Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Izolace > Hydroizolace pod dlaždice v koupelně

Hydroizolace pod dlaždice v koupelně

host - xxx.xxx.76.181 (?)
1.9.2020 22:31
Ahoj peťo hydroizolace musíš nanést valečkem. A do koutů dát pásku. Ve stavebninach ti poradí. Na tomhle bych zrovna nešetřil. Jsem obkladac. Tak pa petulko
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

šmoulinka Petra (18) - xxx.xxx.212.245 (?), 29.2.2012 12:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

prosím o radu. Je nutné dávat v koupelně pod dlažbu a dlaždice kolem vany a sprchového koutu nějakou hydroizolaci (nějaký nátěr? pokud ano tak jaký). Někdo říká že se to musí natřít, někdo zas říká že je to zbytečné když spáry mezi dlaždicemi budou voděodolné. Ve sprchovém koutě budeme na podlaze mít sprchovou vaničku (nikoliv pouze dlažbu + odtokový žlábek)

Předem děkuji

Petra

Připojit reakci   

Robin1 (188) - xxx.xxx.206.18 (?), 29.2.2012 13:11
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ve většině případů, se aplikuje hydroziolace pouze v místě sprchového koutusmiley

Připojit reakci

Chemický Alí (2739) - xxx.xxx.216.160 (?), 1.3.2012 19:56

Kdo říká , že to není  nutné je diletant , naprosto bez diskusí musíte provést pečlivou hydroizolaci. Stěrek je celá řada, některé se koupí již namíchané (akrylátové disperze), jiné se míchají na místě, nanáší se minimálně ve dvou vrstvách na penetrovaný povrch, třemi vrstvami nic nezkazíte, rohy a přechody podlaha - stěny se vytváří s pomocí přechodové těsnící pásky, kterou vám na vyžádání prodají s hydroizolační hmotou.

Jen namátkou

Den Braven Jednosložková hydroizolace KOUPELNA

Kanuf Flex - Dicht  (je možné ji použít i v interiéru i exteriéru)

Hasoft - lepenka v kýblu (tak se skutečně jmenuje:-)

Dvousložková cementová stěrka Mapelastic

Schomburk Aquafin-2K

Soudal hydroizolační stěrka

Se všemi se pracuje stejně - klikněte na obrázek

1.napenetrujete povrch a na suchou penetraci

2. nanesete první vrstvu hydrizolační stěrky  (Chlupatý váleček)

3. Do rohů a přechodů dáte zmíněné těsnící pásy. vmáčnete je do první vrsty hydroizolační stěrky hned po jejím nanesení

4. Po zaschnutí nanesete sruhou vrstvu ,  přetřete i těsnící pás, a nic nezkazíte po zaschnutí i třetí vrstvou.

Hydroizolaci nanášíte na podlahu, i když jde o systém s vaničkou a těsníte průchod kanalizační roury, hydroizolaci nanášíte s "bezpečnostím přesahem"  alespoň 30 cm od okrajů sprcháče jak na stěnách, tak i na podlaze .

BTW. v koupelnách provádíme hydroizolace vždy nejen okolo sprcháče, ale i pod vanou a nad okrajem vany, za umyvadlem a kompletně i na celou podlahu, s přesahem na šíři válečku na stěny, samozřejmě přechod stěna podlahy- vždy s použitím zmíněného těsnícího pásu.

PS. nikdy nekupujte  tyto systémy v baubau , ale ve stavebninách, bývají zde levnější.

Na Váš kout bude s rezervou dostačovat balení 12-15 kg, s již namíchanými se pracuje mnohem pohodlněji, než s těmi, které si musíte namíchat.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.94.85 (?), 1.3.2012 22:10

Já jsem použil tu lepenku v kýblu- nic lepšího do koupelny jsem ještě neviděl- vodu nepropustí, nesmrdí, lehce se nanáší, a druhej den je absolutně suchá. Použil jsem jí i ve sklepě za bojlerem a za trubkama. Drží i pod tenkou vrsvou štuku. Doporučuji!!!

Připojit reakci

šmoulinka Petra (18) - xxx.xxx.212.245 (?), 2.3.2012 7:15

Děkuji mnokokrát za naprosto vyčerpávající informace laugh

Petra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.32 (?), 17.9.2017 14:35

Ahoj potřeboval bych zaizolovat podlahu, a nechci tam dávat ipu poradíte mi?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.210 (?), 17.9.2017 15:50

Jde to jednosložkovým nátěrem. Třeba Sikalastic 200 W - první nátěr pak těnící pásky a na to druhý nátěr. Koukněte na video.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.200.129 (?), 19.9.2017 17:39
Já doporučuji hydroizolační folii fatrafol.cz, je to velice kvalitní hydroizolace navíc s velice jednoduchou aplikací na místo samé :-)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.76.181 (?), 1.9.2020 22:31
Ahoj peťo hydroizolace musíš nanést valečkem. A do koutů dát pásku. Ve stavebninach ti poradí. Na tomhle bych zrovna nešetřil. Jsem obkladac. Tak pa petulko
Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020