Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Kotle a topení > Jakou značku kondenzačniho kotle koupit

Jakou značku kondenzačniho kotle koupit

host - xxx.xxx.223.121 (?)
14.3.2019 15:28

Samotíž měla smysl ve starých stavbách v době, kdy elekřina nebyla všude. Elektřinu sice uspoříte, ale proděláte na účinnosti takového systému. Jediná výhoda byla, že při výpadku elektriky nehrozilo přetopení. Dnešní styl výstavby je úplně někde jinde, než tyhle staré mohutné opičárny. Kotle na pevná paliva se funkčně přibližují těm plynovým a bez elektřiny nepojedou, teplota topné vody se snižuje, legislativa nás tlačí do úzkých mantinelů. Nehledě k tomu, že pro samotíž potřebujete prvky s velmi malým odporem (kotel, tělesa, armatury) a to je v současné době trochu problém. Dále tenká trubička je daleko levnější, než velké průměry pro samotíž. "Pokrok nezastavíš". A bude hůř.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Chtít samotíž u plynového kotle dnes je prot..., host, 14.3.2019
To je jednoduché. Při nuceném oběhu má nejvy..., host, 14.3.2019
Samotíž měla smysl ve starých stavbách v dob..., host, 14.3.2019
Samotíž určitě můžeme užívat v současnosti i..., host, 14.3.2019
Zajimalo by mne zda jeste nekdo dela klasick..., host, 14.3.2019

host - xxx.xxx.173.2 (?)
11.3.2019 21:33, počet návštěv: 2312
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den přátele poraďte jakou značku(od jakého výrobce) plynového kondenzačního kotle koupit.Mam dobře fungující samotížný systém s větším objemem vody a 420 článku klasických plechových radiátorů.. Samotíž chci zachovat. Řemeslnicí mi nabízejí určité značky ale ja bych potřeboval nezávislou radu, Instalační firmy často od výrobce kotlů dostávají různé bonusy a tak chtějí prodat to co nejvíce vynese. Děkuji za Vaše věcné rady. Zdraví Lupek

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.68.17 (?)
12.3.2019 4:30
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Při plynovém kotli na samotíž zapomeňte kotel bude cyklovat nestačí se ochlazovat výměník při samotížném systému musí být čerpadlo

Dále na plyn platí čím menší obsah vody tím menší spotřeba plynu Ve vašem případě spíš tepelné čerpadlo nebo kotel na pelety

Připojit reakci

12.3.2019 9:11

Prdlajs, velký objem vody a studená vratná voda je ideální pro kondenzační kotel. To, co píšete, platilo pro dnes již neprodávané klasické kotle.

Připojit reakci

JJs (199) - xxx.xxx.245.162 (?)
12.3.2019 7:47

Dám vám stejnou radu, jakou mi dal můj kamarád, když jsem sháněl kotel.

Řekl mi ať si ten kotel koupím od místního revizáka. Divil jsem se, protože to ja takových 20% navíc, ale teď prý je revizáků málo, nestíhají a moc se jim nechce jezdit ke kotli, který neprodali. Každý revizák dělá určité značky a z těch se dá vybrat co vám pasuje.

Co uděláte vy je na vás, ale já ho poslechl. smiley

Připojit reakci

12.3.2019 9:18

Berte to podle toho, kdo vám bude dělat servis. Berte značku, která je na trhu dlouho a je osvěsčená. Kondenzační kotle mají výměníky buď z hliníku (hliníkové slitiny, nebo z nerezu. Volil bych nerez s větším objemem vody. Plno kotlů je uvnitř stejná a liší se jen kabátem (Protherm vs. Vaillant - stejný majitel, výroba v jedné továrně).

Připojit reakci

12.3.2019 9:26

A ještě poznámka - pokud v okolí někdo dělá servis a nabídnul kotel ACV, běžte do něj.

Připojit reakci

JJs (199) - xxx.xxx.128.131 (?)
12.3.2019 20:31

Tak tak. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.16 (?)
12.3.2019 12:13

Plynový kotel, ne sice kondenzační, ale vhodný i na samotíž vyráběl nedávno i Viadrus. Kotel gungoval i bez přívodu elektřiny. Zkuste pohledat, třeba narazíte i na bazarový.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.213 (?)
12.3.2019 15:35

Kotel na samotizne soustave fungovat bude, zadny plynovy kotel nefunguje bez elektriny.Nepisete zda tam ponechate soucasny kotel na samotiz, jako moznosť zalohy.Hlane je treba vybrat stacionarni s velkym vymenikem, zadny nasteny s plechovym a dale odkalovaci filtr na celou soustavu.

Připojit reakci

12.3.2019 17:59

Bezelektrická verze - Viadrus G36 BM - pro samotížný oběh, bez nutnosti elektřiny , litinový výměník. Lze ovládat i pokojovým termostatem. Jestli se ještě vyrábí si zjistěte u výrobce.

Připojit reakci

russell 7 (42) - xxx.xxx.64.14 (?)
12.3.2019 19:04
Zdravím všechny kutily v této debatě. Všichni budou určitě vynášet do nebes značku svých kotlů. Určitě bych šel nejprve po kamarádech, známých a trochu bych si v tom udělal jasno. Já jsem také vyměňoval starý plynový kotel za NOVÝ kondenzační i se zásobníkem předehřáté vody. Po nezávislé shodě mých kamarádů jsem se dopracoval ke značce Brötje, ale typ jsem již vybíral dle mých požadavků: WGB - K 20 H. Nikomu nic nenutím, jen se zapojuji ve snaze pomoct.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.2 (?)
12.3.2019 20:37

Pánove samozřejmě je mi jasné že KK musí mít čerpadlo, ale ja taky uvažují o založním kotli, který büde zplynovací na dřevo a ten chci aby fungoval na samotíž. Stále jste mi ale neporadili od jakého výrobce KK koupit zda tuzemská produkce nebo zahraniční, jde mi o spolehlivost rozumnou cenu kotle i ND a dostupnost servisu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.87.208 (?)
12.3.2019 21:38

Jak je uvedeno výše - Protherm je tuzemská značka, fungující od počátku 90.let. Dnes patří do skupiny Vaillant. Kondenzační kotle vyrábějí v jejich francouzské pobočce, střeva jsou totožná s Vaillantem, výměník je z nerezu, liší se pouze bednou a jednodušší regulací a cena je nižší. Protherm má servis pomalu na každém rohu. Ten kotel vám opraví i za deset let, oproti jiné značce, dovážené nějakým velkoobchodem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.23 (?)
13.3.2019 13:25

Také si kladu otázku až mi klekne můj klasický plynový kotel Therm (18 let starý) kterým kondenzačním ho nahradím. Zeptal jsem se svého technika a ten mi odpověděl, že jemu je to z pohledu údržby jedno jelikož jsou v podstatě všechny stejné a že se mám držet dostupnosti nahradních dílů. Pro další představu jsem zašel na výstavu Infotherma 2019 a všechny stánky s plynovými kotli navštívil. Kladl jsem všem stejné otázky a každý ku podivu odpovídal jinak. Nejvíce zaskočeni byli tím, že dnes jsou klasický plynový kotel Therm a vedle něj samostatný plynový bojler John Wood zapojeni do jednoho kouřovodu a to s kondenzačním kotlem nepůjde. Samostatný plynový bojler John Wood má předehřívanou vodu z 300 l solárního bojleru, v podstatě ji dohřívá na předepsanou teplotu. Nový kondenzační plynový kotel bude muset mít malý zásobník na teplou vodu a nebo průtokový ohřívač vody a John Wood bude muset být odpojen. A tu si obchodníci nevěděli rady jak by se to zapojilo aby to fungovalo. Jediný kdo to hned pochopil byl zástupce Thermu. Sice hovořil slovensky ale to už jsme si zvykli, že slovensky hovořící český premiér je rozhodně zdatnější než česky muvící nikdy nepracující český premiér.A ten považoval za lepší řešení kondenzační plynový kotel s průtokovým ohřívačem než kondenzační kotel s malým zásobníkem vody. A tu nevím zda měl pravdu. V létě když soláry jedou na plno tak dnešní John Wood nemusí nic dohřívad ale voda v něm přirozeně chladne a tím musí chladnout i v kondenzačním kotli a proto i v létě občas startne. To by u průtokového ohřívače nebylo nutné. Ten sepne až tehdy jeli voda jim protékaná málo teplá. Ale v zimě kdy soláry jedou minimálně tak do průtokového ohřívače by šla voda málo předehřatá a v okamžiku kdy zapne nahřívání do okamžiku než se to projeví tak musí téci ze sprchy delší dobu chladná voda. Takže průtokovým ohřívačem se zvyšuje spotřeba vody. Tak je lepší kondenzační kotel s průtokovým ohřívačem vody nebo s malým zásobníkem vody? 

Připojit reakci

JJs (199) - xxx.xxx.245.162 (?)
13.3.2019 8:57

Tak znovu, najděte si značky, jejichž servisáci jsou v okolí vašeho bydliště. Obvykle servisák dělá kolem 3-5 značek různých kvalit i cen. Poptejte se na servisáka i na značky. Každý z nás vám řekne svou oblíbenou a to vám nepomůže. Ale třeba za mne nikdy Baxi. V praci i u souseda neustále v poruše. Ale věřím, že se tady najde někdo, kdo je bude vychvalovat do nebe. Já mám Buderus a jsem spokojený. Je to prostě jako byste se nás ptal jaké auto si máte koupit.

Připojit reakci

12.3.2019 21:00

A jak se ten kotel bez elektriny startuje.?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.87.208 (?)
12.3.2019 21:43

Co věčný plamínek - asi to bývala nějaká verze pro ukrajinský vývoz (mimo země EU).

Připojit reakci

aldyk (3) - xxx.xxx.176.230 (?)
13.3.2019 10:22

Konkrétní značku vám neporadím, ale přidám vlastní zkušenost. Rodiče měli přes 30let ve velkém dvoupatrovém domě samotížný systém s klasickým plynovým kotlem, vše fungovalo naprosto bez problému, za těch 30 let se měnil pouze termostat na kotli za pár stovek. Matka ale bohužel dala na rady serviskáka který jí kotel x let servisoval, že už je kotel starý, že už to má za sebou, že může kdykoliv kleknout a nepůjde už opravit, nejsou náhradní díly ... Tak se nechala ukecat na výměnu, já tomu moc nerozumím a taky jsem v té době neměl moc času a matka musí mít všechno hned, tak si nechala dát nový kondenzační kotel samozřejmě s čerpadlem při zachování původních starých samotížných rozvodů. Zkušenost po první topné sezoně je špatná, samotížný systém a čerpadlo prostě nejde dohromady, několikrát nastavovali otáčky čerpadla až nakonec snížili na nejnižší možné a stejně to netopí pořádně. Samotíž se hádá s čerpadlem a radiiátory topí náhodně, některé jsou studené, některé vlažné a některé rozpálené, ty studené začnou topit třeba až vypne kotel, to asi zařídí až samotíž. Nedá se to nějak rozumně regulovat a v každém pokoji je jiná teplota. Tak to vypadá, že budeme muset vyměnit i rozvody a radiátory, což bude pěkný ranec.

Nejlepší volbou by byl kondenzační kotel bez čerpadla, to ale nevím jestli se dělají v požadovaném výkonu. A samozřejmě záleží i na tom, jak je samotížný systém udělaný, někde může čerpadlo být bez problému a někde to prostě fungovat nebude jako třeba u nás. Chce to probrat s někým kdo tomu opravdu rozumí a neunáhlit se. Držím palce ať vyberete správně.

Připojit reakci

13.3.2019 10:47

Cela sostava by chtela vyregulovat, od toho jsou regulacni kohouty.Nikdy nebude topit soustava na samotiz stejně jako nuceny oběh. Fungovat to musi.Predpokladam ze mate jeden kotel, plynovy kotel na samotiz jsem nevidel i kdyz nekdy asi existoval.🙄

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.2 (?)
13.3.2019 23:25

Je pravdou, že po 2022 samotížné systémy nebudou moci být provozovány u kotlů na tuhá paliva.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.190 (?)
14.3.2019 12:19
A to má být věta tázací kde chybí otaznik, nebo oznámení?Ja mám čerpadlo a většinou jedu na samotiž.Horsi je ze mám kotel emisní třídy 3.To je horší než dodat čerpadlo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.114.250 (?)
14.3.2019 12:47

Přátele to je dotaz, zda budeme moci po 2022 používat  samotíž nebo nám vnutí tlakové expansky a dochlazovací smyčky.

Připojit reakci

14.3.2019 12:59

Zajimalo by mne zda jeste nekdo dela klasickou samotiz a zda to dnesni topenari vubec umi.

Připojit reakci

14.3.2019 14:05

Samotíž určitě můžeme užívat v současnosti i v budoucnu . Vždyť jde o úsporu el.energie za čerpadlo a regulaci ne?  Pro samotíž však musí být vhodné podmínky - především spádové poměry. (podsklepený domek, svahovitý terén a kotelna níže než dům apod). Rovněž otevřená expanzka být může. Jinak topenáři moc samotíž nechtějí dělat - silné trubky a je to pracnější, raději pájejí měděné trubičky.

Připojit reakci

14.3.2019 15:28

Samotíž měla smysl ve starých stavbách v době, kdy elekřina nebyla všude. Elektřinu sice uspoříte, ale proděláte na účinnosti takového systému. Jediná výhoda byla, že při výpadku elektriky nehrozilo přetopení. Dnešní styl výstavby je úplně někde jinde, než tyhle staré mohutné opičárny. Kotle na pevná paliva se funkčně přibližují těm plynovým a bez elektřiny nepojedou, teplota topné vody se snižuje, legislativa nás tlačí do úzkých mantinelů. Nehledě k tomu, že pro samotíž potřebujete prvky s velmi malým odporem (kotel, tělesa, armatury) a to je v současné době trochu problém. Dále tenká trubička je daleko levnější, než velké průměry pro samotíž. "Pokrok nezastavíš". A bude hůř.

Připojit reakci

14.3.2019 15:54

To je jednoduché. Při nuceném oběhu má nejvyšší tlak na vstupu nejbližší těleso a s rostoucí vzdáleností klesá, vliv samotížného vztlaku je upozaděn. Kdežto u samotíže má nejvyšší tlak na vstupu těleso, které je nejvýš, těleso které je nekníž a blízko kotle má na vstupu samotížný vztlak malý. Takže v několikapatrových objektech se samotíží mají tělesa ve spodním patře tlustou přípojku a v nejvyšším tenkou. To samozřejmě po předělání na nucený oběh hapruje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.202.14 (?)
14.3.2019 20:20

Chtít samotíž u plynového kotle dnes je proti všem směrnicím platným a i připravovaným od EKODESIGNU při EU. Takový kotel sice vyrobit jde ale není to výhodné z hlediska účinnosti nebo exhalací NOx. Dnes jsou limity závazné a stanovené. Dnes se vyrábí kotle které plní kritéria a mají "těžké tisíce odběratelů". Kritéria" labelingu" a limity pro výrobce jsou na webu. Něco co by toto neplnilo nelze vyrábět ani prodávat.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jakou značku kondenzačniho kotle koupit2714.3.20192313
Má někdo viadrus u38 nebo u68126.2.2019452
Aký typ elektrického kúrenia zvoliť na chate?419.2.2019654
Chemické čištění otopné soustavy113.2.2019300
Nastavení termostatu pro regulaci oběhového čerpadla (Dakon dor 16)212.2.2019421
Carbosmar13.2.2019344
Nastavení termostatu PT 52214.1.2019657
Kotel Dakon DOR 2436.1.2019951
Vytápění starého domu94.1.20192133
Po výměně kotle netopí část topení164.1.20195753
Éfektivní snižování výkonu u předimenzovaných kotlů175.12.201818183
Jak zapojit chladící smyčku?829.11.201819572
Dočasné odpojení topného žebříku1024.11.20182678
U'prava nádoby na popel211.11.2018930
Přestavba litinového kotle Viadrus na automat1012.10.201828029
Vlk se nažral, ale koza zůstala celá35.10.20181927
Přitápění elektřinou2824.9.201819658