Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Altány a pergoly > Kotveni

Kotveni

Rooska (7) - xxx.xxx.47.229 (?)
22.5.2020 8:11
Muzu do mezery dat starsi drevo a zalit betonem at nemusim mit tak velkou spotrebu betonu? Dik za odpoved.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Kotveni

Rooska (7) - xxx.xxx.12.54 (?), 11.5.2020 12:23
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
To je mozne. Ten pan byl hodbe rychli ani nerek co a jak. Po 30 dnech se to porad hybalo. Tak jsem zacal stavet a bylo to horsi. Pak jsem psal prispevek. A mazitim jsem si pozval jineho a ten mi rek ze to mam nechat tak ze je to dobre. On prave uz hodne postavil altany. A ted nevim jestli to tak nechat nebo ne. Poprvejsem mel rozmer 2.8 metru na metr osmdesat. Ze si to udelam sam od zakladu. Ty moje patky drzeli jak skala. Pak jsmese s zenou rozhodli ze si kupime hotovy. 3 na 3 metry to znamenalo rozbourat patky a zabetonovat znova. A to jsem si uz pozval prvniho zednika a dopadlo jak to dopadlo. Tam byl problem kvuli vysky. Jinak jsem to mel sam si udelat.
Připojit reakci   

Kotveni

host - xxx.xxx.147.70 (?), 13.5.2020 11:23

Najlepšie je najprv betónovať, nechať beton vytvrdnúť a potom osadzovať pätky do vyvrŕtaných dier s chemickou kotvou. Takto si zabezpečíte rovinnosť a presnosť osadenia pätky.

Takto si opravíte aj existujúce vadné pätky - vytiahnuť, vyvŕtať, vyčistiť otvor!, chemická kotva a osadiť pätku.

priemer predvŕtanej diery sa líši podľa priemeru tyčky pätky - musí byť väčšia o 2mm do priemeru tyčky 20mm a o 4mm nad priemer tyčky 20mm vrátane

Připojit reakci

Kotveni

Kudibal (104) - xxx.xxx.173.50 (?), 13.5.2020 12:30
Pokud se patka nepropadá do země, ale jen se trochu viklá, už bych to neřešil. Na patky v místě připevnění stojky nesmí působit ohybová síla. To je dáno zavětrováním altánu. Takže jediná zásadní síla na patku je shora. Aby se viklala jedna patka, musejí se viklat i všechny zbývající, protože konstrukce altánu je tuhá. Tedy měla by být. U dnešních produktů je možné leccos. Stejně je mi záhadou, co se kde a vůči čemu viklá. Fotka by nebyla? Taky si nedovedu představit, jak by se dala patka vytáhnout, jak píše pán nade mnou.
Připojit reakci

Kotveni

Rooska (7) - xxx.xxx.25.44 (?), 16.5.2020 13:39
Doufam ze sezobrazihybou se v betone.
Obrázky:
Patka
Patka
Připojit reakci

Kotveni

Kudibal (104) - xxx.xxx.174.123 (?), 17.5.2020 0:12
Ta červená trubka je plast nebo ocel? Pokud plast, tak bych se bál, aby se to časem nerozvalilo. Jsem jen kutil amatér, ne stavař. Od pohledu mi to přijde jako malý průřez(průměr) betonu. Asi ho nebylo možné udusat a patka se i proto hýbe. Čekal bych, že beton bude mít několikrát větší průřez než sloupek. Taky je patka zamatlaná betonem; není to vzor pečlivosti a může to ukazovat úroveň řemeslníka. Musíte posoudit sám vzájemné dimenze stavby a rozměry betonových sloupků, jestli je to ještě vyhovující. Nakonec dvě patky se nehýbou.
Připojit reakci

Kotveni

host - xxx.xxx.231.206 (?), 18.5.2020 8:54

vypada to na 100mm odpadni trubku, plast. Osobne se mi to zda taky malo, je to vyssi nez sirsi. Nevim, jaky je duvod jeste patku zvedat, asi tam prijde nejaka podlaha. Pak by melo byt kotveni vytazene na uroven budouci podlahy, proste vyssi cely roh. Z kutuilskeho hlediska od "profiku" neprekousnu absenci podlozek pod matkama a u perkogy nasledne plastove kryty matic.

L.

Připojit reakci

Kotveni

Rooska (7) - xxx.xxx.2.189 (?), 20.5.2020 15:38
Ano patri tam podlaha a ta podlaha pujde do urovne te trubky at se to zpevni vic. Dobre.
Připojit reakci

Kotveni

Rooska (7) - xxx.xxx.47.229 (?), 22.5.2020 8:11
Muzu do mezery dat starsi drevo a zalit betonem at nemusim mit tak velkou spotrebu betonu? Dik za odpoved.
Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů