Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Výroba a zpracování biomasy > Pěstování Paulownie na palivové dřevo

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
V prvním roce roste docela špatně ale když j..., host, 28.6.2013
Mě zatím rostou..., host, 14.6.2013
Ano..., host, 14.6.2013
Ano, souhlas,já koupila od dvou lidí a vyklí..., host, 1.6.2013
Stránky: 1, 2   

Pěstování Paulownie na palivové dřevo

host - xxx.xxx.104.3 (?)
26.3.2013 13:41, počet návštěv: 35450
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den.

Na internetu jsem našla eshop, který prodává paulownia tomentosa rychlo rostoucí strom, máte nějaké zkušenosti s tímto stromem?

Obrázky:
Paulownia tomentosa
Paulownia tomentosa
Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.182.227 (?)
26.3.2013 14:13
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Paulovnie u nás dokáže růst, nádherně kvést a přinášet i semena.Ale jako palivové dřevo?Je vidět, že na internetu se najde leccos.I takovéto nabídky.Paulovnie je totiž v mládí hodně citlivá na mráz a většina sazenic v zimě uhyne.Jestli se Vám podaří přezimovat sazenici tři až pět let, pak by již mohla přežít.Právě proto ji uvidíte nejčastěji v teplých oblastech státu.P

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.77 (?)
13.4.2013 20:06

Pozor od koho kupujete. Koupil jsem semena na netu a ze 100 ks mi vyklíčilo 8 sazenic.

Brouk

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.70 (?)
1.6.2013 15:34

Ano, souhlas,já koupila od dvou lidí a vyklíčilo jen šest sazenic a to mi pak ještě jedna uhynula.sad

Tak jsem zakoupila sazenice od každého druhu dvě a zatím rostou krásněwink

Brno.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.104.3 (?)
5.5.2013 19:24

Paulownia tomentosa je jediný druh paulownie český název pavlovnie plstnatá, která dokáže přežít přes zimu v naších podmínkách.Pokud nevěříte rostou skoro v každém zámeckem parku.Paulownia tomentosa je strom, který v budoucnu nahradí japonský topol jako biopalivo, protože roste rychleji a ještě ktomu neprodukuje izopren, který škodí prostředí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.237.232 (?)
10.5.2013 0:35

odrůdy vyšlechtěné u nás jsou již mrazu odolné, ale zaručit to lze až druhým rokem. Prvním rokem dochází u odolných odrůd k omrzání některých částí. Bylo ale docíleno toho že když se prvním rokem postaráme o paulovnie způsobem jako se staráme o přezimování fíkovníků, paulovnie již přezimují bez ujmy. To ale neni způsob aplikovatelný na plantážní výtěžnost, protože je ve velkém měřítku pracný a nákladný. Menší prvoroční náklady =(skleníkové školky.) (v našem kontinentálním klimatu je navíc doporučováno pěstovat některé druhy mladých stromků zhruba první 2... roky ve skleníku, nebo je alespoň dobře chránit před mrazem) Stromy rostou zpočátku velmi bujně a plné mrazuvzdornosti dosáhnou až tehdy, když se růst zpomalí a začnou nasazovat tenčí a ne tak dužnaté přírůstky Podstatná ekonomika tohoto způsobu pěstování spočívá v tom že úhyny a omrznutí, následná degenerace kmenu je eliminována na minima. jediným konkrétním požadavkem je dostatečná vlhkost v prvním roku růstu je třeba si uvědomit na co Paulownii chcete... podle toho vybrat Druh a podle toho zvolit řez.Řez u paulonii je velice důležitý! Řez při pěstování paulovnie na med Řez při pěstování paulovnie na řezivo Řez při pěstování paulovnie na štěpku Řez při pěstování paulovnie na truhlářské využití Jak rychle roste K produkci stavebního materiálu - dorůstá při správném a pravidelném odborném střihu nejdříve šestým rokem. Jako řezané palivo, kulatinu - lze sklízet Paulownii po pěti letech. Při menších nárocích lze praktikovat i tříleté cykly dost záleží na zastínění při menších sponech. Štěpka (biomasa) druhým rokem... od výsadby odolné sazenice. Zlomená či zalomená sazenice-pokud má sazenička vytvořen bohatý kořenový systém tak žádný problém, sazenici zastřihněte rovným řezem cca 2 cm nad zeminou po několika dnech vyrazí s kmínku nová odnož (pařezová výmladost) NEBEZPEČÍ po výsadbě je především v okusu paulovnie...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.224 (?)
10.5.2013 17:19

Dobrý den, mám dotaz: Většina "biopalivových" stromů po skácení obrůstá z pařezu. Jak je to s Paulovnií? Pokud se kácí každým rokem, asi ano. Ale pokud bych ji chtěla kácet pro krásné dřevo v dospělosti?

Připojit reakci

30.5.2013 23:24

můžete kácet 70až 100 let, vždy obrostesmiley

Připojit reakci

xsi (4) - xxx.xxx.174.131 (?)
22.5.2013 15:58

Moje zkušenost v Hradci Králové je taková, že semenáček přežil již druhou zimu. Ale pouze tak, že co narostlo omrzlo a začal obrážek znova od kořene. Druhou zimu byl zabalený v netkance a pro jistotu ještě zasypaný listím. Stejně nepomohlo. Snad se bude postupně otužovat a jednou už vydrží :o) Nemáte náhodou někdo s pěstováním zkušenosti na Hradecku?

Připojit reakci

30.5.2013 23:20

já jsem zakoupila 4ks, jsou sice menší ale zatím se jim daří

kamarádka v Krumlově má Tomentosu 3 rokem a bez problémů, zatím.

Obrázky:

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Paulovnie1816.11.201832091
Jak skladovat štěpku?216.1.201757533
Japonský topol2531.3.201439544
Založení plantáže biomasy - topolů na poli169.3.201425943
Lis na papírové brikety617.9.201325343
Drcení sena a slámy pro výrobu briket116.9.20138554
Pěstování Paulownie na palivové dřevo 1328.6.201335451