Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Vodoinstalace > Tlakový spínač občas nevypíná

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Sundejte TS, pusťte cerpadlo musi okamzite s..., host, 17.8.2018
Dobrý den! Připojim se s podobným..., host, 17.8.2018
Zrovna vcera jsem tento spinac menil. Podle ..., host, 3.8.2018
Hezký den, mám naprosto totožný p..., host, 3.8.2018
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5   

Tlakový spínač občas nevypíná

host - xxx.xxx.42.240 (?)
15.12.2015 22:39
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Máme 5let nový RD, u kterého máme vrt 28m a v něm čerpadlo. Doma máme expanzní nádrž s tlakovým spínačem. Nyní začal tlakový spínač občas nevypínat, v nádrži se to tlakuje k 6barům a musím vypnout jistič k četpadlu. Koupil jsem nový spínač a stále občas nevypne. Tlak v balonu nádrže byl dofoukán na 1,8baru.Můžete někdo poradit, čím to může ještě být, co s tím, aby na to byl spoleh? Nevím, dá-li se k nádrži ještě připojit pojistný ventil do cca 5,5baru, který by mohl odpustit tlak v nádrži. Mám obavu, když nebudeme doma a nevypne spínač, že tlakem rupne celá expanz nebo nějaké těsnění.Díky

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.119.80 (?), 15.12.2015 22:44
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jak je tlakový spínač připojen k nádrži? Není tam nějaká trubička, kolínko nebo něco, co by mohlo být přiucpoané?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.213 (?), 15.12.2015 23:41

Jaké mate čerpadlo v tom vrtu?Možná by tam ten pojišťovák měl být.Jinak viz.předchozí příspěvek-asi přicpaný přívod k TS.Kolik je nastaven vypínací tlak?Aby nepraskl vak když to takhle tlakuje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.240 (?), 16.12.2015 6:33

Čerpadlo je celkem výkonné, nerez,tuším Eurojet. Vak v expanzi je překontrolován.Koupil jsem nový spínač, propláchl jsem přívod a po pravidelném fungování večer opět spínač nevypínal.(m.j. i ten původní byl čistý i tryska).Fakt už nevím, čím to je.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.240 (?), 16.12.2015 6:35

Jo, tlak je nastaven výrobcem zapínací 2 baru, vypínací 3,9 bar.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.122 (?), 16.12.2015 7:28

jak jste ten vak prekontroloval?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.240 (?), 16.12.2015 7:54

Na horní straně expanze je ventilek. Při vypuštěné nádobě bez tlaku jsem dofoukal předepsanou hodnotu, přeměřil pneuměřičem resp. dvěma pro porovnání. Spínací tlak je 2bar, tlak ve vaku o 0,2bar méně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.122 (?), 16.12.2015 8:05

Tim jste ale vak nezkontroloval. Ve vaku je voda a ne vzduch.

Zkuste to udelat znovu pri otevrenem kohoutku, jestli ten vzduch nebude vytlacovat vodu. Jestli ano, tak je vak v haji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.213 (?), 16.12.2015 14:41

A opět ve vaku je voda, vzduch je v nádobě.Když z ventilku na nádobě stříká voda tak je vak protržený což se stane není-li v nádobě tlak.Co ukazuje manometr při tlakování?Není nový TS mimo rozsah?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.240 (?), 16.12.2015 22:52

Ve vaku voda není, z ventilku nic nestříká, když jsem ho znovu nafukoval, předtím vše bylo otevřené a prázdné. manometr ukazuje normálně při poklesu na 2bar sepne, při 3.8(9)bar vypne. Dnes celý den byl bez problému a před 18h opět nevypnul.Záhada?! Koupil jsem pojistný ventil 1/2" nastaven na 4bar,1/4" T-kus, dvojnsuvku a redukci a zítra to namontuji před TS. Když náhodou zase nevypne, mělo by to otevřít pojistný ventil. Ten odpustí větší tlak, než je vypínací a poté by to mělo zese běhat. Uvidím, vyzkouším. Dám vědět. Díky všem za zájem a rady.Milan

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů