Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Krby a kamna > Kamino 8 Classic

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Hezký den Ano uhlím topím a jsem ..., host, 2.1.2019
Dobry den, pres den prikladam drevem, řežu na cca ..., host, 2.1.2019
Hezký večer Ještě jednou děkuji a..., host, 13.12.2018
Dobry vecer, uz jsem se tady vyjadroval, mam kamin..., host, 13.12.2018
Zdravím Děkuji za praktickou zkuš..., host, 19.10.2018
Stránky: 1, 2, 3, 4 | Zobrazit celou diskuzi   

Kamino 8 Classic

host - xxx.xxx.214.17 (?)
9.2.2018 17:40, počet návštěv: 15430
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, večer všem

Mám dotaz na majitele uživatele kamen od SVT-Wamsler Kamino 8 Klasik tedy bez skla. Jak kontrolujete a nastavujete spalovací proces (primár/sekundár) když při uzavřených dvířkách není do kamen vidět, tedy jde mi o to jemné "dolaďování" vzduchu regulátory jestliže nemám zpětnou vazbu chování plamene při zavřených dvířkách, otvíráte dvířka nahlížíte do kamen? Přez spodní dírky v rámu horních dvířek?  Zároveň mně zajímá jak jste s kamny spokojeni, jaký objem a kde kamny vytápíte (trvalé bydlení, chata, zateplené/ nezateplené) případně vy co máte i model se sklem Nostalgia, jak jste s kamny spokojeni.Děkuji všem za případné odpovědi.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Kamino 8 Classic

host - xxx.xxx.110.21 (?)
9.2.2018 21:03
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Měl jsem Nostalgie - sklo,  8kw. Topil jsem pouze dřevem a na chalupě. Zoufalství a marnost. Nejhorší kamna na topení dřevem co jsem kdy měl. Po zimě jsem je hned prodal. Uhlí nevím.  Tipuji, že Petry budou mnohem lepší. Moje hodnocení: kamna dobře vypracovaná ale jen na dívání, topení je za trest.  Nicotná regulace, spotřeba kamen jak v lokomotivě.  Raději Filex. 

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

host - xxx.xxx.212.124 (?)
10.2.2018 4:41

Děkuji za reakci, ještě tedy jestli někdo nemá zkušenosti s těmi klasiky bez skla.

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

13.2.2018 17:08

Nikdo nic? Nikdo nevyužívá tato kamna? smiley

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

host - xxx.xxx.208.240 (?)
15.2.2018 10:07

Dobrý den,

používám kamna Thorma Marburg a ovládám je stejně jako malé Petry. Dřevo, koks černé uhlí-naprostá spokojenost. V teplejším období dovnitř na jedni stranu postavím jednu šamotovou cihlu a na ni polovinu z druhé.Prostor se zmenší a tím klesne i výkon. V mrazech vše vyndám a jedu na celou komoru. Pokud se chci přesvědčit, jak hoří, dvířka neotvírám, stačí se podívat škvírou v obou otvorech horní rúžice vzdušníku. Roštuji při zavřených spodních dvířkách. To Kamino 8 nemá. Nemusím nic upravovat, abych byl spokojený. Slavík.

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

15.2.2018 19:37

Hezký večer pane Slavík

Děkuji za reakci, o výhodách Thorma Marburg vím, používám vlastně "menší" provedení "peter" (Kerpen) a jsem spokojen. Dle recenzí i mých zkušeností s kamny obdobného provedení jsou Thorma Marburg velmi dobrá kamna. Také o nich případně uvažuji, jako o druhé verzi jenže mělo by to být do malé chatky (zděné) předběžně jsem měřil celkový objem něco přez 105? kubíků což by odpovídalo spíše Kerpenům ovšem při trvalém obývání, chatka ale samozřejmě nebude obývaná trvale takže po příjezdu by dle mých zkušeností vzhledem k vymrzlosti měla kamna Marburg dobře vytopit a přitom nepřetopit při využití dlouhého stáložáru při odhořívání HU shora, otázkou ale pak je den druhý kdy už bude natemperováno a jarní podzimní přitápění, vím píšete o té šamotce čímž zmenšíte prostor šachty i to je samozřejmě možnost. U těch kamin je šachta podstatně menší trochu větší než petry cca 17 dm3 čili první den by se asi muselo dokládat později by ale možná už menší výkon stačil. Dotaz jsem vznesl právě kvůli tomu, že kamna bez skla tedy ta kamina klasik mají za vzduchovou klapkou horních dvířek ještě tepelný štít tedy desku jež přez klapku pohled do plamenů asi zamezuje a při otevření dvířek zase reakci "ovlivníte" čili skutečný stav pro opravdu přesnou regulaci vidíte buďto přez klapku jako u Marburgů nebo Kerpenů anebo přez sklo (pokud mají kamna sklo ale tam je zase omezenější regulace). Co se týká šachty ta je jednoznačně úžasná u Marburgů na ten samočinný provoz (i na koks, koks má rád větší šachtu než naopak) co se týká roštování ano ten Wamsler to více méně "pohnojil" ovšem to už umím napravit mám také doma petrušky od Wamsleru Calor A a tam jsem si to dodělal podobně by šlo i u těch Kamin, to mně zase tak nevadí. Čili je to takové malé "dilema". Jak čtu recenze tak i s těmi Kaminy bez skla jsou lidé spokojeni  (ne vždy ale) ovšem pochopitelně většina má model se sklem, tak mně napadlo pozeptat se vlastně "jak" u Kamin bez skla lidé k regulaci přistupují zda do nich nahlíží což není ideální nebo na to mají jiné postupy. Pochopitelně u Marburgů je to vyřešeno, jistě ale s nimi vytápíte podstatně větší prostor a asi trvale? Máte-li chuť klidně mi prosím popište topení dřevem + dalšími palivy, princip sice znám a praktikuji již léta nicméně mně právě zajímají i nyance ostatních uživatelů zvláště u kamen jež přímo nevlastním byť principielně vím jak se v nich dá topit, zajímá mně zejména výdrž s tím dřevem na jedno přiložení ale klidně i zkušenosti s jinými palivy u těchto kamen (jak dlouho s čím vydrží apod.)Kamnům zdar! Petr M.

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

16.2.2018 11:43

Dobrý den, pane Petr M.

Topím v kamnech výhradně odhoříváním. Komoru vyložím dřevem a nahoře zapálím. Do jedné hodiny jsou zcela rozpálené. Spodní růžici vzdušníku zcela zavřu, komoru znova vyplním dřevem a víc jak hodinu mám od přikládání pokoj. Účinnost je velká. Toť vše. Pokud mám tvrdé dřevo, pak se prodleva přikládání prodlouží.

Když nemám suché dřevo, komoru vyložím pilinovými briketami značky RUF od výrobce Biomac. Nahoře stačí zapálit kostičku Pepa a už se do večera o kamínka nestarám. Vzdušník dole na primárním vzduchu ani neotvírám. Pilinové brikety od samého počátku splynují velice dobře.

Kamna Marburg, jak víte, mají pod vrchní litinovou deskou ještě litinové žebrované okruží. To se při odhořívání velice rychle rozpálí, hřeje a pak skvěle sálá. Stejně tak i kouřovod za kamny.

Kamino 8 jsem na vlastní oči viděl u nás i v Polsku. Podrobná prohlídka maďarskoněmeckých kamen mne uvrdila v tom, že potíž dvojích potravin se vztahuje i na tyto výrobky. Vyzdívka nebyl lisovaný vermikulit, jak je v kamnech na západním trhu, ale necelé dva centimetry silné šamotové destičky, které po přejetím prstu zanechaly na bříšku jemnou drť. Pokud dovnitř dopadá dostatek světla, můžete na nich spatřit jemné vlasové praskliny. Byl jsem zklamán. Je možné, že jsem v obou případech narazil na nedokonalé výrobky a vy budete mít štěstí.

Na Kamino 8 se mě nelíbí také litinový půlkruh uložený nad šamotovým jízkem. Ten rozděluje splodiny do stran, aby se pak za ním oba proudy spojily a společně, pokud nestačí shořet, vstoupily do ústí kouřovodu. Jeví se mi prostor na dohoření plynů velmi nízký. Kamna jsou určena na malé množství paliva a tím na výkon tomu odpovídající. Nemyslím, že takové topení by vás asi uspokojilo. Zdá se mi, že Marburgy pro odhořívání, jsou přece jen lépe uzpůsobeny. Mám pocit, že budou náročnější na tah komína. Ale nechci vám je znechutit. Vím z vašich letitých příspěvků, že jste zkušený nejen znalec kamen, ale i topič, a že jste se pro ta kamna už asi rozhodl.

Hodně štěstí při nákupu vám přeji. Slavík.

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

16.2.2018 15:33

Dobrý den pane Slavík

Svými zkušenostmi s kamny Marburg jen potvrzujete kvality těchto kamen, ano i nad tím jsem přemýšlel že když mají větší spalovací komoru, pak budou daleko výhodnější na spalování méně výhřevných nebo lépe řečeno objemnějších paliv tedy dřeva a dřevních briket, než kamna s daleko menším objemem, šachta je jednoznačný bonus, zvláště bude-li tam na zahradě i dost dřevního "odpadu" který se po vysušení dá krásně spálit...

Taktéž děkuji za cenné poznámky ke Kamino 8, nijak mně nepřekvapuje že na "východní trh" se dostane "horší" zboží to je opravdu "normální přístup", že si to necháme líbit je také k zamyšlení. Osobně jsem zvyklý na klasický šamot v podstatě by mi nevadila jakákoli vyzdívka co mi vadí je kvalita šamotů žel toto sleduji "napříč" výrobci u peter od wamsleru už jsem také šamot měnil a u Kerpenů verze B od Thormy je to také bída, nedá se to srovnat s Kerpeny z roku 2005 verze A, (tmelená vyzdívka) tam se sice taktéž objevily prasklinky  ale šamot je celkově daleko lepší než to co se tam dává dnes nedá se to srovnat. Mimochodem máte novější verzi Marburgů nebo tu "starší" "Á"čkovou s tím kulatým tálkem nahoře na plotně? Jinak kamna Marburg jsem si prohlížel v jednom obchodě opravdu se mi líbila na to odhořívání ta šachta nemá konkurenci. Nad kaminy přemýšlím zejména z důvodu že ačkoli u nich udávají 8 kw tak prakticky objemově jsou něco mezi 5kw petrami a 7 až 8 kw (tam bych naopak oproti udávané hodnotě výrobce přidal tu kilovatu na nominálu) Marburgy tedy vzhledem k zohlednění vytápěného objemu byť nárazově.  Definitivně ještě nejsem rozhodnut ani pro jednu variantu, proto touto formou "sbírám" zkušenosti o těchto kamnech, když jsem totiž zvažoval oba typy vše má pro ty konkrétní podmínky + a mínusy. Mám na to ještě minimálně rok než budu kupovat neboť je třeba ještě hodně spravovat. Naštěstí tato oboje kamna pokud se dobře hledá lze pořídit za celkem rozumnou cenu a v případě že by se prostě na daný prostor neosvědčili lze volit ty druhé a prvé byť s nějakými pár tisíci ztráty zase prodat, zvažuji i další kamna ovšem tato dvoje jsou zatím nejvhodnějšími kandidáty no uvidíme ještě jednou velice děkuji za informace. :-)

Petr M.

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

host - xxx.xxx.110.21 (?)
16.2.2018 23:05

Jak jsem výše uvedl, Kamino Nostalgie jsem rok provozoval výhradně spalováním dřeva.  Převážel jsem je z obchodu více jak 50km na přívěsu.  Za tu cestu nepraskla žádná cihlička šamotu.  Pouze otěr-forma kremičiteho písku.  Ta vyzdívka je zvláštní, jako kdyby v ní byly střepy skla /ostré, tvrdé, lesklé jako slida-pokud přitlačíte a protáhnete prstem, pořežete se/ale byla v kamnech perfektně uchycená a slícovaná. V provozu se neprojevil žádný problém s jejím opotřebením nebo dokonce prasknutí.  Po roce užívání kamen, pokud jsem je držel v provozní teplotě, byla vyzdívka jako nová, bez známek jakéhokoli očouzeni či snad dehtu, jen byla o něco světlejší než před vypálenim. Za mě - po roce používání a topení dřevem - kvalita perfektní. Tloušťka vyzdívky? Má být taková aby splnila svůj účel,  nikoliv co největší. 

Připojit reakci

Kamino 8 Classic

17.2.2018 10:06

Zoufalství a marnost... nejhorší kamna...

Je pěkné, pane, že se vám líbil šamot, ale nás by spíš zajímal důvod, proč jste s nimi nebyl spokojený a nakonec je prodal. Důvody vaší nespokojenosti. Byl byste tak laskav, prosím, a podělil se s námi všemi, kteří podobná kamna používají, s tím vaším trápením? Děkuji za všechny. Slavík.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4 | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Čím slepit gril?631.3.201912264
Prodávají se ještě stáložárná dvoušachtová kamna? 2425.3.201927308
Krbova kamna haas sohn a komin187.3.20193136
Zkušenosti s krbovými kamny Nordica Isetta a Isotta?12.3.2019639
Kamna Haas sohn12.3.2019512
Ošetření vnitřní stěny krbové komory - Promasil65.2.20191428
Slabý výbuch krbu3331.1.20197851
Kurenie v krbe727.1.20191567
Stáložárná kamna NDR 2527.1.201956041
Borgholm kouří3326.1.20196646
Přívod vzduchu k peletovým kamnům422.1.20191121
kanadská krbová kamna 33922.1.2019661433
Krbová vložka Aquaflam 153.1.201930299
Kamino 8 Classic392.1.201915431
Zapojenie dymovodu po vode1327.12.20184588
Kamna na chladnou chalupu 5126.12.201847055
Ventil na cirkulaci otopné vody2313.12.20186266
Kamna Hein35.12.20185412
Výběr kamen na chalupu a lázeňská kamna575.12.201872412
Zabezpečení teplovodního krbu527.11.20181749
Identifikácia typu kachieľ 89.11.20182663
Teplo z kamen do dalsi mistnosti 122.11.20186106
Topení koksem v krbových kamnech nebo vložce1730.9.201831649
Nové kachle netesnia530.9.20183366
Stará kachlová kamna - oprava 1520.9.20185775
Teplovodne kachle715.8.20184331
Peletová kamna KVHS326.6.20187774
Jak vést správně kouřovod? uhlopříčně x do pravého uhlu? 153.6.201818029
Krbová kamna - dvoustupňové spalování19314.3.2018586645
Petry - jak účinně a čistě spalovat17820.2.2018246962
Kamna club719.2.20185495
Stáložárná litinová kamna DDR 116.2.20182239
Zkušenosti s krbovými kamny135.2.201828932
Čím a jak vrtat starý vyhřátý šamot?728.12.20174579
Starý kuchyňský sporák 1525.12.20178760
Krbová kamna s plotnou MBS Olympia nebo Guča Lava, máte zkušenost?1219.12.20178387
Kamna Club kouří do místnosti1023.11.20176617
Prosim o radu ohledne kamen Club1919.11.201730553
Napojení krbových kamen s teplovodním výměníkem na TUV48.11.20173807
Krbové sestavy (s obezdívkou)191.11.201715422
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů