Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Fasády, omítky a obklady > Renovace vnitřní omítky

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.112.74 (?)
8.12.2019 17:01

Pustil jsme se před Vánocemi do malování, a také nové omítky na jedné zdi, celkem to mám nachystané pro vymalování, jako barvy zvolit do staršího domu?

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Reprezentativní místnosti jsem takto musel ve star..., host, 12.12.2019
, host, 11.12.2019
Samočistící fasádní barva? kdo ji vyrábí? kd..., host, 11.12.2019
Také jsem rekonstruoval starší domek, kdy jsem omí..., host, 9.12.2019
Stránky: 1, 2   

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.144.120 (?), 30.5.2011 17:12
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám chodbu se schodištěm a stěny jsou z části se starou omítkou/malbou a z části s novou omítkou (rekonstrukce- přestavba domu). Stará malba dělá při malování problémy, loupe se a taky při rekonstrukci střechy to firma po**** a zateklo nám až tam, takže je tam malba na části stropu už zvrásněná.

Manželka si představuje chodbu vystěrkovat, jenže to se mi nechce celou, protože by to byla vzhledem k ploše strašná práce/čas/ a hlavně peníze. Taky si nedovedu představit odstraňovat špachtlou ty dvě vrstvy kvalitní malby s penetrací. Jenže mám strach jak bude vypadat přechod mezi klasickou omítkou a vystřekovanou plochou.

Existuje nějaká mírně zrnitá hmota, kterou byl po oškrabání starého nátěru mohl nanést aby pak nebyl rozdíl mezi omítkama tak vidět?

Děkuju

Připojit reakci   

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.20.52 (?), 30.5.2011 20:52
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Myslím, že pomůže jedině to celé přeštukovat, jinak to bude pořád k ničemu. Já jsem to tak udělal. Na schodišti postavil lešení, stará malba přišla oškrábat, pak penetrace a nový štuk. Výsledek je perfektní. Práce to je, ale nelituji, bez toho by to vypadalo strašně.
Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

andy.wise (335) - xxx.xxx.220.250 (?), 31.5.2011 8:01

Namočit zeď, lehce oškrábnout co sleze a zbytek napenetrovat. Po uschnutí penetrace natáhnout štuk na celou plochu. Paradoxně to je rychlejší než dílčí opravy, protože když opravujete lokálně, stáčíte do bezvědomí, a pořád to není ono, stále z toho svítí rozdíl mezi podkladem a novým štukem ve kterém je více písku, nový štuk je vždy vyšší, a člověk to točí tak dlouho, že to vymydlí na podklad a může to natáhnout znovu.

Oproti tomu při renovaci celé plochy jen tupě natáhnete štuk a pak zlehka stočíte. Pokud jsou na zdech vnější rohy, je dobré použít lepidlo a perlinkové rohy s výstuhou, dělat rohy štukem je zbytečná drbačka. Ještě Alí zmiňoval lepidlo a perlinku coby finální vrstvu pro celou plochu, ale nevím, s tím nemám zkušenost (stejně lepidlo nakonec přeštukuji).

Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.201.66 (?), 1.6.2011 12:28

Dobrý den

řeším podobný problém, píšete napenetrovat - máte na mysli nejakou specialní penetraci nebo stací ta co se dává např, před malováním fasády?

Pavel

Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

andy.wise (335) - xxx.xxx.220.250 (?), 1.6.2011 13:07

Použijte jakoukoliv akrylátovou penetraci, např. sokrat S2802A či duvilax. Vyhněte se hloubkovým penetračním prostředkům, které povrch nijak znatelně nezpevní.

Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.201.66 (?), 5.6.2011 10:15

jaké lepidlo pro ty perlinkové rohy? může být např. Ceresit ZU zůstalo mi od lepení zateplení fasády.

Radek

Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.112.74 (?), 8.12.2019 17:01

Pustil jsme se před Vánocemi do malování, a také nové omítky na jedné zdi, celkem to mám nachystané pro vymalování, jako barvy zvolit do staršího domu?

Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.147.70 (?), 9.12.2019 7:22

Máme 100 ročný dom a po renovácii omietok (cemix) sme dali Dulux super mat... asi 4 roky a bez problémov..

Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.53.204 (?), 9.12.2019 12:35
Také jsem rekonstruoval starší domek, kdy jsem omítky i fasádní barvu zvolil od Holandského výrobce barev, hlavně fasádu díky její funkci samočisění, takže je pořád a stále čistá.
Připojit reakci

Renovace vnitřní omítky

host - xxx.xxx.112.74 (?), 11.12.2019 14:22

Samočistící fasádní barva? kdo ji vyrábí? kde jste ji koupil?

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020