Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Krby a kamna > kanadská krbová kamna

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.40.235 (?)
17.8.2019 23:38
Ja vlastnim kanadskou vlozku Regency I2400Medium jiz 6let.Mam RD bungalov s bocnima 5mistnostma kde mam vyduchy.Topim vyhradne suchym Dubem a to s obsahem zbytkove vlhkosti neco mezi 10 az 13% to ze nekdo rika ze je optimalni vlhkost 25% je dle me zkusenosti kec a nepravda sam jsem si vse odskousel a suche je opravdu az kdyz ma vyse uvedene hodnoty.Ty to mistnosti vytapim na 22stupnu pri venkovni teplote v zime - 18stupnu v obyvaku mam.pak neco mezi 23 az 24stupni.Podotykam ze Rd je staven jako novostavba z cihel Phorotherm 44 bez zatepleni!.Co se tyka doby prikladabi je nasledujici rano rozjedu kamna na pozadovanou teplotu nalozim 5ks polen 40cm a privru privod vzduchu cca skoro na plno ale ne uplne takto kamna bezej v prumeru do 13 az 14h odpoledni to same.opakuji znovu kdy kamna zase nalozim a bezi me az do 22h vecerni pak nalozim po treti a vydrzej az do rana kdy na zhavej popel hodim smolne drinky a jedu dal.takze spalim 15polen to jsou tri kosiky male.Co se tyka komínů tak kominik si ho chvali po topne sezone a to 6 az 7 mesicu vyberu po celkove udrzbe jen dve plechove male lopatky.Saze dle neho mam prej luxusni coz svedci o tom ze topim drevem suchym a kamna makaj jak maji.Z kominu kdyz takto bezi kamna neni videt nic zadny kour kdyz pominu roztapeni.Prave suche a kvalitni drevo je tim co hraje velkou roli
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...26, 27, 28, 29, 30...>   

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.103.210 (?), 17.12.2018 11:36
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

O jakou vlhkost se jedná? Jak je počítána? Absolutní nebo relativní (resp. dřevařská nebo energetická)? Při jaké teplotě a vlhkosti vzduchu?

Připojit reakci   

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.225.6 (?), 17.12.2018 14:48

je to vlhkost ukázaná vlhkoměrem, hodnota, která normálnímu člověku úplně postačí k stanovení toho, jestli je dřevo proschlé nebo ne.

Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.228.62 (?), 17.12.2018 15:05

Tak mě se velice osvědčilo dávat dřevo ke krbovkám na dva až tři dni. Je to obrovský rozdíl oproti tomu když ho vezmete zvenku. A to i když je dřevo pod přístřeškem dva, tři roky. Chápu, že kotelníci toto dělat asi nemohou, tam jde o jiné kvanta topiva.

Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.40.235 (?), 17.8.2019 23:38
Ja vlastnim kanadskou vlozku Regency I2400Medium jiz 6let.Mam RD bungalov s bocnima 5mistnostma kde mam vyduchy.Topim vyhradne suchym Dubem a to s obsahem zbytkove vlhkosti neco mezi 10 az 13% to ze nekdo rika ze je optimalni vlhkost 25% je dle me zkusenosti kec a nepravda sam jsem si vse odskousel a suche je opravdu az kdyz ma vyse uvedene hodnoty.Ty to mistnosti vytapim na 22stupnu pri venkovni teplote v zime - 18stupnu v obyvaku mam.pak neco mezi 23 az 24stupni.Podotykam ze Rd je staven jako novostavba z cihel Phorotherm 44 bez zatepleni!.Co se tyka doby prikladabi je nasledujici rano rozjedu kamna na pozadovanou teplotu nalozim 5ks polen 40cm a privru privod vzduchu cca skoro na plno ale ne uplne takto kamna bezej v prumeru do 13 az 14h odpoledni to same.opakuji znovu kdy kamna zase nalozim a bezi me az do 22h vecerni pak nalozim po treti a vydrzej az do rana kdy na zhavej popel hodim smolne drinky a jedu dal.takze spalim 15polen to jsou tri kosiky male.Co se tyka komínů tak kominik si ho chvali po topne sezone a to 6 az 7 mesicu vyberu po celkove udrzbe jen dve plechove male lopatky.Saze dle neho mam prej luxusni coz svedci o tom ze topim drevem suchym a kamna makaj jak maji.Z kominu kdyz takto bezi kamna neni videt nic zadny kour kdyz pominu roztapeni.Prave suche a kvalitni drevo je tim co hraje velkou roli
Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.54.149 (?), 11.10.2019 15:51
Dobrý den, koupil jsem tutéž krbovou vlozku. Ale mám problém s malým výkonem, dokázal by jste mi říct jaké máte teploty na plášti a na komínů, pri jak píšete -ne zcela zavřené klapce? Já 230 vlozka a 200 komín (Cca hodina od zavřeni). Teplota u ventilátoru je kolem 70 stupňů, je umístěn asi dva metry od vlozky. Tím pádem mám strašně malou účinost vzduchoveho rozvodu a přikládám po cca 4h. Myslím že za to může velký tah komína.Mohl bych tak porovnat. Máte externí přívod vzduchu(případně jak se instaluje přímo na vlozku, není zde totiž žádná priruba)? Já ne mám starý barák se starými okny. Tak jsem někde vyčetl že není potřeba Moc děkuji za odpověď, Petr
Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.179.212 (?), 22.4.2010 10:49

Dobrý den

Kanadská kamna jsme si koupili s manželkou již v roce 2000 přímo tu značku Pacific, je pravda že sousedé se nechali přesvědčit na kachlová italská kamna a dnes trpce litují. Když srovnáme spotřebu dřeva v jejich kamnech a našich, protopíme za rok přibližně polovinu než oni. Naše kamna vydrží hřát celou noc a ráno není problém pouze přiložit a pokračovat. Sousedi musí denně roztápět a vynášet popel.Když sedí celý večer u nás na návštěvě a vidí, jak v našich kamnech pomalu odhořívají dvě polena ,srovnávají, jak oni by za tu dobu museli 3x přikládat.Vypadá to tak, že už delší dobu uvažují o tom, že tato jejich přemístí k rodičům na chalupu a do svého domu pořídí něco podobného, čím topíme my.Radíme jim, že do jejich velkého domu by byla vhodnější krbová vložka s teplovzdušným rozvodem, kterou má náš syn asi rok a je s ní maximálně spokojený.

Zdenek Bunda

Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.123.147 (?), 25.4.2010 8:33

Jsem v tomto oboru neznalý.Chtěl bych se zeptat zda existuji také kanadská krbová kamna s teplovodním výměníkem a případně jaké jsou s tím zkušenosti? Děkuji.

Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.207.116 (?), 25.4.2010 20:42
Ja bych řekl, že asi ne.Logicky když date do topeniště studenou věc -90°c, tak vam bude ochlazovat topeniště-nedojde k sekundarnímu hoření.Nebude tam prostě dostatečna teplota- nad 600°c a nebude hořet dřevoplyn. Z toho duvodu kamna nesplní emise, ktere v americe musí splnovat.Z toho duvodu se tam ani neprodavaj teplovodní kamna.Kamna jsou vyplnena cela izolačními cihlami a i nad deflektorem maj izolaci aby se udržovala vysoka teplota v topeništi.Prostě jako domeček zabalenej v polystyrenu :-) Maximalně dat vyměník na kouřovod, ale to si koledujete o zadehtovanej komín. Mají taky internetové stranky, tam bych se optal přimo prodejce.Jenda Stehlik
Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.207.116 (?), 14.8.2011 20:58

Tady je video jak vyrábějí kandska kamna firmy LOPI(u nás se neprodavá) Odhaduji boční plechy cca 5mm a vršek 8mm.

Připojit reakci

Kanadská krbová kamna

host - xxx.xxx.173.158 (?), 12.12.2012 22:11

Mám obyčejnou polskou(!) tepolovodní vložku Zuzana 15kW za cca 20tis s neregulovatelným přívodem sek. vzduchu škvírou mezi sklem a rámem dvířek a sekundárního spalování dosáhnu. A je to plecháč bez vyzdívky a bez deflektoru. Chce to si s tím trochu pohrát. Netvrdím, že je spalování bůhvijak stabilní, ale funguje. Zdraví Jirka B.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...26, 27, 28, 29, 30...>   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů