Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Kotle a topení > Po výměně kotle netopí část topení

Po výměně kotle netopí část topení

host - xxx.xxx.68.17 (?)
3.1.2019 21:18

Vypostit a zavřít všechny radiatory začnete napouštět a postupně odvzdušňovat radiatory od nejzaššího na větvi až jde voda otevřít ventil a dopustit tak až k nejbližšímu radiatoru ke kotli Je možné že se uvolnili sedimenty a ucpaly zpátečku ke kotli,  začnete radiatory na větvi co netopí

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.68.17 (?), 3.1.2019 21:18
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vypostit a zavřít všechny radiatory začnete napouštět a postupně odvzdušňovat radiatory od nejzaššího na větvi až jde voda otevřít ventil a dopustit tak až k nejbližšímu radiatoru ke kotli Je možné že se uvolnili sedimenty a ucpaly zpátečku ke kotli,  začnete radiatory na větvi co netopí

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.209.231 (?), 3.1.2019 21:49
Jsou to radiátory v přízemí bez odvzdusnovacich ventilu bude to mít nějaký vliv?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.17 (?), 3.1.2019 22:29

A roura vede od ventilu nahoru nebo směrem dolu Pokud nahoru mohl by postup zabrat a pokud ne tak takto Podívejte se na ventil k radiatoru pokud je starého typu je na něm zboku šroubek ten se povolí a odvzdušní radiator máte je zavzdušněné   Pokud není je jediná ěance povolit holendr u ventilu a zas dotáhnout je to zavzdušněný

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.231 (?), 3.1.2019 23:31
Roury vedou dal do dalšího patra Když topim tak trubka je horka až k ventilu a dal nic
Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.17 (?), 4.1.2019 3:55

Napouste to přes zpátečku jak sem popisoval výše

1 radiatory budou ty co netopí pak teprve zbytek Pokud to bude vypuštěné nechal bych dodělat odzdušňováky na ty dva radiatory

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.17 (?), 4.1.2019 3:59

a zkontrolujte ventily pokud jsou to ty nový muže být zalehlý sedlo a pak to taky netopí ventil je zavřený sundat hlavici a kladívkem lehce klepnout na hlavičku ventilu 4 hřídelka až vyskočí ven ne celá jen povyleze

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.13 (?), 20.9.2019 19:44

Dobrý den.

Nebudu zakládat nové téma protože mám podobný problém.kotel Benekov C27,čerpadla grundfos alpha 2l.Jednak netuším v jakém módu je mám provozovat, ale dnes jsem začal topit novou sezonu. kotel je v kotelně mám byt na patře RD.přívod od kotle je zvláštní, ale prostě reflektuje předchozí řešení. část jde sklepem projde podlahou a u ní to vytápí polovinu radiátorů- ty jsou v pořádku.část jde až ke mně pod strop, kde je poměrně dlouhý rozvod a ještě se to větví, jedna část té větve taky topí, ale další jde ve zdi dolů k podlaze, pak je to vedeno k jednotlivým radiátorům. a ty mně nechtějí topit.Odvzdušněno je, bohužel i přívodní potrubí je studené. zkoušel jsem měnit režim čerpadla, zkoušel jsem zavírat zbytek radiátorů a nic. minulý rok jsem to řešil tak, že jsem najel plynový kotel, který se prosadil- fakt je, že jsem ale musel hodně odpouštět vodu z odvzdušňováků protože se velmi zvedl tlak vody skoro k 3 barům. vypouštět systém s tím že dole u napouštění někdo byl jsme zkoušeli taky trubky máme v celém systému měďěné radiátory litina, loni kal nebyl.opravdu nevím jak to řešit abych to nemusel roztápět každý rok.

Za názory děkuju.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.17 (?), 21.9.2019 16:49

Ucpané potrubí bordelem nebo hodně špatně navržená topná soustava nevyvážená  když zavřete ostatní radiatory které topí začnou topit ty co netopí nebo se zvedne tlak jak tlačí čerpadlo Pokud se zvedne tlak je to někde ucpané někdy stačí blbě napakovaný ve spoji radiator trubka a ja zaděláno na problém který se ukáže až časem prostě se to v tom místě ucpe

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů