Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   
Dopřejte si ryzí česká okna Otherm.


Fasády, omítky a obklady > Nahození omítek - velmi křivé zdi

Nahození omítek - velmi křivé zdi


host - xxx.xxx.85.42 (?)
15.5.2014 18:22

Dobry den, Kdyz to tu ctu, tak mi neni dobre. Provedte nasledujici: Otlucte starou omitku a vyskrabejte spary. Zed omyjte hadici. Tim smyjete prach, ktery tvori separacni vrstvu, na ktere pak malta nedrzi. Zed nahodte cementovym sprycem, tj 3 dily pisku, 1 dil cementu, Spryc musi mit konzistenci huste smetany. Nahazujte bud fankou, nebo lzici. Vemte si ochranne bryle. Po zatvrdnuti si natahnete provazek svisle a vodorovne.Snura vam ukaze, kde a kolik musite hazet. Udelejte nahore a dole v odstupu asi 60 cm terce z malty. Pri vetsich vrstvach(rikate 5 cm) nahazujte ve vrstvach a to vzdy po zatvrdnuti. Silnejsi vrstvy zhotovite tak, ze do malty vmichate sadru. Ta rychle tuhne a zkrati tak intervaly tuhnuti.Ja to bezne pouzivam, kdyz mi pada cerstva omitka ze stropu pri vetsich vrstvach.Terce spojte svislymi pruhy omitky, po zatvrdnuti nahazujte plosne. 5 cm neni az tak moc. Pomer vapna a pisku zjistite tak, ze pridavate do vapna rozdelaneho ve vode tak dlouho pisek, az vam pujde od lzice a jiz nelepi. Tim ziskaze optimalni pomer. Muzete pridat trochu cementu, ale tehdy, je ji zed trvale vlhka. Jesltize vam omitka vypraska, je to dano uvytkem vody a neni to na zavadu. Alespon vam bude na omitce lepe drzet stuk. Omitku stahujte nehoblovanym prknem, omitka dostane hrubsi povrch a lepe na nem drzi dalsi vrstva. Stuk si kupte hotovy. Mate moznost take koupit hotovou omitkovou smes hrubou, ale ta stoli vice penez. Zdravim Janzl. Pracujte v rukavicich, vapnml rozezrane prsty(sykorky) hodne boli a dlouho se hoji.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5   
      

Nahození omítek - velmi křivé zdi


Robin1 (188) - xxx.xxx.206.18 (?)
23.3.2012 18:01, počet návštěv: 174797
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Kovové omítníky se v omítce můžou ponechat, ale nechával bych je pouze v interiéru, na fasádě bych si je rozhodně nenechal.

Jinak lze použít dřevěné omítníky a ty se vyndavají po dohození plochy mezi nima.

Připojit reakci   
   

Nahození omítek - velmi křivé zdi


host - xxx.xxx.85.42 (?)
15.5.2014 18:22
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den, Kdyz to tu ctu, tak mi neni dobre. Provedte nasledujici: Otlucte starou omitku a vyskrabejte spary. Zed omyjte hadici. Tim smyjete prach, ktery tvori separacni vrstvu, na ktere pak malta nedrzi. Zed nahodte cementovym sprycem, tj 3 dily pisku, 1 dil cementu, Spryc musi mit konzistenci huste smetany. Nahazujte bud fankou, nebo lzici. Vemte si ochranne bryle. Po zatvrdnuti si natahnete provazek svisle a vodorovne.Snura vam ukaze, kde a kolik musite hazet. Udelejte nahore a dole v odstupu asi 60 cm terce z malty. Pri vetsich vrstvach(rikate 5 cm) nahazujte ve vrstvach a to vzdy po zatvrdnuti. Silnejsi vrstvy zhotovite tak, ze do malty vmichate sadru. Ta rychle tuhne a zkrati tak intervaly tuhnuti.Ja to bezne pouzivam, kdyz mi pada cerstva omitka ze stropu pri vetsich vrstvach.Terce spojte svislymi pruhy omitky, po zatvrdnuti nahazujte plosne. 5 cm neni az tak moc. Pomer vapna a pisku zjistite tak, ze pridavate do vapna rozdelaneho ve vode tak dlouho pisek, az vam pujde od lzice a jiz nelepi. Tim ziskaze optimalni pomer. Muzete pridat trochu cementu, ale tehdy, je ji zed trvale vlhka. Jesltize vam omitka vypraska, je to dano uvytkem vody a neni to na zavadu. Alespon vam bude na omitce lepe drzet stuk. Omitku stahujte nehoblovanym prknem, omitka dostane hrubsi povrch a lepe na nem drzi dalsi vrstva. Stuk si kupte hotovy. Mate moznost take koupit hotovou omitkovou smes hrubou, ale ta stoli vice penez. Zdravim Janzl. Pracujte v rukavicich, vapnml rozezrane prsty(sykorky) hodne boli a dlouho se hoji.

Připojit reakci
      

Nahození omítek - velmi křivé zdi


host - xxx.xxx.178.13 (?)
2.6.2014 22:26
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jo, takhle jsem to dělal asi před dvaceti lety a omítka je slušná (z hlediska rovinnosti) a dodnes dobře drží.  Zeď je kombinací kamene a vepřovic +  cihel. U vepřovic (nepálených cihel) je nutné  vlhčit opatrně: málo = špric se nechytne, moc = špric sjede po vrstvičce bláta. Na to ale přijdete. Po špricu jsem to nechával úplně uschnout, mj. proto, že většinou jsem pokračoval až další víkend.  Na kameni (čedič, znělec) to jinak nedrželo.  Hustota malty a podíl vápna: když naberete vrchovatou lžíci malty a rychle do ní uděláte špachtlí kompletní kosočtverec (klukovskou kresbu..) musí se vlastní vahou jen rozevřít, ale nespadnout. laugh. To není z mé hlavy, to mne naučil zedník. A čím je vápno déle vyhašené (nebo hydrát namočený), tím se s ním lépe dělá.  Tj raději několik dní, než hodin. Jirka

Připojit reakci
1, 2, 3, 4, 5   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jak odstranit fasádní barvu z dlažby21.7.20191190
Fasádní barvy - porovnání a zkušenosti s výrobci1127.6.201917328
Co to je za omitku, fasadu? 524.5.20192354
Omítka na vepřovice1119.4.201915682
Břízolit a co na něj?1826.3.201995517
Hloubka plísně ve zdivu23.2.20191471
Omítka/špric na opuku322.1.20194546
Oprava opadané štukové omítky29.1.20191948
Odstranění staré malby47.11.20183642
Odvětráváný sokl na stodole16.8.20182052
Nahození omítek - velmi křivé zdi4317.7.2018176677
Lifebrick, Novabrik odvětrávaná fasáda - zkušenosti?114.7.201811715
Oprava uraženého schodu s dlažbou 26.6.20181961
Napojení na zaschlý štuk78.5.20187377
Jak vyrovnat vnitřní rohy, kouty88.5.201815136
Oprava poškozené dlaždice512.3.20183633
Lešení1410.1.201824176
Oprava fasády - plísně a vlhkost 26.11.20173199
Filcování312.10.20174609
Omítka na staré chalupě513.9.201714085
Štuk na lepidlo18.9.20174577
Odrolená omítka 28.8.20173291
Fleky od slimáků na fasádě 38.7.20173579
Omítky pro amatery93.7.201726800
Da sa po oprave nerovnosti na stene stierkou zachovat povodna struktura omietky?126.5.20172498
Rekonstrukce bytu717.5.20174626
Stanovení ceny omítnutí místnosti 176.5.201747255
Jaký typ sanační omítky zvolit86.5.201713759
Osb deska štukový povrch, malba osb strop719.4.201733570
Omítání sádrokartonu115.3.20174649
Oprava (konzervace) pískovcových bloků soklu domu212.3.20175054
Hašné vápno přímo na opuku25.9.20164543
Nedržící lepidlo na obkladech212.8.20164148
Navázaní cihlové zdi na starý betonový základ14.8.20163521
Ošetření stěny pod táflováním proti plísni119.7.20163081
Gumoasfalt pod lepidlo112.7.20163678
Štuk na vymalovanou omítku 430.5.20167892
Polystyren na neomítnutou zeď715.5.201610701
Flekatý štuk612.5.20167594
Obkladové pásky Elastolith - zkušenost229.4.201611326
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů