Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Dílna a nářadí > Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?

Stránky o kotlích, topení, palivech a energiích

Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?

duri (149) - xxx.xxx.121.213 (?)
27.6.2010 2:11
Extol EP 900 F - hoblik - rada premium - 1200 SK, riskol som to. Kabel tvrdy ako slak, uz som ho ohobloval, z izoalcie fazy ostalo asi 0.5 mm... naozaj tesne. Takze kabel som vymenil a ide sa dalej. Za tie peniaze to bola dobra kupa, len bolo treba dat do roviny prednu dosku a zadna dosku - musel asi o 1mm vpodlozit jeden roh zadnej dosky aby to bolo aspon ako tak. Roboty spravil uz naozaj vela (ako pre kutila).
Ferm SGM1001 - pistolova pajka - pisu 100W, ale v porovnani s klasickou starou trafo pajkou Tesla 100W mas si 5x slabsi vykon - merane rychlistou roztopenia cinu. Tesla ho uz prepaluje a Ferm este len roztapa... skratka utrpenie, skoncila v sufliku, asi ju necham malemu na pyrografiu, alebo skonci na suciastky. Navyse uplne blba poloha pajaciho hrotu - nie klasicky horizontalne ale vertikalne
Bosch POF 1100 AE - horna freza - 1100W na hornu frezu nie je vela, ale na domace kutenie staci. Ma regulaciu otacok, dobry zvuk, nevybruje. V podstate spokojny, az na nastevenie hlbky frezovania - nastavim, zaaretujem a freza sa vrati asi o 0,4 mm spat, takze treba nastavovat hlbka+0,4mm. Pruziny su velmi silne, takze taketo jemne nastavenie je dost problem. Aretuje sa len na jednom stlpiku a kedze nejake tie vole musia byt, tak po zaaretovani je jeden stlpiz na fest, ale na druhy tlaci pruzina a os bitu nie je kolmo na podstavu. Je to len zlomok supna a pri dreve mi to nevadi, ale pri ABS hranach je to citit.
Maktec MT062SK2 - 9.6V vrtaci skrutkovac - tak ako ma Bosch zelenu radu, Makita robi oranzovu pod nazvom Maktec. Cenovo je to ale dost drahe naradie, aj ked to nie je profi trieda. Fantasticke naradie, dostal som to zadrmo ku kladivu HR2450, bola tam jedna 1 Ah NiCd bateria. Tri roky sla uplne prerfektne a potom som to cele predal kolegovi, ktoremu asi za 1.5 roka odisla rovnaka baterka na zelenej Boschke. Ten Maktec uz ma druhy rok, takze bateria ma 5 rokov a stale drzi. Prevodovku to ma plastovu, ale nezaznamenal som ziadny problem, ani ked sa pri srobovani velkeho srobu uplne zastavila - prevodovka to ustala.
Gude GKS 250 T - pokosova pila - pili, ale tie zvuky... bolia z toho usi. Mam Makitu MLS100 a v porovnani s gude je to symfonicky orchester.
Z opacnej strany - Metabo SBE 705 - asi po roku obcasneho pouzivania odisla regulacia otacok v spinaci - vrtacka fungovala ale bez regulacie, takze robotu som mohol dokoncit. Vymena spinaca v zaruke. Bol som prekvapeny, lebo som sa o nu staral takze nejaky stavebny prach vo vypinaci to byt nemohol. Uz su tomu asi 3 roky ale od vtedy ziadny problem.

Moja filozofia:
Kutenie je moje hoby, nepijem, nefajcim, na diskoteky nechodim, v krcme a baroch nevysedavam. To co si doma urobim mi usetri nejake tie peniaze a preto ak mozem kupim si naradie renomovanej znacky, ale kupujem zasadne v akcii a kym si vyberiem, poriadne si pozriem ake su moznosti od roznych vyrobcov. (v mojej zbierke su Metabo (4x), Makita (5x), Bosch(2x), Protool(1x), Extol(1x), Dolmar(4x))
To najlacnejsie z Baumaxu alebo Tesca urcite nie.
No a na niektore veci staci urcite aj stredna trieda.
A urcite sa neoplati setrit na nastrojoch - srobovacie bity, srobovaky, cvikacky, kombinacky, vrtaky, pilove kotuce,... aj najlepsie naradie je vam na nic ak do neho nedate kvalitny nastroj.

Juraj
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
ti už si udělali reklamu svými cenami......, host, 3.4.2014
nechci dělat reklamu, ale nářadí landsmann v..., host, 3.4.2014
DWT zastoupena v ČR firmou garland je absolutně ne..., host, 26.12.2013
čo sa náradia tíka mám také skusenosti, že s..., host, 26.12.2013
Nedávno som si kúpil vrtačku Makita HP 1630K..., host, 25.6.2013

kenybz (8) - xxx.xxx.152.7 (?)
12.3.2008 23:16, počet návštěv: 305514
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak mě napadlo založit vlákno o levném nářadí. Znáte to jdete v márketu a accu vrtacka za 350,- no nekupte to...:-) Koupil jsem za 400,- horní frézku NOEL 1080W s kufrem a 16ks tvrdokovových fréz no nekupte to. Zatím funguje v pořádku a ty frézy se netupí a mají tvrdokov silný 2,2mm! takže by šly i párkrát nabrousit. a co vy? jaké máte zkušenosti?

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.44.15 (?)
13.3.2008 6:35
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vidím že tu toho moc nepribylo... mimo tu frezku noel mam taky vrtaci kladivo DWT 5J udelal jsem s nim komplet rekonstrukci baraku kachlicky, podlahy,omitky vintrni, vnejsi, prurazy prez 70cm beton a na zaver 250m2 venkovnich omitek... stalo necele 3000,- spalilo se az kdyz jsem ho pujcil manikovi. Reklamoval jsem ho a dostal jsem nove i s kufrem a novejsi model. u DWT je zaruka az 4 roky a vse je na jehlovych ci kulickovych loziskach. Pro me je to hobby favorit co vy na to?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.169 (?)
13.3.2008 7:31

Já myslím že obecně takzvané elektrické "market" nařadí nemusí být špatné pro běžné domácí práce. Ale pro živnostníky kteří ho mají každý den v ruce to asi tu zátež nevydrží. 

Mám aku šroubovák CME a už 4 roky ok. Mám kotoučovou pilu CME a taky Ok  -ano používám jí tak 10 dní v roce ale od toho hobby nářadí je. atd

Naopak mám vrtačku BOSH  profi - tu používám dost často.  

Každý sám musí posoudit výkon/kvalita/cena pro své podmínky a tak mne naprosto fascinují nikam nevedoucí krvavé hadky na tomto fóru o pilách

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
13.3.2008 9:25

Tak nejak jsem myslel ze ta diskuze bude pokracovat diky za nazor. Slo mi hlavne o to udelat si pro nas vsechny takovy pruzkum levneho naradi pro kutily. Prostě aby se takto odhalili vylozene smejdy ktere nevydrzi ani par minut provozu. To nam vsem muze pomoci protoze ono koupit si neco co se vam pri vikendovem pouziti spali a nemuzete pokracovat v praci to opravdu zamrzi i kdyz je to tak levne...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.28.36 (?)
24.1.2010 16:11

Zajímalo by mne, co vydrží nářadí z LIDLU - značka PARKSIDE - vypadá to dost bytelně, zpracování solidní - koupil jsem stříkací Pistoli - 499,rotační brusku 499, na kulatý smirk a el. hoblík - 999 - brzy to testnu a dám vědět - zaujala mne i akuvrtačka 18V za 1290 - ta vypadá fakt festovně Německy, ale uvdíme jestli to něco vydrží - dávají záruku 3 roky?§! - DriemerZ@sezam.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.177 (?)
24.1.2010 16:51

Nikdy nekupovat nic z lídlu, nám stačily drobnosti + televize pod jejich značkou neopravitelné, hrozný šrot, skládá se to výrobky z EU a z číny z venku to vypadá bytelně a masivně ale ve vnitř to je hrůza a dost předražené!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.71 (?)
16.12.2011 7:13

televizi bych si tam nekoupil. monterky, "velkou golu"-i kdyz v autodilne odesla racna, a nektere naradi ano. i kdyz bych rekl, ze trochu podrazili, asi proto, ze je o naradi zajem. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.102 (?)
3.5.2010 15:39

Taky jsem si koupil několiko nářadí z Lídlu a zatím fachčí a kdyby i ne, pak u Lídlu není problém vyreklamovat zboží a i po 3 letech vám vrátí celý obnos.Chci však všechny upozornit aby si zkopírovali prodejku protože ona vybledne a pak máte v ruce čistý kus papíru!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.69 (?)
15.10.2010 20:13

Teď byla v Lidlu gravírka PARKSIDE. Vypínač mi na ni umřel první den. Jinak hrotová pájka téhle značky nebyla bytelná, ale pájí do dneška.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.62 (?)
27.11.2010 17:47

Před nedávnem jsem si v Lidlu pořídil vibrační delta brusku PARKSIDE PHS 160 A1 s otocnou brusnou deskou a můžu říct že to je prýma dělník. Futra jsem měl obroušený raz dva. Můžu doporučit. Jak to bude se spolehlivostí zatím nevím, ale věřím že se správným zacházením to asi nebude problém. Z KVALITNÍHO nářadí můžu doporučit Narex. Mám mafl EPK 16 a to je takřka nezničitelná věc, tak jako většina věcí které jsou výrobkem firmy. Za Kress od kterýho berou některá kladiva a td. už neručím.

JN (dříve prodavač v Hobby centrum, Kladno)

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.76.241 (?)
13.3.2008 11:58

Mne sa vidi, ze lacne naradie pouziva aj vela zivnostnikov. Mal som moznost vidiet. Jeden sa mi priznal, ze ma 2 lacne kusy (uz si nepamatam ake to bolo naradie)  z tesca, alebo z ktoreho obchodu. Vacsinou odide do konca zarucnej doby a idu reklamovat. Tesco je nepodarene v reklamacii, nie su zvacsa schopni to urobit do mesiaca. Vratia peniaze a mozno kupit 2. novy kus do serie.Takto maju trvaly prenajom v podstate zadarmo. Naradie spravidla mesiac vydrzi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
13.3.2008 12:11
Taky znam jednu instalaterskou firmu ktera pouziva toto naradi...vrtaci kladiva kategorie 3kg do 1000kc jim vydrzi skoro 2 roky a taky jsem slysel ze to aspon nikdo nekrade na stavbe
Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.13 (?)
13.3.2008 13:13
Ja to riesim tak ze naradie ktore pouzivam iba obcas kupim cinu, ale castejsie pouzivane mam nieco lepsie.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.46 (?)
13.3.2008 13:38

DWT je velmi slušné hoby ale rozhodně není vždy na ložiskách... např. flexy používají kluzná bronzová pouzdra (rozdělal jsem, viděl jsem - vlastním lestičku laků)...ještě levnější a též slušné hoby prodává LIDL pod značkou Parkside... je sice těžší ale mnohem více kovu než u mnohé konkurence...vlastním vrtací kladivo se vzduchovým! příklepem cca 2,2J  (velká spokojenost) za cca 1600,- včetně kufru a vrtáků nevalné kvality...dále pásovou brusku (poměrně hlučná ale relativně výkonná). J.Z.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.202 (?)
26.12.2013 20:15
DWT zastoupena v ČR firmou garland je absolutně nespolehlivá. Už více jak půl roku čekám na rotor do maflu. Nejsou schopní dodat ani uhlíky natož rotor k pár let starému modelu. Nevím jak je to s výměnou kus za kus, ale toto je tragické. Neznáte u nás někoho kdo převíjí ještě tyto komutátory za nějaký rozumný peníz?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.188 (?)
14.3.2008 0:34

Podle mě se v této kategorii nedá soudit podle "pseudoznačky", ale podle provedení toho kterého kusu nářadí. Pod značkou "Power Force" jsem např. v Tescu koupil velmi slušnou flexu a naopak mizernou akumulátorovou vrtačku.

Celkem solidní nářadí prodával za zhruba 1/3 ceny "značkového" Baumax pod vlastní značkou "Meistercraft". Pásová bruska mi slouží velmi dobře dodnes.

Kmitací pilka "Einhell" se mi neosvědčila, po 1/2 roce křupla, dál jsem poruchu kvůli nízké pořizovací ceně nezkoumal.

Naopak jsem velmi popuzeně a nahlas reklamoval nehorázně drahou "profesionální" modrou vrtačku Bosch, která po třetím použití odmítala používat příklep...

Manuální prací s elektrickým nářadím se neživím.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
14.3.2008 6:30
diky za nazor neco na tom bude ze zalezi na provedeni... napr. horni frezka NOEL kterou jsem zminoval na zacatku se vyrabi v jine barve jako ETA atd... Vzpominam si jak k nam do prace prisli "opaleni spoluobcane" a nabzeli naradi bosch konkretne uhlovou brusku 230 a byli tak otravni ze odesli az kdyz jsem jim rekl ze na ne zavolam policii ze prodavaji falzifikaty!!! Bohuzel moji dva znami ze stejneho mesta to koupili... jednomu se spalila po polovine rezaciho kotouce a druhemu vydrzela skoro cely kotouc
Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.62 (?)
27.11.2010 18:02

Eta tools elektrické nářadí je jen pseudo výrobce, který si nechává vyrábět v žlutých plastech a lepit vlastní značku. Může se tedy stát, že zahlédnete jeden stroj u dalších výrobců. Mafl Eta určitě najdete i jinde...

JN

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.79 (?)
15.10.2010 6:12

Včera jsem koupil v Tescu "akumulátorovou vrtačku s příklepem Power Force 18 V model CDT0423-18V ". Nikde se nemohu dočíst, jaký má výkon. Ví to někdo:-(

Připojit reakci

1630 1640 (93) - xxx.xxx.180.10 (?)
27.11.2010 18:56

Výkon akuvrtaček je pár desítek watů. Výrobce výkon ani neuvádí, protože by výkon např. 30W odradil kupujícího. Spočtěte si, kolik má akumulátor energie: 18Voltů* 1,3Ah (pochybuju, že made in tesco má víc-možná na cedulce) = 23Whodin, to znamená, že kdyby měla výkon 20W mohla by jet jednu hodinu. a to počítám s optimistickou účinností 87%. Některé značkové "děla" akuvrtačky mají i víc jak 100W:)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.79 (?)
29.11.2010 8:20

Výkon uvádí třeba DeWalt. U jeho "děla" aku příklepového šroubováku 36V uvádí výkon 750W. Ale například už u 12V je to slušných 300W.

Připojit reakci

1630 1640 (93) - xxx.xxx.98.110 (?)
29.11.2010 10:30

tož to jo, ale nemůžete srovnávat DC234KL s tescem. má sice příkon 450W ale stojí 19 tis.kč.

jinak hodně lidí si pořád plete výkon a příkon. Pletou si to bohužel i výrobci obalů a katalogu. Na stránkách dewaltu můžete kouknout, že normální vrtačka co má příkon 701W má výkon jen 360W.  to je účinnost jen 51%.

Teď jsem zkoušel měřit odběr akuvrtačky hilty s Aku 12V/3Ah-žádné ořezávátko

Odběr byl podle zatížení asi 5A. příkon UxI=12Vx5A = 60W to znamená výkon asi 30W.

Na originál stránkách dewaltu je u aku nářadí max. power v jednotce UWO.  český překlad z toho dělá watty, ale bude to nějaký ultra watt output, něco jako špičkový výkon po dobu pár sekund.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.79 (?)
29.11.2010 12:14

Však ano - vždyť jde JEN o špičkový výkon. I klasická el. vrtačka na 220V Vám bere jen tolik proudu, kolik po ní chcete výkonu. Takže při malé zátěži se s 700W vrtačkou dostanete taky třeba na 50W. Jde o to KOLIK dokáže špičkově dát - s tím, že akuvrtačku samozřejmě limituje akumulátor. Proto si myslím, že tato hodnota je ve své podstatě k ničemu - aspoň mě to smysl nedává. Tak maximálně pro marketingové účely: "Naše akuvrtačka má špičkový výkon 300W!" To, že jen s plně nabitým zánovním akumulátorem a jen po dobu 5-ti sekund, tak o tom už se mlčí .

Připojit reakci

host - xxx.xxx.30.67 (?)
14.3.2008 8:40

Já si taky na nejlevnější nářadí nemůžu stěžovat. Asi nejlepší zkušenost jsem udělal s příklepovou vrtačkou značky Made for Tesco za 350,- Mám ji už 7 let a dal jsem ji občas i pěkně pokouřit (když je tupej vrták, tak přitlačim na vrtačku :) a pořád perfektně slouží! Narexka by stála 10x tolik a jestli i 10x déle vydrží celkem pochybuji. Jinak z dalšího nářadí: flexka, přímočará pilka, ruční kotoučovka, ruční bruska...všechno to úplně nejlevnější a všechno mi už roky slouží. Samozřejmě, že s tím nedělám denně, ale zase na druhou stranu když už něco dělám, tak to taky zpravidla není na pět minut...

Takže já opravdu nevidím důvod, proč si do domácí dílny kupovat profi nářadí, když to levné odvede srovnatelnou práci za zlomek ceny.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
14.3.2008 9:31

Napiste prosim, od jakeho vyrobce je to ostatni naradi.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (343) - xxx.xxx.85.27 (?)
14.3.2008 9:55

To je úplně jedno. Mnohé nářadí se  dělá v jedné hale v desetitisícových sériích a nálepky se přidávají dodatečně. Můžete si všimnout, že řada přístrojů různých značek jsou kromě barvy a nápisů totožné. To samozřejmě neznamená, že takové nářadí nemůže kutilovi dobře sloužit.  Přesto mám pocit, že držím li v ruce třeba flexu od Makity či Narexu, mám jaksi lepší pocit než s Agojamou. I žena Vám potvrdí, že briliant se nosí  stejně jako bižuterie, ale cítí se s ním jinak. A vo votom to je.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
14.3.2008 11:50
to mate pravdu ze je to stejne o tom jsem psal o par radku nazpet ale i tak jsou rozdily...a to bych se chtel dozvedet.Mam smes naradi ale vse znackove az na horni frezku.Napriklad mam flexu narex, primocarku bosch, 1x vrtacku bosch, 2x vrtacku narex, 1x letitou vrtacku black decker ta ma jeste hlinikovou dvoustupnovou prevodovou skrin, 1x akuvrtacku metabo, 1x kangoo 5J DWT 1x bouraci kladivo bosch to je stare asi 20 let UBH-20 takove betelne hlinikove to byla jeste bosch spicka...a dalsi elektricke strojky...pro kutila myslim dostatek. Mate nekdo tip na supermarketovou flexu 125mm? takovou co by vydrzela i obcasne dlouhodobesi zatizeni? Myslim napriklad zabrusovani svaru 2 hodiny v kuse
Připojit reakci

14.3.2008 13:11

Myslím, že s pořízením svářečky se stává flexka nejpoužívanějším nářadím a zaslouží si značku.

Připojit reakci

luiss (55) - xxx.xxx.212.142 (?)
14.3.2008 13:12

Dobrý den, otázka je položena hezky, ale odpovědí bude asi jako máku.Ne všichni se shodneme na kvalitě tzv.levného nářadí.Na začátek bych chtěl č¨říct že i někdy se stává že značkové nářadí stojí za prd. Já osobně jsem zastáncem,že si raději připlatím a koupím kvalitnější nářadí od zaručených firem,nebudu psát názvy kvůli reklamě,než koupit nářadí levnější v akci někde v plusu nebo podobně.Taky jsem to dělal a vyléčil jsem se z toho. Možná mi bude někdo oponovat,že na to abych s tím nářadím jednou za čas udělal kousek práce a pak to leželo ve skříni, je mít zn.nářadí přepych.To je věc názoru. Můj osobní,opakuji osobní,názor je ten,že si raději připlatím. Také záleží jakou značku považujete za levnou a jakou za hobby a jakou za profi. V tom je ten rozdíl. Někdo řekne že dejme tomu já nevím třeba zn ferm je šuntová,a druhý řekne že s ní má letité a dobré zkušenosti.To je těžko posuzovat. Také záleží jak se k tomu nářadí chováte, jestli jej schválně nepřetěžujete a pod.Dávám za pravdu panu Vysloužilovi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
14.3.2008 14:11

Felxu znackovou mam a chtel jsem jeste jednu mensi na zabrusovani svaru odjehlovani do cca tisicovky. Naradi nepretezuji na flexu zbytecne netlacim proste s tim zachazim slusne. Vite o nejake znacce?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.26 (?)
23.3.2008 23:40

Mám tip na 2 flexy a to zn. Ferm nebo levnější Einhell, mám obě a slouží obě dobře a něřte, že dostávají pořádně zabrat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.82 (?)
11.2.2010 14:34

Fermu mám, je vynikající ale pozor, je velká co se táče obvodu těla.Jestli máte menší ruce, těžko ji budete používat jednoruč. Jinak ale skvělá - mám ji 4 roky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.52 (?)
14.5.2011 16:13

Koupil jsem flexu Ferm 125 mm a shořela asi po měsíci. Zato malá vrtačka od Fermu vydržela asi tři roky někdy dost nešetrného zacházení.

Připojit reakci

24.3.2008 0:40

Co se flexy týče, pořídil jsem před cca 2ma lety pokusně Maktec MT953 125mm (hobby řada Makity) v Polsku na tržišti za cca 750,-Kč (asi z nějaké lumpárny). Je to komplet Makita (vše na ložiskách) ale trochu slabší (570W). Jinak maximální spokojenost - mám ještě Black&Deckera 115mm a ten Maktecu nesahá ani po kotníky... Maktec mnohem lehčí, lépe vyvážený, méně hlučný, nižší vibrace, zvenku vyměnitelné uhlíky = zcela nesrovnatelné! Blackdecker sice udává výkon 850W ale ten rozdíl tam není znát - papír zřejmě snese vše :-( ... kdybych to při koupi tušil, koupil bych ještě jednu do zásoby (pracuji s ní minimálně 2-3x týdně).  Později jsem pořídil ještě Aku vrtačku od téže značky (18V - MT065) a taktéž vynikající. K nám se to také dováželo ale někde jsem se dočetl, že všichni místo Makity kupovalo Maktec tak dovozce prodej ukončil. Pokud ji ještě někde objevíte, mohu jen doporučit. J.Z.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.51.167 (?)
24.3.2008 11:32

Súhlasím s názorom, že pre občasné domáce použitie sú zvyčajne použiteľné aj "no name" výrobky. Osobne takto už niekoľko rokov používam flexu za pár sto korún. Mám dve, keď jedna odišla, počkal som na najbližšiu akciu a kúpil novú.  Ich najväčším problémom je, že neznesú dlhodobé zaťaženie, teda rečou zváračiek, majú malý zaťažovateľ. Čo sa týka aku vŕtačiek, tá čo používam ja je celkom OK, ale akumulátory majú vysoké samovybíjanie. Teda keď sa nabijú, ide to dobre, ale aj keď ju odložím nabitú, za dva týždne je prázdna. Posledný môj stroj tohto typu je búracie kladivo za cca 1100 Sk,- a s tým som veľmi spokojný, slušné vrtáky a sekáče ako príslušenstvo. Známy mal tiež také a nestačil som sa diviť, akú záťaž vydržalo. 
JARO

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.7 (?)
24.3.2008 19:39
diky za rady:-) Maktec jsem nasel tu: http://www.mikrosweb.cz/maktec.php poslednich par dnu jsem delal z nerexkou 150mm "jednorucne" a mel jsem solidni krece v ruce je nejvyssi cas si koupit neco maleho do jedne ruky diky za rady
Připojit reakci

host - xxx.xxx.14.151 (?)
25.3.2008 18:39

Tak drahý obchod jsem dlouho neviděl...

Připojit reakci

25.3.2008 23:29

Souhlas... ty ceny mě málem přivodily lehkou zástavu srdce  ...vrtačku Maktec18Voltů jsem kupoval za 2400,- včetně DPH a flexa 125mm se pohybovala kolem 1200,- Kč... těm cenám se mi ani nechce věřit J.Z.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
26.3.2008 13:05
je to fakt drahe :-/ ja si koupim asi nakonec flexu DWT kdyz mam bouraci kladivo DWT a hoblik zkusenost dobra:-) Akorat tu nekdo psal ze ne vse od DWT je na ložiskach jak to tedy je?
Připojit reakci

26.3.2008 19:47

Je to tak, jak jsem popsal výše... DWT není špatné ale není to zas takový zázrak jaký z něj dělá marketing... používá ložisko jen na jedné straně, z druhé strany je kluzné uložení (bronzové pouzdro). Ukazoval mi to prodavač v obchodě, měl jsem i rozebranou moji leštičku laků (stejná konstrukce). V porovnání s profi (ale i třeba s Narexem) je těžší a mnohem hůře vyvážená (vibrace)... ale to je asi u všeh hobby strojů v této kategorii. Pro občasnou práci je to myslím rozumná volba... denně bych to v ruce mít ale asi nechtěl. J.Z.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.186 (?)
27.3.2008 21:47

Tet asi vypadnu trochu z tematu, ale neznate nekdo naradi Mannesmann?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.86 (?)
13.5.2008 2:20
Koukam, ze uz se za svoje prvni naradi v zivote nemusim stydet ;) Po vraceni priklepovky narex jsem doma zjistil (pred hodne lety), ze jsem zapomnel vyvrtat jeste par der. V Tescu jsem koupil pred zavirackou kufrik za 900,- s flexou, priklepovkou a vibracni bruskou a vsechno slouzi do ted. Vlastne slouzilo by, kdyby me nezacal vadit kabel, a nesahnul po lipolce od Bosche (vrtacce). Prosim vas, da se jeste dneska nekde sehnat ta horni NOEL 1080W frezka? Nebo nemate nekdo nejakej podobnej tip? Horni frezka mi schazi a nerad bych daval 6000 za neco, co budu potrebovat 10x do roka..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
13.5.2008 6:51
Co mam Tu NOEL frezku tak v jine barve je vyrabena pod znackou ETA a staci se mrknout nekde blizko v obi ci v marketu.Nezapomente potvrdit zarucak a dobre schovat.V OBI ji meli pod znackou mannesman a byla ve vinove barve nebyl k ni kufrik ale frezky ano cena asi 600,-
Připojit reakci

13.5.2008 9:57

Nedávno vyprodávali v Tescu vrchní frézky 1040 W za asi 450,- Kč, myslím Extol. Možná je ještě někde budou ve spodním regálu nebo v rohu na hromadě mít.

Mám ji, zatím jsem ji vyzkoušel jen 1x

Připojit reakci

13.5.2008 10:22

Mám hloupý dotaz. K čemu všemu horní frézu používáte? Koupil jsem ji jednou na vydlabání zapuštěných úchopů úlových nástavků. Od té doby jsem ji nepoužil a abych řekl pravdu, ani bych nevěděl, na co.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.86 (?)
13.5.2008 10:36
Je to pecka. Krome "horniho frezovani", kdy muzes nejenom delat diry, ale i napr. s vyrobenym pripravkem vyrovnat velkou plochu do roviny, tak s jinejma nastavcema muze slouzit jako "obracenej" rucni jointer (ted nevim jak se to rekne cesky... spojovacka? Velkej stul a uprostred mala hlava frezky. Muzes delat veskery druhy (okrasnejch nebo jednoduchejch) profilu (tzn. klasicky srazet hrany, ale prave s tema dalsima hlavama delat "spalety").. nejen na hranach, ale i na stranach. Delaj se i nastavce, ktery maj kus a protikus, a udelas tim vlastne drazku i pero (tu druhou stranu, co tam sedne) - neco jako kdybysis vyrabel doma palubky z prken, ale mohl udelat nejen klasicky, ale i vselijaky ozdobny. Kdyz se podivas na libovolny dvere z vyplni, tak pokud primhouris oci, tak cely dvere se vsema okrasnejma serepetickama a vsema spojema (horizontalni hlavni prkna ramu dveri se spojujou do vertikalnich prave "jako palubky", ale jeste to ma ten okrasnej profil a drazku pro vypln), tak bys mel bejt teoreticky schopnej (precejenom je to rucni naradi, zejo) vyrobit doma zene presne takovy dvirka na kuchynskou linku. A kdyz uz jsme u tech levnejch divnoveci za par korun... co rikate na tohle? ;) http://www.youtube.com/watch?v=d9jE7rfFKVY? Protoze nikdy nebudu zadny velky truhlarsky stroje (zena by me hnala a ani bych je nemel kam dat), docela si rikam, ze bych tim zuzitkoval vsechno rucni co mam doma... Sice to nebude nic moc presny, ale stoji to tusim dokonce POD 5000,-
Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.86 (?)
13.5.2008 10:41
No, tak mi system ten predchozi link nejak podelal (vyhodil mezery, takze ten otaznik je soucasti url a tak)... zkousim tedy znovu: http://www.youtube.com/watch?v=d9jE7rfFKVY jde o video na youtube.com silenosti jmenem Wolfcraft Master Cut 1000. Multifunkcni "ponk" s moznosti pripojeni rucniho naradi. Potom se to tvari jako velky... Maj to tusim v bauhausu. Byl jsem se na to podivat a je to docela stabilni a tezky. Nemate s tim nekdo zkusenost?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
13.5.2008 12:03

Dival jsem se na to video a fakt se zda ze to je super stolecek.Chtel jsem neco podobneho delat.Kolik ten stul asi stoji?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.86 (?)
14.5.2008 22:32
zdyt jsem psal - tusim ze pod 5000,- nebo nejak kolem. Az me to prekvapilo. Wolfcraft u nas prodava Bauhaus. Uprime - Wolfcraft je vyrobce nekde mezi levnym zbozim z tesca a normalni poloprofi naradim, ale nektery veci maj fakt sikovne vymysleny "pro lidi". Napr. ten stul, kde clovek vyuzije vetsinu rucniho naradi co ma doma, nebo jejich klipsny, ktery jsou stahnout i roztahnout jednou rukou. Nerikam ze to nemaj i ostatni vyrobci, ale kdo ma na festool zejo ;)
Připojit reakci

Simona (24) - xxx.xxx.114.115 (?)
14.5.2008 23:19

Já mám opalovací pistoli Asist z Makra asi za 350 korun. Má možnost dvojího přepínání teploty (300 a 500 stupňů), jinak je jednoduchá a účelná.

Koupila jsem ji kvůli restaurování čtyř thonetek, které byly natřené silnou vrstvou fládru. Nechtělo se mi tehdy kvůli jednorázové akci kupovat něco dražšího. Pistole mi skvěle posloužila a od té doby (je to už takových pět let) jsem s ní opálila starý lak z několika dalších věcí :-)

Připojit reakci

host (205) - xxx.xxx.103.201 (?)
15.5.2008 7:55

Já jsem taky koupil levnou opalovací pistoli. Ale u té pistole je to o přepínači a topném odporovém tělesu s ventilátorem. Takové nářadí není složité a pokazí se třeba tím, že spadne na zem. Hlavně to bylo o pár stovkách, to není zásadní chyba z pohledu investice a navíc ji používám několikrát do roka. Např. v porovnání s vrtačkou, nebo rozbrušovačkou, svářečkou je to nesrovnatelné.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
15.5.2008 9:39
Mam opalovacku einhel 15 let.Zavady v poradi jak se vyskytli. preruseni topneho telesa, tepelna pojistka, preruseni topneho telesa, vypinac. Vsechny zavady jsem si samozrejne opravil protoze bezne opravuju naradi a stroje i znacne slozite.Tato opalovacka opalila okna na cca 10ti domech a chodila po poscaji jak sa rika... takze zatez znacna.Kvalitni znackove opalovaci pistole maji keramickou kostricku topneho telesa na kterem je navinuty odporovy drat bud to kanthal a nebo konstantan.U levnych je kostricka ze slidy a kdyz se prerusi tak vzdycky v miste styku topneho dratu ze slidou a nebo u nytovanych spoju.Z.M.
Připojit reakci

scout01 (2) - xxx.xxx.181.86 (?)
15.9.2011 10:42

Ahojík všem, chci si koupit pneumatické kladivo power force 1100W koupeno by bylo v marketu tesco.Tak nevím... mám...nemám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.123 (?)
15.9.2011 11:37

Tohle 1100 W neznám, ale 750 W není za těch pár šupů špatné. Nářadí Powerforce ani nikde jinde nekoupíte, je to vlastní značka řetězce Tesco.

Připojit reakci

scout01 (2) - xxx.xxx.181.86 (?)
15.9.2011 11:42

ahojík a nebo ASIST 850W to zase je v marketu Albert

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.2 (?)
3.4.2014 1:23

nechci dělat reklamu, ale nářadí landsmann v HK, mají i eshop

Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.158 (?)
3.4.2014 8:31

ti už si udělali reklamu svými cenami...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.248 (?)
20.8.2009 20:38

super je modra rada od einhlu. mam ji a jsem sni spokojeny. lukas

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.233 (?)
14.10.2008 21:07

Plně souhlasím, jen na to mít ty peníze...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.48 (?)
21.5.2008 23:15

No nejsem proti levnému nářadí, ale musí být kvalitní. Otázka tedy je co je levné. Já osobně kupuju spíše kvalitnější a ověřené značky a nemám problémy.. kolega kupuje asi jako vy po marketech a dkyž to sečte tak zaplatí třeba za aku vrtačku 1,5x více než kdyby si koupil pořádnou třeba od Makity nebo Kressu. No a to nemluvě otom jak dlouho mu bude sloužit ta Einhelka co má teď a zse mu nezbude nic

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.7 (?)
22.5.2008 18:59
Tak si jdu dnes v Lidlu a vidim posledni opalovaci pistoli PARKSIDE za 350kc vcetne 4 nastavcu se zarukou 3 roky no? proste jsem neodolal a mam ji. dokonce i funguje a to velmi tise.Kdyz si vzpomenu na drivejsi einhel tak tato je tichounka coz ocenuji.Dale ma posvuny! prepinac podobne jako bosch a prvni poloha je studeny vzduch neuveritelne! Studeny vzduch je dulezity pro ochlazeni telesa to uz jsem psal.Dale ma prepinac dalsi 2 polohy 1. 400 °C 300L a 2. 600°C 500L vykon telesa 2000W Kostricka telesa je jenom slidova. Posuvny prepinac je zhlediska zivotnosti mnohem lepsi nez kolebkovy s nulou uprostred (protoze pri prepinani nedochazi k horeni oblouku na kontaktech vlivem pomaleho preklopeni u kolebkoveho prepinace brzdeneho rukou) Tuto opalovacku jiz pucovat nebudu a verim ze mi bude dlouho slouzit pro me obcasne pouziti.
Připojit reakci

udo (1) - xxx.xxx.174.166 (?)
14.6.2008 22:59

Já jsem kupoval v Lidlu před dvěma roky mafla Parkside kotouč 210mm, laserové pravítko,1480W a nařezal jsem s ním už několik,,stovek'' metrů řeziva a zatím maximální spokojenost.Zpracování výrobku, teda pilky samotné-perfektní a cena?Pouhých 1490kč.Takže téhle značky se nebojím.

Připojit reakci

Stanislav Melaga, ----- (48) - xxx.xxx.128.254 (?)
17.6.2008 10:17

Zdravím, popíšu Vám mojí zkušenost s levným bouracím kladivem. Minulý rok mi odešlo modré bourací kladivo Bosch, právě v době kdy jsem ho nejvíce potřeboval na rekonstrukci domu. Oprava na 14 dní, tak jsem narychlo koupil v OBI za 899 Kč bourací kladivo i s třemi vrtáky a dvěma dláty, potřebnou práci jsem s ním udělal a vubec jsem ho nešetřil, pak si ho půjčil kolega na bourání podlahy a jemu kleklo, vytrhla se celá hlava. Letos jsem pokračoval v rekonstrukci domu a opět jsem potřeboval intenzivně bourat, poškozené kladivo mi v OBI bez řečí vyměnily a tak mohu opraveného Bosche šetřit. Chci tím jenom říci, že mužete mít každý rok nebo i častěji nový stroj a nemusíte shánět drahý servis. Standa.

Připojit reakci

StanleyCZ (2) - xxx.xxx.102.194 (?)
30.6.2008 9:13

Ahoj, jde o to, že obyčejný zákazník (ne profík který používá nářadí denně) těžko rozliší, kolik z nákladů na značkové nářadí jde do kvality nástroje a kolik na reklamu.

Já bych si značkové nářadí klidně koupil, i když ho používám párkrát do roka - mám takovej naivní mírně ekologickej pohled, že na co kupovat neznačkový krámy, a podporovat tak jejich výrobu a spotřebu, když člověk může mít něco kvalitnějšího, co mu vydrží s malými opravami dlouhou dobu. Taky se mi protiví podporovat práci dětí v číně v těch továrnách/koncentračních táborech, kde se tyhle krámy vyrábějí. U značky mám pocit, že si alespoň tohle pohlídá (ale záruku samozřejmě nemám, že to nekoupí ve stejné továrně a nenalepí si tam jen svou nálepku...). Vyšší cenu za značku také platím proto, že má servisní síť a živím tak lidi, kteří to u nás opravují. U neznačky to řeší obchoďáky ze své marže, nebo to vrací dovozcům, kteří to vyhazují, nebo posílají zpět do číny, a tam s tím dělají nevímco...

Co je ale problém, že si klidně s tímto záměrem mohu koupit značku, a ona pak vydrží stejně málo jako neznačkový krám... A teď babo raď...

Připojit reakci

1630 1640 (93) - xxx.xxx.110.159 (?)
30.6.2008 16:54

Táta mi k narozeninám koupil nabíječku Filson. S díky jsem odmítl - zrovna jsem měl čerstvě koupenou nabíječku Tronic z lídlu. Dostal ju tedy bratr. Takhle dopadla při nabíjení motobaterky. Málem jsme vyhořeli, Garáž je celá černá. Půl vrtačky vedle na ponku a rádio shořelo. Chytli i hodiny na zdi! v garáži byla i felície na LPG a plynovej autogen, ale to táta stihl uhasit.Ještě že byl doma! Všecky zdi jsou černé od kouře. Dejte si na tu mrchu pozor. Myslíte si, že jde od Kauflandu dostat nějaké odškodnění? Mohl bych ji tam přinést reklamovat ať mi dají novou, tu stejnou:))

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

andy.wise (212) - xxx.xxx.174.65 (?)
30.6.2008 20:08

Já myslím, že pouhou reklamací z toho prodejce vyvázne velmi snadno. Výrobek nejen selhal, ale hlavně je celkem dost nebezpečný. Na vašem místě bych kontaktoval ČOI, případně bych se pokusil nabíječku vyhledat v databázi nebezpečných výrobků Rapex, která je u nás k dispozici na stránkách sdružení obrany spotřebitelů:

http://www.spotrebitele.info/rapex.php
http://ec.europa.eu/consumers/safety/rapex/index_en.htm

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.243 (?)
10.7.2008 14:48

Já bych se chtěl zeptat pana 27.86 jestli si ten multifunkční ponk (stůl)Wolfkraft koupil a pokut ano jak je s ním spokojen. Dííky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
25.8.2008 13:03

Podobný univerzální stolek jsem objevil noname v OBI za 2000,-.

Připojit reakci

Chemický Alí (2420) - xxx.xxx.166.66 (?)
10.7.2008 17:10

záleží jen na tom, na co máte kuráž, pokud jste výrobek použil ve shodě s návodem, začněte vyhrožovat doporučeným dopisem. pokud byste chtěl jít cestou právní, musíte si opatřit posudek znalce a řešit to občansko právní cestou, snaha zapojit do sporu jakékoliv státní instituce je mrháním časem.

Připojit reakci

11.7.2008 10:34

Osobní zkušenost. Před dvěm týdny jsem koupil po velkém váhání 230mm flexu asist v Baumaxu - potřeboval jsem napříč rozdělit metrovou betonovou zkruž. Řekl jsem si, že asist za necelých 1000k by to mohla vydržet, omyl, vystřídal jsem tři a pak si nechal vrátit peníze. I koukal jsem se na webu po lepší levné flexe - zaujal mne Ferm za 3500,- Kč a když jsem tak surfoval, najednou se objevila i nabídka za akční ceny - Protool a Metabo, nakonec zvítězil protool, je sice o něco těžší, ale má rychloupínací systém bez potřeby použití nářadí. To za 4400,-Kč. (rozdíl proti kamenému obchodu 2000 Kč)

Protoolka si podala betonovou studniční skruž během čtvrt hodiny, ani se nezahřála...

Připojit reakci

Ing. Ferda Mravenec, zahradnický guru (262) - xxx.xxx.153.130 (?)
11.7.2008 10:49

Taky osobní zkušenost.

Dělal jsem dlažbu, předpokládel jsem že budu muset řezat tak 20-30 metrů dlažby (betonové dlaždice 40*60cm, síla 5 cm). Koupil jsem na to v supermarketu, ani nevím už kterém flexu tak za 300 Kč. Vydržela. Jen odešel vypínač, takže se musela zapínat zastrčením do zásuvky.

Připojit reakci

user242 (1) - xxx.xxx.236.205 (?)
22.7.2008 20:06

Moje terajsie a byvale naradie: 1. Elektricka retazova Pila Talon 2000W - odpilila 20 rezov na javorovom kmeni o priereze 10 cm a zasekla sa, rozobral som ju a ked som videl ze je vsetko z plastu a zpecene dokopy - skoncila v zahradnom krbe (10 minut to cmudilo a bolo po nej, okrem vinutia motora a sroubiciek z nej nezostalo uplne nic - vsetko v nej bolo vyrobene z plastu). V tej istej kvalite su vsetky Baumaxacke, OBIacke atd-acke smejdy.Kupil som Narex EPR 40 EB, pilim s nou skoro kazdy den a cely den a ani sa nezohreje. 2. Flexka 230mm ASIST z Baumaxu - ocel pilila celkom dobre, avsak asi po hodinovom pileni do tehly sa zasekol vypinac, ktory bol uplne plny prachu - vycistil som a ide dalej 3. Aku sroubovak Ferm - po 3 mesiacoch su baterky uplne vybite a kedze nabijanie jednej baterky trvalo 5 hodin a baterka vydrzala cca 10 minut prace, tak som sa nastval, kupil Narex ASV 14 EA a vobec nebanujem, je to uzasne a mocne naradie a nabijanie trva hodinu 4. Mala Flexka 500W neznamej znacky z Baumaxu (nepamatam), chvilu fungovala, potom sa mi zlomil privodny kabel, ktory som zkratil, potom sa rozpadlo lozisko a skoncila tiez v zahradnom krbe (hahaha) 5. Buracie kladivo Asist 1700W - skvely kus naradia, bura a seka ako o zivot a za skvelu cenu 6. Male buracie kladivo Asist 2200W - chvilu sekalo a buralo a asi po 5tich dnoch zacalo nicit sekace - skoncilo v krbe 7. Zvaracka Gude z Baumaxu - zvara a chyta obluk velmi dobre Zaver: Je to ako-kedy. Ja som si myslel, ze mi budu stacit aj smejdy na prerobenie mojho stareho domu, ale v mojom pripade je to pravda tak 50 na 50, pretoze polovicu naradia som uz musel za 6 mesiacov vymenit. Ak chcete usetrit na cene - neusetrite na case stravenom pri reklamacii vyrobku a nadavani nad nim, ked vam "odide" v tom najnevhodnejsom case, napr.v sobotu alebo v nedelu a do baumaxu daleko.. Takze ak mi este nieco odide, kupim urcite nieco drahsie a znackovejsie, ako napr. Narex, Makita, Bosch atd., usetrim si nervy, cas a z dlhodobejsieho hladiska aj peniaze

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.26 (?)
22.7.2008 21:23

nazdar user 242 nechtel bych byt tvym sousedem v dobe kdy umelohmotne naradi recyklujes v krbu to ti neni hanba se s tim chlubit? co ti rika slovo ekologie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
23.7.2008 14:55

dnes jsem koupil akuvrtačku a přímočarou pilu Extol Craft bude to dárek pro otce. Vše jsem prokoukl i zevnitř a pokud bude zájem zveřejním foto s komentářem ke konstrukci a k použitým materiálům.Například mě překvapilo provedení dvoustupňové převodovky akuvrtačky všechny převody jsou kovové! i 1. stupeň planetové převodovky. Zdraví vás Z.M.

Připojit reakci

23.7.2008 20:17
Takže nejdříve údaje akuvrtačky: 18V L+P chod, regulace, 19 stupňů kroutícího momentu a dále 2 rychlostní převodovka 0-300 a 0-900 ot/ min, integrovené led osvětlení a magnetický držák v balení kufr, vrtáky, bity, 2x accu a 1 hod. nabíječka. cena 2200,- kroutící moment výrobce neudává, ale nepodařilo se mi rukou vrtačku zastavit. Přímočará pilka: 500W regulace počtu zdvihů a dvoustupňová regulace předkmitu cena 650,-. Původně jsem chtěl koupit DWT, ale v kamenném obchodě ho neměli a tak padla volba na extol. Záměrně jsem nekupoval uplně to nejlevnější z levného nářadí.Uvidíme co ukáže čas... dle mého názoru konstrukce je vcelku dobrá.
Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

23.7.2008 20:44
Takže k vrtačce: konstrukce je obšlehlá od metaba.Provedení mě potěšilo akorát mám nedůvěru k použitému materiálu na šasi vrtačky nechápu proč je z ABS (akryl - butadien - styrol) ABS není zdaleka tak pevný jako PA6 GF30 (polyamid plněn 30% skelných vláken) z kterého se běžně dělají kryty vrtaček. Mimochodem kryt přímočarky na obrázku z něho je. To je zatim vse. Z.M.
Připojit reakci

Chemický Alí (2420) - xxx.xxx.248.54 (?)
24.7.2008 1:01

Správně jste trefil jedno z úskalí neznačkovek. Špatné plasty. Kvalitní plasty jsou vždy kompozitní, plněné skleněnými, nebo uhlíkovými, či jinými vláky (někdy se požívají vlákna známá z něprůstřelných materiálů) On také kv alitní plast není vůbec levný, úspora proti kovu vzniká většinou v tom, že jej není nutné tolik opracovávat.

U vercajku je důležité si říci na co jej člověk chce a zda opravdu kutí, nebo občas, velmi zřídka něco málo udělá.

Nevzpomínám si, že by mi kdy pod rukama odešlo jakékoli značkové nářádí, ale u neznačkového je to spíš otázka explicitně vyjádřená slovem "kdy?"

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
24.7.2008 6:32
No... není to tak velký rozdíl ABS stojí 54,- a PA6 GF 30 je za 81,- za kilo při celkové ceně plastového dílu který bych vyráběl v čr by byla cena 21,55,- a 29,30,- samozřejmě bez formy jen náklady na výrobu, materiál a režie. Ano jsou i materiály v cenách 400,- / kg vyrábíme z nich kryty pro vojenskou komunikační techniku a ty musí vydržet přejetí tankem v poli.Ale to jsem odbočil. Myslím si, že nářadí, které jsem vybral bude bohatě stačit pro uvažované použití. Z.M.
Připojit reakci

24.7.2008 10:48

netrefil jste se, stále totiž uvažujete jako korektní profesionál. Ceny které uvádíte jsou pro výrobu neznačkového zboží až příliš drahé, uvědomme si, že věc, která stojí například koncově  okolo   40 Eu - tedy to co zaplatíte na kase, nesmí stát výrobně víc než 2-7 Euro (někde v daleké Číně, cena je včetně obalu).

Pro plastové díly pak použijete nejlevnější recykláty. Určitě jste si na levných plastových dílech všimnul při pozorném pohledu nehomogení struktury..Nebo použijete plasty s významným přídavkem recyklátu, výsledek je sice na první pohled slušný, ale chemickofyzikální parametry nestojí za nic.

A to se nebavíme o ložiscích, kovových materiálech, mazacích přípravcích, elektrické instalaci uvnitř přístroje, ergonomii...

Většina levného zboží plní správně jediný z makroekonomického úhlu pohledu správný účel je to zboží, které bylo někomu prodáno a někdo jej koupil.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
24.7.2008 11:54
Jen jsem chtěl naznačit, že kdyby použil výrobce jiný materiál cena by se nijak zvlášť nezvedla zato mechanické vlastnosti ano. Proto jsem i uvedl, že materiál přímočarky je PA6 GF30 i když je mnohem mnohem levnější. Troufám si tvrdit, že se šikmoocí trochu zlepšují...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
24.7.2008 12:10
Je jasné, že toto levné nářadí nemůže konkurovat značkovému to jistě víte. Snažím se tu informovat ostatní zájemce jaké mám zkušenosti. co mě však dost vadí je výroba značkového nářadí v číně a stále se zhoršující jeho kvalita.
Připojit reakci

24.7.2008 23:09

Nejsme ve sporu, nicméně není Čína jako Čína. Dnes se v Číně vyrábějí i výrobky nadprůměrně kvalitní. Kupodivu nejlepší zančkoví výrobci se nebojí ztráty kvality (tu lze vhodným vývozem technologie a celého výrobního procesu dodržet) problematická je ztráta intelektuálního bohatství a obšlehnutí technologie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.102 (?)
25.7.2008 6:27

Jaké máte zkušenosti z výrobky Parkside z lídlu? Já mám delta brusku a jsem nadmíru spokojený.  Vše od Parkside mě přijde docela poctivé ve srovnání např. s noname řadou asist z Baumaxu, nebo Tesco řadou z tesca..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
25.7.2008 7:06

Někdo tu Parkside chválil. Já jsem si koupil opalovačku viz. výše. Dojem je dobrý, ale zatím jsem ji pořádně nevyzkoušel. Z.M. Parkside jsem nikde jinde než v Lidlu neviděl takže zřejmě dělají jen pro něho a kvalitu mají v této kategorii lepší. Z.M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.110.159 (?)
4.9.2008 15:50

teď mají v lidlu celou řadu zahradnických krámů (motorovou pilu 3.3PS, vysavač listí, nůžky na plot atd.) Mě zaujala bruska řetězů za 749,- Nemáte ji někdo doma? Jirka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.214.61 (?)
12.8.2008 8:19

Já si nedávno koupil Aku vrtačku Parside v Lidlu. Zatím naprostá spokojenost. Tváří se dost poctivě. Kopil jsem ju hlavně díky referenci kamaráda, který má podobnou Parsicde již pět let a je spolehlivá. Chystám se koupit od stejné značky vrtací kladivo. Zase díky referenci, koupili jedno za 1000 v bývalém Carefouru, ale to vrátili nic nevydrželo, teď mají Parkside a nedá se to srovnat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
25.7.2008 7:01
Na toto "obšlehnutí" už dojela spousta firem. A to je škoda i když si za to můžou sami když jim dají svoji technologii...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.118 (?)
29.7.2008 9:38

Pořekadlo, nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci už dávno neplatí. Díky Číně.  Lepší koupit dva nebo tři levné výrobky, za stejnou cenu, jak drahý, značkový, který kolikrát také nevydrží. A který je kolikrát stejně vyrobený v Číně.

Připojit reakci

29.7.2008 10:30

Asi máme odlišnou představu co je to "značkové " zboží. To, které povětšinou kupuji já není (bohužel) nikdy levné.

Pokud objevíte někdy někde nářadí od Milwaukee, Metaba, Protoolu, ale i "obyčejného modrého" narexu a podobných značek za cenu noname, rád si je koupím. Zatím se mi to nikdy nepovedlo. "levné zboží" od Metaba znamená, že trefíte akci, nebo výprodej loňské řady, a například bourací kladivo nebude stát 9000,-, ale 6900,-...

Není jedno co kupujete, kvalitní profi nářadí nejenom vydrží, ale je takřka vždy ergonomičtější a má kvalitní servis.

Mezi značkové zboží nepočítám podvodné Black and Decker, čí lidovou řadu od Bosche. Napsat, že je vše stejné může napsat pouze jedinec, který nikdy nezažil dlouhodobou práci s kvalitním vercajkem a nemá zkušenost s kvalifikovanou manuální prací, či řemeslem.

Připojit reakci

Rom (26) - xxx.xxx.86.21 (?)
29.7.2008 11:27

To máte sice pravdu, ale dnes je doba zcela jiná a věřte, že obchodní řetězce si s tím moc hlavu nelámou. Koupím v hypermarketu levné nářadí určené pro hobby práce. Dám nářadí tak zabrat (s čímž výrobce nepočítá) a vím, že do 2 let to mohu reklamovat, kdy vám řetězec poskytne nové zboží ve stejné ceně. Je pravdou, že postup při reklamaci je u řetězců různý. Koupil jsem kufr nářadí, vrtačka, úhl. bruska, přím. pila, vibr. bruska. Mou vinou se odlomila aretace kotouče brusky. Vzal jsem kufr, prac. u okénka reklamace se na to ani nepodíval a vystavil poukázku na zboží ve stejné ceně. Tyto markety jsou už svou psychologií prodeje (rozmístění regálů na tzv. zóny pro muže, ženy, teplé studené) tak připraveny na zákazníka, že si opravdu nedělají hlavu z nějaké reklamace. Vědí, že s prázdnou neodejtete. Např. LIDL, původně obchod s potravinami a ejhle, najednou zboží pro kutily (mimochodem celkem kvalitní). Chlap jde, manželka má od něj klid a utratí tam mnohem více.  Již spousta řemeslníků mi potvrdila, že na práce koupí raději levné zboží a v záloze mají kvalitní značkové. Levné se pokazí = dostanu nové. Když to někdo ukradne = není to taková tragédie. To je můj názor.

Připojit reakci

29.7.2008 15:33

OK, to také není špatná filozofie, určitě je nejlepší volba noname kupovat v hypermarketu pro kutily, s reklamací pak skutečně není problém.

Stejně uvažují i někteří řemeslníci, po té co byli po několikráte okradení. Kvalitní značkové nářadí si amatér a vášnivý jako já kupuje pro radost, a do firmy pro jeho kvalitu, ale i image. Samozřejmě to znamená mnoho "logistických "problémů - zaměstnanci ručí za vercajk krkem, ale kupodivu, mají stohovatelné boxy na nářadí, a tím, že vědí, že jim krádež naúčtujete, dávají pozor a zatím jsme měli kliku a nikomu nebylo nic ukradeno

Připojit reakci

Rom (26) - xxx.xxx.86.21 (?)
29.7.2008 19:53

No nevím, jestli jste do "image" ochoten tolik investovat? Práce je stejná = výsledek stejný. Hmotná zodpovědnost za škody způsobené zaměstnavateli, se spoluúčastí (pojištění). Navíc s evidencí převzetí nářadí a kontrolou po vrácení zaměstnancem jste na úrovni výrobního podniku, nikoli firem. Tak co je potom pro živnostníka výhodnější? Tzn. - milí zaměstanci, zajeďte tam a tam, udělejte to a to, a v pátek mi dejte vědět, jak to dopadlo. A mít v záloze zn. a spolehlivost znamená, že tu práci dokončím. Hezký večer. Pozn. Zapoměl jsem, že je to i pro radost (bez diskuze), což je další hledisko výběru, zvlášť, kdy vám do koupě kecá něžné pohlaví. :-)

Připojit reakci

30.7.2008 1:53

V obecné rovině s vámi v mnohém souhlasím. Nicméně nesouhlasím, že je vše stejné. Kvalitní nářadí je držák, vzpomínám, jak jsme po povodních celé příbuzenstvo jeli v rámci kulový blesk za týden rekonstruovat vytopený dům praprarodičů. Neuvěřitelné - povedlo se to za deset dní. bouraly se kompletně podlahy, dolů šla všechna omítka do výše 2m, budovy o půdorysu 200 m2 (Dům i hospodářská část), k tomu nějaké změny dispozic podle dlouho odkládaných plánů, stále se sušilo, přes větrání - prádelna. Během tří dní jela Metabka i Protool stále s malými přestávkami (Bourací kladiva 3 a 5 kg), stejně jako flexa Metabo. Ostatní nářadí - baubau kladivo a dvě flexy odešly během prvního dne, vypínač, motor, motor.

Stejně "účastníky " zájezdu pžekvapil výkon nářadí..

Ale naprosto s Vámi souhlasím, že na občasné a řídké práce nemá pro mnoho lidí smysl kupovat profi třídu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.3 (?)
20.8.2009 8:04

Protože nemám zahradní krb, všechno tvoje nářadí z Baumaxů a podobných by skončilo jako reklamace. Tyto "hyperky" mění nářadí většinou kus za kus, takže kromě návštěvy obchodu by se dalo pokračovat v prácí bez přerušení. Když se ti pos... ten Narex, Bosch a pod.., budeš třeba několik týdnů čekat na záruční opravu. V horším případě nářadí ještě někam posílat, když není opravna v místě bydliště. A že se třeba Bosch docela kazí, na to by mohli otevřít nové téma ti, kteří ho vlastní.

Proč kupují Bosch profíci a hlavně větší podniky? Bez diskuzí je kvalitnější a oni mají ve skladě více kusů každého nářadí. Reklamace a záruka se nedotkne výroby a čas nehraje roli. Jak ale musí prudit maloživnostník, když bláhově koupí bourací kladivo za 20 000Kč, které odejde tak v 1/3 práce, oprava trvá 2-3 týdny a protože nechce koupit dalšího "Bosche" za 20, koupí levného Assista a práci s ním bez problémů dokončí. Znám více takových případů v mém okolí. Také stolní pilu jsem koupil úplně stejnou se svým sousedem, 1 500W motor. Zatím co já na ni spokojeně pracuji již druhým rokem, on spálil motor již po 3 týdnech. Nyní hledá pilu s velkým výkonem motoru (2 500W), který při svém zacházení s nářadím zase spolehlivě odrovná. A bude nadávat, že obě značky stojí za ho...!!! A vo tom to je!

Připojit reakci

29.7.2008 11:48

Nově mám asi 2 - 3 měsíce flexu Powerforce z Tesca. 900 W, kotouč 125 mm. Je "obouruční", takže se s ní člověk na některá místa nedostane, ale nevibruje a je dobře vyvážená.

Za 699 Kč v akci myslím dobrá koupě. Uvidíme, jak dlouho vydrží.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.141 (?)
6.8.2008 14:26

Na mne udělala dobrý dojem malá flexa 125 Extol Premium - mám jí přes rok, potřeboval jsem řezat betonové desky (asi 12 m), pak přišla na řadu nějaká ocel. Stejně rok starou mám přímočarou pilku Etatool - pokládal jsem doma plovoucí podlahy - zdá se, že je celkem kvalitní. Vrtačku mám modrou narex - stáří 15 let - dostávala opravdu hodně zabrat a je to nejvíc používané nářadí - nedávno dostala nové uhlíky, už bylo na čase. Opalovačku mám Black & Decker 12 let - ještě opravdu kvalitní, má toho hodně za sebou a slouží perfektně. Taktéž 12 let mám vibrační brusku Manessmann od Conráda - byla levná, o existenci hobby nářadí z marketů jsem tehdy neměl ponětí. Kupodivu po tom co si odbrousila asi 70 starých okenních křídel maká i dnes, pouze odešla aretace spínače (půjčil jsem ji) - ten jsem v rukojeti nahradil kolébkovým vypínačem. Rok používám 18V akušroubovák Einhell (akční cena na nový typ) a zatím je bez problému - při vrtání do dřeva jsem líný tahat kabel a používám aku. Teď se rozhoduji, jaký koupit mafl, předpokládám velikost 185-190 mm.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.19 (?)
18.8.2008 16:18

Rád se k této diskuzi připojím s tím, že jsem velice rád, že se levné nářadí prodává.

Osobně vlastním asi 5 let příklepovou vrtačku extol (nebo asist) přesně nevím, ale viděl jsem ji prodávat i pod jinými "no name" značkami za cenu od 450 -800 Kč. Má kolem 500W a 2800 ot. Jsem s ní maximálně spokojený, jelikož ji používám pro kutilství v garáži a sem tam v bytě. Při vrtání do panelu (není to kladivo) jsem na ni kolikrát tak tlačil až se prohýbal plast těla vrtačky. Příklep sice klepe, ale do panelu je to na nic.

Proto jsem zakoupil letos vrtací kladivo značky Trend Line v Globusu za 1490,- Kč. Jde o tento výrobek http://www.boyacn.com/product_detail.asp?id=15 Při mém používání - sem tam vyvrat nějakou díru do průměru 8 mm - předpokládám velice dlouhou životnost. Do panelu vrtá zhruba stejně rychle jako kladivo DeWalt a Metabo, které jsem měl obě půjčené.

Levné nářadí je právě pro lidi jako jsem já. Tzn. když sem tam potřebují něco udělat, ale neživí se tím. Já osobně bych si např. tohle kladivo nekoupil pro profi použití, jelikož nevím, kdy prvně by mi vyplivlo. To ovšem neznamená, že to je šmejd, kterým vyvrtám 10 dír a skončí. To moje už má 15 děr a vysekanou drážku (asi 1 m) pro kabely v panelu a pořád jede. Zaujalo mě u něj, že všechny plasty včetně rukojeti jsou z PA GF-30 a skříň převodovky je kovový odlitek.

Připojit reakci

Rom (26) - xxx.xxx.235.12 (?)
24.8.2008 6:55

Tak jsem neodolal a koupil okružní pilu v Kaufu za 1.499,-- Kč. Je to nějaká noname VP Power. Balení obsahuje 4x různý kotouč 185mm Jeden je již namontován + 3, náhradní uhlíky, bag, pila je vybavena laserem, pořez 65mm, příkon 1200W. Už jen fakt, že samostatné kotouče stojí dost penízků, tak to nějakou službu udělá. Záruka 3 roky, tak to v případě závady zanesu zpět do obchodu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.141 (?)
24.8.2008 17:47

Také jsem o ní uvažoval, hodně podobné se prodávají pod jinými hobby známými značkami, ale VP mi právě nic neříká . Už jste jí vyzkoušel? Jaké jsou první dojmy?

Připojit reakci

Rom (26) - xxx.xxx.235.12 (?)
24.8.2008 20:44

Takže postřehy. Konstrukce je kovová, kromě krytu motoru a rukojeti, která je opatřena měkčí gumou. Pila je vyvážená, dobře padne do ruky. Spínač jde trošku ztuha. Při pohybu kotouče do stran je cítit trošku vůle, která je zřejmě příčinou řinčivého zvuku při běhu. Jinak je z pily cítit patřičný výkon, řezání je bezproblémové. Zapoměl jsem napsat, že součástí byly i 2ks baterií AAA, takže je hned připravena k provozu. Taška vypadá dobře, určitě ji nebudu používat na nářadí  Pokud pila vydrží přes 3 roky, tak je to myslím dobrá investice s ohledem na dodávané příslušenství. Návod je v češtině i s adresou servisu v ČR, který provádí opravy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
25.8.2008 13:09

Já v té době měl už objednanou Einhell BHS 1300 - mam rád nářadí v kufříku.

Připojit reakci

Ladislav Douša (9) - xxx.xxx.98.115 (?)
25.8.2008 13:14

V baumaxu jsem si před časem koupil flexu za 250 kč a po týdnu odešla brzda kotouče na povolování, tak jsem kotouč povoloval rukou.Asi po měsíci se kotouč nechtěl povolit, tak jsem si koupil flexu asi za 800 a řeže už rok a nejsou s ní žádné potíže.Táta si před 2 rokama v Polsku koupil flexu v přepočtu asi za stovku a výkon má asi jako výkonější fen.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
25.8.2008 13:21

Za 250 to už není ani hobby. I dětská hračka (funkční maketa) je dražší.

Připojit reakci

lin (9) - xxx.xxx.12.250 (?)
9.9.2008 6:55

Zdravím,

z elektro nářadí mám: vrtačku metabo, vibrační brusku bosch, akuvrtačku 18V einhell, stojanovou vrtačku ani nevím od koho (z Tesca),kmitku Black Decker, flexu 180 narex, bourací kladivo asist, pásovou brusku, horní frézu, hoblík,ocasku a flexu 115 od fermu.Jak vidíte, normální všehochuť.Za celá leta jsem dokázal zlikvidovat jen 2 strojky-příklepovou vrtačku BD a mafl einhell.Podotýkám, že jen a pouze svojí vinou, protože jsem jim dal řádný kouř.

Protože mám barák a dost kutím, asi bych se vyhnul těm úplně nejlevnějším strojkům.Mám představu, co který nově pořízený stroj musí splňovat, abych nebyl výrazně omezován v uživání, nejdřív okouknu a pak koupím.V podstatě je mi jedno, co to je za značku.Už nejsem takový divočák na nářadí jako dřív, tak je to v pohodě.Když něco dělám, pěkně v klídku, pauza,cigárko, promyslím další postup....Prostě klid a pohoda a vychutnat si tu práci.

l.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.90 (?)
12.9.2008 0:29

Co říkáte na nynější nabídku Kauflandu?

Aku vrtačka 299,- ;přímočará el. pila za 249,-; aku šroubovák 199,-.  Všechno jejich značka AmiTech.

Za ty prachy to vážně láká. Otázka je, kolikrát se to bude muset během 3-leté záruky měnit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
12.9.2008 9:38

Zkuste se pustit do testování a pak nás informovat. Já osobně k tomu nemám už na pohled důvěru.

Připojit reakci

12.9.2008 12:00

S tou přímočarkou bych to bral, tu používám jen občas. Stejně tak ocasku, vibračku, horkovzdušnou pistoli, aj.
   Akuvrtačku a šroubovák mívám v ruce - pokud něco dělám - denně,  ty si pořizuji kvalitní. Když nic, líp se drží v ruce. U každého takového levného zboží bude slabinou akumulátor a jeho kapacita.

Připojit reakci

Chemický Alí (2420) - xxx.xxx.7.210 (?)
12.9.2008 22:20

levné přímočarky mívají skoro vždy odfláklé kmitavé uložení vedení pilky, odchází velmi rychle.

S aku šroubovákem jsem nakonec zrezignoval a zakoupil elektrický šroubovák se síťovým napájením, aku je jen záloha na občasné práce.

I když viděl jsem tento týden aku šroubovák od makity v sadě s dvěma akumulátory a rychlonabíječkou a musel jsem prokázat velkou morální sílu, abych nenakupoval..:-))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.136.186 (?)
30.9.2008 21:02

Tak já taky přispěju.. Z Lidlu jsem si nářadí oblíbil. Mám třeba přímočarou pilu Parkside. Je fakt pěkná a nemám snad žádnou špatnou zkušenost. Od Bosch by ve stejném provedení stála několik tisíc..  Mám od nich taky očkoploché klíče, které drží, sadu šroubováků, která vydrží uplně stejně jak její mnohem dražší konkurence..  Dobíjecí svítilna Powerfix z Lidlu, je skvělá.. Mám ji rok a baterka, která se jen vyjme a strčí do zásuvky, drží pořád stejně. Jinak nedám dopustit na Narex, maximální spokojenost!!  Flexu 230 mám Einhell, výkonná, ale po spotřebování 2 kotoučů přiložených v kufru se protáčel motor naprázdno.. nedalo mi to, rozdělal jsem ji a byl jen povolený pastorek, ted chodí dobře.. Kotouče rychle mizely před očima, koupil jsem kvalitní a vydrží dlouho.. Mám CO od Einhell a to byl velký omyl a to jsem nebral to nejlevnější.. Hnus, nebrat.. Bourací kladivo Primex v kufru za 1000,-  mi nadělalo neskutečně mnoho práce. Kamarád mi sice rozbil rychloupínání, ale šlo to opravit snadno.. Tak asi takhle..

Připojit reakci

1.10.2008 10:45

U většiny kutilů je nářadí něco, jako pro ženy oblečení. Ony je nekupují (tak jako my)  proto, aby měly v čem chodit a bylo jim teplo. Chtějí dobře vypadat, dobře se cítit a hlavně - nákupem další značkové halenky si udělají radost. A tak je to u nás s tím nářadím. Přímočarka za 400 použitá 2x do měsíce asi stačí, ale když rozbalíte a pohladíte Makitu za pět a půl, je to úplně jiný pocit. 
  A vo votom...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
1.10.2008 12:54
Pohladíte makitu... hehehe :-) ten pocit asi máme každý vrtačky sice nehladím ale radost z kvalitního nářadí je nejen při koupi ale i dlouho potom a samozřejmě při každém jeho použití. Jak jsem psal výše a chválil AKUVRTAČKU EXTOL ta jde na REKLAMACI roztavil se plastový obal akumulátoru při nabíjení za doprovodu syčení a čmoudu se zápachem. Nebyl jsem u toho říkal to otec. Pravděpodobně došlo ke skratu v některém z článků baterie a protože nabíječka ukončuje nabíjení v závislosti na čase tak se zbívající články přebíjely přehřály a "vysyčely" nebudu to popisovat odborně aby to bylo srozumitelnmé. Vložím sem potom fotky. Z.M.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
1.10.2008 13:50

Když Extol, tak asi řadu Master. Já jsem tedy měl vždy štěstí, akuvrtačku mám žlutou Einhell 18V s displaiem a baterka zatím po roce a půl drží jak čert i po já nevím kolika nabíjení.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.2 (?)
24.12.2010 0:47
Kúpil som lamelovačku AMITECH za cca 25€ a zdá sa byť dobrá, lepšia ako FERM. Kupujem zásadne značkové náradie, ale na niekoľko použití do roka mi bohate poslúži aj AMITECH.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.31 (?)
1.10.2008 12:24

Připojuji smíšené zkušenosti z hobby i profesionální praxe. Vrtačky Narex jsou i v modrém provedení neskutečně trvanlivé a výkonné. Modrou vrtačku Bosch bez převodovky zatěžujeme hodně již 8 let, má za sebou jednu opravu, ale nebyl žádný problém se servisem, i když chyba vznikla přetížením při obsluze. Co nevyvrtá Bosch, vrtá se Narexem. Aku šroubovák Einhel (1000 Kč) fungoval rok, akumulátor ztratil kapacitu ihned po záruce a oprava se nevyplatila. Aku od Bosche - opět modrá sada (asi 6000 Kč v roce 2000) - funguje osmý rok, problém dělá sklíčidlo, které by potřebovalo vyměnit. Akumulátor má můj obdiv, funguje zatím pobez problémů. Rozbrušovačka od Bosche tentokrát zelená (2400 Kč) funguje čtvrtý rok bez problémů, díky chlazení převodovky snese opravdu hodně. To všechno se používá ve firmě, někdy za dost značného zatížení.

Zkušenost s hoby nářadím - rozbrušovačka Ferm, tchán kupoval nejlevnější, co měli v kamenném obchodě. Při řezání tvrdších profilů došĺo v převodovce k očesání zubů na talířovém kole. Po vrácení peněz připlatil za vyšší řadu (asi 850 Kč), zkusil ty samé profily, za pět minut práce shořel motor. Další výměna za stejný typ a po roce se mi při výměně kotouče zasekla pojistka a toho jsem si všiml, až jsem motorem pojistku utrhl i s lůžkem ve skříni převodovky. Pokud najdeme doklad, zkusíme reklamaci, ale oprava se asi nevyplatí. Stejné ocelové profily jsme pak řezali současně i Boschkou z firmy. Porovnání je jednoznačné - Bosch řezal téměř nepřetržitě celý den, Ferm se musel nechat po čtvrt hodině chladit.

Podle mého názoru nelze na danou otázku odpovědět pouze ano/ne. Záleží hodně na co člověk nářadí potřebuje, jaké má nároky a asi i na štěstí - někdy prostě i v ověřené řadě trefíte na špatný kus. Také bude záležet na tom, jak to má člověk daleko do obchodu kvůli reklamaci, někomu se ta cesta může dost prodražit. A v neposlední řadě je třeba pamatovat, že při koupi nářadí platí spousta Murphyho zákonů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.20 (?)
2.10.2008 9:11

Jen trochu jinými slovy podpořím názor pana Vysloužila, se kterým, až na výjimky, obvykle souhlasím i v jiných rubrikách.

Mám sám pro sebe zásadu: Už jsem příliš starý na to, abych pil špatné víno. 

Kvalitní vercajch, to je radost, která zbude i po nás.Říkám tomu technománie. Občas mne to vezme, bude to asi opravdu druh duševní nemoci, protože to má i cykly. Digitální foťák jsem vybíral déle než rok a nakonec koupil takový, který asi bude vždycky chytřejší než já. Mít špičku, obrazně řečeno, ten diamant či profitool a k tomu ještě jednoho lídla, abych si tu špičku šetřil, to vůbec není od věci. Flexa od Assista, kde vlivem samoutažení téměř nejde vyměnit kotouč, to je práce nanic, když něco začnu, musím mít i jistotu, že to dodělám.

Samozřejmě přeháním, ale jen trochu. Kvalita je kvalita. Kamarádky ze značkového obchodu mi vždycky dobře poradí, po čem je poptávka a kde je málo reklamací. Pak jde ještě o dvě věci: občasné - hobby - použití a prach. Prach jako důvod snížení životnosti je podle servisu hlavní problém všech el. točivých strojů. Bránit se prachu jde těžko, ale občas vyfouknout, ukládat čisté - to je něco, jako poděkování za dobré služby.

Ještě otázka či prosba o radu. Existuje akupilka vhodná na průklest ovocných stromů? Děkuji. Z.

Připojit reakci

2.10.2008 10:19

Existuje aku řetězová pila. Viděl jsem ji, ale v ruce jsem ji neměl. Existuje, tuším,  i aku ocaska. Zkoušel jsem prořezávat stromy kmitací ocaskou s kabelem, ale rychle jsem toho nechal a vytáhl benzínovou Hq. Aku jistě nebude lepší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.20 (?)
2.10.2008 11:43

Díky za superrychlou reakci. Asi budu používat i nadále pákové nůžky Fi, průklest Hq - to je asi ob jeden strom? Pozdrav z kraje pod Radyní. Z.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.117.13 (?)
2.10.2008 23:15

Pokud si to "špičkové" nářadí šetříte (proč, probůh - na "vystavku dostiženij kapitalističeskogo chozjajstva"?) a používáte místo něj nářadí "z lídla", pak Vám asi opravdu vydrží podstatně déle.

Bodejť by ne...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.215.208 (?)
10.11.2008 8:53

Můžete mi někdo dát tip na lacinější přímočarou pilku? Na nářadí jinak nešetřím, ale tohle je opravdu jen na občasné hobby práce, v hobbymarketech navíc nedělají z reklamací vědu...  Ideální by bylo, kdyby používala standardní pilové plátky,  laciné neznačkové přístroje údajně často používají různé atypické. 

Připojit reakci

10.11.2008 9:11

nikoliv - už roky jsem neviděl neznačkovky, které by jely na něco jiného, než standardní plátky. (v podstatě jsou na trhu dvě skupiny)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.19 (?)
10.11.2008 11:34

AMITECH (Kaufland). Hodně nízká cena a 3 roky záruka. Přímočarku měli nedávno v akci za tuším 249,- Kč.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.253.18 (?)
10.11.2008 15:55

Má vůbec cenu kupovat nejlevnější řady renomovaných výrobců? Anebo rovnou koupit o něco levnější no-name výrobek? IP?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.144.66 (?)
10.11.2008 17:07

Zajímavá otázka. Předpokládám třeba zelený Bosch. Ještě si stanovit hranici, zda typické hobby zn. Ferm, Einhell, Etatool, Extol, Asist a pod. jsou renomovaní výrobci nebo no-name. Nebo zavedeme kategorii - překupovači a lepiči značek? Podle mého při rozdílu pár korun (řekněme do 30%?) budou srovnatelné s tím rozdílem - když se to v záruce porouchá - renomovaná značka bude měsíc v servisu, no-name marketová značka se vyhandluje kus za kus.

Připojit reakci

10.11.2008 23:12

Obávám se, že zelená řada Bosch kazí výrobci renomé..Se vším co jste napsal nelze, než nesouhlasit, až na kontradikci v označení zeleného Bosche za zančkové zboží v pravém slova smyslu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.195.247 (?)
22.6.2009 23:21

zelený Bosch považujete za špatný? Mám s ním nejlepší zkušenost, flexka, el. sekačka, vrtačka...

Jaky je např Váš názor na Ryobi? Koupil jsem Aku vrtačku, taková balada že můžu vrtat desítky šrouby celý den na jedno nabití, to jsem s Bau aku opravdu nezažil 

Připojit reakci

23.6.2009 9:08

zelené Bosch není žádný zázrak- dejme tomu značkové hoby nářadí. u nás ve firmě se na linku! koupily Aku vrtačky Ryobi a zelené Bosch. Ryobi vydržely 2x delší dobu a jedou stále. Zelené Bosch - odešly aku, uhlíky a rozbil se displej-ten je stejně jenom na efekt.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (343) - xxx.xxx.77.39 (?)
10.11.2008 19:23

S přímočarou pilou se mi zdá situace trochu jiná, než s jiným nářadím. Plátky jsou tedy, co vím, jen 2 typy - typ Bosch - s výstupky a typ B-D takové Účko. Měl jsem jednu hobby pilku. Používá se občas. Jenže na věci, které jinak provést neumím (nemám lupínkovku). Zkoušel jsem vyřezat něco z 3cm dubové desky. Marná práce, plátek zahýbal, pálil pila kvílela, zdechala. Udělal jsem si radost a koupil Makitu vyšší řady 720 W. U žádného jiného nařádí nebyl rozdíl mezi hobby a profi strojem tak velký.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.36 (?)
10.11.2008 23:35

moja zakerna otazka :) ak vplyv ma na ohybanie platku, pilky kvalita stroja? ved to je skor o kvalite platku a nie celeho stroja nie? dakujem

Připojit reakci

Chalupář (49) - xxx.xxx.134.71 (?)
10.11.2008 23:41

Levné čínské plátky jsou v podstatě nepoužitelné. Měl jsem půjčenou pilku Makita profesionální řady a s nekvalitním plátkem podřezávala do stran stejně zhůvěřile jako moje hobby pilka Black and Decker.

Připojit reakci

10.11.2008 23:55

Dobrý nástroj, dobrý lístek. Je to podobné, jako když nasadíte mizerné gumy na skvělé auto, nebo špičkové gumy na nebezpečnou plečku.

Dám Vám příklad - už několik let si kupuji plátky na dřevo s vidiovými zuby, plátky stojí různě, podle typu a velikosti zubu, ale typicky v intervalu 150 -350 Kč. Co se týče užitných vlastností, jsou to nejlevnější lístky, jaké kdy člověk koupil...

Chcípáckou přímočarku "utavíte" během několika málo minut až hidin práce s trochu náročnějším materiálem, bez ohledu na lístek

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (343) - xxx.xxx.94.12 (?)
11.11.2008 7:06

Lepší přímočaré pily mají i několik režimů pohybu plátku. Nejen kmitání, ale i pohyb po elipse, osmičce aj. Má to (dle výrobce) vliv na rychlost, čistotu řezu, aj.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.215.208 (?)
11.11.2008 10:10

Dotazem na levnější řady známých výrobců jsem myslel právě známý zelený Bosch, ale jak vidím,  moc bych si nepomohl. Na smrkové palubky by snad měla stačit i pilka z hobby marketu.  Vyzkouším a podělím se o zkušenosti.

Připojit reakci

Tiger (8) - xxx.xxx.64.53 (?)
11.11.2008 10:49

Dobry den, chtel bych se zeptat Aliho na plátky na dřevo s vidiovými zuby, jestli je cena za 1ks nebo za sadu 5ks. a jaky vyrobce se mu osvedcil.Nikde jsem takove platky nevidel a rad bych je vyzkousel.Ja pouzivam prim.pilku narex a jsem spokojenej.Dekuji P.

Připojit reakci

Jezevcik (141) - xxx.xxx.146.209 (?)
11.11.2008 22:30

Musím reagovat na slova Miloše Vysloužila o hlazení té Makity za pět a půl.Já si také koupil Makitu přímočarku za pět a půl a za třičtvrtě roku jsem jí použil dvakrát na chvíli, ale chtěl jsem jí a vím, že ta za čtyři stovky by mi také stačila, ale nenadchla by.Je to holt s tím vercajkem jistý druh mánie.Jěště, že mám tolerantní ženu, nevím,co bych dělal, kdyby si za ty prachy chtěla koupit boty a pak je měla jednou na sobě.Asi bych zuřil.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
13.11.2008 9:30
Zdravím vás, se tu nějak začalo "přímočarkovat" tak taky něco napíšu používám zelenou boschku s 2stupňovým predkmitem, který jde i vypnout regulace kmitů je ve vypínači což považuji za důležité (jednou rukou držíte pilku a zároveň regulujete kmity na jemné najetí a dořezání konce materiálu super) používám jen plátek na kov s jemnýmy zuby je to výborné na řezání palubek (minimální otřep) plátek není bosch ale je v pilce 2 roky opravdu kvalita za málo peněz. používám ji cca 30 hodin ročně a řežu převážně měkké dřevo občas ocelový či hliníkový plech. Předkmit je důležitý bez něho pilku nekupovat. bez předkmitu se vám plátek při zpětném pohybu tupí tzn zuby dřou pozpátku o řezaný materiál a neodvádí se tříska z prostoru mezy zuby. řezná rychlost je vyšší ale taky i otřep, proto je někdy vhodné předkmit vypnout. tuto zelenou boschku jsem koupil v bazaru před 10-ti lety za 500,- a už udělala mooooc práce bez závad akorát rolnička je už trochu vychozená. Z.M.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.144.66 (?)
13.11.2008 12:44

Kdysi jsem si pořídil nástavec přímočarky na vrtačku, ale odešlo uchycení plátků a pak se s tím kolosem špatně pracovalo. Takže na pokládku plovouček jsem koupil v nejbližším obchodě přímočarku od Eta-tool - má to regulaci předkmitů, ale co je příjemné je přisvícení bílou diodou na řez (nemyslím laserové vodítko). Pro sváteční hobby mohu doporučit.

Připojit reakci

17.11.2008 22:06

poctivě jsem se podíval do dílny - bohužel na lístcích již není patrný výrobce, lak je už jen na místě upnutí, opravdu je používám dost dlouho. Ale kupuji je ve speciálce, kupuji dva typy - jeden má velmi jemný zub (okolo 1 mm), původně určený na plech- celé zubaté ostří je z jednoho kusu tvrdokovu, druhý lístek je klasický - každý zub je z tvdokovu. Nicméně oba lístky už mají nalítáno opravdu hodně, chystám se pro nové a pak sem přidám i výrobce. Ale předpokládám, že lepší speciálka je musí m ít kdekoli.

Připojit reakci

19.11.2008 15:32

Tak jsem navštívil speciálku - jedná se o lístky z produkce BOSCH typ T141HM, rozteč zubů 4,3mm.

Připojit reakci

Tiger (8) - xxx.xxx.64.53 (?)
19.11.2008 18:52

Dekuji za odpoved, zrovna jsem ted primocarkou rozrezaval stara okna a platek od narexu jsem moch zrovna zahodit..ted je otazka jak dlouho by me vydrzel kvalitni platek casto totiz pouzivam primocarku k rozrezani ruzneho " bordelu " napr.stare palety...  . Tim ted nemyslim, ze si poridim kvalitni platek a budu s nim rezat bordel.

Připojit reakci

tomast (130) - xxx.xxx.244.15 (?)
20.11.2008 10:38

Jenom pro zajímavost - pilové listy Bosch - i když ne trvdokovové - jsou zrovna na seznamu "Best New Tools 2008" jednoho prestižního amerického časopisu (Popular Woodworking) .

Připojit reakci

20.11.2008 14:47

"Právě jsem se vrátil z hradu!" přesněji ze speciálky s nářadím. Další nákup bude asi nevyhnutelný. Stále přemýšlím o aku šroubováku - chci šroubovák s dvěma bateriemi, velkým výkonem a výdrží. Zadání  - baterie 14- 18V; 2,2-3 Ahodiny, krouťák 45/65 Newtonmetrů (měkkký/tvrdý)

A tak na mě vypadly následující šroubováky

Milwaukee LokTor S 14.4 TXC

Protool řada QuaDrive (od 14V a 2Ah výše)

Metabo BSZ 18 Impuls Li-Power  (18V, 2,2 Ah)tady si přihřeji polívčičku, poměr cena výkon zde byl nejlepší, navíc šroubovák disponuje funkcí "puls", tj. silným "cuknutím"- pootočením, které uvolní dobře například zarezlé šrouby, byl také nejlevnější, třebaže nabízel největší kapacitu baterií

Nakonec jsem všechny podrobil u prodejce zkoušce - torxový vrut, průměr 8mm, déka 20cm, zavrtat do smrkového trámku.

Bez předvrtání.

Zvládly to všechny nástroje. Spíš jsem měl strach o svoje ruce. Napadlo mne, že většina šroubováků na trhu by se rozpadla v rukách, pokud by nějakým zázrakem dokázaly přenést kroutící moment shodný s uvedenými stroji.  Určitě se jedná o nástroje dražší. (Cena 9200 - 12400 vč. DPH), nicméně pokud je vyzkoušíte a vezmete do rukou, je zřejmé, jak propastný rozdíl je mezi takovým nástrojem a nářadím z OBI. Chápu, že někdo, kdo za rok zašroubuje několik šroubů taková nástroj nepotřebuje a nákup je pro něj zbytný. Pokud ale člověk pracuje rukama častěji, byť jen jako kutil je volba zřejmá.

Poznámka na závěr. Prodejce jsem trochu špičkoval, proč nemá něco "silnějšího" - na to vytáhnul pomaloběžnou vrtačku, velikosti hračky od fy Milwaukee, je to "šňůrovka", maximální kroutící moment má 96 Nm...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.76.241 (?)
20.11.2008 15:29

Pan Chemicky Ali, a vy tie srobovacky uzijete ako profik alebo kutil? (ak to nie je tajomstvo) Ale "levne naradi" to zrovna nie je!  Juro

Připojit reakci

21.11.2008 12:12

Jako šílený kutil, dříve jsem tyto věci kupoval pro zaměstnance, dnes mám jiný předmět podnikání. Jenom rád pracuji rukama účelně a rychle. Dám Vám příklad. Kamarád mi dělal krov - dohodli jsme se na hodinové sazbě (výjimečně, hodinovku nikomu běžně nedávám) s tím, že mu budu pomáhat -  krov ze sbíjených vazníků i se záklopem byl hotový za jeden a půl pracovního dne (vazníky přivezli hotové), kouzlo bylo v tom, že s elektrickým šňůrovým šroubovákem jsem byl několikrát rychlejší než profík s průměrným aku. Narazili jsme na jiný problém, šroubovák "trhal" málo kvalitní vruty.

Je to samozřejmě trochu deviantní koníček, kupovat si profi nářadí, ale rukama pracuji rád a ve finále zjistíte, pokud si vážíte vlastního času, že kvalitní nářadí je vlastně levné. Někdy skutečně stačí si vyčíslit kolik času a energie mi zaberou třeba jen rutinní bezproblémové reklamace nekvalitního nářadí a čas, kdy Vám stojí práce. Chápu ale, že na sváteční použití nemusí být nákup profi nářadí nezbytný. Zvlášť pokud člověk pracuje rukama z donucení a považuje tyto práce za    nutné zlo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?)
24.11.2008 13:55

Koupě no name výrobků z Číny je mrháním nerostným bohatstvím, energiemi, čistotou ovzduší apod.! Podle mě je koupě takovéhoto výrobku ospravedltitelná pouze v nouzi, nebo když vím, že to budu používat 1 - 2 x do roka. Dnes mám ve své domácí dílně jedinou čínskou mašinku a to lamelovací frézku Einhell, kterou používám převážně s frézou na zásmolky. Samotná kvalitní fréza CMT byla jednou tak drahá jako ta lamelovačka...

Jinak nedám dopustit na Narex, Protool, Festool, BlackDecker (pouze XT řada) a mám také pásovou brusku a hoblík od zelenýho Bosche a nemůžu na ně i po letech říct křivý slovo. Se zeleným Boschem mám tu zkušenost, že je třeba kupovat nářadí, které má v profi řadě takřka identického sourozence a pak není problém. J.P.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (343) - xxx.xxx.94.12 (?)
24.11.2008 14:38

Já bych to čínské nářadí tak nezatracoval. V mém případě sehrálo jakousi pozitivní pionýrskou roli. Ruční hoblík, vbrtačka, vibrační bruska, přímočarka, mafl, akušroubovák, stolní pila,  úhlová bruska,... kdyby místo pár stovek stály tisíce, těžko bych za ně ty peníze dal. Takto jsem se s nimi naučil jakž takž zacházet a ty, které se opravdu hodí, postupně nahrazuji kvalitními. Ne, že by to bylo nezbytné, ale člověk si musí sem tam udělat radost. Na druhé straně vím, že třeba stříkací nebo horkovzdušnou pistoli měnit nebudu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.141 (?)
24.11.2008 22:10

Tak, tak.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.132 (?)
2.12.2008 21:26

vazeny pan Vyslouzil, suhlasim s vami, mam podobny nazor, a najma ak to naradie vacsinou casu stoji doma nevyuzite.Mat par veci-iba vrtacku a flexu, za "normalne peniaze t.j.nie no name/,a tak ma clovek uz prakticky vsetko, namiesto par znackovych vyrobkov napr. takmer vsetky kutilske aj maly sustruh co vysiel v akcii v Metre na 11125 Sk,...invertor 4300,ap.a ak je clovek kutil, co to si aj vie opravit, resp. namaze klzne loziska ap.

kutil je neikto podla mna v podsttate hrave dieta, nie manik co preraba dom, a fachci od rana do vecera.:-)))a podobne hobby kategoria naradia je asi urcena skorr tym prvym.

Jaro

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.215 (?)
29.11.2008 22:26

Máte někdo zkušenosti s nářadím Toolson prodávaným pod hlavičkou Bauhausu? Nejlépe s přímočarkou. Děkuji. R.R

Připojit reakci

3.12.2008 9:35

Kvalitu nelze dost dobře odhadnout, jedná se o "brandované" zboží - tj Bauhaus a jiné řetězce jej odebírají od anonymních výrobců a pouze je označí svojí komerční ochrannou známkou - zdánlivě stejné zboží pro řetězec během několika let vyrabí různí výrobci. Obecně se bude ale jednat o nejnižší kvalitativní segment trhu. Výjimečně i zde najdete odchylky (slušný je podle zkušeností nakupujících například Parkside z Lidlu)

Nicméně pro Bauhaus hraje to, že pokud si uschováte dobře paragony, bez problémů lze takové zboží reklamovat.

Podobné výrobky jsou vyráběné pouze za účelem prodeje, nemají klientovi dlouhodobě sloužit, výrobce podobné produkty, ještě před výrobou podrobí nákladové analýze ve které pamatuje na

• výrobní a distibuční náklady
  • "úmrtnost" nářadí
  • koeficient uplatněných reklamací - což je další nákladová položka, vzhledem k tomu, že nářadí obecně reklamuje pouze zlomek nakupujících, je možné být i s výrobkem s limitovanou životností v zisku.

Naproti tomu značkové zboží většinou staví na dlouhodobé loajalitě zákazníka, budované na životnosti zboží a jeho vyšší užitné kvalitě, U takového zboží ale musí být nutně podstatně nižžší úmrtnost.

Připojit reakci

3.12.2008 14:10

U přímočarky mě zklamal malý prořez u ocele max. 6mm i nejlevnější einhell za 6 stovek má ocel max. 10 mm

Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.11 (?)
3.12.2008 16:52

Ještě jsem nikdy neviděl přímočarkou řezat ocel tl.2mm a více, to je holá sebevražda. Možná máte na mysli kompozitní slitiny, tak to by šlo.

Připojit reakci

Andrej Irša, A-studio Andrej Irša (17) - xxx.xxx.19.30 (?)
3.12.2008 16:54

Tiež si radšej kupujem vercajch "značkový", ale bez ohľadu na značku sú niektoré výrobky v supermarketoch celkom kvalitné. Kúpil som si niekedy súpravu piatich stolárskych dlát v Lídli na stavbu (na trámy), len tak, na zničenie. Celkom ma prekvapuje spracovanie aj materiál dlát. Stálo to okolo dvoch stoviek, zatiaľ čo "značkové" stojí v obdobnom prevedení taktiež minimálne dvesto korún, ale len jeden kus... Chlapi na fóre Knife.cz zasa pochvaľovali ručné diamantové brúsky na nože, ktoré sú v tých "značkových" cenách niekoľkonásone vyššie. Pritom kvalita je celkom porovnateľná... Kúpil som takto nerezový rýľ na záhradu, pár rokov už  "funguje", kolegovia si taktiež kúpili nejaký vercajch a sú spokojní. Tu by som spomenul aj výrobcu rezbárskych dlát na Slovensku. Je to "značka" Mameli ktorá svoje rydlá prezentuje ako rezbárske dláta. "Dláta" nespĺňajú v niekoľkých smeroch parametre rezbárskeho dláta, nepoznám profesionálneho rezbára ktorý by ich doporučil a predsa sú na stránke popísané v superlatívoch. V prípade súsneho sporu zo strany "poškodenej" firmy toto tvrdenie bez problémov ustojím. (len aby ich to nechali potom ešte predávať )

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.250 (?)
3.12.2008 19:16

Levné nářadí si kupuji minimálně, raději si ušetřím a koupím kvalitní nářadí. Kvalitní nářadí se však neprojeví s nekvalitními nástroji Naopak, když do no name vrtačky dám kvalitní vrták, tak na běžné použití to je O.K.

Kupovat nekvalitní nástroje je dle mého ekonomická "sebevražda". A pokud někdo dodává nekvalitní a nechává si platit jako za první třídu je lump.

Připojit reakci

tomast (130) - xxx.xxx.4.19 (?)
3.12.2008 21:22

ad Andrej Irša:

po diamantových brusných kamenech jsem léta pokukoval, samozřejmě mě odrazovala cena těch pořádných. Jejich nákup jsem si původně spojoval s jemným honováním lehce otupených tvrdokovových fréz.
Letos na jaře jsem na eBay narazil na nabídky "levňáků" - nakonec jsem zvolil dodavatele z HongKongu, sada tří (vč. poštovného) za nějaké dvě stovky. 
Agresivita těch diamantů mě přímo okouzlila - použil jsem je např. na formování ostří fungl nového roubovacího nože, velmi pěkně se takhle daj odstraňovat větší poškození na želízcích hoblíků - ve všech případech hrubé zrnitosti velmi rychle ubírají materiál. Chci říci, že nakonec diamanty používám na něco jiného, nežli jsem zamýšlel - a asi už nikdy nebudu kupovat hrubý japonský vodní kámen, nýbrž hrubý diamantový...

Ty diskuze na knife.cz jsem nečetl, a asi bych se neodvážil tvrdit, že se tahle hobby kvalita vyrovná profi výrobku - ty mé kameny se rychle opotřebovaly, nicméně za ty prachy jsem zjistil více, než jsem čekal, a při příštím nákupu u LeeValley nebo někde jinde holt koupím kvalitu - třeba DMT...

Připojit reakci

Andrej Irša, A-studio Andrej Irša (17) - xxx.xxx.19.30 (?)
3.12.2008 21:57

No oni na Knife tiež netvrdia že sa vyrovnajú tie brúsky kvalitou úplne, ale sú o nejaký stupienok nižšie. Ale o tom, že to za to stojí je tam celkom zaujímavé počítanie. Napríklad si podávali informácie kde ešte sú, kde už nie, kto poveril babičku s nákupom keď nemal sám čas, sklamanie a radosť keď sa nepodarilo alebo naopak podarilo zohnať, no jednoducho na lacný tovar celkom slušná vlna záujmu a pozitívnych reakcií. No ja som ich napríklad nikdy v Lídli nevidel, ale už viem, že keď sa tam objavia, netreba váhať...

Tiež mám za sebou veľmi lacné záhradnícke nožnice s dobou prevádzky asi dve minúty (zlomili sa v kĺbe), akumulátorovú vŕtačku za pár stovák ktorá sa "vybila" po asi desaťnásobnom zašróbovaní... Nikdy som ju už potom nepoužil, takže to boli sakra drahé úkony... U toho profi náradia sa tiež občas niečo prihodí, ale také extrémy tam niesu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.78 (?)
16.12.2008 18:49

Zkoušel jste někdo laciné vysokotlaké čističe, třeba hecht? Jaké máte kušenosti.

Radek

Připojit reakci

Bardak (3) - xxx.xxx.215.208 (?)
26.1.2009 8:23

Myslíte si, že má význam ke velké značkové úhlové brusce přikoupit ještě jednu malou no-name specálně na práce s drátěným kartáčem? Mám Makitu, je moc dobrá, ale na obrušování barev z různých věcí je až moc výkonná a špatně se mi ovládá jednou rukou. Plán byl koupit brusku za pár stovek a používat ji pro tyto účely.

Připojit reakci

Radouš (15) - xxx.xxx.130.20 (?)
26.1.2009 8:51

Mít různé velikosti význam určitě má. Ale jak se Vám poradit jak a kde koupit lacino a dobře, to neumím. U Assista jsem měl dost velké problémy s povolováním kotouče, stará stopatnáctka ještě z NDR funguje dodnes, možná taky proto, že raději sáhnu po větší. Dokonce myslím, že je dobře mít velikosti tři, tu největší člověk ocení, když likviduje staré topení na samotíž, či plotové trubky. Zelený Bosh se mi osvědčil.

Takže moje rada: V životě není moc radostí. Když Vám udělá radost hezkej vercajch, kupte si ho. na peníze se zapomene, kvalita zůstává. Z.E.

Připojit reakci

26.1.2009 9:34

malou ano, ale značkovku, šunt za pár stovek se vám rozbije v rukách

Připojit reakci

tomast (130) - xxx.xxx.244.15 (?)
26.1.2009 12:12

Neznačkovku z Baumaxu za 500,- mám už 8 let. S kovem pravda moc nepracuji, ale na občasnou práci s kartáčem, formátování betonářské sítě či zkrácení šroubu je OK.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.63 (?)
18.9.2009 11:25
Koupil jsem aku šroubovák Bosch IXE, po cca 2.hod (slovy dvou hod.) se pokazil spinač.bohužel jsem akučko používal velice zřídka a bylo asi 2.měsíce po záruce. V odb.servisu jsem se dozvěděl, že oprava by přišla asi na 1200 kč. pc.1850 kč. Bezejmenný aku šr. sice hůře drží proud, ale jinak funguje cena 299 kč. Tak nevím.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.38 (?)
3.2.2009 14:23

Manželka neznalá techniky mě koupila v Peny invertor Einhell někteří sousedi ho pomlouvají ale já mu dal zabrat a zatím vaří dobře máte skušenosti?Kutil Roman

Připojit reakci

4.2.2009 11:17

Pokud budete vařit skutečné drobnosti, snad bude stačit, Einhelům říkají věci znalí jedinci "kovolepidla", mají bídný zatěžovací činitel a celkově je to i po stránce zpracování skutečné peklo.

Ale pokud Vám to vyhovuje, tak to na Vaše práce asi stačí. Osobně bych Einhela prodal a koupil v akci třeba zlevněný Kitin, nebo Gamu 145, Výkon by byl několikanásobný a kvalita naprosto nesrovnatelná.

Jinak  - zkušenosti uživatelů EInhelů nebývají nijak oslňující, více by vám o nic řekli servisní střediska - pokud je reklamace v záruce je vše OK, toto zboží je reklamováno v režimu "kus za kus", pokud ale dojde k poruše po uplynutí této doby je zle. Einhelay mají kompletní elektroniku na jediné desce a trpí mnoha neduhy jak vlastní koncepcí, tak i nedůsledností při montáži - špatně kontaktované chladiče, nevhodně zapojené termoochrany, často napevno přidělané svářecí kabely.

Obecně lze poradit jen dva režimy - buď prodat, nebo "uštvat" a při třetí poruše se pokusit získat peníze.

Je samozřejmě možné, že pokud jednou, dvakrát za rok přivaříte ulomenou zednickou lžíci, nebo západku na brance, budete mít Eihela roky. Ale jinak opravdu nebrat, podívejte se na stzránky "Svarbazaru" a dozvíte se mnohem více.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.180 (?)
4.2.2009 18:12

No já mám spíše negativní zkušenosti, zkoušel jsem levná bourací kladiva jak v Hypernově tak v Baumaxu a vydržela hobby provoz tak 4týdny pak jsem je reklamoval v Baumaxu jsem takto odvařil 3 kladiva cena cca 950.-, ale na druhou stranu jsem vždy dostal peníze zpět takže docela dobrá půjčovna, pak mě ale opakovaná reklamace přestala bavit tak jsem koupil dražší hobby blackdecker za cca 2900,- také toto již 3x reklamováno a to s kladivem hlavně vrtám a jen občas něco bourám. Negativní zkušenost mám rovněž s hobby řadou /zelenou/ od bosche vibrační bruska se doslova rozpadá a rel.kvalitní vrtačka 1000W také vydává divné zvuky. Jediná dobrá zkušenost je okružní ruční pilou, které vydržela poměrně nelidské zacházení téměř 15měsíců (používaná min 3x týdně 2h) ale nakonec se rozpadla brzda, ale pila funguje dále, i když již nelze použít pro jemnější řezbu /např. laminátovou podlahu apod./

Takže pokud chcete nářadí používat více než 1x za měsíc doporučuji profi řady nejlépe dewall nebo makita, se kterými mám dobré zkušenost, bohužel cena je 8x vyšší.

Připojit reakci

5.2.2009 9:52

Tazatel se ale ptal na svářecí invertor, který nemá smysl shánět u Dewalta, či MAkity. Jinak co se týče orientace na profi nářadí v obecné rovině, pak naprostý souhlas.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.117 (?)
5.2.2009 16:28

Zda se, ze bude jasno. Na servru domacnost.sme.skmai prvni testy a zda se, ze budou pokracovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.38 (?)
5.2.2009 17:28

Protáhněte testem invertor Einhell ISG/1000/1snad to bude pro výkendového kutila stačit kutil Roman

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.148 (?)
6.2.2009 4:28

Lide si musi uvedomit ze za kvalitu se plati, zvlast kdyz se naradi pouziva casto.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.64 (?)
13.4.2009 20:26
Používám profesionálně každý den Dewalt kombi kladivo za 6000kč, Flexu za 4500kč, aku vrtačku za 12 000kč, Makita kladivo za 22 000kč a 6000kč. Podpora ze strany výrobce naprosto úžasná. Levné nářadí mám taky odzkoušeno a vydrží tak 5% toho co ti dva jmenovaní. Kamarád vyzkoušel aku vrtačku Toolson z bauhasu a je to krám na N tou. po pár vrtaních se uplně rozpadla, baterie nevidržely. Ale Pozor!!! ke kvalitnímu nářadí patří kvalitní nástroje!!!
Připojit reakci

Martin (101) - xxx.xxx.97.44 (?)
13.4.2009 20:39

Souhlasím, pokud Vás to živí, tak není možno kupovat šunty. Já, který čas od času něco říznu nebo vyvrtám bych těžko manželce vysvětlovat tyto investice. Mám na sobě odzkoušeno (výstava RD svépomocí), že i ty šunty jsou schopny udělat velkou práci. Člověk to koupí s tím, že je to spotřební zboží. Občas Vás to pak překvapí, kolik vydrží. Třeba taková flexa XY mi na baráku udělala strašně velikou práci a stále "jede". Vrtačka taky stále jede... Pilka osaska je třeba levná na prd, stejně jako AKU vrtačka.
Toť moje postřehy.
Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.3 (?)
20.8.2009 10:52

Používám nářadí, něco DWT, něco Narex (starší pila a vrtačka), flexy Ferm, nic moc drahého, a nemám s ním problémy. Navíc asi nejsem zařazením ani "!KUTIL", nebo "hobista", když jsem stavěl barák, nyní stavím dílnu a garáž, loni přistavoval verandu, příští rok střecha, předloni ploty...! Možná "položivnostník", protože se s nářadím moc nepárám, a na svou činnost mám pouze odpoledne po zaměstnání. Ale docela slušně si ho servisuji, to je očistím, namažu, drobné opravy odstraním. Za asi 10 let jediná flexa (zelený škaredý plast) z "AKCE" v Globusu za 360Kč, které se asi za 2 měsíce práce rozpadla aretace hlavice a po měsíci stromeček. Neschoval jsem paragon a tím přišel o peníze. Jinak bych měl po udělané práci flexu novou. A to mi "vydělala" mnohonásobně více, než stála. Řezala 115mm kotoučem I10 profily na překlady. Moje flexa "Fermka 800W" se na ní jen dívala. Očekával jsem, že se "zeleňák" rozpadne daleko dřív. 

Takže moje otázka na vás jako profesionála. Máte hezký výběr nářadí dobrých značek. Kolik kusů od každého máte? Nebo v případě záruční opravy vám ho opravna na místě vymění za jiné stejné? Nebo vám opravna (výrobce, dovozce) po dobu opravy zapůjčí stejné náhradní? Co znamená ta "úžasná podpora ze strany výrobce"? Že ji opraví a dokonce v zákonem daném termínu? Je jasné, že když klekne DeWalt kladivo, použijete Makitu kladivo. A situace, kdy by odmítla pracovat i Makita. Znáte "Murphyho zákony"? Co dál. Kladiva za 30 tisíc a práce nikde. Koupíte další. Nebo si třeba na 2-3 týdny půjčíte v půjčovně? Nejsem tak bohatý, abych si půjčoval drahé nářadí na delší dobu, než jsou 1-2 dny!!!   

Kolik bere živnostník (firma), když bych si ho pozval na bourací práce, třeba s DeWaltem na hodinu? Řekněme 200Kč?!!  Takže když mi "aušus" vydrží pracovat tak 20 hodin, je již "aušus kladivo" třeba za 1 800Kč 2x zaplaceno!!! Čím firma (živnost) bere více na hodinu, tím méně potřebuješ času, aby se náklady za levnou koupi vrátily.  

Tady by měli přispívat pouze drobní "fušeři", hobbisté, domkaři, prostě všichni kromě profesionálů (živnostníků), protože potom to je "ty o voze, já o koze!!! Ještě že tady nepřispívají firmy a výrobní závody o 300 zaměstnancích a více. A co třeba Vítkovice, ČKD? Jaké myslíte, že používají nářadí?

Připojit reakci

13.4.2009 20:59

Proč proboha kupovat Einhell ISG/1000/1 v ceně 4500- 3000 Kč nákupní ceny, který je parodií invertoru, když je dostupná profesionálně kvalitní a výkonná GAMA 145 za 4400-4900 Kč?

To mi opravdu hlava nebere.

Je to stejné, jako kdyby člověk prosazoval nákup trabanta, když by měl vedle možnost koupita za stejnou, či o 20% dráž novou OCTAVII?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.239 (?)
12.7.2009 15:36

Značka s sebou nese i jiné věci, záruční,pozáruční servis a pod. proč když koupíte levné nářádí se někdy ani neptají a hned vám dávájí jiné čí vrací peníze? Jsou si dobře vědomi o jaké zboží jde a jak je vyrobeno..takže jestli dělám málo, občas něco uříznu, zabrousím,vyvrtám, jdu do laciného i kdybych měl koupit třeba další, ale pokud dělám každý den- a potřebuji se spolehnout na stálý výkon a stabilitu zařízení osobně raději sáhnu do kapsy a dám i více za osvědčenější značky, když jsem několikrát rozebral levné vrtačky až sem se divil, že to opravdu fungovalo!

Vlastním několik kusů nářádí Narex a již více jak 5-10 let je to bez jediné opravy či zádrhelu, neříkam,že prosazuji jen značku, ale myslím, že na tom něco je.Z pravidla jde hlavně o to jak často a co budu s nářadím dělat jak sem již zmínil a o tom to hlavně je.  Tom.S

Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.166 (?)
13.7.2009 10:44

Nemáte někdo zkušenosti, jak je to s kvalitou nářadí NAREX nyní? Myslím tím, jestli tento český výrobce (stejně jako hodně jiných výrobců) nezačíná šetřit a jestli tedy kvalita nejde dolů. Vyrábí se všechno nářadí NAREX ještě v ČR?

Rozhodně nechci tímto příspěvkem něco naznačovat - pouze nemám informace a ptám se. Této značce totiž fandím.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.3 (?)
20.8.2009 9:59

Značka sebou nese ještě jedno veledůležité hledisko výběru, a to, že u levného z nějakého "hausu"  vám obratem na místě většinou vymění nářadí za stejné nové a můžete pokračovat v práci. Značka musí do servisu, někdy vzdáleného a na opravu mají ze zákona 30 dni. Když maloživnostník, nebo prostě "hobysta" má rozdělanou bouračku a odejde kladivo DeWalt nebo Bosch za 8 000Kč, musí do záruční opravy. A co dále? Zatím to uvedli nemnozí, že koupili na dodělání "šunt". Koupíš stejné za drahý peníz a budeš mít dvě značkové, nebo se práce dodělá levným z "hausu". To naštve, když koupím domů na sporadické práce při opravě baráku opravdu dobré značkové kladivo, moc toho před servisem neudělá, nahradím ho marketovým laciným,  se kterým dodělám práci, než se značka vrátí z opravy. Na trošku větší práci ani neuvažuji o půjčovně, pro živnostníka by potom náklady převýšily zisk. Značku, tedy dvě značky, opartně uložím a chodím se na ně dívat, nebo se pochlubím sousedům, že je mám. Potřebovat ji budu třeba až za další 1/2 roku. Ale s tím, že práci, kterou vidí sousedé, jsem udělal s "aušusem" se určitě chlubit nebudu. Když mi pochválili značku.

Když drahá značka vydrží a jede, je to normální, očekával jsem to, zaplatil jsem to, a jsem spokojen. Když ale značka marodí dost často, jsem otrávený, nespokojený a podrážděný, nepředpokládal jsem to. Navíc jsem to draze zaplatil.

Když levná koupě z hausu běhá bez problémů již při několikáté práci a 2-3 rokem, jsem mile potěšen a spokojen s dobrou koupí. Když se "láce" rozpadne během krátké doby, nejsem až tak zklamaný, věděl jsem, do čeho jdu a že to nemusí skoro nic vydržet. Když je to v záruce, bez rozpaků to v hausu vymění za jiné nové. Když dnes vidím i na laciném nářadí nápis záruka tři (3) roky", no nekupte to! Mám tři roky možnost dostat kdykoliv nový výrobek, nebo vrátit peníze. A třeba již po ukončené práci. Navíc to může být z marketu, okolo něhož jezdím denně do práce.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.253 (?)
15.7.2009 9:57
aku skrutkovacka Einhell 18 V zlta - bezi od 2003. Pouzivana obcas, ale intenzivne. Prave v tomto case komplet skrutkovanie 3 az 16 cm skrutiek na odvetranu fasadu - bez predvrtania. Baterky maju stale dobru kapacitu. kombinovane male kladivo (rovnake maju v Baumaxe i Metre i Tescu) - drzi fest, ale nesmie sa pretazovat - potom zhori. Rerklamacia bez problemov, vymenil som 2 a tretiu mam uz takmer rok. Z Metra velke buracie kladivo - zataz maximalna, dost sa hreje, tazke ako svina, ale ide stale.. Celkovo mozem povedat, ze market naradie ma vyhodu hlavne v tom, ze sa obchodnik nekafre s reklamaciami. Ked kupite profi stroj - malokto uzna reklamaciu... Preto osobne radsej dva krat hobbymarket stroj ako raz profi..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.173 (?)
15.7.2009 11:15
Také jsem měl tu samou einhellku a byl s ní spokojenej, dokud se mi nedostalo do ruky hodně starý aku metabo. Ještě ten den letěla einhelka do popelnice a s ní všechno hobbymarketový elektrický nářadí. Když pominu výkon (einhelkou prostě turba do betonu nezašroubujete) tak ergonomie je úplně jiná liga, úchop, vyvážení, brzda pro sériové vrtání, funkce impuls, apod a to je vercajk starej, pěknejch pár let. Postupně jsem dokoupil veškerej vercajk Makita, Metabo, apod a tak si na něj zvyknul, že když jsem onehdá vrtal na návštěvě nějaký díry do zdi na hmoždinky, tak jsem po pár dírách raději zajel domů pro svoji vrtačku s tou čínou to bylo peklo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.3 (?)
20.8.2009 11:50

Parádní nesmysl!!! Pokud jste živnostník a vybavil se Einhell nářadím, tak není třeba dalších slov. Pokud jste HOBBY a vyměnil všechno za Makytu, Metabo a pod., jak jste tyto náklady obhájil u "rodiny", že jste jim "sebral" letní dovolenou na Bahamách. A to ještě pro práci "jen občas". Možná by bylo zajímavé uvést, co všechno jste s tou vyhozenou "einhelkou" výbavou udělal za práce. Nebo, že na to máte? Potom to není "O práci", ale "sousedé jsou sousedé". Možná, kdybyste se podíval dovnitř, ke své radosti můžete zjistit, že třeba motor ve vaší vychvalované Makytě, nebo Metabo, je "Made in China". Uznávám, kvalita toho ostatního bude zaručeně jiná. Ale také cena. Mohu vás ubezpečit, že na svoji "stolařskou" mám hoblovku Woodstar (Scheppach), také vyrobenou pod dobrou německou značkou v Číně. Také jsem dělal u "profíků" na hoblovce za 160tisíc. Otec snachy se žíví "stolařskou" a má podle toho i domácí výbavu. Občas jsem vypomáhal při většíh pracích. Opět jsem záviděl!!! Přesto ani potom jsem TU svoji neprodal!!! A byl to poměr Ferrari/Trabant. Jóó jasně!!! Chtěl bych lepší!!! Ale na těch pár prací ročně, trochu obložení, plot, zahradní domek, pergola...? Více než šířku desky 245mm stejně nepoužívám. Mám ji i s protahem a s odsáváním. Navíc po takové době se "milujeme", znám každý její rozmar, umíme si navzájem vyhovět. Mám k ní další příslušenství a servis v místě. Ještě ho nepotřebovala, jen vyměnit nože. Je taková ne moc těžká, přenosná. Třídy "poloprofí". 1250W motorek. Uvedená norma pro její zatížení neznamená, že se s ní nedá dělat celý den a 7 dní v týdnu. Norma 40/60 znamená, že je třeba při trvalé práci dodržovat poměr "v zátěži / volnoběh" tento poměr 40/60. Kdo kouříte, nemáte s tímto poměrem problém. Takže není to o zákazu trvalé práce, pouze ta práce nesmí být "v úkole". 

Není nic nesmyslnějšího, než v koutě postavené dráhé značkové a notně zaprášené nářadí, které používám párkrát do roka. Přiznávám, také se mi drahé nářadí líbí!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.71 (?)
8.8.2009 8:29

vrtacka ferm - naprosto skvela zalezitost - stara asi tak 9 let, koupena v bauneco nebo obi potreboval jsem v panelaku vyvrtat diry policky - vrtano 16 der do panelu prumer 8mm - vydrzela, mam ji dodnes, nedavno vrtala ocel 6mm prumer diry 12mm (predvrtano 8mm a potom 12mm) celkem 20 dir - kobalt vrtaky tomu hodne pomohly; cena v te dobe asi 850kc

forkovzusna pistole ferm - opalovani oken na bytu 4+1, lepeni dir na strese (ipa fleky cca 10cm); cena 750kc

okruzni pila Ferm - obcasne pouziti, jedine co bych vytknul je nepresnost rezu a spatne serizovani uhlu... ale jinak spolehliva - 6cm fosny smrk, drevotriska desky, plovouci podlaha; cenu si nepamatuji

vrtacka black & decker kr603 - po odvrtani par der v oceli prumerem 8 se z ni zacalo kourit, sla naservis, protoze vretene nejak nebylo uz rovne (pri zatezi kopala); cena asi 1500kc, zlaty ferm to odvrtal v pohode se stejnymi vrtaky

flexa 115mm alphatools (bauneco) - cena asi 600kc, rezny koutoc 3mm - docela sila, momentalne ji pouzivam pouze na obcasne brouseni svaru - i tak se docela zahriva, takze poleti

flexa 125mm black & decker kg1200 - nahrada za alphatools, zatim spokojenost, spise rezani kotouce 0.8, 1, 1.6 - nemam stim zadny problem a funguje vyborne

hoblik skill - hoblovani prken v pohode funguje docela dobre

vibracni bruska skill - brusny papir na suchy zip - skvely vynalez... drzi to tam jako pribite, netrha se, kdyz prejede pres hrany nic... jednoducha vymena

modry bosch vrtacka sds s priklepem + kladivo - nemel jsem moc moznosti snim pracovat - pouze vrtani ocel - a tam to docela slo, ani se nezahrala

hoblovka s protahem woodster pt85 - nedavno koupena, hobluje velmi dobre, uvidime, jak si poradi s 5m tramky 10x10 a 7x7 ve 3 lidech, cena cca 5000kc

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.26 (?)
12.8.2009 10:58

Kupovat či nekupovat levné nářadí je skutečně Hamletovská otázka. Mám na mysli domácí hoby používání.

Z hlediska nářadí jsem za poslední dobu dospěl k závěru, že pro domácí používání není nutné drahé značkové nářadí, ale jsou důležitější nástroje - zejména vrtáky.

kdysi jsem běžně kupoval levné vidiové vrtáky, ale do panelu jsem musel po několika otvorech brousit a to nemluvím o potřebě chladit vrták během vrtání.

Pak jsem narazil na vrtáky, kde plátek není zapájen, ale je tam slinut přímo. Cena byla zhruba 10 násobkem běžné ceny. Nemusím chladit, brousit a bez problémů vrtám do panelů i s lehkou hoby vrtačkou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.4 (?)
14.8.2009 8:01

Mám podobný názor jako předchozí příspěvek. Na občasné použití stačí flexa za 500,- z baumaxu, kupovat tamtéž kotouče za pětikorunu bych se (v zájmu vlastního zdraví) neodvážil.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.126.112 (?)
14.8.2009 8:14

Díky moc za inspiraci, budu si vybavovat dílnu a pořád jsem přemýšlel nad tím jak do toho. Je pravda, že tato kombinace bude asi nejlepší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.3 (?)
20.8.2009 12:15

Konečně někdo uvedl skoro to nejpodstatnější!!! Pokud je dobrý nástroj, vyhoví i skromější nářadí, než profi. Také se "ani nezahřeje". Nejhorčí je používat příslušenství, které se dodává "v ceně" v kufru s nářadím. Na něčem výrobce vydělat musí.

Také používám běžné vrtáky, sám je i nabrousím. Když syn začal pracovat u Italské firmy na kovovýrobu součáístek, donesl mi několik již notně zbroušený vrtáků 6-8-10-12mm, které by v maloobchodě stály jeden asi 2 000 Kč. Světe div se. I ta moje "AKU" vrtačka na 12V, používaná pouze jako mobilní šroubovák, začala bez problémů díry těchto velikostí vrtat, a "ani se neohřeje". Takže souhlasím, levné nářadí je více o dobrých nástrojích, než o drahé značce. Nenutím vás kupovat vrtáky za tisíce, ale opravdu NE to nejlevnější!!!     

Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.34 (?)
26.9.2009 13:57

Potřeboval bych aku vrtačku s dostatečným kroutícím mom. která zvládne i delší turbo šrouby do zdí(cihla, beton). Jelikož si nemůžu dovolit třeba metabo... a další v cenové skupině, přemýšlel jsem o parkside z lidlu, které tu bylo docela chváleno. Maj tam aku 18v u které neuvádí krouťák a pak 24v 2 rychlostní s příklepem u té je uveden 35nm, tak nevím zda-li je tato síla dostačující. Zkoušel jsem zelenou bosch 14,4v s max krouťákem 28nm, a ta turbáč do plné cihly zatočila do třičtvrtě a displej ukázal přehřátí motoru. Máte někdo tipa?   Popřípadě další zkušenosti se značkou parkside?  díky Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.173 (?)
17.10.2009 22:56
Mám 14V Makitu, tedy to nejlevnější s čím se dá dělat a turba ty nejdelší 212 mm do cihly zcela s přehledem do betonu už tedy kňučí, každopádně síly má, že spíše ustřihne bit, než by nezašroubovala. Každopádně na profi práci do betonu a dlouhý turba by byl nejlepší tříkvalt s přídavnou rukojetí, protože běžná aku se již kroutí jak had.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.2 (?)
18.1.2010 22:08

já mám tu 24V parkside z lídlu, je dost těžká a má bohužel jen jeden AKU. Jinak je to stroj s ohromnou sílou, turbošroub zvládne s přehledem. To spíš ukroutí bit. Zvedám s ní přes hever i auto a žádné přehřátí motoru se nekoná. Příklep je taky supr

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.179 (?)
14.12.2010 11:45

Baterka sa da kupit na stranke kompernass.com staci len napisat ze by ste potrebovali nahradny akumulator a oni vam ho poslu, stoji okolo 26eur. Ja som si odtial tiez objednaval ale ja som mal vrtacku 18v na nu stal Aku okolo 20eur.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.78 (?)
19.1.2010 2:08

Nezapomeňte, že turbáče mají různé předvrtání (je možné, že na to myslíte) ve vypelichaném zdivu je to jedno, ale v betonu, nebo ostře pálené cihle může vypuknout problém. Rozdíl ve vrtácích je přitom jedna nebo dvě desetiny mm.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.101 (?)
19.1.2010 20:38

mám BD která má 35nm, kvůli tomu jsem ji kupoval, nevím zda se dělaj ještě z větším kroutákem, ale jsem s její sílou spokojen, co se týče turbošroubů, tak do dílny postavené z pálených cihel bez předvrtání nevzala ani dost dobrá el. bosch.  A mám tu na stole kamarádovu vibračku parkside s překlesanou šnůrou a po rozebrání jsem zjistil že to má střeva bosch tak to zas tak špatná značka nebude, o výrobcích skill jsem věděl že jsou bosch ale toto mě překvapilo

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.103 (?)
22.1.2010 9:33

Přesně tak, Parkside je opravdu Bosch, využívající technologii z jejich počátku. V tomto mě utvrdilo několik zahraničních webů. Vlastním několik výrobků Parkside  - horkovzdušnou pistoli - nemá chybu, pracuje prezicně a i po 6h opalování vkuse žádný problém. Excentrická bruska, parametry se shodují s řadou Bosch PEX 270, stejná excentricita a i výkmit. Nicméně i podložný talíř a motor. Zpracování je sice na horší úrovni, než má přímo Bosch, ale i tak je to lepší, než celá řada noname značek, pěkně sedí v ruce a krásně odvádí svojí práci.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.151.53 (?)
23.1.2010 21:59

Někdo to tu napsal a je to pravda, že Čína svým levným nářadím plýtvá cenným materiálem(měď, cín,hliník aj.),zamořuje životní prostředí a neuvěřitelně rychle spotřebovává energie potřebné pro jeho výrobu.Docela by mne zajímalo, co se děje s takovou vrácenou vrtačkou.Nedělám si iluze, že by někde bylo nějaké sběrné středisko na tyto věci, kde by se od sebe třídily jednotlivé materiály, na jejichž získání musel někdo jiný někde jinde ve světě vynaložit další množství energie.Pro vytěžení jednoho kilogramu mědi je potřeba v měděném dole kdesi v U.S.A.převrátit asi jednu tunu zeminy a dále zpracovat jen proto, aby byla vložena do výrobku, který bude při první poruše vyhozen.Co však s tím?Můžeme to Číně zakázat?I kdyby ano, co by pak dělaly ty milony nezaměstnaných?Patrně by migrovaly na Západ, kde by se vymkly kontrole, což už se stejně asi pomalu a plíživě děje.Někde jsem četl, že v Číně je asi 5.000 továren pouze na hračky.Západ dal Číňanům ve své nenasytnosti do ruky obrovskou průmyslovou nadvládu, která jednoho dne otočí situaci o 180 stupňů a my budeme kvůli odlivu výroby a postupnému úpadku řemeslnného umu v pozici laciných pracovních sil určených pro černou a nepříliš kvalifikovanou práci právě pro čínskou velmoc.

Je to sice kapka v moři, ale docela by pro začátek stačilo, kdyby profesionální řemeslníci nepodporovali svým chováním toto nesmyslné plýtvání, kdy mají takové nářadí v podstatě ve velmi laciném pronájmu a jen ho v rámci záruky točí po léta stylem kus za kus.Je to velmi krátkozraké a doplatíme na to všichni.Tento typ nářadí je velmi vhodný pro domácí použití párkrát do roka, kdy nejede v náročném a trvalém provozu.Za takových okolností má velkou šanci na dlouhý život.Sám jsem také řemeslník a používám výhradně kvalitní nářadí, ať už z výše zmíněných důvodů nebo jen proto, abych dokončil započatou práci a neblokoval další řemeslo na mě závislé.Porouchat se přirozeně může vše, ale u kvalitního nářadí je taková pravděpodobnost mnohonásobně nižší.

Dalším nesmyslem je tvrdit, že se dnes prakticky nevyplácí něco opravovat.Pakliže je sehnatelný díl za rozumné peníze, pak nevidím důvod proč zatratit zbytek produktu, který může dál sloužit.Mám starý rozbrus-zelený Bosch 115 mm, který přestal fungovat a po rozebrání se ukázalo, že je úplně očesaný pastorek v převodovce.Volal jsem do servisu, kde mi řekli, že oprava takto starého výrobku(1997)je nerentabilní.Nedalo mi to a po telefonu jsem dle výrobního čísla rozbrusu sehnal originální náhradní díl zabalený v pytlíčku s logem Bosch za celých 60 Kč.Výměna proběhla v tátově garáži zcela zdarma a předem odsouzený stroj se opět těší plnému zdraví a pracuje.Necháváme se oblbovat těmito ideologiemi, které bohužel přijímáme zcela postupně a nenásilně jako normu a stáváme se tak stádem poslušných ovcí.

Kupujme kvalitní věci a važme si jich.Člen vládní skupiny NERV Tomáš Sedláček řekl:"trpíme nedostatkem nedostatku"a měl pravdu.Jsme v části světa.která je rozmazlená nadutá a rozhazovačná, zatímco v té další lidé bojují o přežití.Dnes máme pocit, jací jsme výjimeční, že za nás pracují ve východní Asii, jelikož my máme vše hotové a už nic nepotřebujeme umět a vše budeme jen řídit z teplých kanceláří za pomoci ekonomů a právníků.Mějme na paměti, že pýcha předchází pád.

Připojit reakci

Jezevcik (141) - xxx.xxx.151.53 (?)
23.1.2010 22:03

Nevím proč, ale byl jsem přihlášen a nechtělo mě to nechat odeslat ten předchozí dlouhý příspěvek a vyžadovalo to na mě opsání nějakých kódů, které jsem vyplnil, když mě to předtím odhlásilo, takže to bylo bez podpisu.Už se mi to stalo podruhé...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.177 (?)
23.1.2010 23:12

Jasný souhlasím, všechno místo skládek by se mělo recyklovat od plechovky z kompotu po auto. Kov a plast.

Bohužel to tak dnes nejde protože majitelé a výrobci materiálu to prostě dělat nebudou pro ně je výhodné chrlit nový materiál než recyklovat.

Ohledně řemeslníků ano to jsem slyšel, a příde mně to jako hnus, nevím jak je to se zárukou když se to furt mění, ale věřte že dnes se to započítává do ceny každá reklamace a furt se zdražuje.

Jsou lidi kteří jsou splachovací, ničí ten výrobek záměrně protože ví že ten obchodák a ty neschopní zaměstnanci to bez problému vezmou zpět, ale světe div se.

Dnes lidi jsou pro prachy schopni všechno, zničit věc jet kvůli tomu aby dostali prachy zpět.

Ano udělaly sme 1x taky levárnu že sme koupily 2200W budgetku za 800,-kč brusku na měd' která zničí každou flexu, nařezali sme s ní asi 8hod práce v 5lidech bez přestávky, cca 1,5tuny mědi a v tý době byla měd' za cca 160kč/kg takže se ta bruska zaplatila několikrát, nakonec sme ji poslaly na reklamace, ale částku vrácenou protože oprava nešla tak sme jí nechali prodejci.

Tak tak se to dodělalo, zbytek se dodělával s narexou 1800W ale ta šla tak tak nedalo se to srovnat.Pak sme na statorech z motorů velkých upálily narexu na 150mm kotouč fotr na ní zbytečně tlačil.

jen tak pro zajímavost.

Pro hobby a kutila amatéra běžné hobby a amaterské nářadí udělá slušnou službu a životnost několikrát si na sebe vydělá.

Ale pro náročnější uživatelé jsou profi-speciální stroje, bohužel tyhle lidi kupují to nejlevnější, řeknu vám jedno z nejmenovaného střediska reklamací, jsou firmy které si koupí to nejlevnější třeba amitech a dělají s tím půl roku rok nonstop úplně to zničí že byste to nepoznal a pak to reklamují a vezmou jiné připadá mně to odporné nechápu proč opotřebované věci jim bere, protože ty nároční uživatelé mají dost peněz na to aby si koupily profi věc, i tu někdy zničí no.

Stručně řečeno, zdá se mě to levárna, protože obchodáky vezmou vše, ale pak výrobce a ty lidi, výrobky,náklady na dopravu, zaměstžnance a likvydaci někdo musí zaplatit, pak bohužel se zvedá cena pro nás amatéři, kutilly jen díky těm vyčůránk**.

Mějte se zdar

Připojit reakci

Chemický Alí (2420) - xxx.xxx.4.78 (?)
24.1.2010 23:21

TO není nenasytnost, to je ekonomie, je prostě levnější vyrobit nové, než opravit staré. Podívejte se třeba co stojí dnes u nás půl dne práce servisního technika, aby bylo na jeho výplatu, veškeré odvody a aby majiteli firmy alespoň trochu vydělal.

Samozřejmě souhlas s tím, že je dobré recyklovat. Recyklace je poměrně sofistikovaný proces a využije takřka vše. Koneckonců cena ekologické recyklace je vyjádřebá i v ceně nových výrobků.

Zároveň nezbývá souhlasit i s tou částí ve které píšete o tom co vydrží kvalitní nářadí.

Máte pravdu i v tom, že za řemeslo se dnes mladí lidé pomalu stydí, ale ruku na srdce - dát dohromady dvě tři party spolehlivých pracovitých a šikovných řemeslníků například ve stavebnictví, když chcete odevzdávat opravdu kvalitní práci je dnes takřka nereálné. Překvapilo mne třeba chování velmi šikovného mladého zedníka, který pro naši firmu pracoval. Pracuje vždy tak půl roku, do toho udělá pár fušek a pak půl roku nepracuje a žije přikovaný k internetu, k tomu má perfektně zmapované to jak běhají všechny možné podpory, dávky a jak čerpat nemocenské. OSobně to nechápu, ale pochopil jsem, že s tímto stylem života není sám..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.90 (?)
27.5.2010 1:24
Celé jsem to nečetl :-) ale moje zkušenost s hobby nářadím: Koupil jsem flexu Einhel za cca 1000,- a od začátku hrůza, při řezání randál a taky dlouho nevydržela a to jsem řezal jenom sem tam. Další flexa Extool za 1300,- a obrovskej rozdíl oproti té předešlé. Má lepší ložiska, nevydává ty posmrtný zvuky a i zpracování je lepší. Aku vrtačku jsem měl za 1000,- Ferm 18v a než mi spadla z lešení (hned první den co jsem ji měl) tak jsem si chrochtal jak jsem dobře koupil. No kamoš mi dal jednu hooodně starou příšeru a ony ty nový aku do ní pasovaly, taky byla na 18v, je sice slabší, ale stačí. Elektrickou vrtačka mám noname z tesca a fakčí tak 6 let v pohodičce než zasejc kamošovi spadla z lešení a blbne spoušť, jinak super. Teď potřebuji bourací kladivo a asi vemu DWT BH-1200 VS BMC za 2600,- a křovinořez Hecht. Ono to hobby většinou bohatě stačí, děláme s tím sem tam. Pokud ale někdo denně něčím řeže, seče, vrtá... tak si prosté koupí kvalitu která by nejenom měla víc vydržet, ale hlavně je ta práce s tím mnohem pohodlnější. Nářadí v ruce nevybruje, nedělá takovej randál, je ergonomický má spoustu příslušenství a servisní síť.
Připojit reakci

Chemický Alí (2420) - xxx.xxx.4.78 (?)
26.6.2010 22:41

Nástroje MAGG,  před několika měsíci jsme do firmy zakoupili, v podstatě jako nouzovku vrtáky do železobetonu výrobce magg. Nedával jsem jim velkou šanci, ku podivu skvěle drží.

Před necelým čtvrt rokem jsme před plánovanou sanací základů budovy napouštěcí metodou koupili vrták 24mm x 800mm SDS max s tvrdokovem do křížku, opět MAGG, prostě jsem to chtěl vyzkoušet, dosud jsem kupoval pouze značkové vrtáky. Vrtalo se několik set otvorů, materiál starý beton, pískovec, dvakrát pálené cihly. Od té doby byl vrták opakovaně použitý na průrazy. Drží jak helvétská víra. Skutečně mě velmi příjemně překvapila kvalita a výdrž. Rozhodně jsem podobný výsledek nečekal.  Úsměvný byl i fakt, že se mi podařilo najít e-shop velkoskladu s nářadím a nástroji v Přešticích a velkoobchodní cena vrtáku činila 430 Kč,-  vč.DPH, cena byla tak neuvěřitelná, že jsem asi týden zvažoval nákup, protože jsem si myslel, že je to prostě podvod. Nebyl.

Podotýkám, že Bosch stejného průměru v SDS max vyjde okolo dvou tisíc.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.173 (?)
3.5.2013 8:15

ja sem z nouze koupil 500W za 409kc vrtacku v bau bau a 2x sem ji reklamoval.predelaval sem jadro a odesla na michani lepidla.pak sem mel vrtacku ferm 900W za 800kc ta fungovala ale pri hmozdinkovani polystyrenu na fasade se hrozne zahrivala, a tak se vyhřál plast na uchyceni hlavicky a hlava je nakrivo, kdyz to zatuhlo.ted mam extol 700w za 700kca ta je v pohode. po zkusenosti vrtacka 500W je slaba na cokoli, kamarad mel bosch a byla na tom stejne jak z obchodaku.

aku vrtacku mam ferm 14,4V a vrtacka je dobra, ale aku stoji za prd, urcite to tak maji vsechny levny aku. baterie byly temer nepouzitelne, ale nechal jsem jednu repasovat 3000mAh a ted to slape paradne nabijim jednou za mesic, ale zase to stalo 1200kc. takze se cenou priblizim znackove vrtacce.

flexu ferm 230mm za 1090kc a vydrzela cely dum, jen vypinac se zapekl, ale po vycisteni ok. koupil jsem nahradni vypinac do zasoby. 

kladivo ferm 850kn za 2000kc, jedno po roce a pul tezkych praci reklamovano-spalena kotva a druhe fungovalo dobre, ale pak jsem mu chtel dat udrzbu a to jsem nemel delat, nejak se mi to po pul roce nepodarilo dobre poskladat a sice seka, ale pri vrtani jde prevodovka pres zuby.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.122 (?)
3.5.2013 11:25
Vy to teda valate... Podla toho co pisete, by ste spalili aj Hilti ci Fein nie to este tie hobby 'naradia'. 500W vrtacka z baubau je zrejme jednoprevodova a toci okolo 3000 otacok. To nemoze lepidlo zvladnut.. Este je otazne ci to cobec ma 500W. A to hmozdinkovanie ste robili s vrtackou co mala mechanicky ci pneumaticky priklep? J.
Připojit reakci

duri (149) - xxx.xxx.121.213 (?)
27.6.2010 2:11
Extol EP 900 F - hoblik - rada premium - 1200 SK, riskol som to. Kabel tvrdy ako slak, uz som ho ohobloval, z izoalcie fazy ostalo asi 0.5 mm... naozaj tesne. Takze kabel som vymenil a ide sa dalej. Za tie peniaze to bola dobra kupa, len bolo treba dat do roviny prednu dosku a zadna dosku - musel asi o 1mm vpodlozit jeden roh zadnej dosky aby to bolo aspon ako tak. Roboty spravil uz naozaj vela (ako pre kutila).
Ferm SGM1001 - pistolova pajka - pisu 100W, ale v porovnani s klasickou starou trafo pajkou Tesla 100W mas si 5x slabsi vykon - merane rychlistou roztopenia cinu. Tesla ho uz prepaluje a Ferm este len roztapa... skratka utrpenie, skoncila v sufliku, asi ju necham malemu na pyrografiu, alebo skonci na suciastky. Navyse uplne blba poloha pajaciho hrotu - nie klasicky horizontalne ale vertikalne
Bosch POF 1100 AE - horna freza - 1100W na hornu frezu nie je vela, ale na domace kutenie staci. Ma regulaciu otacok, dobry zvuk, nevybruje. V podstate spokojny, az na nastevenie hlbky frezovania - nastavim, zaaretujem a freza sa vrati asi o 0,4 mm spat, takze treba nastavovat hlbka+0,4mm. Pruziny su velmi silne, takze taketo jemne nastavenie je dost problem. Aretuje sa len na jednom stlpiku a kedze nejake tie vole musia byt, tak po zaaretovani je jeden stlpiz na fest, ale na druhy tlaci pruzina a os bitu nie je kolmo na podstavu. Je to len zlomok supna a pri dreve mi to nevadi, ale pri ABS hranach je to citit.
Maktec MT062SK2 - 9.6V vrtaci skrutkovac - tak ako ma Bosch zelenu radu, Makita robi oranzovu pod nazvom Maktec. Cenovo je to ale dost drahe naradie, aj ked to nie je profi trieda. Fantasticke naradie, dostal som to zadrmo ku kladivu HR2450, bola tam jedna 1 Ah NiCd bateria. Tri roky sla uplne prerfektne a potom som to cele predal kolegovi, ktoremu asi za 1.5 roka odisla rovnaka baterka na zelenej Boschke. Ten Maktec uz ma druhy rok, takze bateria ma 5 rokov a stale drzi. Prevodovku to ma plastovu, ale nezaznamenal som ziadny problem, ani ked sa pri srobovani velkeho srobu uplne zastavila - prevodovka to ustala.
Gude GKS 250 T - pokosova pila - pili, ale tie zvuky... bolia z toho usi. Mam Makitu MLS100 a v porovnani s gude je to symfonicky orchester.
Z opacnej strany - Metabo SBE 705 - asi po roku obcasneho pouzivania odisla regulacia otacok v spinaci - vrtacka fungovala ale bez regulacie, takze robotu som mohol dokoncit. Vymena spinaca v zaruke. Bol som prekvapeny, lebo som sa o nu staral takze nejaky stavebny prach vo vypinaci to byt nemohol. Uz su tomu asi 3 roky ale od vtedy ziadny problem.

Moja filozofia:
Kutenie je moje hoby, nepijem, nefajcim, na diskoteky nechodim, v krcme a baroch nevysedavam. To co si doma urobim mi usetri nejake tie peniaze a preto ak mozem kupim si naradie renomovanej znacky, ale kupujem zasadne v akcii a kym si vyberiem, poriadne si pozriem ake su moznosti od roznych vyrobcov. (v mojej zbierke su Metabo (4x), Makita (5x), Bosch(2x), Protool(1x), Extol(1x), Dolmar(4x))
To najlacnejsie z Baumaxu alebo Tesca urcite nie.
No a na niektore veci staci urcite aj stredna trieda.
A urcite sa neoplati setrit na nastrojoch - srobovacie bity, srobovaky, cvikacky, kombinacky, vrtaky, pilove kotuce,... aj najlepsie naradie je vam na nic ak do neho nedate kvalitny nastroj.

Juraj
Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.3 (?)
25.6.2013 20:26

Nedávno som si kúpil vrtačku Makita HP 1630K, nebola lacná, no potešila, povedal som si, nech mám aspoň vrtačku značkovú.Mám z nej ale divný pocit- po niekoľkých vrtoch do dreva sa zahrieva, cítim z nej prúdiť teplý chladiaci vzduch.Neviem, ako sa zachová, keď ju budem "trápiť" do železa.Pritom mám číňana z Tesca, čo po poriadnej pakárni do železa zostáva relatívne schladený, vôbec nejavý znaky záťaže.Bojím sa už kúpiť značkové náradie, za tie prachy čakám niečo iné, než to, čo zažívam s touto Makitou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.38 (?)
27.6.2010 10:24

Juraj to nazval naprosto přesně... v mojej sbierke su... Já bych rozdělil uživatrele do 3 skupin/ řadím podle ceny/:

1.šetřílci co doufají že za hobymarketovou cenu dostanou náhodou profi kvalitu

2. hoby řemeslníci co chtějí kvalitní nářadí za rozumný peníz a užívají si kutění jako koníčka- a každý koníček něco stojí

3. profíci, kteří potřebují pracovat a nikoliv v pracovní době opravovat a reklamovat

já se řadím do prostřední skupiny, kdy nářadí které často využívám si dovolím koupit ve střední cenové skupině/naposledy Makita rozbruska, protože u té hoby po několikerém opravování dosloužil vypinač/ a naopak u nářadí tolik nevyužívaném preferuji cenu.Moje zkušenost je taková, že levné nářadí praktick yvždy překvapí- jednou svojí neočekávanou kvalitou, avšak většinou tou levnou nekvalitou. Pak je otázka jak si člověk cení svého času na opravy či reklamování. U kvalitního nářadí tato překvapení odpadají, kromě překvapení jak to krásně funguje a je radost s nářadím pracovat. Když se vrátím k cenám, pamatuji si, že za socialzmu stála vrtačka Narex kolem tisícovky.Vzhledem k tomu, že platy šly řádově 8 x nahoru, tak odpovídající vrtačku bych dnes měl- a koupím za cca 8 tis. Kč. Prostě za peníze v Praze dům... a nebo kvalitní nářadí

Ivan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.90 (?)
29.7.2010 21:21

Po dlouhé době, kdy jse zde něco psal, připojuji novou reakci.

Cca 14 let stará akuvrtačka Einhell začíná dodělávat (nejvíc aku) a tak jsem chtěl koupit další Einhell. Skvělá akce v supermarketu za 999,- Kč dvourychlostní a 2 aku s rychlonabíječkou. Co víc si přát. Šel jsem si pro ni, vezmu do ruky zafoliovaný kufr a první náznak šmejdu - kufřík úplně měkký. Ten je snad z folie nebo co!? No nic, vytáhnu to z regálu a jen co to zabalené přiblížím k sobě ucítím onen povědomý zápach těch nejošiděnějších čínských šmejdů. Tak dost! Tohle nebudu ani rozbalovat! Vzpomněl jsem na svou starou Einhellku, která má motor Johnson, sklíčidlo Jacobs (USA) a bytelný kufr. No jo, tehdá ještě Čína nedělala to, po čem je dnes takový "hlad."

Jak to dopadlo? Udělal jsem si radost. Ale to opravdu obrovskou! Za 2400,- jsem koupil (na doporučení všech možných diskuzí nejen tady) Makitu 6271 DWPE. A musím říct, že v tomto případě vůbec nelituji toho 2,4 násobku ceny. Myslím, že užitné vlastnosti jsou víc než 2,4krát větší a ten pocit!!!

V jednom velkém hobby supermarketu jsem si prohlížel a potěžkával různé akučky. Prodavač mi vyloženě vymlouval akučku CMI (shodná se zmiňovanou akční Einhellkou) a ať si raději připlatím. Zkoušel jsem různé lepší značky včetně už solidních typů od Black Decker, ale pak jsem vzal do ruky Makitu a bylo to jasné. Síla i cena stejná jak BaD, ale mnohem menší rozměry a hlavně BEZ upozornění v návodu - "Určeno jen pro hobby použití." Jsem nadšený.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.30 (?)
31.7.2010 18:12

Tak kutilové,

vaše diskuse mi pomohly tak pripojuji i svůj názor. Cca před deseti lety jsem začal předělávat dům a moje zkušenosti s neznačovým nářadím jsou zatím otřesné.

Nejhorší byla jakási neznačková příklepová vrtačka z Baumaxu odešla cca po půl roce a účet od Ježíška nebyl, tak šla do šrotu či krbu jak tu někdo již psal.

Následovala Akku vrtačka s příklepem od Assit byla silná a baterka měla výdrže, sice těžká. ale službu udělala výbornou, škoda že se asi půl roku po záruce spálila odešel kompletně vypínač a regulace otáček, neopravitelné nutno vyhodit. Po celkem dobré zkušenosti jsem koupil mafla od stejné značky ten něco pořezal ale už je taky tuhej. Motor měl 1100W, jenže ty ložiska na to nebyly dělaný a odešlo to vevnitř téměř komplet.  Pak jsem so objednal od Assistu stříbrnou řadu akku vrtačku 14V a oproi tý předchozí 18V s příklepem je to hrozivej šmejd, baterie slabá a vybijí se a neutáhne skoro nic prostě ztráta peněz a nervů když s tim člověk chce dělat věci co byl zvyklej dělat s tou předchozí.

Dále mám neznačkovou pásovou brusku ta funguje relativně slušně ale tu používám opravdu je příležitostně a tak ještě pravou zkouškou neprošla.

Hoblík modré řady od Extol zatím funguje, ale taky má málo najeto.

Co můžu pochválit a doporučit, je to co používám hodně a často, vrtací a bourací kladivo od Narexu má za s sebou desítky hodin práce ve dvou domech a až na výměnu přívodního kabelu z mojí blbosti absolutně bez problémů.  To stejné jejich flexa EBU cca 8 let provozu bez jakékoliv závady, vida na tu noname předtím jsem zapomněl tý odešel taky spínač a ložisko asi po dvou letech.

No a vrcholem kvality mého domácího nářadí je příklepovka od AEG táta si jí dovezl v roce 85 ze Západu a od tý doby maká co všechno už odvrtala a namíchala betonu a malty se snad ani nedá spočítat a drží klepe ani ložiska nevibrujou prostě neuvěřitelný.

A o tom to celý je pokud chcete udělat plovoučku v paneláku a pak vám bude přímočarka ležet věčně ve skříni na co kupovat značku.

Jenže pokud máte barák či zahradu, vadí že nářadí vydrží jen 3 nebo třeba i 5 let to prostě není dobrá investice, jak se tu někdo chlubil. Chcete, aby vám nářadí vydrželo relativně na furt a nejlíp ho třeba i někdo zdědil. Takže značku a nejlíp profi. Je to dražší ale já už jinou volbu neudělám, radši si pučim a doplním až holt zas ženu přemluvim na dalších pár tisícovek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.173 (?)
20.1.2011 22:35

Dobrý den.

Omlouvám se že kopíruji tento příspěvek, sepsal jsem ho k názorům k nářadí z Lidlu ale myslím si že se tady také hodí.

Živím se opravy motocyklů, myslím si na profi úrovni. Vybavení dílny jsem řešil snad 6 měsíců každý den. Prošel jsem stovky internetových stránek, eshopy, bazary a pročetl si spoustu podobných diskuzí jako je tato. Myslím si že mě to dost obohatilo, natolik abych tady mohl něco říct a mohl si stát za svým názorem/ skušeností s daným výrobkem.

Nářadí z Lidlu

ANO je to dobré nářadí. V poměru cena/výkon/kvalita se opravdu vyplatí zakoupit. Osobně využívám půl roku stojanovou vrtačku a excentrickou brusku. Nemám žádný problém.

Se stojanovou vrtačkou vrtám do železa a hliníku. Když se mi například dostane do ruky blok motoru se zalomeným šroubem od víka spojky (šířka závitu M8, zalomený v hliníku) není to za použití KVALITNÍHO VRTÁKU pro tuto vrtačku žádný problém. Odvrtám menší dírku kterou posléze využiji pro nasazení speciálního vytahováku zalomených šroubů. Když se tento postup nedaří vlivem silného dotažení zalomené části tak to prostě odvrtám celé a nařežu nový závit. Ono někdy taky člověk musí znát technologický postup vrtání (příprava před vrtáním, chlazení vrtáku, upnutí vrtaného materiálu atd.) než aby se pak na svou chybu vymlouval na levnou stojanovou vrtačku z Lidlu. Osobně můj názor je takový že až budu mít vyrobní linku a budu vrtat třeba 3000 děr do 10cm silného materiálu denně tak si koupím profi vrtačku ale pro člověka který navrtá za týden zhruba 15 minut na tého vrtačce z Lidlu je to dobrý kup. Určitě bych nekupoval profi, naprosto zbytečná a nevyužitá investice.

Excentrickou brusku využívám na odbrušování starého laku z plastových kapotáží a plechových nádrží motocyklů. Bruska dobře padne do ruky, oproti Bosche který jsem vlastnil také má poloviční vibrace a má menší hmotnost což jsou důležité faktory při práci s excentrickou bruskou. Nevyužívám ji zase tak často ale když brousím tak je to otázka 2- 3 dní nepřetržité práce. Funkčnost i po několika měsících je stejná. Dodávám že v balení najdete i adaptéry na hadice od vysavače což oproti jiným značkám se říct nedá a to už pak člověk musí improvizovat. Opět dodávám že používám kvalitní brusný materiál od firmy 3M. V poměru cena/výkon/kvalita dávám brusce 100%

Doufám že nemám žádný překlep :-))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.71.114 (?)
20.7.2011 22:48

já bych osobně do toho nikdy nešel. Pokud chci nářadí na hobby, logicky ho sice nebudu používat denně, ale když se mě třeba za 5 let porouchá (kdyby jelo denně, porouchá se třeba do roku), je velká šance, že ho nikdo neopraví, protože pochybuju, že na to budou díly. Jak dlouho vydrží stejný model v nabídce? Pár měsíců, pak ho vystřídá sice kvalitou stejný, ale barevně jiný, s "lepšími parametry", konstrukčně ale úplně odlišný. 

Koupím kvalitu, tak mi vydrží mnoho let a když se náhodou porouchá, spraví mi ho i za 10 let. Ale je větší šance, že se mi neporouchá, protože bude dělaný na mnohem větší zatížení, než dokáži jako kutil vyvinout.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.157 (?)
21.7.2011 6:02

Nechci dělat nikomu žádnou reklamu, ale musím to napsat. Na zelenou BOSCHKu bylo napsáno dost nářků. A všeobecný strach z oprav v případě poruchy po x létech. Mám čtyři roky drtič větví Bosch. Praskl řezací nůž. Objednal jsem náhradní díl, za dva dny byl doma. Akušroubovák z roku 1998. Odešly uhlíky, rozebral jsem šroubovák, výměna nemožná. Objednal jsem motor, za tři dny byl doma. Perlička nakonec. Ženuška mně v roce 1988 dovezla z BRD "švancku" zalenou Bosch. Stále funguje. Pro zajímavost jsem zadal výrobní číslo dodavateli ND. Sestava mašinky tam byla i všechny ND. Obdivuhodné. Ještě něco. U toho akušroubováku je stále původní aku a drží.

Připojit reakci

Chemický Alí (2420) - xxx.xxx.216.160 (?)
21.7.2011 15:06

Souhlas, kouzlo je v tom, že se jedná o starší modely, zvláště rok výroby 1988 znamenal zcela odlišný přístup výrobce k požadované životnosti výrobku.

Zcela jistě je ale jasné, že s náhradními díly prostě není problém.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.157 (?)
22.7.2011 14:54

Tak tak, u pilky i šroubováku je napsán výrobce- Switzerland. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.163 (?)
11.9.2011 12:00

Mám doma dlouho vrtačku Narex, koupená cca 1990,pořád jede jen bohužel nejde příklep a je těžká, na druhou stranu mám nějaký žlutý šmejd za 350,- asi z Kaufu a ta jede víc než 4 roky bez problémů a to docela dostala záhul, vrtání do panelu až ji nešlo držet v ruce jak byla horká.Jediné, nejde regulace rychlosti.Dále mám flexu Power force a je v pohodě i když málo použivaná.Teď jsem koupil aku od stejné značky(uvidíme).

Měl jsem možnost dělat s aku od Bosh a to jak modré tak i zelené řady, vydrží určitě dobu záruky, krom baterek, když ji použivate denně a na jedne odešla brzda.Nyní jsem děla s Makitou (lion baterie)-super lehká mašinka, zatím v pohodě-víc než rok denně používaná.Totéž vrtací kladiva od Makity, lehké a dobré(dnes už se dá koupit okolo 4t.).Naopak šrobovačka do SDK od Makity hrůza, od Hilti super.

Podobně vrtáky-šmjd vrták SDS ve stavebninách okolo 20,-,značkový víc než 100,-,ve výsledku raději vemu 5 levných než jeden lepší-když najedete na železo oba odejdou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.117 (?)
26.3.2013 22:31
Téma bude stále aktuální.Nedoporučuji kupovat levné vysokootáčkové nářadí, díky uloženi to strašně brní a práce s tím je nepříjemná, např. mám meister-craft z bau flexu 115,už byla nahrazena narexem 125mm, dále přímou brusku ferm(až 30000ot.),není tolik využita, ale už by jsem ji nekoupil v této kvalitě.Vibrační bruska meister-kraft-nevidím problém.Ale zkušenost mě vede k tomu, že hobby nářadí by mělo začinat např. zeleným boschem a vše pod ním je na jedno použití v řádu hodin bez možnosti opravy(většinou).Standart by měl představovat např.narex, který je v kategorii řemeslo a to vrtačka či flexa, které mají největši náběh hodin okolo domu či chalupy.Lze pochopit, že z důvodu peněz se zezačátku něco musí ošidit, takto jsem nahradil levnou kmitku narexkou, levnou vrtačku perleskou(narex měl tehdy jen sklíčidlo na kličku),levnou flexu narexkou a další věci aby se neprodražovali, tak např. 2kg-kladivo už byl dewalt kde základ byl kvalitní vrtáky a sekáče.Čeká mě se rozhodnout pro předpokládám svátečně používanou horni frézku a vypadá to na zelenáče bosche buď 1200 nebo 1400 model.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.7 (?)
27.3.2013 8:04

nie je pravda, ze vsetko pod zeleny bosh je na jedno pouzitie. Aj lacne naradie sa vydari a na obcasne pouzitie prezije majitela. Lacne treba kupovat tam, kde sa dobre vybavuje reklamacia. Videl som dost profi firiem, co mali lacne naradie s rezervnym kusom v pripade problemu a jednoducho v zaruke reklamovali ak bolo treba. Casto nebolo treba ani reklamovat. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.53 (?)
27.3.2013 20:15
Blíže jsem to popsal ve vláknu-kvalita nářadí dwt, jeden z posledních příspěvků.Pod zeleným boschem jsou ještě tak dvě kategorie, nečekal jsem, že kvalita může být nižší než einhel, asist apod.Dokud jsem nepadl na vrtačku za 299kč! Za ty peníze není ani průměrný sklíčidlo, tak jsem ji koupil aby jsem ji zkusil.Je to chrčák jako narex po padesáti letech.Nešel jejich kličkou dotáhnout vrtáček, bez toho aby se neprotočil, tak jsem vzal jinou kličku a ta strhla venkovní zuby na sklíčidle, tak nejlépe sikama.Takže železo je bláto, celkově brní, životnost v řádu hodin při slušném zacházení(do dřeva, s citem),v řádu minut(železo, vrták 10 +).Jsem rád, že ji mám, na demonstraci kvality, v případě obhájců levného nářadí.Jinak jsou firmy a rádoby firmy, kdo s tím dělá osobně, nebo si váží stálých zaměstnanců, tak je nenechá dělat s flexou, která brní apod.Kde se lidi točí a najímají se všelijaké živly, tak tam nekoupí hiltu za pade, buď ji zničí aby nemuseli dělat, nebo ji čornou.Kdo začíná, kupuje levnější, až se zaplatí může obměňovat za lepší.Znám firmičku, mají asi šest zaměstnanců, začínali na modrým boschi a už jedou v hiltě, vyšší ceny, ale servis a kvalita je bomba,(je to elektrofirma).Ale stručně vzato, pod zeleným boschem, to má omezený počet hodin a ani výrobce neví kolik, je to vysoce spotřební zboží.Mám vrtačku perles 18let s rychloupínacim sklíčidlem, dvoje otáčky a věřím, že se mnou pujde do hrobu, stála ale necelé 4000,-.Fandím těm, co kupují levně, já s mým postojem ekonomiku neoživím :-).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.158.185 (?)
27.3.2013 21:22

Keď už sme pri tom lacnejšom náradí, niekedy sa stane, že lacná flexa z bau vydrží viac ako profi.Moja osobná skúsenosť s modrou flexou od boshe.V niektorých starších príspevkoch čítam, že lacnejšie náradie má miesto ložísk bronzové púzdra.Skúste rozobrať niektoré profi náradie a budete sa diviť, sú tam tiež kĺzné ložiská.Tým ale nechcem tvrdiť, že hobby je na úrovni profi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.143 (?)
28.3.2013 0:03
Ale ono to je o tom, že když se použije stejná technologie např. kluzná pouzdra, tak to není uživatelsky stejné-vyváženost, kvalita a přesnost pouzder.Někdo vysmahne pouzdro jen vrtákem, někdo použije výstružník, někdo to vytočí na cnc a to nemluvím o vstupních materiálech.Navíc je profi a profi, uvést,že hobby může bý lepší jak profi je tak i tak opravdu kacířské ;-)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?)
28.3.2013 7:58

Staré benzinové motory taky měli kluzná ložiska a místo gufer ucpávky na šnuru ono záleží na materiálu který tam dali taky se v práci na turbínu z kompozice vylévaly pánce a šábrem zaškrabovali na barvu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.124 (?)
30.3.2013 9:04
Někdy kluzné ložisko je lepší, než valivé, ale zavést téma na staré motory které netočily 10000-30000 ot/min. a které nemusíte držet v ruce, není na mistě.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.242 (?)
26.12.2013 18:48

čo sa náradia tíka mám také skusenosti, že s neznačkovým lacným sa dá urobit tá istá robota, no nie je vždy tak kvalitne zvládnutelná, trvá dlhšie a človek sa viac natrápi alebo rozčuluje. Ja už kupujem v 90% značkové veci i na občasné použitie, samozrejme koho rozpočet je značne obmedzený je nutený siahnut po lacnom náradí. To lacné náradie Vám bude fungovat, no užívatelsky prívetivé nebude-výkon, vyváženie a zopár drobností, ktoré ale robotu značne možu rozlíšit. Hmotnost je u profi samozrejme zvačša nižšia, prívodný kkábel je 3x dlhší a pružnejší, v zime tak nestvrdne, antivibračný systém tiež nie je na zahodenie a rozmery niektorých častí náradia u lacného možu značne obmedzit použitelnost.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Aku vrtacka Makita nebo Bosch?10215.4.2014140141
Opravdu dobre vrtaky1615.4.20143493
Kompresory2313.4.201433211
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu35613.4.2014593196
Jaký svěrák2111.4.201410189
Aku vrtačka Protool - najde se odborník?1010.4.201417159
Vrtacka do kovu a dreva228.4.201411473
Problem s hoblovackou Güde GAH 1300148.4.20141079
Kombinované kladivo196.4.201416064
Jakou značku průmyslového vysaveče Narex, Kärcher, DeWalt - jaké máte zkušenosti404.4.201421568
Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?2173.4.2014305515
125 kotouč na dlaždice (keramiku)629.3.2014588
Lepidlo Mamut1429.3.201413301
Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky12516.3.2014202793
Stolařská svěrka - prokluzuje176.3.201412416
Pojistka přetížení u kompresoru724.2.20141723
Výběr většího vysavače na stavební prach2020.2.201410460
Jakou brusku na řetězy?2219.2.20145340
Leštička na kovy 117.2.2014715
Bruska na pilové kotouče s SK plátky116.2.2014676
Kvalita nářadí ze supermarketu1416.2.20143207
Kotoučová bruska sovětská 1982 - prosím o radu 316.2.20141184
Pila KDR 1041711.2.20143292
Nastřelovací hřebíky Bea110.2.2014400
Protahovačky48.2.20141020
Black a Decker - multifunkční bruska Autoselect138.2.201411196
Ma zmysel opravovat Malys?115.2.20145982
Čelovka364.2.201421365
Výměna Li-ion za NiCd akumulátor153.2.20148833
McAllister163.2.201418240
Brusné papíry do PHS 160 A121.2.20143534
Jakou přímočarou pilu?2227.1.201411648
Pračka1124.1.20148963
Výběr vrtačky1520.1.20143189
Bruska na pilové kotouče (ostřička)419.1.20144106
Podlaha317.1.20141642
Jaké koupit kombinované kladivo3413.1.20146855
Cel Ion multi PRO 310.1.20141678
Štípačka - zádrhel39.1.20141589
Výměna ložisek pračky920.12.20133162
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Mráz - malé plůdky meruněk8:23
Samosprašnost u ořešáků8:11
Samosprašnost u ořešáků8:04
Hrušeň Clappova7:38
Převislá keříčková rajčata7:24
Převislá keříčková rajčata7:20
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media 1999 - 2014