Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Dopřejte si ryzí česká okna Otherm.

Stavební materiály > Spotřeba cementu při míchání betonu

Spotřeba cementu při míchání betonu

host - xxx.xxx.111.237 (?)
11.2.2016 16:39

starý betony neobsahují žadný makadam a jak drží!!! je to blbost!!! 3:1 a beton jak kráva nikdo doma nestavý most!

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
No to je jednoduchý, jsem praktik a poměr mu..., host, 10.4.2016
Já mám už dům a potreboval sem 6 pytlů na 3 kubíky..., host, 10.4.2016
1m3 betonu je minimálně 2200kg a železobeton..., host, 6.3.2016
starý betony neobsahují žadný makadam a jak ..., host, 11.2.2016
Mám stejnou zkušenost. Při jedné zakázce jse..., host, 13.4.2015

host - xxx.xxx.150.227 (?)
4.1.2012 17:11, počet návštěv: 196446
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Když se míchá beton v pomětu 3:1 (žádnej štěrk) kolik je prosím potřeba cementu na 1 m3 betonu? Díky.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.121.238 (?)
4.1.2012 18:12
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

to nie je beton

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.227 (?)
16.5.2012 9:30

A co to teda je? Když ne beton

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.7 (?)
16.5.2012 11:21

Ťažko povedať čo to je, keď o hmote vieme, že je "žádnej šterk"...

Připojit reakci

21.5.2012 20:45

lité betonové podlahy taky neobsahují žádný štěrk a jsou betonové

Připojit reakci

host - xxx.xxx.65.118 (?)
21.5.2012 22:04

tak to asi nevíte co je betonový potěr nebo betonová mazanina :-(

Připojit reakci

22.5.2012 11:33

Proč bych to něměl vědět?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.82 (?)
22.5.2012 12:10

Kazdy beton obsahuje kamenivo (strk alebo lamany kamen roznych frakcii, podla ucelu pouzitia), plnivo (piesok alebo rozdrveny kamenny prach), pojivo (cement) a vodu. Vam tam chyba to kamenivo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.7 (?)
22.5.2012 12:57

Betonovy poter ma strk frakcie 0-4. Z kopaneho piesku, co je frakcia 0-1 neurobite dobry beton, iba maltu pridanim vapna. Zadavatel sa pytal na beton v pomere 3:1, ZIADEN STRK. Beton sa miesa z vody, strku a cementu. Takze naozaj rebus neriesitelny. Coho 3 a coho 1?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.211 (?)
22.5.2012 22:07

abych pravdu řekl, tak podobným diskusím už se musím smát - podkladní betony jsme jeli poctivě 3:1, prostě proto, že jsem to tak vyčetl a všude se to psalo -  a každej kdo to viděl, tak říkal, že to máme moc mastný.

co jsme jeden den vybetonovali a potřebovali druhý den z druhý strany obkopaný zdi zasekat, tak už to bylo tvrdý jak kámen. v první místnosti jsme dělali podkladní z kopanýho písku ještě podle poměru táty 1:5 možná i víc a voilá, beton je naprosto bez problémů.

když při bourání všech starých podlah vidím, jaký šlupičky tam bez karisítí a podobných blbostí byly, podsypaný jen sutí z baráku - a tyhle šlupičky drží od roku 75, tak lituju ty, co ten beton s kari sítěma po nás jednou budou bourat.

to samý vrchní betony, který měli ze škváráku.

takže nějaká lopata písku sem lopata tam už mě nechává klidným

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.57 (?)
22.5.2012 22:51

OK, Ale niekedy dlhsie preklady, alebo strop vyzaduju vyssiu pevnost. Pri Sofii to triaslo 5.6 stpnov Richt stupnice, nik nelutoval, ze dali zelezo do betonu co maju nad hlavou...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.154 (?)
13.4.2015 12:57

Mám stejnou zkušenost. Při jedné zakázce jsem boural (nebo spíš pokoušel) betonovou podlahu a přilehlou zídku, ale pánové... tohle prostě nešlo běžným způsobem rozbít. Od té doby jsem na používání kari sítí a armatur včetně poměru 2:1 hodně opatrný a poměr 4-5:1 běžně stačí i na pojezdové plochy v dílnách a garážích. Tank ani V3S doma nemám:).  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.202 (?)
26.7.2014 7:27

stačí dát neosytý písek obsahuje z 1/3 různé velikosti kamene a je ze všeho nejlevnější

Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.101 (?)
25.10.2012 4:35

můj "oblíbený" beton C20/25 XC1-3 ČSN EN 206-1: kamenivo frakce 0-4 =  920kg, 4-8 = 160kg, 8-16 = 370kg, 11-22 = 410kg, cement II/A-S42,5N = 315kg, plnivo 20kg + M N10 2kg, voda +- 140l. Laik vynechá přísady, protože je nemá, plastifikátor může nahradit lžičkou jaru na míchačku. Hmotnostní poměr betonu a kameniva je tedy 1:6.

Beton C30/37 při kombinaci frakcí 0-4, 4-8, 8-16 má poměr 1:5

Beton C16/20 1:7,5

Beton C12/15 1:10

Potěrový beton P400 (C20-25) frakce 0-4, cement II/A-S42,5N poměr 1:4,5

Při amatérské výrobě doma se nám asi nikdy nepodaří dosáhnout kvality betonu z betonárek. Kdo by navážel 4-5 druhů frakcí, nebo přesně odměřoval všechny poměry?  Kdo je schopen takto "kontinuálně" vyráběný beton účinně hutnit? A tak se zpravidla dává cca 1,5-2 x více cementu, aby se tyto "domácí" vlivy eliminovaly. A tímto se dostáváme na úroveň ceny betonu z betonárek. Osobně beton kupuju tam, pokud tedy nepotřebuji jen "pytlové množství". Prodávají, tuším, od 0,25m3, což každý vozík uveze.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.237 (?)
11.2.2016 16:39

starý betony neobsahují žadný makadam a jak drží!!! je to blbost!!! 3:1 a beton jak kráva nikdo doma nestavý most!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.107 (?)
4.1.2012 18:23

1m3 / 4 = 0.25 m3 = 250 litrů cementu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.175 (?)
4.1.2012 19:04

To je blbost, to se nepočítá objemově, ale hmotnostně! Takže to vychází takhle: 1m3 betonu váží cca 1500 kg, tzn 1/3 z 1500 je 500 kg cementu. Jinak bez štěrku to není beton, ale sakra mastná cementová malta. Tipnul bych si, že se s tím bude i blbě dělat. Na běžnej beton z betonárek - B15 - dávaj na 0,25m3 betonu cca 90 kg cementu. Ale to maj jiný kamenivo než jenom písek..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.65.199 (?)
4.1.2012 19:25

Nevím který beton by měl vámi uvedenou hmotnost na kubík ale Toto je základní složení betonu udávané firmou Holcim: V jednom kubickém metru betonu je zhruba 600 kg písku, 1400 kg štěrku, 300 kg cementu a 150 litrů vody.   j.c.

Připojit reakci

4.1.2012 20:22

V tabulce knihy betonujeme mají uvedeno - 50kg cementu je asi 42litrů volně sypaného cementu na poměr 1:3 mají uvedeno 454kg (378litrů) cementu : 1010 litrů štěrkopísku. = 1 kubík betonu. V poznámce mají uvedeno - Poměr 1:3 znamená jeden objemový díl cementu ku třem objemovým dílům štěrkopísku. Když vemu vámi udané množství vychází mi 1:7,67

Připojit reakci

host - xxx.xxx.126.69 (?)
4.1.2012 20:27

V literatuře pro kutily (různí autoři tak od roku 1970 až 2000) se vždy uvádí objemové poměry pro mísení. Na jakých váhách by to ten kutil asi odvažoval do míchačky.

Připojit reakci

4.1.2012 20:50

kdybych to měl brát váhově, odvážil bych si jednotku cementu a jednotku písku a pak mísil podle výslednýho objemu, takže v tom překážku nevidím. spíš v hmotnosti toho štěrkopísku podle momentálního množství vody počítám písek v hromadě nebude vhlkej všude stejně.

Připojit reakci

4.1.2012 21:01

Já jsem dělal rekonstrukci - různé malty - vnitřní, vnější, i betony (základový beton, hubený beton, potěr) - se starým fachmanem. A ten mě taky vždycky nechával odměřovat objemy - písku, cementu (vápenného hydrátu do malty) na fanky, kýbly atp.

Připojit reakci

karlííček (30) - xxx.xxx.64.242 (?)
4.1.2012 20:25

1m3=1850-2100kg z mixu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.211 (?)
6.1.2012 12:34

Záleží na požadované pevnosti betonu, druhu kameniva, druhu cementu atd..  Pro běžný beton počítejta asi 250kg cementu na 1m3 betonové směsi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.55 (?)
6.1.2012 13:33

kvalitny beton je 1 diel cementu a 4 diely strku. Vody minimum, aby sa ziskala plasticka netekuta hmota. Dobrym zhutnenim ziskate kvalitny beton. Zlepsit ho mozno pouzitim cementu vyssej triedy, alebo skladbou strku,...pripadne prisadou na zhutnenie.

Připojit reakci

karlííček (30) - xxx.xxx.64.242 (?)
6.1.2012 16:40

hutněním, tzv vybrováním se jen zbavíte prázných míst(hnízd)ale v žádném případě není kvalitní!!! Vybrováním se beton dělí a v poměru 1:4 ho rozhrabou slepice..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.57 (?)
6.1.2012 18:22

Nie je celkom pravda. Zhutnenim docielite to, aby beton aj s malym obsahom vody mal spravnu kasovitu konzistenciu. Parameter podielu cementu a vody je azda jeden z najdolezitejsich pre pevnost betonu. Ak date vody viac, dosiahnete kasovitu hmotu aj bez zhutnenia. Takyto beton ale bude mat vysledne mensiu pevnost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.227 (?)
7.1.2012 20:25

Ano, říkáte správně, nemáte (celkem) pravdu.

Zhutnění opravdu nezajistí kašovité konzistenci, ale provádí se z důvodu minimalizovat množství vzduchu a zajistit průnik betonu všude kolem výztuže (v některých případech se používá i samozhutnitelný beton).

Podíl cementu a vody je pro domácí výrobu opravdu pro pevnost betonu nejdůležitější (už to tak neplatí pro průmyslovou výrobu - použití chemie, siliky), ale co píšete dále je vyloženě hloupost - pokud použijete málo vody, tak vám nezreaguje všechen cement a je vám tedy k ničemu. Zkuste se kouknout po učebních textech na webu, abyste se dozvěděl víc, někde jsou uvedeny i Kennedyho rovnice pro návrh směsi. Vodní součinitel by měl být zhruba 0,3 - 0,4.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.51 (?)
7.1.2012 21:32

Hluposti pisete vy, ked mi vkladate do ust, co som nikdy netvrdil. Nikde som neuviedol, ze vody ma byt tak malo, aby nezreagoval cement. ...trapna poznamka. Tvrdim vsak, ze ak ma byt vody co najmenej, aby sa dosiahol co najpevnejsi beton, potrebuje takyto beton riadne zhutnit a dobre spracovat. Ano, chemia pomaha a da sa kupit aj pre malospotrebitela. Plastifikatory a podobne prisady. Ale zazraky neurobia. Co dokazu plastifikatory, opat suvisi s tym co som pisal. Dokazu znizit mnozstvo minimalnej vody v takom betone, aby sa dal dobre spracovat. Ale kvalitu a hlavne pevnost urcuje podiel vody a cementu, pripadne aj kvalita cementu no a jasne aj zlozenie frakcii strku a piesku. Pridana chemia priamo pevnost neovplyvnuje (aspon nie ta bezna, mozno o niektorej neviem resp taku nepoznam). Moze vsak ovplyvnit spracovatelnost betonu s malym obsahom vody.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.227 (?)
7.1.2012 21:56

Napsal jste, že vody má být malý obsah a že do kašovité konzistence beton uvedete hutněním (viz. vaše příspěvky). Z toho, lze logicky vyvodit, že beton před hutněním bude ve vašem případě prakticky tuhá směs, tedy dostatek vody pro reakci cementu tam rozhodně nebude. Tedy žádná trapná poznámka, spíše neznalost.

Další věta mi nedává vůbec smysl - každý beton je nutně řádně zhutnit, dobře zpracovat je také nutnost, to ano, to ale činíte buď dostatkem vody nebo použitím plastifikátoru, žádná souvislost s co nejméně vody. Zkuste to vysvětlit lépe.

Co píšete dále dává relativně smysl jako jednotlivé věty, ale ne jako souvislý text. O plastifikátoru víte k čemu je určen, ale zase napíšete, že zázraky neurobí - no jasně, že ne, ale pokud chcete beton s nízkým podílem vody, tak se bez něj neobejdete (a ne, že chemie může ovlivnit zpracovatelnost, plastifikátor ji přímo ovlivňuje, proto se tam dává, že).

Trochu si ujasněte, co radíte - jestli normální beton s obvyklým vodním součinitelem nebo beton s nízkým vodním součinitelem a chemií.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.57.181 (?)
24.10.2012 21:57

:D to jste vyčetl jistě z nějaké chtré knihy o tom vybrování že? 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.108 (?)
25.10.2012 11:43

Beton se běžně vybruje, jsou na to mašiny. Musí se to umět, jde o to ho zhutnit, ale nesmí se od sebe oddělit frakce, aby šutry byli dole a cement nahoře. Když jsem zhutnoval beton v základech, podbetonovával jsem původní základ- prohluboval sklep o 1.metr (strašná práce) používal jsem navařený roxor na železné hladké tyči. Tím se dostal beton i do rohu přes kari sítě. Výsledná kvalita byla perfektní. Beton nesmí obsahovat ani moc, ani málo vody :)

Připojit reakci

25.10.2012 12:28

to, že beton zatekl i do rohu ještě neznamená, že je dobře zhutněný v celém svém profilu, zvláště pokud to tam člověk leje z koleček celý den a noc, den a noc...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.7 (?)
25.10.2012 13:37

Na prvy pohlad husty hrudovy beton, ktory netecie, mozete zhutnenim a vibrovanim ztekutit. Je idealne, ak beton ma co najmenej vody. Preto sucinitel pevnosti sa odvija od pomeru cementu a vody.

Připojit reakci

6.1.2012 16:19

250kg na kubík betonu je beton 1:6 přitom na podkladní nám bylo řečeno 1:3.

ale co jsem dnes nenašel opět v knize Betonujeme - je tam tabulka Přibližné poměry složek v jednoduchých konstrukcích - poměry jsou cement: kamenivo

Základy z prostého betonu - 1:8-12
Betonová zeď - 1:6-7
Betonová cesta - 1:4
Betonové schody - 1:3

a teď to nejlepší -Betonová podkladní mazanina - 1:6-7

Načež jsem si dohledal, že mazaninou se rozumí

"Betonová mazanina

Je podlahovina vytvořená z vrstvy betonové směsi o tl. 50 až 100 mm (pro obytné a občanské budovy) a 100 až 350 mm (pro průmyslové budovy - podle požadavku provozního zatížení). Betonová mazanina může být jednovrstvá nebo dvouvrstvá, opatřená potěrem, který zvyšuje kvalitu podlahy. Podlahy z betonové mazaniny se dilatují ve vzdálenosti po 3,0 m."

Takže dle odborné literatury podlahy poměr 1:6-7, což podle tabulky odpovídá 260kg cementu na 1160litrů štěrkopísku. zatímco ve všech odborných poradnách jsem nalezl na podlahy zásadně 1:3  - tak jak vidím, můžu si vybrat :) 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.23 (?)
6.1.2012 17:42

Sory, ale je tu velká pravděpodobnost, že si neviděl ani míchačku. Zdrž se komentáře

Připojit reakci

host - xxx.xxx.213.126 (?)
6.1.2012 19:38

Vždy jsem míchal 1:3-6.Pytel cementu(50kg) :kolečka písku.Ale 1:8-12 to je asi hloupost.Vždy objemově.Velmi záleží na písku a kamenivu.

Připojit reakci

6.1.2012 19:59

V knize Betonujeme od p. V. Hájka je všechno. Včetně šalování, zpracování, hutnění atp.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.250 (?)
7.1.2012 12:11

Může praktik napsat objemový poměr fanek písku a cementu + kamenivo?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.226.56 (?)
10.4.2016 21:39

No to je jednoduchý, jsem praktik a poměr musí být tak akorat.

Připojit reakci

Pylorus (199) - xxx.xxx.8.216 (?)
7.1.2012 18:30

Souhlasím - kniha Betonujeme je opravdu dobrá. Pro zájemce ke stažení zde.

Připojit reakci

8.1.2012 10:29

Já bych nedělal z betonu vědu. Laboratoř na krychelnou peovnost asi nebudeme mít k dispozici. Moc vody - nejde pak zhutnit, teče, nemá pevnost. Proč se tedy neřídti osvědčenými předpisy na betonové směsi z odborné literatury, namísto rozumování sem a tam.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?)
23.3.2012 18:42

Dík za odkaz.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.151 (?)
6.3.2016 21:59

1m3 betonu je minimálně 2200kg a železobeton 2500kg. 

Připojit reakci

24.3.2012 13:47

Co si myslíte o tvrzení v oné knize Betonujeme ohledně minuty promíchání v míchačce? Je tam řečeno, že za minutu se v míchačce směs promíchá a nemá výraznější efekt nechávat míchat dýl.

Což by nám celkem ušetřilo čas při těch 3-4 kubíkách v malý míchačce, protože zatím jsme nechávali točit hotovou směs pár minut.

Připojit reakci

24.3.2012 16:19

Ono asi záleží na míchačce. Kdysi jsem byl ve firmě která dovážela scoialistické míchačky. A státní zkušební ústav zjistil, že nic nepromíchají. Jestli není něco v dokumentaci míchačky. Mělo by to být odzkoušený.

Připojit reakci

Robin1 (188) - xxx.xxx.206.18 (?)
24.3.2012 19:24

Za minutu se to promíchá tomu kdo to tam umí naházet, když to někdo třikrát uleje a dvakrát přilepí k lopatkám, nebo tam nasype najednou všechen písek a potom cement tak je to na dýl.blush

Připojit reakci

24.3.2012 21:56

Já to u minulý podlahy dělal - na střídačku cement s pískem, sice se to krásně promíchalo, ale když jsem dolíval nakonec vodu, tak se dost často stávalo, že vrchní část směsi byla mokřejší a ta hlouběji do míchačky sušší - takže promíchávání v naší míchačce asi není optimální.

teď to zkouším jak to někteří praktikují - a sice naleju všechnu vodu, do toho naházím pár lopat jizeráku - štěrkopísek, takže to míchačku částečně vyčistí, přidám pytel cementu a pak tam naházím zbytek potřebnýho písku.

s poměrama se pořád peru, se štěrkopískem děláme podkladní cca 1:5 - počítám, že čím víc kameniva, tím míň cementu je potřeba na spojení.., když jsme měli čistej písek a z toho dělali podlahu, tak jsme to dělali 1:3 (to jsem se tady teda dočetl, že není "beton", ale cementová malta :) )

nevím, jestli je to dobře, nebo ne, ale když vidím, co jsme ve starým domě bourali a fungovalo tam jako podlahy přes 30 let, tak jsem v klidu..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.2 (?)
25.3.2012 9:07

V malé míchačce z hobbymarketu se to za minutu nepromíchá. To platí pto verlké míchačky bertonu, které mají buben vodorovně a míchají tekutou směs. Nejlepší v malé míchače je postup jak popsal kolega, voda, trochu písku, cement a doplnit pískem. Vhkou směs v malé míchačce ani jinak neuděláte.

Připojit reakci

ponda (330) - xxx.xxx.164.4 (?)
25.3.2012 10:16

v míchačce dobře promícháte beton, pokud ji můžete dát vodorovně nebo téměř vodorovně a lopatky vevnitř jsou šikmo a beton vyvalují směrem ven.To umožňuje většina míchaček, ale neumícháte v nich velké množství, protože je nejlepší míchačku mít skoro vodorovně a směs by se vylévala.V míchačce dojde k nalepení směsi na stěny běžně, zednickou lžící jej seškrábněte, po ulití směsi do koleček nechejte zbytek znova promíchat, když je míchačka plná, nepromíchá se dostatečně spodek s vrškem, když beton vyléváte na místo určení, dávejte jednotlivá kolečka přes sebe, pokud to jde, a při pěchování-štampování se beton ještě promíchá.Beton má být co nejsušší, protože voda se odpaří a místo vody zůstanou bubliny vzduchu a ty nedrží, proto se beton pěchuje, až začne potit vodu na povrch betonu.Směs betonu je dobrá z kameniva a minimum písku, který vyplní mezery v dírkách mezi kamenivem, cement totiž obaluje každý šutr nebo zrnko písku a s více pískem potřebujete více cementu.Nedělejte beton tekutý, nemá pak velkou pevnost, kromě potěru, ten ale po přitvrdnutí polévejte vodou, aby rychlým tvrdnutím nepopraskal.Betonářům zdar.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.203.184 (?)
16.4.2012 9:39

Dobrý den, nějak jsem se v diskuzi ztratil. Při stavbě baráku jsem měl zedníky a ty dělali plot, do základu přišel beton přivezený z betonárky a byl bez nějakých šutrů, jen cement a písek. Proto nechápu, proč to není dle Vás všech diskutujících beton, když toto se používá na vše jako beton. prosím o vysvětlení. Jan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.250 (?)
22.5.2012 12:27

Při poměru 3:1 spotřebujete 0,25 m3 cementu na 1 m3, což je 300 kg. A.W.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.250 (?)
22.5.2012 12:29

Při použití pytlovaného cementu to nebude 300 kg, ale 375 kg. A.W.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.191 (?)
1.6.2012 11:06

ja michal diru cca 1,2mx80cmx65cm a to je 0,6m3.spotreboval sem 10pytlu 25kg cementu. do michacky sem hazel 1 lopatu cementu a 3lopaty 0-32 sterku na stridacku s piskem, ale spis vic toho 0-32. coz mi vychazi ze na kubik je spotreba urcite vyssi nez 250kg. v mem pripade cca 400kg na m3. laicka pevnost bych rekl, ze je dobra. michalo se tak u nas vzdycky a michat bude zrejme i nadale, pokud nezlevnej cement.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.188 (?)
3.7.2012 7:52

Tak v tom připadě nevim co tu počitate zkuste si to spočitat na ceny jestliže spotřebuji na 1m3 betonu 2 t štěrku tj. cca 700 kč a 300kg cementu tj. cca 840,- kč vysledek za 1m3 betonu ručně michaneho bez prace jen mat.  1540,- kč a domichavač s dopravou stoji cca 1820,- kč tak co je lepši teda?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.163.84 (?)
21.11.2012 20:07

Taky se pripojim, muj beton zaklady : 20lopat pisku,10 lopat sterku 4/8, 1 pytel cementu =2 kolecka.cena-(vozim na kare, v betonarce pocitaj 0,25 m3 ale je tam vic takze cca750kg pisku vyjde na 115 kc(sterk 130kc).Cement sezenu za 50 kc.Tzn, ze 2 kolecka vychazi do 85 kc +-. No a podlaha a kamenne zdi bez sterku =1.5 kolecka cca 70 kc.A nakonec dam sefovy stvrzenky a ten mi vrati DPH.

Připojit reakci

21.11.2012 21:14

To je ale úplně špatně. Jednak dle cen jste to nemíchal v tomto století, váš beton z písku a frakce 4/8 je vhodný tak akorát jako potěr do podlah a nakonec ještě stát okradete o dph. Možná je to čórnuté všechno, to pak jsou dobré ceny, ale být vámi, nechlubil bych se tím. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.52 (?)
4.9.2013 20:38

zdravim, kolik cca potrebuju pytlu cementu na plochu 4x3,5m cca 100mm vysky dikec

Připojit reakci

16101 (1037) - xxx.xxx.16.101 (?)
5.9.2013 6:39

dobrý den, nepíšete, v jaké kvalitě má beton být, nebo k čemu bude určen. Odhaduji to na nějakou na podkladní desku do místnosti. Použijte 450kg S42,5 cementu, betonářský písek 0-4 1300kg, frakce 4-8 200kg, frakce 8-16 500kg frakci 11-22 600kg. Frakce musí být drcená. Pro konzistenci S3 použít +- 200l vody (v závislosti na vlhkosti kameniva). Jako přísadu můžete použít 3kg Jaru.

Připojit reakci

ponda (330) - xxx.xxx.167.132 (?)
5.9.2013 6:48

Jar do betonu, jako ten na mytí nádobí? Jakou tam má funkci... díky

Připojit reakci

5.9.2013 6:58

Je to jednoduchá a funkční náhrada plastifikátoru, ovšem nesmí se to přehnat, stačí 1lžíce na střední míchačku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.2 (?)
5.9.2013 6:54

Nebylo by lepší mýdlo? Mýdlo naruší strukturu vody a ta potom lépe přilne, co mám vyzkoušeno že nenapění.

Připojit reakci

ponda (330) - xxx.xxx.167.132 (?)
5.9.2013 6:59

takže místo duvilaxu?

Připojit reakci

5.9.2013 7:22

Duvilax v betonu je taky náhražka, ale výsledek bude zřejmě obdobný. Optimální je třeba Mapeplast N10, ale na míchání doma je, vzhledem k velkému obchodnímu balení, nepoužitelný. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.70 (?)
10.4.2016 16:48
Já mám už dům a potreboval sem 6 pytlů na 3 kubíky
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jakou maltu na zdění krbu?623.7.20166136
Silikonový tmel - aby neztvrdl v tubě422.7.2016449
Omítka na starou chalupu - kámen a kotovice214.7.2016286
Míchat maltu nebo pytlovaná směs6626.5.2016101080
Beton vs.kámen329.4.2016925
Složení vápené malty5710.4.201693215
Spotřeba cementu při míchání betonu6510.4.2016196447
Nákup stavebního materiálu v Polsku925.3.201638175
Jeřábová drážka323.3.20163516
Povrch betonového bazénu před folií121.3.2016629
Obložení umakartu sádrokartonem120.3.2016415
Lepení sádrokartonu623.11.20152704
Sádrokarton Norgips - zkušenosti?223.11.20154305
Čím vyzdít původní slepé okno v paneláku?1031.10.20153159
Nemrznoucí přísada do betonu1023.10.20153427
Beton do dvougaraze425.9.20153242
(Ne)vytvrdnutí šamotové malty 148.9.201522260
Pultrubka329.8.20151634
Komín517.8.20152782
Jak očistit zaschlou montážní pěnu...?29.8.20154731
Porobeton a unimalt29.6.20151984
Zatížení sádrokarton118.3.20151710
Základová barva - čím ředit813.3.20155932
Sádrokartonová předstěna37.12.20144975
Cihly z 19.století13.11.20142117
Koupelna v paneláku: Bude ytong dost silný?424.8.20143901
Zámková dlažba - cena pokládky220.8.20143120
Priprava malty2214.8.201471590
Povrchová úprava na ztracené bednění 1331.7.201415180
Zamezení drolení starých spár ve zdivu221.6.20143238
Oživení betonových cihel18.6.20142585
Omazání betonových schodů86.6.20147949
Jaký hliník na konstrukci?530.3.20143911
Chemické kotvy - styren zápach310.2.20144032
Drolení betonu619.11.201316110
Hart keramik - máte zkušenosti?130.8.20133034
Rada o složení betonu221.7.201310154
Opěrná zeď u potoka428.6.20135618
Zámkovka23.6.20134666
Izolační pěna219.5.20133418
Další diskuze: 1, 2  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2016
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů