Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Vodoinstalace > Rozvod vody zo studne do chaty

Rozvod vody zo studne do chaty

host - xxx.xxx.9.144 (?)
27.6.2020 16:41

Firma ale má strach, abyste po zimě, až to zamrzne a popraská, nechtěli na nich náhradu. Jistí se. Co vám brání současný rozvod z verandy prostě protáhnout až ke dřezu? Udělá to nějaký šikovný strýka a hotovo. Jestli ovšem budete chtít nějakou automatizaci "na pohodl", začnou se vám na to nabalovat další požadavky a skončíte u provedení a rozpočtu té firmy.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Prietokový ohrievač je dobrá voľba, teplú vo..., host, 1.7.2020
Průtokový ohřívač rozhodně ne, zamrzne snáz ..., host, 30.6.2020
Nebo se nechá temperovat na nejnižší teplotu..., host, 29.6.2020
v zadani planujete bojler vypoustet pres vyv..., host, 27.6.2020
Stránky: 1, 2   

jaujcik (5) - xxx.xxx.108.206 (?), 31.5.2020 14:09
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý deň,
mohol by som poprosiť o radu ako na vodu do chalupy. Nie som odborník a tak by som sa rad poradil čo všetko potrebujem a ohľadom funkčnosti sústavy a riešenia. Chatu budem používať o víkendoch 2 dospelý + 2 malé deti.

Na prevedenie si plánujem nájsť firmu no rád by som vedel vopred vhodné prevedenie a na základe toho zadal zákazku.

Voda povedie do kuchyne, toalety, umývadla a sprchy.

Ponechať stavajúce čerpadlo v studni kým neodíde alebo hneť kúpiť nové? Ak nové aké (počítam ponorné)?

Akú zasobnú nádrž by ste mi odporučili? A kam ju umiestniť do studne, ako sa potom rieši vypúšťanie na zimu? Alebo do kúpeľne?  V kúpeľni to bude boj, miesta je tam malo, aj preto som volil malý bojler. Ak je voda v zásobníku týždeň / dva nestarne a nestáva sa nepitnou?

Vedenie studňa - chata, postačuje uložiť do zeme do hĺbky 1m alebo radšej 1,5m?

Potrebujem riešiť vodu a zamŕzanie v kúpeľni?  Alebo stačí ak vypustím zasobník a boiler a voda v zemi nezamrzne.

Počítam s bojlerom Dražice TO 20 nakoľko by som ho rád cez týždeň /dva keď tam nie sme vypínal a vodu vypúšťal cez prídavný kohút na výtoku teplej vody. Postačí mi 20 litrov na bežnú spotrebu?

Je vhodné takéto riešenie, prípadne iné nápady?

Čo mi v systému ešte chyba?

Miestnosť z ktorej bude kúpeľňa (aktuálne drevník /sklad) budem dvíhať o ca. 50 cm hore na úroveň chaty. Uvažoval som tam vybudovať medzi priestor ktorý by poslúžil ako technická miestnosť? Alebo je vhodnejšie ho vyplniť a izolovať?

Ďakujem.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.233.18 (?), 31.5.2020 15:51
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vodárna ve studni bude trpět všechno vedení do spádu aby šlo vypustit na nejnižším bodě vodárna zasobník by měl bohatě stačit 50 litrů což je napuštění vany na koupání Pokud je střech a umístit do podkroví?  podmínka vypouštět s příchodem 1 mrazíků o každém víkendu nedoporučuji 

Pokud do studně volte nerezovou ale musíte táhnout elektriku a tlakový spínač asi dlouho nevydrží ve studni tohle bych řešil s elektrikářem a vodákem Zámrzná hlooubka je 70cm, doporučuji ten metr by stačil bohatě a nautila v každém případě doporučí dobrý vodák

Připojit reakci

jaujcik (5) - xxx.xxx.108.206 (?), 31.5.2020 16:53

Strecha je rovná a nadväzuje hneť na kúpeľňu, takže do podkrovia nič nedám. Z toho dôvodu som uvažoval buď zásobník do studne alebo tú technickú komoru pod kúpeľňu. Tie dvere na fotke pôjdu zamurovať a vchod bude z vnútra.

Ak v rozvode voda može ostaťstáť oto lepšie, menej starostí.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.214.17 (?), 31.5.2020 18:24

Hezký večer

Řešil jsem něco podobného, zatím předběžně vyzkoušeno a funguje, i když ještě není "dopojeno" neboť mi chybí ještě dokončit nějaké opravy. Řešení jsem zvolil jako domácí vodárnu bez tlakové nádoby, neboli s přímým spínáním, tj. otočíte kohoutkem čerpadlo se zapne a "voda teče", zavřete kohoutek čerpadlo se samočinně vypne, voda neteče. Proč jsem volil toto, výhody :

Zásoba vody je v chladné studni, tudíž se v době nepřítomnosti nemůže zkazit v žádném "zásobníku".  Menší nároky na prostor, žádné problémy s membránami a tlakovými nádobami. Po ruce je vždy čerstvá voda. 

Nevýhody: Čerpadlo nereaguje vždy dostatečně rychle, tj. sice zvýší výkon v případě většího odběru nicméně tlak vždy mírně zakolísá což mi nevadí. Další nevýhoda může být když vám náhodou vypnou proud, nemáte natlakovanou žádnou zásobu. A další nevýhodou je vyšší nárok na těsnost soustavy, (např. WC by nemělo protékat) i když tedy proti opravdu drobnému krátkému úniku vody je čerpadlo "nastaveno", tj. nesepne hned, rovněž tak je přizpůsobeno "rázům" jež vznikají při pouštění a vypínání vody v potrubí.  Jinak mám čerpadlo "sací" a mám ho ve sklepě, ale totéž existuje i ve verzi klasicky ponorné a pracuje to stejně což je si myslím výhodnější, v domě pak čerpadlo "neslyšíte" a nezabírá prakticky žádný prostor v domě, pracuje na stejném principu. Dávám přednost jednoduchým a nekomplikovaným řešením proto takto. Ohřívač mám jako vy, ale tam dle místa si může každý zakoupit "co se mu hodí a zlíbí". Na zimu nechci celý systém vypouštět i když vypustit lze, toto chci řešit topnými kabely které jsou k tomu určeny a pracují samočinně na základě termostatu. Je to především proto, že nevím "kdy" tam budu a kdy ne a i v zimě tam jezdím a chci mít vodu vždy po ruce, ohřívač pak chci nechat "na minimum". S ponorným čerpadlem které mám na zahradu mám zkušenost, že mi v zimě nezamrzne a pracuje spolehlivě, nevytahuji ho již několik let...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.2 (?), 31.5.2020 20:53
Z textu odvozuji, ze mate cerpadlo s presscontroll, tedy ze dokaze regulovat vykon v zavislosti na odberu vody. Toto reseni je vpodstate nastupcem klasicke vodarny se vzdusnikem. Neresite 'starosti' se vzdusnikem, tlakem, vakem v nadobe. Resite co delat, kdyby odesla elektronika presscontrollu. Pokud presscontroll nemate, tak riskujete caste cyklovani, nestaly tlak a rychle opotrebeni systemu. Osobne radeji trubky na chalupe vypoustim-taky casto nevime kdyz zase prijedem. Ale to je proste normala, dojedem a pokud nenu zamrzna voda v petce pod stolem, neni problem vodu hned pustit. Jinak je lepsi trochu pockat az se chalupa ohreje. Mel bych neprijemny pocit odjet a nechat pustebou elektrinu L.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.214.17 (?), 31.5.2020 21:53

Elektronika je součástí čerpadla, porouchá-li se, je to jakoby odešlo čerpadlo jako takové tedy se demontuje a nechá opravit, případně nahradí jiným, na převoz manipulaci i případnou náhradu je to pro mně jednodušší, na trhu je tento segment již dosti zastoupen od těch nejlevnějších po dražší dle zvážení a výběru, je to samozřejmě na každém co si zvolí. Vím o lidech kteří přešli k tomuto systému právě na základě nespokojenosti s jiným řešením... Nemohu zatím soudit uvidím časem jak to bude fungovat, zatím jsem spokojen čas ukáže dále, jestli se mi to i provozně osvědčí pak do toho půjdu po skončení životnosti opět.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.122.63 (?), 27.6.2020 11:29

Dobrý den, zdá se, že tomu rozumíte, jsem laik a řeším nyní zavedení vody do chaty (máme studnu, voda je nyní vedena pouze na verandu - když chci točit vodu, stisknu knoflík a čerpadlo začne čerpat). Chata je využívána pouze přes léto, vodu chceme pouze do kuchyně ke dřezu (dřez a odpad tam je). Firma nám zakázku odhadla cca ve výši 40 ts.(to jeprý spíše spodní hranice). Nemáme plastové trubky, navrhují všude plast, na čerpadlo zpětnou klapku (pokud tam není), původně jsem chtěla pouze průtokový ohřívač, navrhli kotel cca 20 litrů + tlakovou nádobu kvůli kolísání tlaku, vodu prý, když už se to dělá, do hloubky cca 1,2 nebo 1, 5 metrů, aby to šlo používat třeba v budoucnu (o tom ale neuvažujeme, protože chata není zateplená). Myslíte, že je to seriózní odhad a jejich rady jsou ok? předem děkuji. Nováková   

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.144 (?), 27.6.2020 16:41

Firma ale má strach, abyste po zimě, až to zamrzne a popraská, nechtěli na nich náhradu. Jistí se. Co vám brání současný rozvod z verandy prostě protáhnout až ke dřezu? Udělá to nějaký šikovný strýka a hotovo. Jestli ovšem budete chtít nějakou automatizaci "na pohodl", začnou se vám na to nabalovat další požadavky a skončíte u provedení a rozpočtu té firmy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.123 (?), 27.6.2020 19:36

Zdravím

No podívejte, "na klíč" od firmy to bude vždy dražší. My jsme to řešili se známým který má svařovačku na plastová vodovodní potrubí a umí to dělal to, čili vymezili jsme kde všude voda bude potřeba v těch místech se vysekaly drážky do zdí (lze i vyřezat) svépomocí (čili sám) + výkopy do nezámrzné hloubky kde jde trubka pod zemí venku (svépomocí sám) jediný větší náklad bylo čerpadlo (s press kontrol sací od sigmy, čili nutnost zpětné záklopky do sací trubky do studny) a ohřívač, volil jsem malý bojler TO-20 ale můžete si dát i 50, 80 nebo 100 litrový dle potřeby. Jediné co bych dnes změnil je, že místo sacího bych dal automat čerpadlo výtlačné tj. je ve studni. V každém případě jsem volil systém bez tlakové nádoby, ta má totiž vak a může být zdrojem "opletaček", i když elektronika u mnou voleného systému také, to ukáže čas. Když to spočtu tu cenu tak výkopy sekání drážkování zdí = 0 Kč (svépomocí sám) něco stály plastové trubky + kolínka a další  (není závratné) čerpadlo mně stálo cca 8 tisíc, (+,- dle toho co zvolíte) ohřívač cca 3 něco tisíc v případě větších rozměrů třeba 4 pět tisíc. Čili pokud budete moci pracovat i svépomocí jako já a koupíte jen jednotlivé "komponenty" dostanete se "hrubě" pod cenu co vám nabízí firma, jistě to chce ale vlastní práci a trochu popřemýšlet, s firmou máte zase to "pohodlí" nestaráte se ale za to se platí nejvíce. Taková zlatá střední cesta by byl šikovný ale nikoli předražený "vodař" instalatér + na výkopy sekání lze sehnat kohokoli na "přivydělání"...čili tak bych to viděl, jinak by měl pak instalatér, příp. firma udělat tlakovou zkoušku. P.S. mírné kolísání tlaku u mnou zvoleného systému je, s tím počítám, jinak lze připojit i tlak nádrž budete-li chtít nebo volit čerp. s tlak nádrží s vakem, to záleží na zvážení každého.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.18 (?), 1.6.2020 3:50

No jedno řešení zasobník umístit do té místnosti pod podlahu i za cenu prohloubení vybetonování a zvrchu poklop zároveň bych tam udělal odtok ven na vypuštění na zimu zásobník na takovou chatičku stačí 24 L zásobník a čerpadlo do studně ovládání a elektrika bude pak v tom sklípku, a máte zaroveň chladák na potraviny.  Záleží jak to vykoumáte stejně budete kopat přívod tak malý sklípek by se vyplatil

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů