Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Krby a kamna > Krbová kamna - dvoustupňové spalování

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobrý den, předem se omlouvám že to bude mim..., host, 14.3.2018
Zdravím Také mám rád "petry" (kam..., host, 6.10.2017
Už třetí sezónu topím dřevem v petrách (Kerp..., host, 6.10.2017
Naprosto suhlasím, zplynování dřeva je každé..., host, 16.8.2016
Tak na kus řeči bych tam asi zaskočil, ale k..., host, 17.12.2015
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...> | Zobrazit celou diskuzi   

Krbová kamna - dvoustupňové spalování

host - xxx.xxx.124.42 (?)
20.10.2011 16:09, počet návštěv: 569546
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den.K tomuto nazoru se mohu jedine pripojit a souhlasit s timto nazorem.Ziju v dome kde neni mozno vytapet jakymkoli kotlem ac plynovym nebo na pevna paliva, elektrikou to nejsem sebevrah.mam komin ve prostred domu a kamna litinova dvouplastova v kuchyni.Staci jen otevrit dverea teplo jde vzdy smerem vzhuru prez obyvak, misto ventilatoru vzduch rozvyri ulitani decka, do podkrovi kde je neustale pootevrene okna ve vsech mistnostech, proste to funguje.I za roh, jak se rika ze kamna za roh netopi, ale topi a krasne.Me to spise pripada ze se lidi hodne boji zimy asi jako zubare.za 8 mesicu protpim 2t drevenych briket cca9000kc a 6 metru tvrdeho dreva.ja myslim ze to neni spatne, bez nakladu na ustredi topeni a nemusim se bat dyz mi vypnou proud abych nepretopil vodu ve vymeniku.Cerny Miloslav.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.207.116 (?)
15.12.2010 19:12

U každych kamen zregulujete teplotu vystupu - od toho to kolečko, klapka, tahlo je. Ale u těch se sekundarním spalovaním vam to bude hořet pomalu a čistě(efektivně) a u těch prase kamna(petry) vam klesne teplota a mate špatné emise a tím padem i učinnost.Spálíte tím více dřeva a máte měně tepla.Samozřejmě oboje kamna mužete pustit naplno a tím pádem vám pujde teplo zbytečně do komína.Petry hoří čistě otevřeny naplno a všechno teplo nejde jen do komína ,ale hoří velice rychle a o tu rychlost proudění spalin jde taky.Když vam to hoří pomalu mají spaliny čas předat teplo, když rychle jak v autogenu tak to asi moc pravděpodobné není.Když spalujete pomalu, tak máte jemnou regulaci vykonu a asi taky tím ušetříte.Proto nejde jen o sekundarní vzduch, ale ma VELKY vliv izolace topeniště(vermikulit a jine izolační materialy odolavající teplotě).Například i amíci experimentují a jeden pán dal na malych kamnech - Regency F 1100 na keramicky deflektor (pod ním jsou nerez trubky s dírkami CB) ještě další izolaci z mineralních vlaken.Asi použil kominařskou vatu.Psal potom že měl vemi dlouhy sekundarní ohen a žhave našel po 12 hod. Samozřejmě nemužete potom čekat nějaky velky vykon.

Teplovzdušny vyměník bych na kouřovod nedaval.Ochladíte spaliny pod rosny bod a budete z toho mít kondenzační komín  .Uvědomte si že ve dřevě je mnoho vody.Komín potřebuje rozumnou teplotu pro tah.A i když budete mít čisté spalování, tak nikdy nebudete mít spalování jak u plynu.V diskusích amíci např. psali že když měli stara kamna, tak když vyčistily komín vybrali 2 kyble sazí.Když měl nova kamna(CB) tak třeba 1/4 kyble.

Takže pokud chcete cpát na kouřovod vyměník, zadělavate si na problemy.Pokud chcete větší vykon - kupte si větší kamna.Asi by šlo dat vyměník hned nad kamna a teploměr dat nad něj.Tím by jste měl představu jaka vam de teplota do komína.Ale přijdete o velkou vyhodu - nebudete mít pomaly spalovací cyklus.Budete okolo kamen stale běhat, protože budete mít kamna puštěna na větší,,rychlost´´, a budete každou chvíli přikladat.Přijdete jakoby o jemnou regulaci (spodní maly vykon). Takže udělate krok zpět a udělate z nich PETRY .

A jestliže mate stara kamna a přivřete je.Jak píšete mate JEN špatne emise.Ale emise jsou jakoby palivo ktere nespalíte a zanese vam komín.Takže když zanesete komín dehtem(nespalenym palivem), tak když dosahnete dostatečné teploty tak vám muže komín vyhořet.Nepřeji vam to zažít.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.127.232 (?)
16.12.2010 15:00

Že by Petry hnaly všechno teplo do komína je blud, který rádi šíří hlavně prodavači dražších kamen. Teplota spalin na výstupu do komína záleží kromě způsobu topení na tom, jak dlouhá je plechová roura do komína. Pokud je delší a trochu našikmo, jsou spaliny na výstupu pochopitelně chladnější. Jak bleskurychle se ochlazují, to se dá snadno poznat tehdy, když je v rouře vsazený výměník - gajo. I když se ho někdy povede rozpálit na spodních příčných trubkách do ruda (700 °C), horní většinou zůstanou černé (pod 500 °C). Šamotová příčka za dvířky před výstupem do komína je na Petrách přinejmenším od začátku 60. let. Říká se jí jízek a je tam právě proto, aby v horním prostoru kamen při otevření sekundárního vzduchu dohořívaly plyny. Závěrem jen tolik, že na ten veleslavný CB systém s předohřevem vzduchu by se daly velmi snadno votunit i ty Petry, nad kterými tu všichni ohrnují nos. Chalupář

Připojit reakci

16.12.2010 15:32
Samozřejmě není problém to udělat.Sehnat nejlépe nerez trubku.Vložit ji tam a kutění se nic nebrání.Pokud by to tam udělali ti lidi co se jim valí z komína dými - nic proti.Ušetří palivo, náš nos a budou mít čistší komín.Muj odhad cena - par set korun.S pozdrevem Jenda Stehlík
Připojit reakci

host - xxx.xxx.28.163 (?)
17.12.2010 2:33
Byla tu zmíněna jedna věc ohledně teploty spalin v komíně a tedy rychlosti jakou unikají do komína a komínem. Údajně pomalu unikající kouř (u pěkně pomalu hořících kamen) může více pronikat potencionálními trhlinami v komíně a dojít tak snáze k požáru, než když spaliny odchází vysokou rychlostí a je lepší tah. Tady mi však nesedí to, že rychle unikající spaliny jsou také mnohem teplejší. Takže, aby to nebylo spíše naopak:-) Když rozžhavím kamna a roury, tak mám osobně více pocit, že může něco chytit:-) Proč ale nemají tedy ty skvělá kamna se sekundárním vzduchem automatickou regulaci vzduchu i primárního vzduchu podle teploty výstupních spalin? Tomu bych dal prioritu. Nemuselo by se vůbec řešit zda přivírat a regulovat. Udělat ty kamna trochu inteligentnější. Jinak emise jsou samozřejmě důležité. Neberu je na lehkou váhu. Je třeba si však i porovnat klady a zápory pořízení nových kamen. Určitě i záleží na druhu paliva. Dřevěné brikety např. asi na tom budou mnohem lépe, než různá všehochuť z lesa a zahrady.
Připojit reakci

17.12.2010 7:30

O těch trhlinach v komíně jsem tam nic nepsal.Samozřejmě takto provozovaná kamna chcou kvalitní třívrstvy komín (izolovany),protože spaliny jdoucí pomalu do komína rychle chladnou.Požar v komíně jsem myslel v tom případě kdy nemate sekundární spalování a dostatečnou teplotu v kamnech a splodiny vám neshoří.Tím pádem kouř - dehet se vám bude usazovat v komíně a až to pěkně rozfajrujete, tak když sosáhnete vysoké teploty v komíně tak ten dehet se vznítí.I když máte nějaky super novy komín.

Automatickou regulaci mají třeba vermontky.To záleží na vyrobci co vyrabí a preferuje.Samozřejmě vermontky jsou pěkně mastné.Já preferuji jednoduchost a blbuvzdornost.Jestliže někdo má přístup k nerezu a umí to manuelně, at si tam to sekundární spalování udělá.Není to nic složitého.Stáčí jak to omrknout jak to maj kanadský kamna nebo jotul udělaný.Jejich cena je dost nesmyslná.V americe se podobný plecháče prodavaj za tisíc dolaru.A to i ty co maj 20kw.   Jenda Stehlík

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.52 (?)
17.12.2010 8:50

Regulace termostatem není nic nového pod sluncem, měla to tuším už před 30 - 40 lety stáložárná kamna na uhlí z NDR. U litinových kamen na dřevo jsem to nedávno viděl u nějakých tureckých kamen. K těm kamnům Vermont Castings - tahle společnost v roce 2008 zbankrotovala a nedovedu si představit, jak to v dlouhodobém horizontu bude s náhradními díly. Chalupář

Připojit reakci

gerchán (117) - xxx.xxx.98.110 (?)
17.12.2010 9:40

Kolega si před 14 dny kupoval Vermont Federal. O tom, že výrobce krachuje nic neví. Od kud to víte? Dŕíve či pozdějc bude potřebovat nový katalyzátor. Jinak nákup byl za velmi dobrou cenu. Prý jsou dva výrobní závody. Jeden v Kanadě, jeden v USA. Polské zastoupení nakupuje v USA a díky velmi dobrému kurzu jsou oproti českému zastoupení /nákup Kanada/ poloviční ceny. Co jsem viděl tak ty Vermont Aspen za 16100 nemají konkurenci. Díky termostatu velice jednoduchá obsluha pomocí jedné páčky. České plechovky typu Haas, ABX, Thorma... jsou oproti litinovým Vermontům předražené.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.127.230 (?)
17.12.2010 14:31

Četl jsem o tom na internetu, když jsem se chtěl zorientovat v situaci na trhu s kamny ne jen podle plků prodavačů. Značku Vermont Castings někdy v 80. letech založila a používala společnost CFM. Ta se od přelomu tisíciletí dostávala do čím dál větších potíží a bankrot vyhlásila v roce 2008. Dnes značku VC vlastní společnost Monessen, která ji může podle libosti používat prakticky na cokoliv, ať jsou to výrobky z Kanady (slévárna tam asi zatím funguje, i když při bankrotu zastavila výrobu a propouštěla) nebo z jisté nízkonákladové země. Možná s těmi náhradními díly zbytečně maluju čerta na zeď a Monessen bude stávající sortiment jednoduše vyrábět dál, každopádně pro mě tahle značka žádnou přitažlivost nemá, na trhu je X ekologických kamen od předních evropských výrobců. Jako příklad třeba francouzská, španělská nebo italská kamna s označením "Flamme Verte". Chalupář

Připojit reakci

gerchán (117) - xxx.xxx.180.10 (?)
17.12.2010 21:58

italské kamna? před rokem jsem na ně měl ten nejhorší názor, Italska nátura, která dává přednost vzhledu a funkce je až na posledním místě? Italové, co neví, co je zima? Teď mám kamna Italiana Camini LORA a jsem maximálně spokojený. Onehdá mě zbyla barva na beton, tak jsem chtěl natřít komínovou hlavici. Až asi po 2 minutách natírání jsem zjistil, že topím a z komínu jde neviditelný kouř. Ale bohužel mám prasklou vnitřní zadní litinovou stěnu a bude asi problém ji koupit jako náhradní díl. Tak že ani europský výrobce není zárukou dodávky náhradních dílů.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...> | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jak opravit Petry 610.7.2019813
Obestavba krbu - desky Promasil, prášení921.6.201913255
Teplota na žulové desce520.6.2019701
Čím slepit gril?631.3.201912583
Prodávají se ještě stáložárná dvoušachtová kamna? 2425.3.201927903
Krbova kamna haas sohn a komin187.3.20193579
Zkušenosti s krbovými kamny Nordica Isetta a Isotta?12.3.2019730
Kamna Haas sohn12.3.2019604
Ošetření vnitřní stěny krbové komory - Promasil65.2.20191623
Slabý výbuch krbu3331.1.20198638
Kurenie v krbe727.1.20191799
Stáložárná kamna NDR 2527.1.201956613
Borgholm kouří3326.1.20197427
Přívod vzduchu k peletovým kamnům422.1.20191269
kanadská krbová kamna 33922.1.2019667882
Krbová vložka Aquaflam 153.1.201930762
Kamino 8 Classic392.1.201916315
Zapojenie dymovodu po vode1327.12.20185013
Kamna na chladnou chalupu 5126.12.201848130
Ventil na cirkulaci otopné vody2313.12.20186894
Kamna Hein35.12.20185552
Výběr kamen na chalupu a lázeňská kamna575.12.201873806
Zabezpečení teplovodního krbu527.11.20181923
Identifikácia typu kachieľ 89.11.20182932
Teplo z kamen do dalsi mistnosti 122.11.20186501
Topení koksem v krbových kamnech nebo vložce1730.9.201832180
Nové kachle netesnia530.9.20183528
Stará kachlová kamna - oprava 1520.9.20186299
Teplovodne kachle715.8.20184534
Peletová kamna KVHS326.6.20187889
Jak vést správně kouřovod? uhlopříčně x do pravého uhlu? 153.6.201818623
Krbová kamna - dvoustupňové spalování19314.3.2018592356
Petry - jak účinně a čistě spalovat17820.2.2018249234
Kamna club719.2.20185753
Stáložárná litinová kamna DDR 116.2.20182331
Zkušenosti s krbovými kamny135.2.201829352
Čím a jak vrtat starý vyhřátý šamot?728.12.20174844
Starý kuchyňský sporák 1525.12.20179159
Krbová kamna s plotnou MBS Olympia nebo Guča Lava, máte zkušenost?1219.12.20178769
Kamna Club kouří do místnosti1023.11.20176908
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů