Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Dopřejte si ryzí česká okna Otherm.

Izolace > Dodatečná hydroizolace zdi pomocí chemických patron

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Tak v této souvislosti je paradox, že velká ..., host, 27.4.2016
Dobrý den, také se zajímám o prob..., host, 21.5.2015
Dobrý den. Máte prosím někdo zkuš..., host, 10.3.2015
Narazil jsem na produkty firmy TRUMF sanace ..., Jirka-K, 1.9.2014
Ten parafínový olej se zdá být zajímavým řeš..., Jirka-K, 6.3.2014
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...> | Zobrazit celou diskuzi   

Dodatečná hydroizolace zdi pomocí chemických patron

Radek L. (85) - xxx.xxx.242.130 (?)
23.9.2009 9:56, počet návštěv: 120875
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobry den. Zajimalo by me jestli nemate nekdo zkusenosti s touto metodou izolace vlhkeho smiseneho zdiva. A jeste jsem se chtel zeptat jestli vrtaci kladivo z marketu zvladne 727 der hloubky 40cm a prumeru 24mm, nebo je lepsi pujcit si Hilti. Dik R.
Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

andy.wise (328) - xxx.xxx.220.250 (?)
23.9.2009 10:49
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Asi je lepší si kladivo půjčit, aspoň za předpokladu, že půjčené bude v použitelném stavu. Pokud si pořídíte neznačkové, bude na konci tohoto úkonu dost opotřebené (předpokládám, že ve zdi jsou kameny). Kladivo by mělo mít úchyt SDS MAX. K vrtání mě napadá jedna věc. Pokud máte starý dům, kde  jsou zdi ještě pojeny jílovou maltou, nedoporučuje se do těchto zdí vrtat s příklepem, jinak hrozí uvolnění kamenů či cihel.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.102 (?)
23.9.2009 11:45

já jsem zkoušel izolovat asi 5 metrů smíšené zdi(40děr). K dispozici jsem měl jen vrták SDS+ (NAREX 14mm a JOB-profi 28mm) Proto jsem musel použít malé kladivo SDS+.měl jsem supermárketové kladívko Skil 1,4J (asi za tisícovku) + Dewaltku 2,4 J. Docela to šlo. Kupodivu Skil i Dewalt vrtal stejně rychle. problém je, že se obsluha u vrtání moc nenadře a má tendenci vrtat jednu díru za druhou a stroj se může zavařit.Osobně si myslím, že 740 děr by nějaká einhellka za 3000kč s přestávkama zvládla.

Připojit reakci

Radek L. (85) - xxx.xxx.242.133 (?)
23.9.2009 13:20
Kdybych vrtal deset dni tak by pujcovne bylo 4000,- a za ty penize se da koupit 6 J kladivo + profi vrtak. Musim predvrtavat slabsim vrtakem? A jak jste spokojen s temi peti metry izolace? Dik R.
Připojit reakci

23.9.2009 13:50

já jsem neizoloval patronama, ale kapalinou. díry v tom případě nejsou vodorovně, ale šikmo pod úhlem. díry jsou taky o něco větší. záleží na typu kapaliny. každá má svoje. např. sanipol se nehodí aplikovat do vlhké zdi... Já jsem měl nějakou méně známou- už si nepamatuju. Nejhorší na té kapalinové drenáži je, když je ve zdi nějaká dutina. takovou díru naplnit je podobný jak naplnit děravej kýbl vodou. jenže ta tekutina je kapánek dražší než voda  asi tak drahá, jak sudové víno:)

jinak izolaci jsem prováděl na víc místech, na jednom místě to ještě neuschlo. plánuju ještě pár otvorů nad to. kapalinu ještě mám- koupil jsem padesátilitrový barel.

jo a ten vrták JOB-profi je od nějakého českého výrobce či dodavatele. stál hrozně málo a na těch 40dírách se vůbec nestupil

Připojit reakci

23.9.2009 14:05

ještě ste se ptal na převrtávání: převrtával jsem 14-kou vrtákem, ale mám pocit, že jsem 28-čkou kolikrát netrefil stejnej úhel a vrtal sólo díru vedle.

Připojit reakci

Radek L. (85) - xxx.xxx.242.31 (?)
23.9.2009 15:09
Ted jste me teda zmatl. Cena tohoto silikatoveho prostredku ve zmrazenych patronach je cca 500,-kc na metr. Aby se ceny vyrovnaly muselo by se toho vaseho roztoku nalit do jednoho metru 12 litru. Je to mozne? R.
Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.7.210 (?)
23.9.2009 22:11

asi myslíte mrazící patrony přípravku "vysuš zeď". V reálném životě počítejte a méně optimistickými čísly  - 110 patron na 1m zdiva o tlušťce 60 cm, v jednom balení je 50 patron za 391Kč bez DPH, tj.  lidová tisícovka za metr.

Jedná se jako u podobných přípravků o roztok silikonátu, uzavírajících zdivo a bránící kapilární elevaci - vzlínání vody. Docela pěkně to funguje, ale nikdy stoprocentně. A nikdy není ochrana celoživotní.

Zajímavé je, že před lety, než začaly šílet zelené aktivity se používal v podstatě libovolný minerální olej ředěný benzínem (3:1 až 5:1), benzín snížil viskozitu, roztok navzlínal do zdi a benzín se odpařil. Musel se u této metody samozřejmě používat mozek a do jednotlivých otvorů dávkovat olej skutečně po desítkách mililitrů. Olej pak zůstane ve zdi a nesákne dál. 

Problém se silikonáty je ten, že pokud například dojde k záplavě a hladina spodní vody se dostane těsně pod bariéru, voda dokáže bariéru snadno prorazit. To se s olejem nestane, osobně jsem viděl třicet let starou sanaci olejovou injektáží v době povodní, kdy se hladina zastavila 30 cm pod bariérou, zdi nad ní ale zůstaly suché.

Vrtaly se 2 řady otvorů asi 10 cm nad sebou, řady byly posunuté tak, aby otvor horní svislou osou půlil rozteč otvorů spodní řady, s roztečí 12-14 cm, , asi 30 cm nad podlahou..Po úspěšně provedené injektáži se otvory zaplnily vodonepropustným betonem

Kupodivu i dnes lze sehnat injektážní prostředky na bázi silikonových olejů, ale jsou v menšině.

S olejovými emulzemi běžných minerálních olejů velmi úspěšně pracoval stavební podnik Plzeň a úspěšně jimi sanoval například sklepní prostory v Jáchymovských lázních. Vždy šlo o roztoky nepolárních minerálních nebo organických olejů a vhodných látek polárního charakteru v organických rozpouštědlech. Dříve je u nás používal již zmíněný Stavební podnik Plzeň-sever a Městský stavební podnik Plzeň.

Připojit reakci

Radek L. (85) - xxx.xxx.242.45 (?)
23.9.2009 22:52
Ano, mel jsem na mysli "vysus zed", ale bohuzel jsem nenasel zadne ohlasy na tuto metodu krome kladnych od vyrobce. Predpokladam, ze jste profesional v tomto oboru a vas nazor beru jako smerodatny = silikonaty tedy ne. Bohuzel, diky statice domu, neni vhodne klasicke podriznuti. Zbyva mi tedy chemicka cesta. Dostal jsem nekolik rad napr. zmrazene vodni sklo nebo vyvrtat pouze otvory aby se zvysila odparovana plocha, ale prakticke zkusenosti s tim nikdo nema. Ciste hypoteticky me zaujala metoda mineralniho oleje a benzinu. Pokud je zed vlhka tak bude mit smes z fyzikalnich duvodu problem se vsaknout. Nebo se pletu? R.
Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.7.210 (?)
24.9.2009 16:10

kupodivu tato metoda vykazovala větší odolnost k vnějším vlivům při aplikaci, tak i z hlediska trvanlivosti.

Add. Vysuš zeď - není to špatná metoda. Problém je prostě v tom, že všechny běžné "ekologické" metody jsou limitované účinností. Osobně se usmívám i ceně - ta je stanovená extrapolací cen mechanických metod..Ale určitě se nejdná o neúčinnou metodu. Pokud nesanujete celou budovu, jedná se o relativně finančnědostupné řešení.

Olej má jedinou nevýhodu - pokud je aplikující osoba "vydlabaná"  mohou vzniknout problémy, pokud se aplikuje postupnmě a pomalu, jednalo se o skvělo metodu.

V dnešní době existují například i mikroemulze silikonových olejů - legrační je fakt, že vodní mikroemulze oleje je natolik "jemná", že má podobné vlastnosti jako silikonáty - prorazí ji vysoká spodní voda.

Existují i další velmi účinné metody sanací infuzí polyuretanů, pryskyřic, asfaltů a dokonce tlakové napouštění horkým parafinem (zeď je uhřívána mikrovlnami..), všechny tyto metody jsou ale velmi drahé.

S olejem je ten problém, že jej nelze nikomu dodat, bez ohledu na účinnost metody a její neškodnost, je- li prováděna s rozumem..

Popsanou sanaci olejovým roztokem jsem viděl osobně v budově rodinné vilky majitele stavební společnosti na Plzeňsku.

K Vašemu dotazu - pouhé otvory nepomohou, jistě odvrtat , infundovat Vámi zvoleným roztokem , či patronami a následně díry zalít vodou nepropustným betonem . Ony i ty díry se významně podílejí na hydroizolaci, pokud vrtám  v rozteči 10 cm otvory o průměru 22 mm, pak jsem odboural více než dvacet procent půdorysu sanované zdi......

Alternativou jsou i tenké předstěny s odvětrávanou dutinou (ven), je to ale řešení, ketré přináší často další problémy. Infuzní metody nejsou špatnou volbou.

Podotýkám, že pokud je to trochu možné preferuji bourací kladivo, roli lepenky a kvalitní cementovou maltu, či beton....Nedokáži na dálku posoudit statiku budovy, ale věřte mi, že jsem opakovaně prováděl sanaci klasickou metodou - jen prostě musí mít všichni zúčastnění trpělivost - tj vybouráte necelý metr zdiva (pokud je zdivo hodně nesoudržné, pak i méně!), spodek srovnáte, vložíte lepenku ,dozdíte kvalitní cementovou maltou , nevyzdíte celou díru, nechátemezerku na napojení lepenky. necháte 2 metry neporušeného původního  zdiva a vybouráte další díru, postupujete stejně (" na přeskáčku " můžete vybourat několik děr a ty sanovat). Po té ČEKÁTE !!! poctivě tři týdny  a po té bouráte další díry, vyzdíte a opět čekáte- Taková sanace trvá okolo tří měsíců. Nicméně pokud takovou sanaci neprovádí prase, nebudete mít ve zdech jiné, než VLASOVÉ praskliny a  pokud se podržíte technologie popsané níže, tak ani ty ne. Jeden z takto sanovaných domů byla klasická vilka z třicátých let, pískovcové (mělké) základy, nesoudružné zdivo (občas vypadl velký kus pískovce, přes to, že na několika místech vypadlo zdivo, nedošlo k prasklinám, v postatě se jednalo o podezdívání všech  zdí základů.

Elegantní bylo použití betonových bednících dílů - po srovnání spodku díry a vložení lepenky se vloží bedňáky ,  i když jsou  zatím prázdné - vyklínujete zdivo otvoru proti bedňáku tím co je po ruce a je pevné - používali jsme zlomky betonových dlaždic a dřevěné klíny, snažili jsme se , aby nad bedňákem zůstala mezera "na ruku" , tak any šlo aplikovat do beďnáku beton a zlomky cihel,    ( zamezíte nebezpečí vzniku prasklin a vypadnutí zdiva, bedňák sám udrží zdivo nad sebou, je li vyklínováno) ,do bedňáku se dá beton, do kterého bez ladu a skladu naládujete klidně i zlomky cihel, během pár hodin nacpete beton, či betonovou maltu nad bedňák, aby se vyplnila škvíra nad bedňákem a horním okrajem zdi.) I zde platí bourání děr na přeskáčku a čekací lhůty

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...> | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Výběr značky izolace šikmé střechy28.2.2017437
Zateplení vývodu digestoře1118.1.201722332
Nová (90let) podlaha bez hydroizolace?111.12.2016764
Jak dostat maltu do spáry v plné šířce 40cm bez vysekání řádky cihel 43.11.20162033
Jak je to s parotěsnou folií?1017.10.20162919
Izolace základů a nopová folie 10226.8.2016343409
Izolace základů proti vlhkosti a proti tepelným ztrátám2120.7.201691046
Gumoasfaltový nátěr místo lepící stěrky na plystyren? 119.7.20161809
Oprava základů při izolaci225.6.20161846
Nopová folie vs. kamenný sokl 416.6.20163537
Podříznutí613.6.201611016
Dodatečná hydroizolace zdi pomocí chemických patron5227.4.2016120876
Čím podřezat a zaizolovat zeď1719.4.201646727
Izolacia sokel 117.4.20161784
Stříkaná izolace19.4.20161554
Asfaltové pásy vs folie16.3.20162214
Starý dům - kde začít?5319.12.201568773
Polystyrén alebo čadičová izolácia?145.12.20159545
izolace sklepa2119.10.201553291
Kam s nimi? (zbytky polystyrénu)916.8.20158856
Ako odizolovat stlp? 728.6.20156017
Vhodnosti izolace kamenného soklu926.6.201510647
Vlhkost ve sklepe723.6.20155819
Ako vyrobím 1 kg hydrofóbnej omietky?13.3.20153065
Cenovo nenáročný prostriedok na izoláciu steny53.3.20155748
Soused si chce odizolovat barak z naseho pozemku169.2.201519442
Ako zaizolovať omietku?69.2.20156277
Dodatečné podřezání zdiva130.11.20143748
Izolace tramoveho stropu327.10.20147160
Jak zaizolovat chatu? 626.10.20147919
Prasklá izolace a vzlínání vody ve sklepě122.10.20143829
Zatepleni zakladu + soklu - jak moc povedene? 313.8.20149153
Co s podříznutou vlhkou zdí?73.8.201410999
Jak zakončit IPU? 102.8.201410784
Izolace základů + drenáže + odvětrání podlahy + zateplení 221.7.201411997
Drenáž515.7.20148329
Impregnace cihlo-kamenné zdi314.7.201410177
Odvětrávaná dutina pod XPS 12.7.20145045
Zvuková izolace stěny v paneláku122.6.201439811
Zvuková izolace v paneláku sádrokartonem 122.6.201417103
Další diskuze: 1, 2, 3, 4  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů