Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Dopřejte si ryzí česká okna Otherm.

Dřevo a dřevostavby > Drevena terasa - mate zkusenosti?

Drevena terasa - mate zkusenosti?

host - xxx.xxx.103.210 (?)
22.11.2017 20:49

My máme terasu z dřevoplastu. A jsme s ní velmi spokojení. Dělala nám jí XXXXXXXXXXX. Mají rozumné ceny. A práce odvedli skvělou...   cheeky cheeky cheeky cheeky

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
My máme terasu z dřevoplastu. A jsme s ní ve..., host, 22.11.2017
K tomu dřevoplastu mám dotazy... Je možná mo..., host, 22.11.2017
Zkus zauvažovat nad WPC materiálem. Dřevoplast je ..., host, 23.9.2017
Přesně, jak píšete :) My tedy hlavně oceňuje..., host, 20.9.2017
Dobrý den, pokud uvažujete o WPC, tak schvaluji, n..., host, 13.9.2017

host - xxx.xxx.51.27 (?)
30.6.2010 7:33, počet návštěv: 75101
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Pro letošní léto mne čeká stavba dřevěné terasy. Máte zkušenosti s výběrem materiálu? Mám sehnat dubová prkna, nebo impregnovanou borovici? Nechce se mi dávat 1500 za metr exotické dřeviny.. Nerezové šrouby jsou jasné, ale jak daleko od sebe dát podkladové latě? Kde je jaká záludnost konstrukce?

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.25.138 (?)
30.6.2010 8:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Ja mam agatovu.
Vzdialenost podkladovych hranolov je 50 cm. Doska by nemala trcat viac ako 6-7 cm, inac sa koniec bude krutit.
Moje dosky mali vyfrezovane drazky v boku, do nic sa vkladali podlozky a tie sa srobovali. Cize jedna podlozka drzala dve dosky. Po prve zime to potrhalo vsetky sroby (3,5x30 klasicke vruty), takze idem kupit asi SPAX-D a nsrobujem to zhora nech je pokoj.
Niektore dosky sa mi skrutili a ohli v mieste spajania - agat sa nerobi z jedneho kusa, ale nadpaja sa lepenim. Druhy krat by som si vybral dodavatela dosiek a chcel by som vidiet nejaku ich terasu, ktora ma aspon 2 roky - ako ten material pracuje.
Inac drevo je pocitvo vyborne, v lete sa moc nerzpali, v zime nie je take studene. Ale treba sa o neho starat.
Urcite si vyberte tvrde drevo, ale nie buk/dub, tie s citlive na drevokazne huby. Makke drevo sa vam na terase bude nicit zahradnym nabytkom. Agat je z pohladu trvanlivosti velmi dobry.
Zaludnosti som nepostrehol, akurat si dajte pozor na
- sklon - aby odtekala voda samospadom
- rovinnost podkladu - aby boli podkladove hranoly v rovine
konce dosiek - nenechajte dosky trcat moc za posledny hranol, lebo sa mozu krutit. A na kraje by som urcite daval 2 sroby.
- koniec terasy je dobre odpilit nakoniec po zmontovani - bude pekny rovny, takze ratajte s nejakym presahom na pilenie
- ja som jeden koniec opieral o fasadu domu - o fasadu som oprel polystyren 10mm a dosky som daval na doraz, potom som PS vytrhal a ostal mi rovny koniec terazy a rovnomerna skara.
- odstup dosiek - nechajte aspon 5 mm medzi doskami aby mohli pracovat. Ak ich date na tesno, potrha vam sroby.
Juraj
Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.4.78 (?)
30.6.2010 11:52

Dub má nezaslouženou dobrou pověst, jeho odolnost je ale podstatně nižší, něž u borovice.  Dub, zvláště na místě podkladních hranolů dokáže vyhnít během tří - čtyř let.  Ani bych se nehnal za impregnovanou, ale impregnaci bych provedl sám, látkami které nejsou rozpustné ve vodě. Na trhu je celá řada ochranných nátěrů, ale většina z nich nestojí za nic, pokud na ně prší - ochranné látky jsou totiž povětšinou soli bóru, rozpustné ve vodě. Jediná řada přípravků, která za něco stojí je produktová řada výrobků Deron, obsahují směs trazolů, propynylbutylkarbamat, kvarterní amonné sloučeniny, hormonální a kontaktní insekticidy. Můžete s nimi primárně dřevo napustit, nebo je přidat do napouštěcích nátěrů, jak syntetických, tak vodou rozpustných, s Deronem bych ale terasu napustil přímo a v případě potřeby bych napouštěcí látku ředil technickým lihem. Následně napusťte terasu olejem na terasy, podotýkám, že 90% "teakových" olejů jsou oleje lněné a velmi předražené díky troše přítomných aditiv a pigmentů.  Napouštět můžete terasu ale i obyčejným lněným olejem, pro snížení viskozity je možné přidat malé množství technického benzínu, chcete li, aby bylo dřevo tmavé, tónujte olej LIHOVÝM mořidlem na dřevo - je to trochu honička, na trhu je jich naprosté minimum, většina mořidel jsou vodné roztoky (a ve srovnání slihem nestojí za nic, ale jsou výrobně levné, pokud si vzpomínám dobrá lihová mořidla má například německý výrobce CLOU, skvělá kvalita).

Ještě k montáži - použijte zcela nekompromisně vruty TERRASSO-DRILL, jsou nerezové, extrémně odolné a mají proti strandardním vrutům podstatně zesílený krček a zmenšenou hlavu, nikdy je neukroutíte.

Třebaže budete pracovat s borovicí, zvažte nákup podkladních hranolů například z Cumaru, nebo Bangkirai, jsou sice drahé, ale vydrží věčnost a nevyhnijí ani za deset let.

Samozřejmě, že nic nepokazíte vysypáním hrubšího štěrku na podklad terasy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.65.50 (?)
30.6.2010 14:48

Na impregnaci dřeva se doporučuje i nevymytelný přípravek Katrit. Prodává se i pod názvem Adolit.. 
   Dub je velmi odolný pod vodou. Na povětrnosti je možná morovice či modřín lepší. 

Připojit reakci

30.6.2010 16:08

pouze pro upřesnění z Adolitové řady je bezpečně nevymýtelný pouze Adolit BAQ Plus, ostatní přípravky mají jako hlavní účinnou složku kys. Boritou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.210 (?)
30.6.2010 23:59

Dub je z našich domácích dřevin nejvíce odolný proti vlhkosti, vodě, klimatu atd, a to z důvodu velkého obsahu tříslovin. Ihned za ním v závěsu je podobnými vlastnostmi obdařen akát.

Právě z těchto důvodů jej naši předkové využívali při stavbě roubených staveb jako základní- první rám v místě styku se zemní vlhkostí. Z uvedených 3 dřevin je na tom rozhodně nejlépe v tomto smyslu.Nepleďte si počáteční změnu barvy do černa při styku s vodou - je to jeho vlastnost a pod touto " slupkou" zůstává zcela zdráv. Jako základní nosný rám pro tento případ je samozřejmě velmi vhodný, ale bude to finančně náročnější.

Prostě mě to nedalo, abych na podobné nesmysly nereagoval.

MB

Připojit reakci

1.7.2010 0:33

Dobrý večer MB, netuším, jaký vliv má na dub současné rychlé sušení , nebo  přírodní zrání, jak jej požívali naši předkové, nicméně jsem za poslední roky viděl několik konstrukcí, ve kterých dub totálně selhal, vždy to byly struktury, které měly přímý styk se zemí, nebo byly často exponovány vodou. Nemusíte mi MB věřit, ale dokud jsem to neviděl, byl jsem přesvědčený, že dub je ta nejlepší volba.

Zda je to nesmyslné tvrzení, musí čitatelé posoudit sami, to co píšete zní velmi logicky. Po té co jsem viděl vypelichané dubové hranoly, tak na dotaz doporučím na nejexponovanější struktury již zmíněná tropická dřeva, ta jsem viděl zešedivělá, ale nikdy opakuji nikdy vyhnilá. Nejsem odborník na tříslovinné látky obsažené v dubu, netuším, zda je voda může vymýt.

Jsem rád, že jste reagoval, nadále ale budu (ve světle Vašeho příspěvku asi opatrnicky)  doporučovat použití tropických dřev na nejexponovanější struktury.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.250 (?)
1.7.2010 8:35

2 MB: V chytré literatuře dočetl, že dub je vhodný tam, kde je permanentní vlhkost či mokro, avšak kde vlhkost kolísá, a kde dub střídavě schne a mokne, začne hnít.  A.W.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.51.27 (?)
1.7.2010 10:08

zatim diky vsem za snahu pomoci.  Jak to vidite s hoblovanim? jen vrchni plochu? nebo ze vsech stran? ukosy na hranach? nejde o vzhled, spise o to, aby plocha co je ve styku s vlhkem byla co nejmensi.. co proti krouceni? nekdo narezava zespod pilou 2 az 3 drazky po delce.. Frezovat drazky z obou stran nejsem schopen- neni cim..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.249 (?)
2.7.2010 13:22
Já udělal terasu teď tak nevím, jak to bude s životností. Vybral jsem hlínu, zasadil betonové obrubníky. Vnitřek jsem vysypal betonovou drtí. Na/do ní jsem usadil betonové dlaždice do roviny. Na ně jsem dal vždy jednu betonovou cihlu, na ní kousek asfaltového modifikovaného pásu. Na to přišly smrkové trámky cca 6x8. Ty jsem natřel Penetralem ALP (trámky byly vysušené). Na to modřínové terasovky ošetřené Lignofixem a nějakými lazurami kterými jsem natíral kulatiny baráku (výrobce Delta). Terasa je asi 8cm nad povrchem betonu, tudíž je dost provětrávaná a neměla by se tam držet vlhkost. Vruty jsem použil klasické "zlaté" (vždy 2 na jedno křížení). Terasovky mi nevyšly na celou délku, musel jsem je nastavovat. Dělal jsem to na přeskáčku. V místě nastavení a na koncích jsou trámky 2 asi 10cm od sebe. Uvidíme co v budoucnu.
Připojit reakci

2.7.2010 15:43

Pěkné pečlivé provedení, osobně bych zvažoval napuštění něčím jiným než Lignofixem - hlavní složkou je kys. Boritá, kterou snadno spláchne voda. Podkladní hranoly jste natřel Penetralem, netuším, zda to byl Penetral ALP P, nebo APL- M, M je z modifikovaného asfaltu, P obsahuje pojiva a trochu lépe ulpívá, rozpouštědlem je obyčejný technický benzín (jen technická poznámka, vzhledem k tomu, že jde opravdu v podstatě jen o asfalt v 60% benzínu je cena vcelku veselá). Asi to není špatné řešení, ale natření nestačí, hranoly by bylo lepší máčet, nebo polévat delší dobu. Ještě k pochozí ploše, lazury nejsou pro takovou aplikaci nic moc, doporučoval bych zmíněné napouštěcí oleje. Ale uvidíte sám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.89 (?)
6.7.2010 20:51
Na plechovce bylo Penetral ALP. Ani nevím, že existují 2 druhy. Stál asi 200Kč/3kg. Ta lazura je Delta Active Lazur. Chtěl jsem mít barvu terasy stejnou jako je barva domu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.50 (?)
27.5.2013 6:11

Rád bych navázal na tuto diskuzi ohledně ošetření podkladových hranolů z Modřínu.Deron už jsem objednal, tím je napustím určitě.Jak vypadá hranol napuštěný penetralem alp?Spíše jsem myslel po deronu napustit fermeží a finále lodní lak.Děkuji za postřehy.

Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.118.178 (?)
27.5.2013 10:57

Dobrý den, modřín nic nevydrží... Pokud jej chcete použít (ale to platí o jakémkoli dřevě, vyjma tropických)  bude nutné MÁČENÍ, nikoli pouze natření.  V případě podkladních hranolů bych volil  z tuzemských dřev  nejlépe borovici a tu ošetřil máčením v Deronu profi, nebo jiné podobné napouštěcé ochranné látce.

Zajímavou alternativou jsou jako podklad kompozitní hranoly z recyklátu (PVC a pilin), sám dávám přednost tropickému dřevu, ale kompozit je levnější a třebaže je hnusný na pohled, není při použití jako podkladní hranoly vidět, nezetleje nikdy a montovat na něj lze běžná terasová prkna z tuzemských i tropických dřev bez problémů

Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.50 (?)
29.5.2013 9:07

Bohužel modřín už mám, myslel jsem, že je lepší než borovice.

Pán od deronu říkal, že na hranoly deron+tenkovrstvá lazura, lodní lak nedoporučoval, ten penetral alp mi vrtá hlavou, ale asi poslechnu a dám deron a lazuru na hranoly a deron a olej na terasová prkna

Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.31 (?)
23.2.2015 15:15

Možná bych se trochu bál použitých vrutů (na tohle bych šel po top kvalitě z nerezu), jinak zbytek komentářů odpovídá docela názorně :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.206.19 (?)
20.8.2017 18:13

Dobrý den, prosím o Vaše názory a především zkušenosti. Máme v úmyslu si nechat udělat terasu z WPC materiálu. Je tu někdo, kdo s tímto materiálem má zkušenosti? Děkuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.116.16 (?)
13.9.2017 21:39
Dobrý den, pokud uvažujete o WPC, tak schvaluji, není lepšího materiálu. Tento materiál je protiskluzový, nedělá třísky, jeho údržba je nenáročná a hlavně má dlouhou životnost. Takže za mě ano, WPC určitě.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.18 (?)
20.9.2017 8:59

Přesně, jak píšete :) My tedy hlavně oceňujeme jeho dlouhou životnost :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.126 (?)
28.7.2017 19:33

Prosím o zkušenosti s materiálem dřevoplast, které se dají použít jako podlaha na terasu. Budeme zhotovovat pergolu, čili zvažuji materiál právě na podlahu k pergole, a potom na terasu, na které bude bazén o p3 m.

Jde o desky WPC, odebrala bych od Terasybrno, případně zkušenosti s touto firmou připojte, prosím.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (455) - xxx.xxx.65.50 (?)
1.7.2010 10:49

Mám s dubem stejné zkušenosti jako Alí. Na místa exponovaná povětrnosti jsem v dobré víře umístil desky a latě z dubu (samozřejmě jádro bez běli), ale výsledek mě vysloveně zklamal.  Dřevo špatně přijímá impregnaci, zato ochotně praská drobnými trhlinkami.  Dubové nohy zahradního nábytku v kontaktu s trávou spolehlivě uhnily do 10 let. 
   Tak, jako dubové dřevo obsahuje třísloviny, jehličnatá dřeva mají pryskyřice. Ty rovněž zvyšují jejich odolnost. 
   Při konstrukci terasy bych dbal, aby z horizontálních ploch mohla odtékat voda. Pokud by se na dřevě tvořily louže, je to začátek konce.  
   Nevím, jak účinný je Deron EK v ochraně dřeva proti půdě. Snažím se kontaktu dřeva se zemí vyhnout za každou cenu, žádné, jakkoli ošetřené dřevo to dloho nevydrželo. Tedy, z exotickými dřevy zkušenost nemám vůbec.

Připojit reakci

1.7.2010 11:45

Mohu pouze se vším souhlasit. Zamezit přímému kontaktu se zemí je rozumné, u teras je racionální vytvořit drenážní podklad z hrubšího uválcovaného štěrku.

Deronovou řadu mám vyloženě rád, svého času jsem měl pocit, že snaha ošetřit dřevo proti hnití (rozumně) znamená vzít samé zakázane, leč účinné chemikálie.

Deronů je několik druhů,jak jste velmi přesně uvedl  pro dřevěné struktury trvale zabudované do země se používá DERON ® EK, přípravek se ředí 1:18 a části dřeva zabudované do země se tlakově impergnují, nebo 48 , ale lépe 96 hodin máčí. Mělo by se tak dosáhnout ochrany dřeva třídy 4. Takto se ošetřují pouze ta místa, která jdou do země. Přípravek na dřevě udělá prý při zmíněném máčení viditelné mapy.  Zatím jsem jej v této aplikaci nezkoušel, snažím se podobně jako Vy přímému kontaktu dřevěné konstrukce se zemí vyhýbat, nebo použít  tropická dřeva. Na deron ale přísahal známý, který se živí realizací dětských prolézaček a dřevěných palisád.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (455) - xxx.xxx.65.50 (?)
6.7.2010 13:55

Pokud by skutečně byl přípravek proti vlivům půdy tak účinný, znamenalo by to revoluci v konstrukci dřevěných staveb a venkovního nábytku. Na dřevěné sloupky k plotu by to bylo asi drahé, ale ošetření zahradního nábytku by se vyplatilo. V současnosti obvykle nahrazuji nejspodnější dřevěné části (lavice, židle,  houpačka, stolky)  kusem plastového profilu od Transformu připevněným nerez vruty. Při vší snaze to ale na vzhledu nepřidá.
   Zamlada jsem obdivoval trvanlivost dřevěných telegrafních sloupů (asi tlakově impregnovaných karbolineem). Před mnoha lety jsem použil dřevo relativně nových stožárů (měnily se, krátce po elektrifikaci,  za betonové)  na stavbu plaňkového plotu.  Vydržely asi 20 let. Když jsem je měnil za nové, všiml jsem si, že v hloubce 20 cm a níž bylo dřevo celkem v pořádku,  kolem povrchu ale zcela strávené. Velký rozdíl byl taky v jednotlivých koutech zahrady, zřejmě daný rozdílnou vlhkostí a agresivitou půdy. Rygle za tu dobu odehnily rovněž, zato plaňky byly bez nátěru sice začernalé, ale jinak prakticky netknuté.

Připojit reakci

6.7.2010 14:05

Já jsem také rezervpovaný, nicméně revoluce to do určité míry asi bude, předpokládám ale, že u podobných aplikací se počítá s bezproblémovou životností do deseti let-patnácti let.  Větru dešti prostě poručit nejde a skutečně jedinou dokonalou "ochranou" dřeva je podtlakové nasycení dřeva epoxydovou pryskyřicí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.107 (?)
29.5.2013 9:28

Kde je k dispozici Deron EK - na stráknká firmy není a není uveden ani na letáku asi z roku 2010. Není udeden žádný Deron do tř. 4. děkuji EM

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.113 (?)
13.12.2010 1:04

Lněný olej je výborná věc. Hltám tu komentáře Alího ale rozhodně bych lněný olej nedoporučoval na venkovní konstrukce na které bude pršet. Má tu nepříjemnou vlastnost, že jej voda ze dřeva vyplavuje. Na doporučení několika truhlářů a po vlastnách zkušenostech bych volil lněnou fermež. Ta se ze dřeva vodou nevyplavuje a má podstatně delší životnost a současně mírně zvýší trvrdost povrchové vrstvy dřeva. Běžná fermež koupená v obchodě má jednu nepříjemnou vlastnost-dřevo po ní někdy tmavne, černá. Ferměž se vyrábí ze lněného oleje přidání sikativ, které urychlují její vysychání a polymeraci. Bohužel sikativa reagují s taninem ve dřevě (nejvíce asi buk) a způsobují černání-pokud se dobře pamatuji... Nechcete-li mít takto poznamenané dřevo a chcetet zachovat původní povrch budete muset zakoupit ve nějakém specilizovaném (zásilkovém) obchodě ferměž čistou-přírodní, bez sikativ vyráběnou původním a tedy i dražším způsobem-a to dlouhým mnohahodinovým varem lněného oleje. Samozřejmě je dražší... :-(

Připojit reakci

host - xxx.xxx.36.70 (?)
10.4.2014 9:53

Mám docela dobré zkušenosti s dřevěnými terasami z bangkirai. Je to takové exotické dřevo a vypadá to fakt dobře. Je pravda, že kolega si dělal dřevěnou terasu z merbau a byl taky spokojený. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.163.237 (?)
15.8.2014 22:29

Dobrý den,

mé zkušenosti jsou takové, že merbau a ipe je určitě lepší než bangkirai či massaranduba, které mají mnohem větší tendenci se kroutit a také víc sesychají.

Exotické dřeviny mají tu výhodu, že jsou odolné i bez natírání. To natírání oleji je vlastně jen kvůli barvě - aby nebyly časem šedé, ale vzhledem k jejich vysoké hustotě a tvrdosti, případně obsahu silic, jsou odolné i bez nátěrů a impregnace. Proto vám také vydrží při výběru kvalitní dřeviny a dobré montáži oněch 20-30 let, jak tvrdí prodejci. Zato všechny naše dřeviny, i po impregnacích, nátěrech, lazurách, se vám rozpadnou nejspíš mnohem dřív...

Kdosi to někde na webu počítal a vyšlo mu, že v horizontu 15-20ti let se investice do terasových prken z exotického dřeva vrátí a je nakonec levnější, než ty "levné terasy".

Hodně mne zaujaly dřevěné terasy a fasády, co nabízí firma Fasády & Terasy. Mají úplně skryté uchycení pod prkny, na fasádě se dají prý dokonce i měnit prkna, kdyby vznikl nějaký problém. Jsou z hladkého odolného exotického dřeva, dokonale provětrávané a vypadají moc krásně.

A určitě lze postavit i svépomocí... ;-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.9 (?)
6.7.2011 22:15

Dobrý den přátelé, netušíte prosím někdo, jak se drážkují terasová prkna? Napadla mě horní frézka, ale neumím si představit jak udělat (a navíc jakš takš rychle) takové množství paralelních drážek. Děkuji za tipy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.13 (?)
23.9.2017 18:28
Zkus zauvažovat nad WPC materiálem. Dřevoplast je mnohem lepší, než dřevo. Má lepší vlastosti... Tak jen k úvaze :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.238 (?)
8.7.2011 9:23

Viete poradiť, čio sa dáva ako podklad medzi dervenú terasu a PVC hydroizoláciu? Geotextilia by zbytočne držala vodu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?)
8.7.2011 14:38
Pokud jde o drážky na nepohledové straně, tak by šla použít stolní kotoučová pilka, zapuštěná tak, aby brala jen tu drážku.
Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.216.160 (?)
8.7.2011 17:03

Používá se speciální frézovací nůž. V domácích podmínkách bude ale prkno chlupaté a občas z něj budou čouhat třísky. Osobně mám pocit, že výroba prkna na terasu bude (má li být pkno srovnatelné s koupeným terasovým) natolik náročná na čas a pracnost, že pokud bude člověk pracovat stejný čas kdekoli jinde, kupí si hotová terasová prkna levněji. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.135.134 (?)
22.11.2017 19:21

K tomu dřevoplastu mám dotazy... Je možná montáž svépomocí? Nebo je to složité a je třeba specializovaná firma?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.103.210 (?)
22.11.2017 20:49

My máme terasu z dřevoplastu. A jsme s ní velmi spokojení. Dělala nám jí XXXXXXXXXXX. Mají rozumné ceny. A práce odvedli skvělou...   cheeky cheeky cheeky cheeky

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Červotoč1628.11.201745729
Drevena terasa - mate zkusenosti?3522.11.201775102
Terasy - výběr materiálů237.11.20173193
Funkční vyplnění a zateplení prostoru pod chatou 211.10.2017521
Osvětlení přístřešku pro auta18.9.2017387
Zastřešení prostoru vedle garáže 631.8.20171214
Pergola 3 x 4 počet hranolů2024.8.20174399
Jak odstranit starý nátěr z trámů v roubence2024.7.201737692
Jak silný motor na pásový katr112.7.2017447
Obložení vany23.7.20173919
Jak utěsnit mezery mezi trámy u roubené chalupy?908.4.2017165650
Rozlišení smrku a modřínu718.1.20173125
Dílna - dřevostavba218.1.20172032
Fermež jako ochrana dřeva4030.8.2016132941
Ošetrenie nových schodov pri vstupe do chaty v Tatrách127.7.20161552
Pochoznej přístřešek55.7.20164324
Vnitřní obložení zahradní chatky216.6.20162184
Čím ošetřit toto dřevo? 2614.6.201612243
KVH 120x120 na krokve?18.6.20161967
Výběr barvy pro renovaci dřevěného obložení fasády 12.6.20162215
Prkna na stěny zahradního domku 1619.5.20168956
Stavba dřevěné chaty 513.4.20166089
Kombinace ligngofix - tmel - fermež - barva Exteriér116.3.20162147
Ochrana venkovního smrkového dřeva427.1.20167021
Ochrana dřeva před plísněmi, hnilobou a hmyzem4119.1.201676078
Nízkoenergetická dřevostavba - s kým stavět630.12.20154633
Parozábrana do dřevené podlahy a stěny125.11.20152731
Stavba srubu4120.11.201588488
Xyladekor vs. Remers419.10.20156157
Zatepleny zahradny domcek - treba parozabranu?1223.9.201514417
Dřevěný strop a parotěsná nebo paropropustná folie?3420.9.201568417
Doporučte pilu - borovice hranoly nebo KVH hranoly - Vyškov a okolí619.8.201546777
Roubenka s fasádou a vnitřní omítkou425.7.20154785
Čištění chatky vysokotlakým čističem?314.7.20153743
Ohláška nebo povolení?924.2.201526183
Stavba roubeného domu2630.1.201535731
Náter dreva vo výške229.12.20143398
Jak upravit Přiznané trámy v interiéru?523.9.20147932
Levná elektrická řetězová pila - vyřezávání, sochání2721.9.201443455
Oprava stitu nove obklady z palubek 919.8.201411043
Další diskuze: 1, 2, 3  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů