Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Kotle a topení > Peletový kotol

Peletový kotol

host - xxx.xxx.114.132 (?)
21.9.2019 20:16
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím.

Pár mesiacov do zadu som sa tu vypytoval na prerábku Viadrusu na pelety, prečítal som vela názorov a touto cestou sa vydať nechcem, presvedčil som o tom (dúfam úspešne) aj otca. Prerábka by sa mala robiť na konci vykurovacej sezóny. Tento čas by som chcel využiť a čo to sa dozvedieť.

1.Otázka: Akumulačná nádrž - áno alebo nie, obehol som susedov, ktorý majú peletový alebo prerobený peletový kotol a pomer je asi 1:3 s nádržou: bez nádrže.

2. Otázka: Akutálne tu je Viadrus 5článok, aký kotol vybrať ako náhradu. ďalšia vec je tá, že poschodie domu je obývané tak 5 dni do mesiaca.

3. Ako som písal v ot2, poschodie je obývané dosť málo, bolo by vhodné použiť tu nejaké programovatelné termostatické hlavice alebo nejaký bytový termostat alebo inú variantu ktorú som nespomenul?

Ešte doplním že na prízemí sú tri staré radiátory a hrubé trubky, 4 je Korado, poschodie je celé na tenkých trubkách a Koradach.

Ak som zabudol niečo podstatné doplním na vyžiadanie.

Predom ďakujem za všetky reakcie.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Peletový kotol

host - xxx.xxx.112.16 (?), 23.9.2019 9:04
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Peletový kotel sice nemám, ale problematikou vytápění se dlouhodoběji zabývám. Moje názory neberte proto jako 100% správné.

Peletový kotel raději s automatickým zapalováním. Kotel si sám zapálí, když je požadavek na odběr tepla. Tím odpadá AKU nádrž. Provoz se potom podobá plynovému kotli, který se rovněž sepne dle termostatu. Určitou nevýhodou je možnost spálení zatápěcí spirály a tím návštěva servisního technika.

Výkon kotle - starý Viadrus cca 22kW, peletový by měl stačit do 15 kW. Peletový může topit tak jako plynový non-stop.

Radiátory dole - silné trubky+stará radiátory - ničemu nevadí. Pokud lze hýbat ovládacími kohouty nechal bych. Spodní část domu by byla přes pokojový termostat spojena s kotlem a ovládala by ho. Horní patro - dát termostatické hlavice. Pokud by nebyly obývané, tak hlavice stáhnout jen na temperování. Pokud by mělo být obýváno, tak cca 1-2 dny předem jít nastavit vyšší teplotu.       L.

Připojit reakci

Peletový kotol

host - xxx.xxx.122.33 (?), 3.10.2019 16:13

ďakujem za reakciu, teraz by som pripojil ďalšiu otázku: aký konkrétny model zvoliť. Vždy keď nejaký konkrétny model, ktorý vyzerá na papiery dobre tak sa poteším, potom však vždy narazím aj na nejakú diskusiu kde na ten daný model dosť ľudí nadáva a tým pádomsom zase na zašiatku.

Připojit reakci

Peletový kotol

host - xxx.xxx.209.4 (?), 6.11.2019 0:01

Dobrý deň. Tiež sme teraz na jeseň riešili podobný problém. Ja som bol pri známom pozerať kotol na peletky, ktorý sa mi veľmi páčil. Okrem malého zásobníka. Ale to sa dá bez väčších nákladov vyriešiť. Presvedčiť by Vás mohla aj dobrá cena za kotol.

Ja som sa ale nakoniec rozhodol pre prestavbu liatinového kotla Viadrus u 26. Priviedli ma k tomu špec. podmienky vo vykurovanom dome ako aj cena. Vyšlo ma to spolu na cca 1200€. Ak budete mať záujem napíšem bližšie info.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů