Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Kotle a topení > Úprava kotle Viadrus Hercules U26

Úprava kotle Viadrus Hercules U26

host - xxx.xxx.85.76 (?)
5.6.2017 10:21
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, mám na chatě 4 článkový kotel VIADRUS HERCULES U26, třída kotle 1, t.zn. že může topit jen do roku 2022. Mám ho 8 let a začal mí téct. Je tam prasklina na 1 článku u držáku   na stažení článků. (viz foto). Svařovat to nejde, ale není možno to zalepit nějakým lepidlem?

Problém můžu vyřešit koupením nového článku - cena 5 750,- Kč, s tím, že kotel stejně skočí v roce 2022.

Druhá možnost:

Přestavbová sada výrobce je určena pro kotel Hercules U26 všech generací a provedení. Přestavbou kotle vzniká ruční kotel ve 3. emisní třídě dle ČSN EN 303-5 a je možno ho provozovat i po roce 2022.

Může mi nědko poradit prosím. Máte někdo zkušenosti z přestavbou U 26 na U26 EKO.

Předem děkuje a zdraví Tonda.

Obrázky:

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.246.78 (?), 21.9.2017 20:41
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, stalo se mi to samé. Můžete mi napsat jak jste to vyřešil. Nemůžu sehnat řemeslníka, který by mi vyměnil poškozený přední článek za nový. Děkuji Capek. pavel-capek@seznam.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.19 (?), 7.10.2017 12:34

přestavba kotle Viadrus U 26 na ECO. Sadu jsem si již koupil cca za 6500,-kč a jejíjí montáž trvá asi 5 min. Princip je ten, že se vloží do kotle keramické vložky, které chrání spodní část kotle před žárem koksu.Palivem je tedy koks; ale: zatápět se musí dřevem ale není určeno jak dlouho, tzn. koupím pár pytlů koksu(pro kontrolu úřadů a revizáků) ale kotel má tř.3 -dokladem výrobce kotle

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.205 (?), 13.2.2018 14:06

Vim, ze je to dlouho, ale snad se zde autor objevuje...

Po te prestavbe ("vyvlozkovani") jde normalne topit drevem? Neni pak spalovaci komora mala? Aby to nedopadlo, ze se tam vejde jedno dve polinka a budu chodit prikladat co 15 minut...

Dekuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.0 (?), 12.4.2019 12:59

Taky bych se rád zeptal po te upravě z U26 na U26 ECO když se spravně ma topit pouze koxem mužu třeba ješte pak topit černym uhlim? vydrži to ten pec dal normalně? (respektive ta uprava)?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.192 (?), 12.4.2019 20:24

Koks je výhřevnější než černé, takže po fyzické stránce určitě ano. Jiná otázka je, jestli pak budete splňovat vzhledově tu třetí třídu (menší teplota topeniště - víc kouře,...)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.0 (?), 12.4.2019 21:47

Diky za odpověd.To mate sice pravdu, ale taky je podstatně dražši než černe uhli... takže nevim pak finančne jak by to bylo nejlepši jestli topit Koxem nebo plynovym pecem...(plynovy pec ješte ten klasicky ne kondenzačni a barak přizemi +patro zatepleny) Protože momentalne to proste je nejlevnejši přes černe uhli...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.190 (?), 14.4.2019 7:03
Topte si čím chcete, ale nesmí to ostatním škodit.Ja jsem četl, ze pokud chcete užívat kotel emis.tr.3-4 a budete dávat do nej palivo ručně, musíte mít na každou kw 50l akumulacni nádrž. Tedy na 20kw 1 Kubík.Potom jsem taky četl že se ty sady už neprodavaji. Stát je mazaný, bude čekat až vás někdo udá. Bude to zajímavé ty sousedske vztahy.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.215 (?), 14.4.2019 7:13

nadrz plati pro dotacni instalace.a sada se jeste da koupit.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů