Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Krby a kamna > Přívod vzduchu k peletovým kamnům

Přívod vzduchu k peletovým kamnům

stoupa1980 (57) - xxx.xxx.217.79 (?)
19.1.2019 21:07
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Vlastním peletová kamna které mají možnost externí přívod vzduchu.

Je lepší napojit tyto kamna na venkovní přívod vzduchu a nebo sem tam vyvětrat.

Jak to kdo máte řešený v praxi.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Olše (168) - xxx.xxx.68.17 (?), 20.1.2019 9:17
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já mám krbovky a externí přívod ze sklepa vyvětrat musíte stejně ale budete mít víc tepla nebude vám digestoř přetahovat tah z kamen do komína.  Pokud máte plastová okna nebo dobře utěsněná je externí přívod nutností a je lepší na větrání použít pak rekuperaci vzduchu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.2 (?), 20.1.2019 10:43
Zalezi to na baraku. Jdyz si kamna berou vzduch z interieru, tak maji trichu nizsi ucinnost a ikdyz netopi, unika trochu tepla kominrm-pokud nejsou kamna 100% tesna pri zavreni vsech klapek. Na druhou stranu nemusite moc resit vetrani-pokud skutecne nrmate tesnici skoro pasivni barak. Mame zdeny barak, plastove okna a nic se nam nikde nerosi, vlhkost do 40%. Privod vzduchu ze sklepa se muze hodit, pokud treba chcete vyresit odvetravani sklepa. Pak ale musi jit vzduch do sklepa vetrackou nebo otevrenym oknem-nebude vadit velka zima ve sklepe-nezamrzne tam nevo, kdyz budete topit a venku bude 20 pod nulou? L.
Připojit reakci

stoupa1980 (57) - xxx.xxx.217.79 (?), 22.1.2019 18:57

Do roku 2018 jsem měl klasická krbová kamna a i když byla klapka do komína zavřená tak se teplo z domu strácelo mnohem víc než u těchto peletovek.

Právě řeším to jestli když kamna nepoběží, jestli mi nepůjde do domu přes přívod vzduchu z venčí chladný vzduch do baráku.

Neřeším únik tepla do komínu(jsem na tom lépe než jsem byl) ale chtěl bych vědět z praxe jakou máte zkušenost s externím přívodem vzduchu?

Připojit reakci

stoupa1980 (57) - xxx.xxx.217.79 (?), 31.12.2019 17:36

Tak mi to nedalo a po roce jsem dodělal externí přívod vzduch z venčí a ještě jsem zrušil kouřovod který jsem měl vedený z krbovek přes t-kus dvoumetrovka a 90stupňů koleno, nyní jde kouřovod přímo do komína. 

Rozdíl je takoví že je doma víc teplo, spalinový ventilátor je tižší, připadá mi že kamna lépe spalují a nemusím řešit digestoř.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů