Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Výroba a zpracování biomasy > Paulovnie

Paulovnie

host - xxx.xxx.225.249 (?)
5.4.2016 20:16
Řizky jsem kupoval přímo z Číny a v současné době na paulovnie.cz, objednal jsem padesát řízků a dostal jsem k tomu i drobnější řízky - uvidím procento ujmutí, ale z minulé várky bylo procento ujmutí řízků skoro stoprocentní a to jsem řízky ještě řezal na polovinu. Zasadil do květináčů a zhruba do tří týdnů byly ve skleníku všechny ujmuté a dost razantně rostou, hned po zmrzlých jsem je dal na konečné stanoviště- průměrně přirostly zhruba 1,3m. Letos ustřiženy hned nad zemí a na podzim poštěpkuji letošní přírůstky což je zhruba tři a půl metru 7cm v průměru.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobrý den, uvažujeme o založení plantáže. Rád bych..., host, 16.11.2018
Řizky jsem kupoval přímo z Číny a v současné době ..., host, 5.4.2016
Kde jste kupoval výsadbový materiál, sazenic..., host, 3.4.2016
U paulovnie tomentosa byl průměrný přírůstek..., host, 1.4.2016
Zkoušel jste to přepočítat na přírustek v kg..., host, 1.4.2016

Paulovnie

host - xxx.xxx.13.136 (?)
2.5.2015 17:42, počet návštěv: 28006
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

v soucasne dobe existuji hybryd ktery je mrazuzdorny a predevsim tento stro se nepestuje pro biomasu ale pro truhlarske a stavebi rezivo cena reziva po 7 letem kaceni je kolem 400 dolaru na  kubicky metr jinak po 15 letech se drevo vykupuje az 15 tisic za kubicky metr zdruraznuji ale ze se ostrom musime porad do kaceni starat aby mel pozadovanou kvalitu dreva to je jest orezavat do pahilu do vejsky 7 metru a pozdeji tvarovat korunu koreny jsou dlouhe a hnojive pouzde od kmenu jak je dlouha koruna nikdy nehnojime u parezu a na zaver si rekneme proc nepestovat na biomasu a na topivo prvni duvodem je cenost dreva nema suky atd ale hlavni duvodem je ten ze ze semena nam strom venku nevyroste musi se predpestovat uvnitr pod zarovkama jako treba canabis sazenicky prodavaj kolem 140 kc takze sami vidte ze je to blbost 15 t kusu na h krat 140kc stepka se vykupuje za 400 kc za tunu    na biomasu se pestuje pouze v zemich kde je po cely rok teplo kde pro predpestovani staci pouze obycejny sklenik

Připojit reakci   

Paulovnie

3.5.2015 19:36
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

jen pro zajimavost japonsky topol pri poctu 10t kusu na hektar ma prumerny rocni prirustek 16T drevni hmoty kdezto paulovnie pri poctu 600ks na hektar ma prumerny rocni prirustek40 tun drevni hmoty vrele doporucuji pestovat jako podnikatelsky zamer drevo jde vzdy na odbyd jeste jedna zajimavot obsahuje 20%procent vody topol 50$ na pozadovanou vlkost10%procent veku vychne za par dni jenom nakonec spatne jsem uvedl ze koruna se tvaruje jenom zastrihujeme tak aby byla stejna na vsechny strany aby nedochazelo kdeformaci letokruhu a kresby dreva po sedmi letech vyska kolem dvaceti metru obvod kmene 60 cm pri opravdu teple 7letce s mirnima zimama na jizni morave jinak prumer kolem 17m 50cm Jak sem uvedl drevo je visoce cenene u me to probiha ze mam naklady hrazene od odberatelu dreva planta u tohoto klonu vydrzi 80let pokud budete mit sto hektaru daji se naklady minimalizovat :za utrzene penize muzete predpestovat ve vytapenych sklenikach do kte mam teplo a elektriku bude dovat vas vlastni system (elektarna o velikosti dvou tri bunek ktera energi bude vyabet z biomasy)ptate se stanu se bohatym? POKUD BUDETE CHTIT ANO   Nazaver se omlouvam za chyby pisu pres rozbitej telefon a ve spechu 

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.254.28 (?)
3.5.2015 21:09

A kdo vykupuje takové dřevo? Je o něj zájem? Na topení se skutečně nehodí, má malou hustotu, skoro jak balza.

Připojit reakci

Paulovnie

3.5.2015 21:34

ta to znama blbost hustotu dreva ma velkou ma velkou vyhrevnost tvrdost obsahuje pouze 20%vody a pro topeni se nemusi susit jinak pro stavebni uceli uscne za prumerne 40 dni  venku  odrevo je zajem ve stavenicni a truh vyrobe  pro svuj zvled a hlavne pane  ma bod vzpanuti 450  oproti 230 dubu  ci buku ja vyvazim velkou cast za hranice unas totiz neni strom tolik znam  kdyz ale vemete vzorek dreva s rozborem uspech zarucen uz jen kvuly bodu vzplanuti ja  mam doma vse z tohoto dreva schody podlahy obklady nabytek a levnejsi hlavne diky tomu pojistku jo jeste by zapomel  na dvere okna a verandu zatim neni mozno znej delat unas cele drevostavy s duvodu ze neni zatim v csn  v dusledku drivejsi male znamosti v soucasne dobe kdy se verejnost senamuje a byl vyslechten druh ktery u nas prezije a vzhledem k tomu ze se v nasich podminkach nedokaze prirozene rozmnozovat se situace zlepsuje jenom zduraznuju musi se vybrat sprany klon a musi bej pece zatim nelze unas nelze pestovat na poli (ono kdyz zvolite spravnou argumentaci povoli) lze to obejit tim ze budete pestovat na oplocene zahrade  

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.134.173 (?)
6.5.2015 9:06

Paulovnie má dřevo velmi lehké a měkké, pro použití v truhlářství se hodí podmíněně. Obsahuje křemičitany a rychle tupí nástroje. Spárovku z paulovnie prodává Bauhaus, kde si to každý může snadno vyzkoušet. To dřevo je tak měkké, že se do něj dá rýpat nehtem, měkčí i než třeba dřevo z tropických jehličnanů s letokruhy 2 cm, ze kterého se dělá laciný nábytek do dětských pokojů.

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.13.185 (?)
6.5.2015 14:44

mili pane vy budete s k seftu ohledne lesu ze? jinak to co jste popsal plati o puvodnich stromech z ciny jina paulovnie ma tvrdost 1.4 a bod vzplanuti 450stpnu oproti 230 buku ci dubu co tady piste jsou lejna a to vase drevo je z neslechtene paulovnie z ciny ktera jinde jak v teplem pasmu nevyroste navic letokry o delce 2 cm je u paulovnie stare dva a pulroka prosim kdyz necemu nerozumim nepisu a uz vubec ne voloviny a uz vubec ne cloveku kterej se tim zivi opakuji paulovnie ma velkou hustotu dreva pevnost bez suku a priskyrice   

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.134.173 (?)
6.5.2015 17:08

No vida, konečně z vás vylezlo, co je podle vašich příspěvků jasné od první chvíle - že si tu děláte reklamu, abyste měl odbyt na svoje výpěstky. Což je mimochodem proti pravidlům tohoto fóra.

Připojit reakci

Paulovnie

6.5.2015 18:34

mili pane ja mam drevo na 30 let dopredu rozebrano ale to nemeni nic na tom ze kdyz jsem b..j a necemu nerozumim nepisu tady jde jenom oto aby zachral jeste tech par lidi ktery jsou vymiti od smejdu(pestitelu topolu)kteri z lidi delaj srandu a jinak se staci divat na zahranicni stranky tam zjistite poptavku vase popsane drevo neni dozrale to z bauhau a ty kremiky jsou dusledkem pestovani v nekterych zemi zaprve klonu ktere nejsou urcene pro nase podminky za druhe kremiky jsou s pudy80% pestitelu pestuje na kontaminovanych pudach (paulovnia neuveritelne vsakuje vsechen bordel) a posledni duvod je nedostatecna pece navic treba na slovensku se pestuje na pude o 5 a 6 stupni bonity ale jak jsem napsal staci se podivat na zahranicni stranky ci ceske vedecke vyzkumne ustavy a na srankach paulovnie morava vam poslou vzorek desky spravne vyzrateho dreva

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.13.72 (?)
6.5.2015 19:28

Existuje někde nějaké info jak je to se sázením, případně s legislativou? Nemyslím tím stránky prodejců, kde je takhle rostlina vychválena do nebes.

Připojit reakci

Paulovnie

6.5.2015 21:41

co se tejce legislativy unas strom potrebuje ornou pudu momentalne unas tyto stromy nelze v plantazich pestovat to ke vsak diky male loby z duvodu mlade znamosti unas no ale zalezi na konkretnim krajskem odporu zivotniho  prostredi lze to vsak obejit tim ze budete pestovat na oplocene zahrade doporucuji vsak kupovat pozemky na slovensku tam lze pestovat na orne pude 5 a 6 bonity tim smerem bych se poptal a podival na plantaze a prodejcum verit muzete je to hlidane JINAK KUPTE SI SAZENICKU KLONU 9501 stoji 70 kc a uvidite jenom se musi 100% zlikvidovat plevel a zorat a v takovem stavu udrzovat

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.13.72 (?)
6.5.2015 21:55

Nejde mi ani tak o výdělek. Půda leží ladem a když už tam budu něco pěstovat tak ne trávu = zelené peklo. Hledám něco bezúdržbového, zajímavého a něco čím by se dalo topit. Je někde k vidění suchá paulonie? Dost mě totiý odrazuje hustota. Na kd má v sobě dost energie, ale na litr už asi moc ne :-(

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.13.210 (?)
7.5.2015 8:01

ale zas na druhou stranu pri spotrebe 20m3 pri cene 1000kc vas buk vyjde na 20tisic kc a tenle strom na  4 tisice na sezonu budemeli mit spatnou izolaci 4t kc pri dvojnasobne spotrebe oproti bubu treba s nakladem na vodu a hnojiva porad vsak zduraznuji slovensko kde vam zaplati 70% nakladu na pestovani

Připojit reakci

Paulovnie

1.4.2016 8:37

Osobně jsem zkoušel nejprve plantáž 0,5ha japonských topolů a postupně jsem k nim vysázel i paulovnie a to klony 9501,2,3, shan tong. Tak jak se nereálně přistupovalo k japotopolům, i ta paulovnie se dost přehání. Ale po třech letech pěstování mohu říct, že přírůstek hmoty- pěstuji s dvouletým cyklem je o 50% větší než přírůstek japonských topolů. Tak, jako u nich je potřeba dobře připravená půda v bezplevelném stavu a první rok jedna či dvě dodatkové zálivky- podstatné podpoření růstu kořenového systému. Po prvním roce rostlinu seříznout nad zemí a poté nechat růst dva roky. Stromek je bez bočního obrostu a v době štěpkování zhruba 7cm v průměru a výška kolem 4m. Stromky oproti topolu nemají boční obrost a dobře se tudíž štěpkuji, za měsíc uložení je vlhkost štěpky 12%. Paulovnie se dobře množí s kořenových řízků. Růst kolnů oproti tomentose je o 50% vyšší.

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.8.138 (?)
1.4.2016 8:52

Zkoušel jste to přepočítat na přírustek v kg suché hmoty? Vím, že topol je mokrý jak hadr, ale zase paulonii jsem zkoušel a ta je jak papír. Porovnání s suchém stavu by bylo hodně zajímavé. 

Připojit reakci

Paulovnie

1.4.2016 13:00

U paulovnie tomentosa byl průměrný přírůstek na pokusné poše na ploše 500m2  -450kg suché dlouhé štěpky při 5% vlhkosti, průměrně 900g dosušeno na kotli normální vlhkost se pohybuje kolem 12% u hybridů- zde mám srovnání zatím s počtu 100ks od každého- to bylo u 9501 úměrně jedna rostlina při 5% vlhkosti 1354g,9502- 1386q,9503 -1430. 

Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.143.161 (?)
3.4.2016 15:58

Kde jste kupoval výsadbový materiál, sazenice nebo řízky a jaké bylo procento ujmutí po výsadbě na konečné stanoviště. Celková starost o založený porost.

Připojit reakci

Paulovnie

5.4.2016 20:16
Řizky jsem kupoval přímo z Číny a v současné době na paulovnie.cz, objednal jsem padesát řízků a dostal jsem k tomu i drobnější řízky - uvidím procento ujmutí, ale z minulé várky bylo procento ujmutí řízků skoro stoprocentní a to jsem řízky ještě řezal na polovinu. Zasadil do květináčů a zhruba do tří týdnů byly ve skleníku všechny ujmuté a dost razantně rostou, hned po zmrzlých jsem je dal na konečné stanoviště- průměrně přirostly zhruba 1,3m. Letos ustřiženy hned nad zemí a na podzim poštěpkuji letošní přírůstky což je zhruba tři a půl metru 7cm v průměru.
Připojit reakci

Paulovnie

host - xxx.xxx.228.14 (?)
16.11.2018 17:12
Dobrý den, uvažujeme o založení plantáže. Rád bych se s vámi spojil a probral nějaké informace, které by nám v tom mohli pomoct.muuete mi napsat váš email?
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Paulovnie1816.11.201828007
Jak skladovat štěpku?216.1.201752137
Japonský topol2531.3.201435590
Založení plantáže biomasy - topolů na poli169.3.201423392
Lis na papírové brikety617.9.201323818
Drcení sena a slámy pro výrobu briket116.9.20137759
Pěstování Paulownie na palivové dřevo 1328.6.201332592
Jakou dřevinu pěstovat na topení v krbových kamnech4929.1.201356481
Štěpkovač - drtič310.12.20128227