Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Vodoinstalace > Pojistny ventil

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.40.83 (?)
17.2.2020 18:43

tak vyreseno.byl spatny redukcni ventil, prilis velky tlak zpusoboval nasledne protekani pojistaku. s novym redukcnim ventilem je vse ok, pojistak sem tam kapne pri horkem bojleru, jinak ani kapka.diky

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.59.237 (?), 15.2.2020 21:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)

zdravim, mam dotaz na zkusenejsi, neustale me proteka pojistny ventil u bojleru (cca kbelik za 3 hodiny),a to i kdyz je bojler bez teple vody, a ted nevim zda je vadny tento pojistny ventil, nebo regulacni ventil ktery mam hned pred nim, jelikoz kdyz zastavim privod studene vody do bojleru, tak to okamzite prestane, tudiz tlakem od bojleru to nebude. je mozne ze regulacni ventil na tlak ve vod.řadu propousti vetsi tlak nez ma (z vyroby tusim nastaven na 3 bary) a tim me vznika tento problem na pojistnem ventilu??diky

Připojit reakci   

Pojistny ventil

Optus (72) - xxx.xxx.99.36 (?), 16.2.2020 0:28
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
To 59.237: nepíšeš, kdy tento problém započal. Nový bojler, nový PV, nový RV? Vzhledem k tomu, že je více možností s tímto problémem, tak asi takto: 1) vyhoď pružinu ze zpětného ventilu a uvidíš co to bude dělat - možná unavený PV nebo vadný RV - chtělo by to manometr, 2) snížit teplotu ohřevu, 3) instalovat expanzní nádobu.
Obrázky:

Připojit reakci

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.68.17 (?), 16.2.2020 11:01

Pokud je to nový nešťourat v redukčáku vyměnit a ten expanzomat mám taky na bojleru věc k nezaplaceníyes jen to chce jednou za rok zkontrolovat zda je natlakován aby fungoval Kdo platí za vodu dokáže i ušetřit za vodu

Připojit reakci

Pojistny ventil

Kudibal (96) - xxx.xxx.179.91 (?), 16.2.2020 10:27
Měl jsem podobný problém. Ukázalo se, že byl vadný redukční ventil na vstupu domu. Nereguloval. Než jsem ho nechal vyměnit, osadil jsem menší regulační ventil přímo k bojleru. To samozřejmě pomohlo. Ale než jsem přišel na příčinu problému, nainstaloval jsem podle rady manometr. Stojí kolem 150Kč a okamžitě je jasné, v čem je potíž. Ale jak nový malý redukční ventil, tak manometr po čase přestaly fungovat(možná po dvou letech). Manometr se zasekl na optimálním tlaku a ukazoval ideální údaj, i když to nebyla pravda. Zanesl je kámen. Rovněž reg.ventil pro dům odešel, ale asi tak po deseti. Tyto přístroje nejsou věčné, když je tvrdá voda. Zajímala by mě rada zkušených, jestli je možné redukční ventil rozebrat a odvápnit a znovu zprovoznit.
Připojit reakci

Pojistny ventil

Kudibal (96) - xxx.xxx.179.91 (?), 16.2.2020 10:36
Ještě doplním, jak se projevovala vada redukčního ventilu. Po spuštění vody do umyvadla proud zpočátku tekl velmi prudce, jakoby byla voda natlakovaná v pružném vaku. Po vteřině dvou naopak proud tekl velmi slabě. Ventil měl velký odpor vůči tekoucí vodě, ale nereguloval tlak při zastavěné vodě. Prostě v něm byla konstantní malá štěrbina.
Připojit reakci

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.1.169 (?), 16.2.2020 12:46

Nejcastejsi zavada malich rv, a kdyz je prepad sveden skryte do odpadu tak se na to prijde az kdyz je fa.za vodu.No a manometr musi byt poradny a ne nejakech plastovej drek za 80kc

Připojit reakci

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.241.131 (?), 16.2.2020 23:12

SLOVARM pojistný ventil k bojleru TE-2852 3/4", Dražice 417543

Mám takový a ok.

Připojit reakci

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.68.17 (?), 17.2.2020 3:34

Zkontroluj redukčák a tlak vody nemusí být jen vadný pojistný ventil stačí aby se v domovním rozvodu zvýšil tlak vody pak už to redukčák nevydrží je stavěný na 6 Baru

Taky se podívej do návodu je tam napsáno že se má pojišťovák jednou za čas pootočit aby si odflusnul právě kvůli nečistotám a kamenu někdy to pomůže a taky na kolik máš nastavenou teplotu vody   Doporučím ti vodáka aby to zkoukl a opravil případně vyměnil a dodal redukčák na tlak aby do bojleru šlo max 4 bary

Připojit reakci

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.40.83 (?), 17.2.2020 18:43

tak vyreseno.byl spatny redukcni ventil, prilis velky tlak zpusoboval nasledne protekani pojistaku. s novym redukcnim ventilem je vse ok, pojistak sem tam kapne pri horkem bojleru, jinak ani kapka.diky

Připojit reakci

Pojistny ventil

host - xxx.xxx.12.207 (?), 19.2.2020 19:50

U mne taky vyřešeno. V expanzní nádobě od bojleru byl vzduchový vak prázdný. Školácká chyba. Voda se teplem roztáhla a narostl tlak a proto pojišťovák správně odpouštěl přetlak. 

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů