Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Izolace > Magnety x vlhkost v domě

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.153.234 (?)
11.3.2014 9:09

Pokud to není myšleno jako vtip, tak bych se osobně do vysoušení zdiva pomocí magnetického pole pustil jen v případě, že by mi důvěryhodná firma nabídla řešení se zárukou vrácení peněz. Ostatně ani vysoušení zdiva pomocí ověřené elektroosmózy není bez problémů. Vysoušení zdiva pomocí magnetů je pro mě čirým šarlatánstvím. 

Martin

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Pokud to máte doma už od roku 2005, to Vás za celo..., host, 12.3.2014
Nedá mi to nezeptat se. To skutečně věříte na kouz..., host, 11.3.2014
Elektroosmoza jako fyzikální jev existuje. O..., host, 11.3.2014
zdravím, já to "perpetum mobile" ..., tomast, 11.3.2014
Stránky: 1, 2   

Magnety x vlhkost v domě

kuba stavitel (12) - xxx.xxx.120.206 (?), 9.3.2014 21:00
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Existuje ověřená metoda, kdy se za použití magnetického pole dá zbavit vlhkosti? Kamarád mě přesvědčuje, že něco takového viděl v TV, ale já jsem v tomhle skeptický. Potvrdíte, vyvrátíte?? díky Kuba
Připojit reakci   

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.80.70 (?), 9.3.2014 23:21
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Jistě. Vytvořit silné proměnlivé magnetické pole. Do něj umístit rotor větráku a foukat a foukat. Případně do silého proměnlivého magnetického pole umístit cívku a indukovaným proudem ohřívat odporový drát a topit a topit a topit...
Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.52.243 (?), 10.3.2014 13:27

Myslím, že se to jmenuje elektroosmóza. Princip je přibližně takový, že vzlínající molekula vody ma jistou polaritu a Vy pomocí elmag pole vytvoříte pole takové, že molekuly vody odpuzujete.

Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.70.95 (?), 10.3.2014 15:19

A kolik KWh či MWh elektrické energie spotřebuji, abych nabudil jednu místnost?

Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.143.25 (?), 10.3.2014 14:12

Vysušenie muriva je možné dosiahnuť pomocou elektroosmózy (pasívnej alebo aktívnej), ktorá však nemá nič spoločné s magnetickým poľom.

Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

kuba stavitel (12) - xxx.xxx.120.206 (?), 10.3.2014 18:57
ano, elektroosmóza je mi známá, ale pátrám po těch "magnetech", každopádně děkuji za reakci!
Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.96.2 (?), 10.3.2014 19:39

Bylo by zajímavíé kdyby (nějaký sebevrah) taky vyzkoušel vysoušení zdiva magnetronem z nějaké vyřazené mikrovlnky. Akorát bych u toho nechtěl stát nebo mít v té zdi dráty a trubky..

Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.143.25 (?), 10.3.2014 20:13

Vlhkosť muriva spôsobuje kapilárne vzlínanie vody v ňom, a teda vysušiť ho je možné (bez odizolovania, t.j. prerušenia kapilár) len potlačením kapilárneho vzlínania spomínanou elektroosmózou. Akékoľvek ponúkané prístroje alebo riešenia, založené na magnetizme sú, mierne povedané, celkom neúčinné. Ak máte vlhké murivo a chcete to riešiť, siahnite po osvedčených postupoch, ktoré naozaj fungujú. Pre začiatok by som na vašom mieste zistil, aká je situácia so spodnou vodou a ako sú (alebo nie sú) odizolované základy domu. Ak je vysoká hladina spodnej vody, dosť by pomohlo vykonať drenáž okolo domu, t.j. znížiť hladinu spodnej vody pod úroveň základov. Skúste si vykopať skúšobné sondy na miestach, kde je murivo najviac zavlhnuté a uvidíte, na čom ste.

Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.153.234 (?), 11.3.2014 9:09

Pokud to není myšleno jako vtip, tak bych se osobně do vysoušení zdiva pomocí magnetického pole pustil jen v případě, že by mi důvěryhodná firma nabídla řešení se zárukou vrácení peněz. Ostatně ani vysoušení zdiva pomocí ověřené elektroosmózy není bez problémů. Vysoušení zdiva pomocí magnetů je pro mě čirým šarlatánstvím. 

Martin

Připojit reakci

Magnety x vlhkost v domě

host - xxx.xxx.153.234 (?), 11.3.2014 9:11

Jinak už vím, odkud ten reklamní blábol je - rady ptáka Loskutáka.. viz zde.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů