Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Vodoinstalace > Tlakový spínač občas nevypíná

Tlakový spínač občas nevypíná

host - xxx.xxx.22.9 (?)
8.1.2016 12:11

Zdravím, nevíme jaký odběr má čerpadlo a na jaký proud jsou dimenzovány kontakty TS, dalším důvodem může být "šetření" kontaktů TS, indukční zátěž dává kontaktům zabrat, proto ono relé. Standa.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5   

host - xxx.xxx.68.213 (?), 29.12.2015 15:44
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

No vida a přitom stačilo hned na začátku zjistit že TS odpadne a čerpadlo běží dál.To ale přisundaném krytu TS.Už se mě stalo taky že TS drhnul o kryt velmi jemně a TS měl hysteresi menší než 0,5 bar.Holt zaplacená zkušenost.sad

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.210.51 (?), 3.1.2016 20:04

Dobrý večer Milane,

Hned na záčátku jste napsal, že TS nevypíná. Proto jste ho vyměnil. a vše bylo stejné. Proč jste kupoval expanzní nádonu s TS a pojistným ventilem na 8 barů.

Zkuste mi prosím přiblížit, proč jste měnil expanzní nádobu. Ta na to přece nemůže mít vliv.

A proč jste ji koupil s TS? Ten jste přeci již jeden funkční měl.

A proč jste kupoval expanzi s pojišťovákem na 8 barů. Psal jste, že čerpadlo má výtlak 70m, takže ten pojišťovák by se uplatnil, kdyby jste měl hladinu ve studni alespoň 10 metrů nad úrovní pojišťováku.

Přiznám se, že vůbec nerozumím Vašim postupům.

Snad jediné co mne napadá: Děkuji za vánoční taškařici.

PK

Připojit reakci

host - xxx.xxx.153.110 (?), 3.1.2016 21:06

Já dost dobře nechápu použití tohoto relé- jednalo se o nějakou vazbu na hlídání hladiny ve vrtu?  Hlavně že se to vyřešilo.

FO

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.17 (?), 4.1.2016 18:44

Zdravím PK, co by se nyní změnilo, kdyby jste dostal na všechny Vaše otázky odpovědi. Nic, tak je zbytečné pokládat otázky. Standa. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.27 (?), 8.1.2016 8:53

Dobrý den Stando, máte pravdu, nezměnilo by se NIC. Jen mne zajímalo, proč někdo zakládá diskusi, která je od začátku až do konce absolutně o ničem. Nejenom, že dotaz neodpovídal skutečnosti, ale i postupy autora a reakce na podněty byly absolutně nelogické. Tak mne prostě zajímaly duševní pochody autora.

Na druhou stranu, asi mi do toho nic není.

Takže ať se daří. PK

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.242 (?), 8.1.2016 10:24

predpokladám, že TS ovládal relé, ktoré potom spínalo prud pre čerpadlo. Význam tohto riešenia mi uniká. Osobne by som to relé odstránil.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.135 (?), 8.1.2016 10:30

Například když je v obvodu vypínač a čerpadlo zapínám jen když potřebuju. Pak je výhodné ovládání stykačem, kterému povel dává jednak vypínač, druhak TSP.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.9 (?), 8.1.2016 12:11

Zdravím, nevíme jaký odběr má čerpadlo a na jaký proud jsou dimenzovány kontakty TS, dalším důvodem může být "šetření" kontaktů TS, indukční zátěž dává kontaktům zabrat, proto ono relé. Standa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.222 (?), 28.1.2016 22:24

Kontakty TS sú na 25 A. Relé netreba.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.178 (?), 10.4.2018 20:22

Dobrý den, dnes se mi objevil podobný problém. Rozdíl je v tom, že TS při dosažení tlaku vypne, ale čerpadlo jede dál. Nechápu, jak je to možné. Dosud vše fungovalo bez problémů, dnes jsem napoštěl bazén a čerpadlo jelo asi 1,5 hod. v kuse. Potom jsem při zalévání zahrady zjistil, že voda teče pod nezvyklým tlakem. Šel jsem se podívat na vodárnu a na manometru byla ručička na maximu. Vypnul jsem tedy jistič, několikrát ještě zkusil vodu z vodárny odpustit a zapnout čerpadlo, ale výsledek je vždy stejný - tlakový spínač cca při 4barech vypne, ale tlak stoupá dál, takže čerpadlo jede. Poradí někdo, kde hledat závadu?

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů