Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Izolace > Izolace základů a nopová folie

Izolace základů a nopová folie

vikino8t (1) - xxx.xxx.23.254 (?)
6.4.2020 11:12

Dobrý den. Pustil jsem se do odkopu zdi staré chalupy, abych mohl položit izolaci (nopovku) a snížit tak vlhkost zdí. Na internetu je spousta informací a hodně jsem pročetl, ale řešeních je hodně a já bych chtěl znát názor na můj typ stavby. Jedná se o 150 let starou chalupu, základy jsou z kamene a na tomto základu postavena zeď z cihel (novější část domu) Kameny spojeny jílem a mazaninou. Provedl jsem odkop a teď bych potřeboval řešení, jak nejlépe udělat. Děkuji moc za reakce, foto připojuji. Tomáš.

Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...11   

bazzara (1) - xxx.xxx.192.161 (?), 10.2.2016 15:47
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

všude čtu jak se má nopovka a drenáž udělat pod povrchem ale nikde nemůžu najít jak to udělat nad povrchem, jde mi o to že mám starý dům který má kamenné základy a zdi z cihel. No a vytáhnout nopovou fólii a nechat ji trčet u fasády se mi moc nelíbí. ani ta zakončovací lišta není moc pěkná. Když tedy tu nopovou fólii nechám pod úrovní zeminy tak tam zase poteče ta povrchová voda ne? Mám sokl přesahující než obvodové zdivo, zateplovat nemůžu (tam bych tu nopovku schoval pod ale nejde to).

Díky za rady

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.135.4 (?), 26.8.2016 12:00

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné dát nopovou folii i přímo pod zahradní chatičku, budeme jí stavět na železničních pražcích. Máme dost nopové fólie a nemáme pro ní další využití, tak nás padlo, zda by to bylo takhle možné? Nikde na netu se to neuvádí... všude se dává jen "okolo" stavby a ne pod stavbu... Děkuji :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.22 (?), 13.8.2017 18:22
Písalo sa tu aj o dotatočnom odizolovaní základov. Na dvoch stranách domu som na betónové základy 40 ročného domu nalepil na nerovný podklad xps tak, že medzi polystyrénom a základom ostala medzera. Na to išla nopová fólia a zemina. Ako tu bolo napísané tak sa bojím že mi základy ujdú do boku lebo zemina ich pevne nefixuje. Mám to radšej znova odkopať dať xps dole, vyrovnat základ a opäť lepiť alebo sa nemusím báť. Prosím o radu skúsenejších, pretože ako čítate tak sa len učím. Prosím poraďte. S pozdravom Dušan
Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.190 (?), 14.8.2017 6:18

Do gogle zadejte/ zateplení detail 6/ a v obrázcích se podívejte v prvním řádku jak se dá taky základ zateplit aniž by jste něco kopal.To jste si měl nastudovat předem a i to, kolik ušetříte.Jednou jsme v Praze okopali vilu ze dvou stran a stavitel 14 dní nespal.Vašim základům bude možná větší zima, než byla před okopáním a vložením xps na křivou plochu.Tak co jste vlastně vylepšil?Připravte pěch,400Euro, objednejte bagřík a udělejte si radost. Jinak já si myslím, že základy neujdú.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.243 (?), 24.11.2017 20:11

Prosím o radu či CAD detil jak vyřešit ukončení nopové folie na přechodu vjezdu do garáže a chodníku. Nikde jsem tento detail nenašel. Děkuji Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.243 (?), 12.12.2017 11:09

To opravdu nikdo neporadí? To tento problém nikdo neřešil?

Připojit reakci

vikino8t (1) - xxx.xxx.23.254 (?), 6.4.2020 11:12

Dobrý den. Pustil jsem se do odkopu zdi staré chalupy, abych mohl položit izolaci (nopovku) a snížit tak vlhkost zdí. Na internetu je spousta informací a hodně jsem pročetl, ale řešeních je hodně a já bych chtěl znát názor na můj typ stavby. Jedná se o 150 let starou chalupu, základy jsou z kamene a na tomto základu postavena zeď z cihel (novější část domu) Kameny spojeny jílem a mazaninou. Provedl jsem odkop a teď bych potřeboval řešení, jak nejlépe udělat. Děkuji moc za reakce, foto připojuji. Tomáš.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.18 (?), 7.4.2020 18:32

No já to dělal na bok nad úroveň základů a dolu odvoďnovací rouru ta byměla mít spád a někam mimo barák vsakovací jáma vyplněná štěrkem Folii aj rou sem zasypal jemným štěrkem a na vrch položil dlažbu cca 1 metr až k folii a vyspároval folie vyčuhuje nad dlažbu cca 10 cm 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.197 (?), 15.5.2020 7:01
Dotaz na Chemicky alí. Byl by problem vysypat sterkem, ci kamenivem i to ztracené bedneni a nebo to musí zůstat prázdné? Děkuji.
Připojit reakci
<...11   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů