Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Komíny > Kouřovod skrz "dřevěnou" zed

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
docela střelec :D na tohle bych se asi bál n..., host, 10.10.2012
Nestačilo by prohnat dřevěnou stěnou Díl pro..., host, 11.2.2012
Pokud budete shánět Sibral, tak byl nahrazen vý..., host, 28.5.2011
Dobrý den, v podstatě popisujete postup který j... , Beck83, 8.11.2010
Stránky: 1, 2   

Kouřovod skrz "dřevěnou" zed

host - xxx.xxx.12.230 (?)
5.9.2010 15:10
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit jek mam vyvest kouřovod skrz dřevěnou zed.Jedná se o to že na chatě (kde by měl budoucí komín stát), byl komín postavený vedle chaty (cca 1m od ní), ale původní komín spadl a zůstal pouze základ.Byl bych rád kdybych tam měl kouřovod o průměru 150 mm, který už je běžný na všech typech krbových kamen.Potřebuju poradit jak by měl být vypadat průchod a kouřovod skrz dřevěnou stenu chaty až do komína a jestli je potřeba dodržet nějaký sklon???

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Kouřovod skrz "dřevěnou" zed

host - xxx.xxx.164.4 (?), 5.9.2010 17:58
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

a potřebujete jít přes zeď?nestačí natáhnout kouřovod přez chatu a vyvést kouřovod střechou při využití tapla na maximum?jinak musíte použít vyvložkování díry pro komín... zjednodušeně, kouřovod protáhnete zdí, kolem něho je izolační vata, odolná plameni, kolem další plech a zákrytky vaty... takové díravé pokličky, podle průměru kouřovodu a vycpávky, nejlépe bude se poradit s kominíkem, ten má dobré nápady

Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.208.116 (?), 5.10.2010 18:53

Ano je zapotřebí skrz zeď protáhnout tzv.třísložkový komín.Izolace Sibral.V žádném případě Isover, Rotaflex,Rockwool a jiné.Jako vnitřní kouřovod použít antikoro té správné třídy.Každý správný klempíř Vám vyrobí komín na míru.

Hezký den

Pačes

Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.125.17 (?), 5.10.2010 23:09
mozete napisat preco nie Isover, Rotaflex, Rockwool? Pokial viem tak to ma byt mineralna vlna s hustotou minimalne 100kg/m3 a je to uplne jedno ako sa vola...
Juraj
Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.51.27 (?), 6.10.2010 6:17

mineralni izolace nejsou urceny pro vysoke teploty. Sibral ano. Ze se to dela v praxi jinak, to je dalsi strana problemu. Vysvetlite to po pozaru pojistovakum?jk

Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.12.230 (?), 12.10.2010 10:25

Děkuji, za informace. Již jsem si vyhledal (v jedné staré publikaci časopisu "udělej si sám ") jak by to mělo asi vypadat akorát jsem to provedl s modernějšími materiály (v rámci finančních možností :-))). Pokusím se to v nejbližší době nakreslit a doplním i fotografie !!  PS: Vnitřní kouřovod antikoro, neznám a tak jsem použil pouze obyčejné kouřovody, ale popídím se potom.Dík 

Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.40.146 (?), 17.10.2010 15:16

Zdravim! Mam taky isty problem. Zatial som nic neriesil, len zhanam informacie. Vela som toho uz precital, ale najlepsie prakticke rady som ziskal, ked som si vypocul nazory styroch reviznych kominarov. Boli to trosku dlhsie telefonaty ale zhruba teraz viem, co si mozem v ramci svojich skromnych financnych moznosti dovolit. Musia byt hlavne dodrzane predpisane vzdialenosti dymovodu od akejkolvek horlavej steny, prechor cez stenu musi byt minimalne 10cm od dymovodu po obvode. Idealne rieseny tak, aby bol vedeny cez nejaku samotovu prechodovu ruru s volou asi 3 cm po obvode.tento priestor by sa potom vyplnil izolaciou z mineralnej vlny ziaruvzdornej aspon 1500 stupnov. Keby nahodou rura bola vedena popri horlavej stene, co je moj pripad, musi byt izolovana podobne, ale tak, aby teplota na horlavej stene nepresahovala 85 stupnov. Je na to presne nejaka vyhlaska.viem len to, ze ked nebudem mat postaveny komin predpisovo a takisto nebudu dodrzane dalsie predpisy okolo piecky a dymovodu, tak peciatku od nich nedostanem.budem rad, ked poslete tie fotografie. Rad by som videl ako sa to da urobit.ak mozte tak napiste aj konkretne cislo toho casopisu urob si sam. Mna tato robota caka az na jar. Zatial urobim len zaklad pod komin tuma-termat. Dik!

Připojit reakci

Kouřovod skrz

Beck83 (12) - xxx.xxx.12.230 (?), 8.11.2010 16:27

Dobrý den, v podstatě popisujete postup který jsem udělal já.Předem Vás chci ale upozornit že komín který jsem vyrobil není nijak profesionální a použil jsem věci které jsou běžně dostupné ve stavebninách či želežářství, ani nejsem komíník ani s tím nemám nic společného. Ten časopis jsem kdesi vytratil ale postup je stejný jako v tom časopise jen jsem tam použil "snad" lepší materiály). Tak a ted ten postup průchodu skrz stěnu (j: 1) vyřazal jsem otvor do chaty o průmeru šamotové vložky (Vložka schiedel 20 + cca 10 cm) do nehořlávých desek (použil jsem 2 cetris desky... je to dřevotříska + cement) jsem vyvrtal otvor o velikosti průmeru vložky schiedel) 3) ve vnitř jsem připevnil jednu cetris desku a vložil do ní vložku schiedel 4) z venku jsem potom vkládal pásky nařezané vaty (vata schiedel běžně se používá do komínů).Vše bude dobře vidět nafotografiich, které dodám! 4)potom jsem pripevnil i zbylou venkovní nehořlavou cetris desku. 5) do vložky schiedel jsem opět vložil vatu po celé její délce 6) poté jsem dovnitř vložil ješte jednu rouru o stejné délce (rouru byla již dříve použita v předcházejícím komíně atak nevím uplně přesne z čeho to je..ale při řezání odpádával cement a kousky vaty). 7) do této roury jsem pak dal obyčejnou kamnářskou rouru na kamna. Ještě bych rád znovu podotkl že je to velmi rychlé levné ale i amatérské řešení, nicméně je mnohem lepší než předchozí průchod skrz chatu, který byl vlivem teploty (jak popisujete i vy) z části ohořelý. V tomto "provyzorním" řešení se ale již nebojím roztopit kamna na chatě.  Tu hořlavou stěnu bych vyzdil anebo jak to mám v plánu udělat i já, tak bych tam opět přidělal cetris desku která dufám bude postačující(vyrábí se v různích tlouštách, tak bych z toho žádný strach neměl).Snad jsem trochu pomohl :-)

Obrázky:
komín 1
komín 1
komín 2
komín 2
komín 3
komín 3
detail ...roury
detail ...roury
Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.178.179 (?), 11.2.2012 17:14

Nestačilo by prohnat dřevěnou stěnou Díl pro komínový nerezový systém KZD?

Připojit reakci

Kouřovod skrz

host - xxx.xxx.172.176 (?), 10.10.2012 17:27

docela střelec :D na tohle bych se asi bál napsat zprávu

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020