubovat vrut 10x300mm až do dřeva, zatím co Makita skončila 11mm před materiálem. To má Makita, dle výrobce o 20Nm vyšší kroutící moment! Také váhově je srovnání zajímavé Makita 2,6kg, Protool 1,8kg. Cenově je, ale Protool o něco dražší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.37 (?)
22.10.2009 20:11

Plánuji koupi Makita 6270DWPE. Ale teď jsem objevil za 3190 Metabo BSZ 12 Impuls SP. Makitu jsem držel v ruce, Metabo ne. Makita se mi líbila. Je Metabo za tu cenu lepší?

Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.4.78 (?)
22.10.2009 21:14

Úvodem chci zdůraznit, že Metabo patří k mým oblíbeným značkám, spolu s protoolem. Sám mám aku šroubováky Metabo nejvyšší řady, jsou skvělé. S Makitou mám zkušenost jen po krátké zápůjčce od známých řemeslníků, kteří si Makitu nemohou vynachválit.

K Vašemu dotazu -  "papírově" vypadají oba nástroje velmi podobně, na Metabu je ale výtečná funkce  "IMPULS", ta spočívá v tom, že pracuje v režimum trhavého pootáčení - je to výtečné na dotahování, či povolováná vrutů, které jsou "na fest", tam kde by síla šroubováku ožvýkala hlavu vrutu a bit by začal vyskakovat, impulsem dokonale a bez vyskočení bitu a poškození hlavy  dotáhnete/povolíte.

Osobně bych ale doporučil jednoduchý test, se kterým nebude mít solidní prodejce problém. Vezměte kus trámku 10 x 10cm, vrut 5 nebo 6 x 80 a bez předvrtání je tím či oním nástrojem (novým bitem) zašroubujte a vyšroubujte, u metaba vyzkoušejte funkci impuls. Rozhodněte se podle toho, který nástroj bude výkonnější a pro Vás i ergonomičtější..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.2 (?)
4.11.2009 17:42

Dobrý den,

prosím o radu. Mám vybranou MAKITU typ BDF343SHE je to Aku šroubovák. Myslíte, že je to dobrá volba? A jaký je rozdíl mezi Aku vrtačkou a Aku šroubovákem?

Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.138 (?)
6.11.2009 15:45
Urcite je to dobra volba. Je to profi stroj, takze pre domaceho kutila bude urcite stacit :) Co sa myslim presne pod pojom aku vrtacka/srobovak to neviem, ale tipol by som ze srobovak nie je vhodny na vrtanie, cize ma nizke otacky. Niektore male srobovaky maju len jednu rychlost povedzme do 700ot/s a to je na vrtanie trochu malo. Da sa vrtat aj s tym, ale trva to vecnost. Ale to co ste si vybrali ma 2 rychlosti - jendu pomalu na silove srobovanie a druhu na vrtanie, alebo rychle srobovanie mensich srobov. Juraj
Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.1 (?)
6.11.2009 16:28

Myslím si, že rozdíl spočívá v tom, že vrtačka je ta "větší" a má sklíčidlo, šroubovák je ten "menšíů a má pouze vnitřní šestihran na bity. Pokud s ním chcete vrtat, musíte použít vrtáky zakončené šestihranem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.1 (?)
6.11.2009 16:30

oprava: "menší"

Připojit reakci

host - xxx.xxx.230.237 (?)
5.11.2009 23:17
Delší dobu jsem měl Bosch PSR12-2. Byl jsem s ní spokojen. Po záruce jsem musel měnit motor, odešly uhlíky. Nabíjení accu trvá víc než hodinu. Nedávno jsem si pořídil Makitu 6281DWAE (v sadě s flexou za cca 4000,-Kč). Nabíjení je rychlejší než Bosch. Celkem spokojenost. Na Makitě mi vadí mi 3 věci: 1. Nemá Autolock (nebo jak se to jmenuje) u sklíčidla. Pokud u Bosch otáčíte sklíčidlem rukou (u utahování hlavy), hřídel se automaticky zablokuje (hlavička má jen jednu část, ta druhá blíže k převodovce chybí). Utažení je tak lepší. 2. Připadá mi, že max očíslovaný utahovací moment u Makity je o dost menší než u Bosch. Pak to dost prudce roste (mezi posledním očíslovaným a maximálním je docela prostor na regulaci, ovšem dost strmou). 3. Občas mi chybí to přisvícení co má Bosch
Připojit reakci

host - xxx.xxx.146.116 (?)
1.3.2010 17:54
Já bych bral rozhodně Makitu. V zaměstnání jsem přišel do styku jak s AKU vrtačkami od Bosche tak od Makity. Přesné typy z hlavy nevím, byly to ale modely v cenách cca 10000,- s DPH. Zatímco se u Makity řešily po cca 3 letech " umírající" baterie, u Bosche to byly navíc ještě regulátory otáček (cena opravy cca 1000-1500kč). Ještě jsem se setkal se značkou Protool, to byla ale cesta špatným směrem. I tato vrtačka patřila do cenové kategorie okolo 10000,-. Hodně zdaru
Připojit reakci

2.3.2010 1:05

To ani nepište, zas ostatní nadávají že u makity (10 000,-Kč +/-) odcházejí vypínače, u aku vrtaček.Na přelomu 2-3roku, prý se zasekne a je k.o.

Banální závada po 3letech.

Vše je v lidech a kolik lidí s tím dělá, ale u většiny bosch dříve trpěli s vypínačema.

Prootol je vyšší řada narexu co bylo špatného?

Je nespočet značek renomovaných a profi firem...

Zdar M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.19.135 (?)
10.7.2010 17:44

Dobrý den,

vlastním hobby hoblík Bosch, u kterého se po pár letech běžné kutilské práce vysypalo ložisko hřídele; Aku vrtačku Bosch - zase po záruce odešel motor (žádné uhlíky) - takže se musím poohlédnout po nějakém jiném - díky za tip.

Mám také pásovou brusku a okružní pilu Makita a bez problému.

Až příště budu nakupovat nářadí, tak Bosch to nebude.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.1 (?)
10.7.2010 22:03

Bosch už není to co býval.

Připojit reakci

11.7.2010 2:44

Dobrý večer

Bosch profi je mnohem lepší než starší modely mnoho modelů se takřka skoro za 20let nezměnilo kvalita a vývoj jde stále dopředu a už dnes nestačí v jednoduchosti síla když firma zakrní nebo nebude dělat dle nových trendů nebude konkurence schopná, mohu porovnat, hobby řady jsou stejný.

To že kupujete v marketech a pak nadáváte je vaše věc nebo nějaké nejlevnější zmetci z e-shopů a podobně...

Makita má až 1xtak drahé díly než bosch, že se vysype ložisko které stojí 150Kč je tak hrozné z číny 70kč, u makity bude stát 400Kč.To se stává u všeho, každá věc se opotřebuje nebo se něco může stát sebe lepší věci sebe dražší jako člověku autu atd...

Motory v aku vrtačkách a jiném nářadí jsou neopravitelné, at se jedná o jaké koliv modely-výrobce do min. 10tis.Jsou lisované v plechovém obalu a svařené neopravují se-nevyplatí se to.Šikovný kutil si to opraví nebo elektrikář uhlíky stojí max. 300Kč a každý ví když docházejí co to dělá a blejská chyba obsluhy to že tu někdo něco řiká vždy je tu aukro a tam se většinou nechají sehnat náh. díly nebo celé komponenty levně.

Výrobce může dotovat akce, ale zas musí vydělávat na dílech a mít odbyt na díly bez toho by většina zboží byla o min. 50% dražší, většina věcí se nevyplatí opravovat, protože hodinová oprava za 250-600Kč/hod. se nevyplatí + díl + ostatní.Proto se opravují a dávají se celé komponenty které zrovna nejsou levné.Veškerou záruku plně zaplatíte, a zaplatíte i za ty co ty věci bezúčelově ničí ''protože spoléhají na tu slavnou záruku přeci z cizího krev neteče, udělám si vše zadarmo, pak jedu reklamovat a pěkně se ničí životní prostředí'' protože to jsou v servisních centrech mnoha milionové zbytečné náklady to se ovšem odrazí v ceně.

A ten co si myslí že se vše vyrábí v číně, at si poklepe na hlavu a spočítá kolik fabrik je jen v evropě a v česku doporučuji trošku se informovat.

M.

Připojit reakci

11.7.2010 9:08

Souhlas takřka se vším co jste napsal, jen s tím klepáním na hlavu byste měl být opatrnější. Ve východní Evropě existuje samozřejmě řada montážních a výrobních závodů elektrického nářadí. 

V Asii (Indonésie, Čína, Vietnam, Indie) je jich o minimálně řád více. Před klepáním na hlavu doporučuji trochu se informovat.

Připojit reakci

11.7.2010 17:45

Dobrý den

Děkuji za podporu chápu vás.

Ano máte pravdu, trošku jsem to přehnal obstrukcí samořzejmně to nebylo na vás ale na ty ''jednoduší lidi co píši a všude tvrdí že vše je z číny mimochodem se rozděluje asi 5kategorií kvality z číny'',ale když je to pravda, každý opakuji každý chce nakupovat za co nejnižší peníz ''zadarmo nejlépe'',co nejlevnější nejkvalitnější nejnabušenější věc co by mohla být na trhu, proto výrobce musí i kdyby nechtěl být v číně v aftice a jak jste psal, protože nebyl by schopný konkurovat, s kvalitou nebo cenou.

Je celosvětově nepřeberné množství značek-výrobců, to znamená výrobce nesmí zakrnět na bodě A a musí výzkum investovat miliardy do výrobních technologií fabrik-postupů-vývoje-aby si popularitu urdžel.Každý chce co ''nejvymakanější věc'' pokud' možno s co nejvíc elektronikou-výkonem-kvalitou-inteligentní atd... a to prostě bez ''levné pracovní síly nelze'' proto jsou všude na světě výrobní závody, a ta cena jde udržet na co nejnižších kompromisech.

Dnes v jednoduchosti nelze vše, ano část, ale další tři třetiny se musí s ními pracovat.A když to porovnám s kvalitou dnes a ty původní Bosche jsem radši za dnešní, kvalita jen vzhledu-vibrace-hlučnost-výdrž-profesionality velmi stoupá a hlavně výkon a bezpečnost.

Velká část produkce se ani nezměnila, nějaké zůstaly stálé, nějaké změnily kabátek, přišlo velmi novinek, ta inovace prostě v ruce ruce musí být a 80% možná 90% všech kupců na to kouká.

Prostě v Evropě by nikdo nedokázal vyrobit kvalitní třeba aku vrtačku profi třídy do 5tis. od Bosche (protože dnes jsou hobby značky s polovičním třetinovou kvalitou-výkonem-životností za tuhle cenu včetně neznačkových výrobců nemusím jmenovat),proto se to celý výrobní nebo úplně nový výrobní závod postaví nebo přesune včetně technologií do číny, všechno je na chlup stejné, odbornost,vstupní materiály a technologie, a ten dozor a na udržení kvality a výkonosti zaměstnanců tam opravdu je.

Výrobce nemůže mít vysoké reklamace ani náklady na výrobky v tu ránu by zkrachoval jako každý ''podnikatel'' nevydělal by.

Jsou asi 3 kategorie kupců, a to

1) ty co si koupí věc a třeba v dobrém slova smyslu se pochlubí doma, sousedovy známém atd.. o věc pečují, protože vědí že po záruce nebo o záruce je zbytečné se handrkovat a zbytečně utrácet náklady když se tomu dá předejít, protože počáteční kup byl radostní, těmto lidem nářadí vydrží několik let nebo s třeba opravou celý život, nebo ji prodají a koupí novou lepší výkonější atd... dbají na to aby jim ta věc vydržela co nejdéle, a pečují náležitě o ní...

''respekt''

2) jsou kupci kteří se spoléhají od začátku na záruku né na kvalitu výrobku, nic nerespektují jsou schopni věc zničit po hodině nebodělají s ní rok nanejdéle dva už při třetím roce po záruce nadávají ''jak hrozně koupily'' a už přemýšlí roupama jak tu věc donést na reklamace nebo co na ní zničit nebo prostě se k ní nechovají dle ''běžných věcí'' žádná péče, žádné starání prostě nic, od začátku nic k tý věci nemají ''z cizího krev neteče'' mám přeci záruku, takže spadne nespadne urazím něco, dostane se někde voda, prach olej něco praskne po nárazu prostě nezájem ta věc jim stějně dříve nebo později odejde a pak si stěžují tyto lidé jsou schopni zničit sebe lepší věc, protože jsou pro příklad schopni vrtat s tupým vrtákem při nejvyšších otáčkách, nebo s nejlevnější čínským kotoučem ho zaseknout při zezání železa (oné svírání při řezání při nepředvídavosti se kotouč zasekne v lepším případě se odlomí kotouč v horším případě se spálí nebo vyláme převodovka v nejhorším případě něco stane... popřípadně s tím dělat další hovadin* i když je vidět jasně nebo slyšet že ta věc opravdu tohle zacházení nechce... bohužel na tyto reklamace platíme všichni.Neřeší nic.Horší je když věc se po záruce zničí to je jmen... známe a nadávek...

''každá rada drahá''

3) profesionálové kteří at. minimálně vědí co obsluha obnáší, a jak se starat protože ta věc je napsána na jejich jméno oni za ní zodpovídají, takže se o ní starají a možná po 3-5-12 letech častého používání věc se přirozeným opotřebováním opotřebuje, sebemenší vadu nechají opravit, protože i malá vada předchází 99% časem vadě velké.Z velké většiny se toto nářadí vrací až po několika letech na opravy nebo na servisní prohlídky a doplnění nebo výměna nejjednoduších věcí.

Já se řadím na 1 a 3.

M.

Připojit reakci

12.7.2010 9:40

NAprostý souhlas se vším co jste napsal.

Osobně nemám žádný problém s nářadím, vyrobeným v Asii, je li zde patřičný managment kvality.To je typická situace u superznačkových výrobců. 

Nářadí se proti tomu vyrobenému v Západní Evropě liší pouze cenou výroby, nikoli kvalitou. Do ceny nejsou totiž napočítány ani náklady na přebujelý západoevropský sociální stát, ani sanace řezkých dluhů, nebo dotace evropského zemědělce.

Připojit reakci

12.7.2010 15:45

Dobrý den

Chemický Alí (499)

Velmi mně těší že si rozumíme a velmi děkuji a takréž s vámi plně souhlasím ve všem na co jste reagoval a napsal nemám co dodat.

Jediné co se zhoršílo od Bosche je zelené (hobby) příslušenství pro super markety a obchodní velko centra ta kvalita příslušenství je opravdu otřesná, a tam se řiká že už kvalita není to co bývala.

Jen mně zaráží když jsou výprodeje skladů nebo motivační programy tak bosch je schopen profesionální nářadí o třídu možná 2-3 lepší kvalitnější větší těžší výkonější bytelnější prodávat levnějic naž Makita a jiní výrobci s polovičním motorem, váhou,elektronikou, kvalitou... než se vyrobí ve fabrice potom je úkryt a kompromis bosche pouze stáhnout pár kusů zboží na reklamační rozdělat a vydělat na dílech, toto je nejlevnější metoda protože levnější díly opravdu nejde ani vyrobit, co jsem se doslechl Makita a spol. tak se z reklamací a vratek opravují záruční opravy aby nebyl tak tvrdý dopad na náklady, samořzejmně potom se vykompenzují pozáruční opravy, když to spočítám co se jen nám za 2roky vrátilo zpět na opravu od Makity tak tam je to zvrdý byznys.Třeba Bosch garantuje výrobu a udržení náhradních dílů po dobu 10let za dobré ceny, Makita toto neumožnuje a ihned spoléhá na subdodavatele a vysoké ceny a zisky z servisu.

S Pozdravem M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.77 (?)
11.7.2010 23:33
staci pozret ceny, vo vsetkom je Makita lacnejsia od Bosh-u, Makita nema v profi naradi konkurenciu, co sa tyka pomeru cena/kvalita.
Připojit reakci

12.7.2010 0:44

Dobrý večer

CO to píšete prosím?

Nižší třídy profi makity nemají mnoho funkcí jsou na hranici hobby lepších supermarketových hraček z marketů Makita jaká je o 2třídy horší než v specializované prodejně, výkonu,a kvality co bosch.Kvalita hobby bosche.Hodně se ubírá na vlastnostech, kvalitě-váze naopak při reklamacích vše se zaplatí protože je cena o 30-70% dražší jak Bosch profi.To že je lacnější je třeba kvůli vnitřním a vnějším vlastnostem.

Střední třídy profi makity mají sotva polovinu užitných vlastností co Bosch.

Ceny náhradních dílů jsou o 20-30% dražší jak Bosch.

Vyšší a nejvyšší třídy mají stejné vlastnosti(kvalita pomněr cena jako bosch možná makita je ještě dražší)

Cena náhradních dílů jsou o 40% dražší jak Bosch.

Makita má asi 1000konkurentů světově cana/kvalita/výkon/životnost tohle je jen fantazie která jak sám víte neni reálná.

Třeba náš český (ne slovenský jak se řikalo nebo řikaly slováci) Narex potom Bosch modrý profi, potom Dewalt potom Black&Decker Skil ve vyšších třídách Milwaukee, Hilti a tak dále... jen takový nadhled.

Nejlevnější a nejnižší kvalita je Skil od Bosche totožný s kvalitou Maktec od Makity.

Slovo ''lacnější'' se několikrát výrobci zaplatí při první návštěvě nebo objednání náhradního dílu.Popřípadně jeho dostupnosti.Ovšem že máte na to a napíšete co tak to hodím do popelnice za 3-10tis. no asi těžko a jak sám vím Makita dotahuje prodělek na výrobcích servisem pekelně drahým.Doporučuji rozšířit si obzor.

Makitu převálcovalo několik značek a výrobců, nejen technicky a technologií ale také cenou a kvalitou životností.

Mám makitu rád jako prodejce tak jako spotřebitel, ale řikat že je nejlepší nejlevnější nejkvalitnější to opravdu dnes není pravda a gort v době krize a vysoké konkurenci kde každý se snaží z výrobců prodat a urvat co se dá a vždy ten kdo vtrhne na trh první s novinkou která si zláká nebo přitáhne kupující vyhrává.A to bezesporu zatím je Bosch profi.Každý výrobce má svoje, a řikat že makita je nejlepší nejlevnější to rozhodně pravda není to je jen iluze.

M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.77 (?)
12.7.2010 1:02
na to sa uz neda reagovat, vy proste predavate Bosh a snazite sa mu robit reklamu, ja proste vychadzam z praxe ze vela profesionalou co poznam pracuju s Makitou a nemaju ziadne problemy a len chvalia, a nejaky predrazeny Bosh ich nezaujima, hovorte si co chcete, ale Bosh je strasne drahy, jeho cena neodpoveda vobec kvalite, a srovnavat Black&Decker, Skill s Makitou, na to tiez netreba komentar...,takisto je na tom Narex, ceny ako profi Makita a pritom sa radi do kategorie "semi-profi",profi ma narex az protool kde su ceny este vyssie, proste kto chce profi naradie s prijatelnou cenou tak podla mna Makita konkurenciu nema, hlavne ked maju super akcie.Inak tiez Metabo je strasne predrazene...
Připojit reakci

12.7.2010 9:35

mno, tvrdit o narexu, že je "semiprofi", to už vyžaduje opravdu velkou kuráž. Drtivá většina nářadí narex vydrží nejtvrdší profi nasazení. Zvláště v minulosti se protool lišil pouze tím, že měl jen ještě lepší ložiska. přičemž ta co byla v narexu bez problémů splňovala nároky pro profi nasazení.

Makita jistě není špatná, nicméně ceny vstupů jsou vyrovnané a to pro všechny výrobce. V dnešním globalizovaném světě se při výrobě adekvátního nářadí  bojuje o jednotlivá procenta nákladů.  Z h... a   bič prostě neupletete, pokud jde výrobce profi nářadí dlouhodobě pod cenu, pak se buď řítí do bankrotu, nebo již prostě nevyrábí profi nářadí.

Ústup od nejvyšší kvality směrem k hobby nářadí je vždy strategie vedoucí k záhubě. Super akce nejsou nikdy nic jiného, než aktem zoufalství výrobce. Sám je vyhledávám také, ale jsem smířený s tím, že dobrá akce od dobrého výrobce mne potká maximálně jednou do roka a týká se maximálně loňské modelové řady.

Znovu opakuji, že si nemyslím, že by Makita byla apriori nekvalitní, jen se osobně vyhýbám všem nejlevnějším řadám nářadí, ať je vyrábí kdokoli.

Levné řady nářadí jsou prostě vždy diskutabilní, je to stejné, jako když si koupíte nejlevnější BMW, prostě sednete dovnitř a vidíte, že jste dostal přes prsty za to, že jste si koupil nejlevnější model.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.250 (?)
12.7.2010 11:58

Dle mých zkušeností nářadí Bosch ve stejné kategorii srovnání s makitou nesnese. Výjimkou jsou snad jedině středně těžká kanga, která bosch umí, hlavně průběh příklepu je oproti makitě mnohem lepší, jinak mne nenapadá jediná věc, která by od bosche vydržela fungovat aspoň podobně dlouho jako makita. není to nářadí, které vydrží pracovat celý den. Už jsem pracoval v jedné dílně, kde se vše zařizovalo modrým boschem a v řádu měsíců se přešlo na makitu/metabo. Pro majitele dílny draze nabitá zkušenost. Jinak s cenami dílů souhlasím, makita je v tomto naprostý úlet. A.W.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.250 (?)
12.7.2010 12:55

To byla reakce na M.

A.W.

Připojit reakci

12.7.2010 15:54

Narex nemá konkurenci ve vrtačkách, pilkách,míchadlách, nůžky na plech, utahováky aku-elektrické a další tam makita s polovičním výkonem a elektronikou a bytelností (mnohem více plastů a méně kvality) nešahá narexe ani po kotníky.V tomto narex nemá konkurenci a levné náhradní díly za pár korun je ještě lepší než cena produktu.

Profesionálů těch je všude víte jak, problémy s makitou jsou vyšší než s modrým Boschem, Bosch je mnohem výkonější a robustnější, váhově a kvalitně je někde jinde a hlavně má svoje moto a svoje nástroje, to se o makitě říct nedá ta spoléhá pouze na podobné kopie z číny noname značek.Makita není nijak bytelná a robustní minimum elektroniky a funkcí a výkonu, když je výkon tak to stojí opravdu palbu.

Makita je nezajímavá, jen že prodává produkty v akci, ale to není kvalita většinou, vždy je někde háček.

Co makitě jde a nemá konkurenci tak to jsou aku vrtačky do 3,5tis. žádný jiný sortiment nemá atraktivní proti Bosche.

Skil a Black&Decker Dewalt a jiné jsou velmi dobří výrobci, většina výrobků hlavně nejvyšších řad není v běžném sortimentu nikde proto neporovnávejte.

Protool je už středně a vyšší profi, Festool je vyšší a nejvyšší profi kategorie.

M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.202 (?)
12.7.2010 17:33

Jako kutil elektrické nářadí používám také. Kupuji si profi nářadí, s tím, že při mém občasném používání mi bude sloužit dlouhá léta. Nářadí od Narexe a Makity mám také, cca půl na půl. Se všemi výrobky jsem dlouho spokojený. Četl jsem Vaše názory. Vzhledem k tomu, že předěláváme kompletně na firmě část budovy, střídá se nám tu několik řemeslnických firem (vodáci, topenáři,zedníci, pokrývači,tesaři, elektrikáři a já nevím, kdo všechno) Samozřejmě si všímám jejich nářadí, s čím pracujou, jejich názory a dle času s klukama hodím řeč. Nejvíce zde mají Makity (akušroubováky, vrtačky,flexi, lehká kladiva) Prootol, nebo Narex, Hilty,Berner, Duss,Black a Decker, Ferm Bosch, pouze 2 zelené aku šroubováky jsem viděl. Když jsem se zeptal kluků, proč nemají šedé nářadí od Bosche, řekli,mi, že je drahý a s tou kvalitou už to prý není ono. Nejsem prodejce, ani se s el. nářadím neživím, jen jsem chtěl napsat, jaké značky používají profíci, kteří se s ním denně dělají.      R.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.65 (?)
12.7.2010 22:13
"problémy s makitou jsou vyšší než s modrým Boschem..." pekná blbosť, uz prestante miast ludi, bosh uz nieje to čo býval, ako aj pise pán podomnou.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.65 (?)
12.7.2010 22:19
to patrilo panovi M
Připojit reakci

13.7.2010 8:52
Ja osobne mam dost vela naradia od Makity (8ks) a vacsinou su to veci z najnizsej rady. A je to radost s nimi pracovat no a kedze som kutil, predpokladam, ze ich nebudem musiet menit pokial mi ich deti neznicia :) Tak ako uz bolo pisane, zrejme preto, ze je to najnizsia trieda dalo by sa kde tu nieco drobne technicke zlepsit, ale nie je to nic co by zneprijemnovalo alebo znemoznovalo pracu.
Co je ale celkom zaujimave je podobnost niektorych vyrobkov s vyrobkami Makita. Napriklad si pozrite
Pokosova pila Makita MLS100 a Skill Model #3315-01
Dvojkotucova bruska Makita GB602 a Ryobi EBG-2515
Juraj
Připojit reakci

host - xxx.xxx.99.169 (?)
13.7.2010 10:35

Před cca měsícem pořízena flexa Makita- jinou bych nechtěl- poctivé řemeslo, radost s ní pracovat.

Ivan

Připojit reakci

13.7.2010 12:32

Ivane, pokud uvažujeme racionálně, je ukradené, kdo flexu způsobil, "poctivé řemeslo" dokáže předvést celá řada firem. A rád budu pracovat s ergonomickým nářadím, které má požadovaný výkon a životnost. Zda to bude makita, Bosch, Metabo Milwaukee, Narex, Protool a nebo někdo další rozhodne v okamžik nákupu jen poměr cena - výkon a dostupnost servisu.

Připojit reakci

14.7.2010 2:15

Naprosto souhlasím!!

Já si myslím že by kupa výrobců kdyby mnělo prostor na trh dokázalo předvést lepší nebo totožné výrobky za ještě nižší ceny.

I třeba blbé hobby nářadí nebo amaterské když se opravdu narazí na dobrou serii a kus tak ta věc je radost-je levná spolehlivá a hlavně flexibilní levné díly atd...

Je hezké mít servis, ale klidně pošlu přes půl republiky věc i po záruce někam kde to opraví levně a kvalitě a nemusí to být makita nebo co koliv jiného.

Je třeba otřesné když ve stavebninách jsme mněli v záruce makitu 1900W 230mm ano řezala i několik hodin denně, přijel kupující nařezalo se železo a naložilo, ale proti Bosch modrému za skoro totožný peníz byla menší slabší, méně výkoná a robustnost a kvalitní příslušenství taky nebylo to pravé ořechové.Nová stála v tý době 07-08 nevim cca 4-5tis. z autorizované profi prodejny Klíč na povolení a matky ''kvalita z číny levných brusek'' držadlo to samé, když nešel povolit kotouč jelikož klíč nebyl z silného a kvalitního materiálu, tak se zezačátku ohnul klíč, potom se podal od Narex starší řada Narex 1800W možná 10let starý která tam byla roky v provozu takový stařeček rozhrkaný, takže se začlo povolovat a ohl se aretační kolík na převodovce možná ještě něco na převodovce ''náhradní díl nelze objednat'' takže se koupila celá převodovka hlava ta hlava kus hliníku a převodu stála 2 850Kč bez montáže v servisu na firmu, takže se to poslalo k nám sehnal se člověk známej který to smontoval, v servisu by práce stála zhruba 1000Kč a to jsme na ceně 3 850Kč na ceně za novou brusku a ještě se slevou na firmu, a obyč. zákazníka by to bylo dražší bez poštovného.Takže cena by byla přes 4 000Kč za převodovu-hlavu.

Si nedokážu představit co je to za byznys na dílech možná daleko větší než na celé prodejnosti.

M.

Připojit reakci

14.7.2010 1:58

Dobrý večer

Nižší třída není tak kvalitní, má stejné nebo podobné odlitky hliníku plastu vypínače atd... jako levnější a čínské nářadí.Ale jsou pěkně drahé díly a příslušenství a reklamace tím se prodělek Makity dotahuje.

Třeba výkonější úhlové brusky 1050W-1200W makita jsou podobné s Black&Decker bruskou 1200W.

To samé demoliční kladiva, pneumatická kladiva, kombinovaná atd...

Einhell míchadlo-stejné s makitou.

Nikde jsem neřekl že makita je špatná mám ji rád jako prodejce tak jako kupující - spotřebitel ale makita v některém sortimentu je velmi předražená a dražší než třeba modrý profi bosch.Přičemž kvalitu a dizajn robustnost váhu nemá jako Bosch.

Pásové brusky a mnoho dalších... takže ta nízká cena je něčím vykompenzovaná.Chce to porovnávat, a je opravdu divné proč makita neinvestuje do dizajnu ale proč dělá konkurenčně stejné výrobky, pevně věřím že fabriky a závody na makitu nejlevnější modely a nářadí mají stejné nebo podobné linky a kvalitu co levné značky, samořzejmně výstupní kvalita je vyšší ale také cena, kvůli tomu ten boj pro každé snížení % nákladů na výrobu.

M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.129 (?)
14.7.2010 9:08
Takze podľa vás Makita=Black&Decker, Einhell,ste smiešny :),Bosch môže byt robustny ako chce, ked s ním do roka aj tak bežím do servisu, a dizajn má Makita v pohode, neviem prečo by mal vyzerať nejak futuristicky ako napr.Hitachi, hlavná je kvalita...
Připojit reakci

14.7.2010 10:45

Nečtete pozorně, přispěvatelé popisující nedostatky píší o nejlevnější řadě Makity. To je rozdíl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.135 (?)
14.7.2010 12:03
Ibaže takovy prispevatel je tu jeden :),a tým je pán M.,všetci ostatny chvalia a radia Makitu, to len taký detail:)
Připojit reakci

14.7.2010 12:58

Víte, nic ve zlém, proti MAkitě osobně nic nemám, jejím nejlevnějším produktům bych se ale z principu vyhnul. Jako jakékoli podbízivé levné produktové řadě. Nicméně (je to samozřejmě můj subjektivní dojem) mám pocit, že ač je pan M trochu srdcař do Bosche modré řady, argumentuje logicky a věcně. Od Vás jsem pro srovnání četl, že jiné nářadí, než MAkita v podstatě neexistuje a Narex že je o poznání horší - tím jste mne skutečně dobře pobavil. Podotýkám, že ač mám oblíbené některé značky, nejsem fixovaný na jednoznačkové nářadí a mezi nářadím které máme doma i na dílně se z provenience Bosch nachází pouze laserové dálkoměry. Jinak jsme vybaveni nářadím Metabo, Narex, Protool, Milwaukee, a několik lepších hobby kousků na jednorázové projekty)

Obecně - a netýká se to jen Makity, nevěřím profi kvalitě jakéhokoli nářadí, které je na zlomku ceny profi nářadí renomovaných výrobců. Věřím však, že nejlevnější řada Makity dokáže udělat v domácí dílně mnoho a mnoho radosti.

Připojit reakci

14.7.2010 14:02
Davam za pravdu Chemickemu Alimu - urobia vela radosti (priamociara pila, pokoska, kotucova pila, aku skrutkovac 6722). Ale musim povedat, ze zvuk najlacnejsich Makit je podsatne lepsi ako zvuk inektorych B&D (priamociarka), Gude (pokoska) alebo Einhell (kotucova pila), ale tak by to aj malo byt.
Ja osobne nemam favorita mezdi vyrobcami, beriem co uznam za vhodne - pomer cena/vykon/zaruka/kvalita - vzdy hladam testy, recenzie, porovnavam, vo finale doma skladujem Makity, Metaba, Protool, Bosch (zeleny), Extol - ale stale neviem prist na chut modremu Boschu, Dewaltu a Milwaukee. Dokonca aj do porovnani ich zahrnam, len kvoli kompletnosti... Juraj
Připojit reakci

14.7.2010 16:22

U modrého Bosche mne například ve srovnání s Metabem překvapují vysoké ceny, a to Metabo není levné. Nicméně rozdíl ve prospěch metaba je i v desítkách procent ceny. Metaba jsou k neutahání. Milwaukee jsou nádherné, ale také enormě drahé, přesto jsem do několika drobností šel.

Překvapující je, že natrhu USA jsou nástroje profi třídy cenově srovnané, tak, že rozdíly málo kdy nepřekročí jednotlivá procenta. Na druho stranu chápu výhodnější cenovou politiku, trh USA je mnohonásobně větší.

Připojit reakci

14.7.2010 17:25
Ja som posledne 3 vacsie nakupy zrealizoval v UK. Ceny naradia vo webshopoch su tam velmi priaznive v porovnani s nasimi. A napriklad Bosch vam da 3 roky zaruku na profi naradie tak isto ako u nas a este vam ten nastroj v UK zakupeny aj oservisuju v zaruke - na to som sa explicitne pytal na zakaznickej linke Boschu - Makita SK vam vsak zaruku neprevezme.
Zarazila jedna informacia - nakupna cena Metabo BS 14,4 LT Impuls pre predajcu je na Slovensku 215 EUR (bez DPH). Ked bola v akcii, Metabo ju ponukalo za 310 EUR (bez DPH) z coho mi vychadza, ze predajca za posunutie tovaru ma marzu takmer 50%. Alebo zle ratam? Kazdopadne sa mi to nezda malo, ale to uz je na vyrobcoch ako si nastavia cenovu politiku. Este pre doplnenie, cena v e-shopoch sa pohybuje u nas od 420 do 470 EUR. V UK je to po prepocte 295 EUR a to nie je akciova ale bezna e-shopova cena.
Tomuto dokazal komkutovat len jeden CZ webshop ktory navyse pribalil aj tretiu bateriu ;)
Juraj
Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.38 (?)
14.7.2010 22:11

Ano -ratate zle - marže je něco kolem 31% /počítám z lenosti pouze z hlavy/. Ale jinak souhlasím, že cenová politika našich prodejců je většinou dost podivná - slušně řečeno.Každý se snaží o systém- milionářem do zítřka a pak nepracovat.

Ivan 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.49.242 (?)
14.7.2010 23:38
Ano podla toho ci ratate z brutta alebo netta. Ja som siel z dola. Nakupim za 200 nadhodim si 50% a predam za 300.
Juraj
Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.38 (?)
7.8.2010 8:10

Marže se správně počítá shora - zřejmě proto aby to vypadalo lépe.

Ivan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.69 (?)
14.9.2010 21:36

Pozor na Makitu, nabízí akumulátory 1,5 Ah Lion a v krabici jsou jen akumulátory 1,3 Ah. Na maily téměř nereagují, vyměnit je nechtějí, protože ani 1,5 Ah nevyrábějí. Makitu vzhledem k jednání českého zastoupení absolutně nedoporučuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.168 (?)
14.9.2010 23:15

Jsou dvě možnosti. Buď nad tím mávnete rukou a vystačíte si s 1,3 Ah, nebo jim to hodíte na hlavu a vezmete si zpátky peníze (tj. reklamovat rozpor s kupní smlouvou). Jinak Makitu obecně doporučuju, ale koupenou jinak než přes CZ zastoupení (což v ČR bohužel moc nejde).   Gl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.162 (?)
19.1.2011 7:10
Dobrý den, používám v zaměstnání profi bosh (modrý) a jede nonstop 24hodin denně (střídají se o něj 4 směny) a musím říct, že ani po třech letech není s ním jediný problém. Od makity jsme měli flexu a ta se poroučela po dvou letech samozřejmě až po záruce, ale mohli jsme mít štěstí na špatný výrobek.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.196.68 (?)
14.4.2011 10:20

Dobrý den, ze zkušenosti bych bral rozhodně Makitu. Mám ji doma a nemůžu si vynachválit - lehká, výkonná, dlouhá výdrž baterie. Při denním zatížení vydrží šlapat několik let. Osobně bych bral tuto aku vrtačka Makita 6271DWAE . Mějte se, Vojtěch

Připojit reakci

host - xxx.xxx.138.21 (?)
5.10.2012 8:07

Někde na YouTube je pěkné praktické srovnání výkonů aku nářadí. Třeba tady. Výsledek je v tom duchu, srovnatelné jsou stroje Dewalt a Makita. Dewalt má o kousek větší výkon. Já mám Makitu, spokojenost. Oba stroje vás utahají. Bosch, Hitachi, Milwaukee nedopadly vůbec adekvátně, výkonově propadák.
Narex todle nářadí zatím neumí, výkon tragický, ergonomie, vyvážení (nemá stabilitu, položíte na stůl, nestojí, padá).

Zřejmně hodně je ve vlastních baterkách.

Makitu mám z roku 2006, furt jedu na původní baterky, nic se nepokazilo, všechno funguje. Použití skoro denně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.62 (?)
15.4.2014 12:55

Včera mi po sedmi letech skoro denního používání odešla AKU vrtačka MAKITA 6270D... zaseklo se sklíčidlo a zadřelo ložisko... postavil jsem s ní celej rodinej dům a namontoval stovky reklam!!! naprosto dokonalej stroj... tak lozím po netu a sháním novou MAKITU :-))) Bosh si přivezl o víkendu kolega, úplně novej 18V... hezky se s ním dělá, ale kdo ví jak dlouho to vydrží??? takže u mě jednoznačně MAKITA!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.37 (?)
12.6.2011 16:48
Prave take premyslim, jakou AKU VRTACKOU s priklepem, lehka a vydrz na baterii. Hlavne, aby mi par let vydrzela! Ve finale jsem se zameril na tyto modely: Makita 6271DWAE Bosch PSR 18 LI-2 Kdo ma,,MAKITU 6271DWAE", prosim o vase zkusenosti: 1) co vse jste s ni vrtali - zkusenosti 2) jak dlouho vydrzi baterie (pri jake casovem pouzivani) 3) delka nabijeni baterie - vazne je za hodinu plna? 4) nevyhody teto AKU vrtacky 5) na co upozornit u teto AKU poznamky: rika se, ze vydrzi dele nez BOSCH - soucastky. Kdo ma,,Bosch PSR 18 LI-2", prosim o vase zkusenosti: 1) co vse jste s ni vrtali 2) jak dlouho vydrzi baterie (pri jake casovem pouzivani) 3) delka nabijeni baterie - vazne je za hodinu plna? 4) nevyhody teto AKU vrtacky 5) na co upozornit u teto AKU poznamky: rika se, ze vydrzi mene nez MAKITA, je to pravda? Predem moc dekuji David
Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.2 (?)
12.6.2011 19:53

Mezi těmito stroji si můžete hodit korunou. 18Voltový Bosch bude mít určitě větší kroutící moment, ale je otázka, jestli ho využijete.

Jinak, já koupil Makitu 6271 zrovna před týdnem. Rozhodoval jsem se pouze mezi modrým Boschem a Makitou na NiCd baterie, příplatek za Lion je z mého kutilského pohledu, příliš velký. Lion akumulátory také velmi rády zničehonic umírají a nedají se repasovat.

Důvody proč jsem koupil Makitu byly 3. Příklep u aku Bosche je kničemu, řekl mi to narovinu prodavač. U Bosche mi dost vadilo přepínání pravého-levého chodu... přepínač je dost volný a většinou jsem trefil střed!

A Makita má pro mou ruku lepší úchop.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.127.196 (?)
31.12.2011 3:07

LiPol akumulátor nejde zničit snadno, navíc má mnohonásobně delší životnost na jedno nabití než NiCd akumulátor. I nabíjení LiPol aku je rychlejší a netrpí ztrátou paměti kapacity a samovybíjením jako NiCd aku ale jeho cena je mnohem vyší. Osobně bych si už nikdy NiCd aku vrtačku nekoupil. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.115.51 (?)
13.6.2011 0:34
Ja len tolko, ze ziadna z nich nema priklep. Ak vam ide o zivotnost, asi by som sa priklonil k Makite. Predsa len Bosch je v hobby variante. Bosch ma zjavne vyssi krutak (ved je to 18V) a li-ionky, to hovori v jeho prospech.
Ak by som sa mal rozhodnut ja, tak beriem asi tu Makitu.
Juraj
Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.123 (?)
3.9.2011 13:31
Je jedno či Bosch, alebo Makita-kazia sa všetky. Nám v robote po roku vymieňali na 6271 celý motor.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.8 (?)
27.11.2011 17:01

Zdravím. A co přidat do srovnání Narex ASV 14 EA. 2x Li-ion akumulátor, 14v. Sice jen 1.3Ah, ale pro domácí ůčely myslím dostačující. Jak je na tom ve srovnání s makitou?  Co do spolehlivosti, kvality atd?

Připojit reakci

duri (181) - xxx.xxx.193.181 (?)
5.10.2012 9:19

Prosim vas, zabudnite na to video a takisto vsetky dalsie od toho autora. Vzdy porovnava Dewalt oproti niecomu inemu a vzdy hovorim vzdy vyhrava dewalt. Nie je to nejake podozrive? Navyse je tam zvacsa len jeden tip testu - vrtanie plochym vrtakom (zriedka skrutkovanie), ale 80% casu aku vrtacka robi nieco ine - skrutkuje, predvrtava diery, vrta do zeleza, miesa zmesy,...

Pohladajte si radsej testy, kde sa testuje viac druhov naradia naraz a testuju sa rozne sposoby pouzitia, s tym, ze testeri sa vyjadruju aj k ergonomii. Pozrite napriklad tieto testy - to je uplne ina liga.

Tool Test: 18-Volt Drill/Drivers

Tool Test: 18-Volt Lithium-Ion Impact Drivers

Tool Test: Subcompact Drill/Drivers and Impact Drivers

Duri

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.248 (?)
5.1.2013 20:02

zdravim sam za sebe mohu doporucit makitu, osobne mam 2 a jednu narex.prvni makitu sem zakoupil v roce 2004,14,4v a 2ah, druhou v roce 2009 18v a 3 ah obe dve slapou do dneska bez problemu, vcetne baterii, u narexu mi po 7mesicich odesli obe baterky,

Připojit reakci

jirka-k (136) - xxx.xxx.169.89 (?)
6.1.2013 11:34

Vidíte, vše je relativní. Já od roku 1992 používám skoro výhradně modrý Bosh a nešel bych do jiného. 1/ je to o ceně 2/ je to o pohodlí a ergonomii 3/ je to o servise, i když jsem potřeboval akorát zrepasovat akumulátory.  Jenže: modrý Bosh se dá sehnat jen ve speciálkách, zatímco Makitu má každá díra. Pro běžnou práci to je stejně jedno, hlavně že vrtačka vrtá a chvilku vydrží. Motory převážné většiny aku nářadí jsou skoro stejné, kvalitu dělá akupack a pohodlné držení. Zelený Bosh nechte nepřátelům.  Prostě něco kupte, ono to poslouží a časem si uděláte obrázek o tom, co vlastně potřebujete za nářadí.Tu druhou vrtačku si už koupíte podle svých představ..

Připojit reakci

16101 (1030) - xxx.xxx.16.101 (?)
6.1.2013 12:40

Taky používám v kategorii aku nářadí modrý BOsch a jsem spokojen. Dokonce mám i jednu zelenou akuvrt a ta jede už snad 8-10 let s jednou aku. Zázrak, už si říkám, že by měla umřít, ale ona ne a ne.Nicméně mám i Makitu v kategorii těžkých kladiv, či drážkovačky a taky dobré.Asi to je o tom, k čemu přijdete dřív, myslím, že spokojenost bude u obou značek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.67 (?)
23.2.2014 8:48

Makitu aku jsem spalil asi po mesici a zelena bosh vrtacka me odesla po tydnu... Jelikoz pracuju jako zamecnik, pouzivam toto naradi immer-vere... Pokud mohu doporucit na vykon a vydrz tak jedine znacka HILTY, FEIN... to si myslim, ze je dneska absolutni spicka.Nemecka spolecnost FEIN je minimalne 50 let na trhu.Co se tyce uhlovych brusek, neznam lepsi znacku i HILTY neni tak dokonala jako flexa od feinu.Z tech levnejsich znacek nasleduje Dewalt, Hitaschi a pak asi Narex s Makitou.

Připojit reakci

Honza Z (2) - xxx.xxx.222.195 (?)
5.5.2014 15:12

Já zas odjakživa používám Bosch a jsem spokojený. Každopádně s  Aku vrtačkou PSR 18 je opravdu radost pracovat.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.18 (?)
13.10.2014 21:11

Já nemůžu dopustit na Bosch. Už rok používám akumulátorovou vrtačku GWB 10,8-LI a můžu jen doporučit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.71 (?)
27.12.2014 22:41

Jaka je vydrz baterie 10,8-LI?

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jaký kalač pro časté používání byste doporučili?2128.5.20163908
Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?23128.5.2016459902
Pokosová pila s potahem Parkside z Lidlu125.5.2016340
Vibračná brúska424.5.2016350
Svépomocné broušení pily s tvrdokovem3724.5.20163523
Pila KDR 1042624.5.201623569
Plastové či dřevěné dveře?3422.5.201629354
Vytavená pásová bruska 421.5.2016553
Vrtacie kladivo2220.5.20163319
Šramovanie ručnej pilky519.5.201611486
Bosch Psb650Rpe116.5.2016193
Aku vrtačka CMI. Znáte ji někdo?3315.5.201666230
Alpha Tools?215.5.2016318
Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky19513.5.2016365098
Tavná pistole Tafix Koventa810.5.201614323
Vaše nářadí139.5.20162682
Formátovací pila Rojek22.5.2016625
Píla Proteco SKP-250-230-P11.5.2016261
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu42925.4.20161178860
Jaké bity, popřípadě sadu do hobby dílny2918.4.201619856
Jakou horní frézu?8016.4.2016131118
Stolní pila1216.4.20163701
Aku vrtačka Cmi 10,8v li ion skúsenosti115.4.2016357
Proma vs holzmann114.4.2016387
Stolní pila Elektra beckum PK 250/ 4200 DNB113.4.2016417
Pasova pila na kov212.4.2016511
Jaký mafl - okružní pilu712.4.20163783
Malá uhlova bruska112.4.2016411
Prvni Aku vrtacka3112.4.20166911
Dobrá aku vrtačka111.4.2016462
Akú aku vrtačku211.4.2016494
Pattfield vs Narex611.4.20161102
Aku skrutkovač/vŕtačka do cca 100€611.4.20164991
Uhlova bruska 115mm111.4.2016385
Stojan na úhlovou brusku (flexu)246.4.201648725
Horní frézka Makita 700W61.4.20161104
Motorová pila730.3.20161482
Motorová pila Homelite227.3.2016600
Co by nemělo chybět v domácí dílně4725.3.201652504
Oprava motorove pily324.3.2016962
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2016
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů