Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Krby a kamna > Zápach z krbových kamen

Zápach z krbových kamen

host - xxx.xxx.14.38 (?)
7.12.2019 17:40

Podělím se s váma taky s tímdle problémem. Nám po osmi letech začala při zatápění smrdět krbová teplovodní vložka. Smrad byl jen při zatápění do prvního přikládání. Smrdělo to tak že se musel vyvětrat celý barák. Připadalo mi tojako by se pálila omítka nebo něco takového. Vydrželi jsme to dvě sezóny a vložka šla ven.  Zakopaný pes byl v barvě. Celou sem ji obrousil znovu nastříkal a je klid.   Při broušení barva hrozně prášila a smrdělo to stejně, jako když jsme topili. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8, 9   

Zápach z krbových kamen

16101 (1051) - xxx.xxx.16.101 (?), 17.12.2012 19:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

NO vidíte a zrovna podle vašeho příspěvku bych řekl, že ego si tu potřebujete namasírovat vy. A když tu normu zcela zjevně neznáte, tak ji ani nevzpomínejte. Na plynový kotel jste si naběhl sám. Komín 30*30 mám na jedné z dílen, takže nemluvím, jen abych si tady plácal játra, měl jsem úplně stejný problém. U paní bycch to spíše klasifikoval "Bůhví co to je za komín".  Možná jste ve svých přestávkách během návalu práce zaregistroval i příspěvek jiného pisatele, který měl stejný problém.Víte, do obecných témat mluví všichni, ale jakmile dojde na konkrétní otázky je ticho. To se mi stalo třeba v diskusi o průmyslovém vysavači. Prostě ticho, jen sem tam nějaký výkřík mimo mísu. V diskusi o pur pěnách, podotýkám, že nebyla nikterak vyhrocená, nám CH.A. udělal epickou přednášku na téma jejich funkčnosti a nefunkčnosti a při zcela očekávatelném dotazu na konkrétní značky najednou ticho, jen tedy hláška ať nejsem líný a dohledám si to na německých webech. A každá diskuse, kde jde o konkrétní data končí osobními invektivami. Tak takhle se tu diskutuje.Že byste tedy tazatelce už po všech vašich příspěvcích poradil nějaké praktické řešení? Nebo se budete pořád zaobírat mou osobou? Fakta jsou tato: bytovka ementál, při zatápění kouří do místnosti, po vychladnutí kamen smrdí z komínu do bytu. Odsavač není. Můj závěr: nevyhovující komín - slabý tah. Pokud by tazatelka dodala parametry komínu, jak jsem o ně hned na začátku žádal, byl bych schopen navrhnout zcela konkrétní řešení. Váš závěr?

Připojit reakci   

Zápach z krbových kamen

host - xxx.xxx.245.237 (?), 30.1.2013 21:54

Já měl stejný problém se zápachem. V noci to začalo smrdět.Komín mám starý který ani asi nesplnuje podmínky. Mám zateplený dům nová okna a krbová kamna potřebují vzduch. Přes zeď jsem vyvrtal otvor průměr 63 pro novodurovou trubku kterou jsem ukončil v zadní části krbu. Je to tady dokonce i někde popsané.Postupoval jsem podle toho návodu. Na noc krbová kamna zavřu. Od te doby mám pokoj se zápachem a zvýšil se i tah komínu.

Připojit reakci

Zápach z krbových kamen

host - xxx.xxx.245.237 (?), 14.2.2013 6:54

Tak už nepomohla ani ta trubka. Rozebral jsem kouřovod, ucpal komín a už ho nepoužívám. Ten zápach se nedá vydržet.

Připojit reakci

Zápach z krbových kamen

16101 (1051) - xxx.xxx.16.101 (?), 14.2.2013 7:30

Zřejmě starý a velký komín a nová a účinná krbová kamna.

Připojit reakci

Zápach z krbových kamen

host - xxx.xxx.245.237 (?), 8.10.2013 9:00

Komín je starý a kamna nová. Většinou v noci má opačný tah když jsou studená a je to hrozný smrad. Ale když otevřu větračku v okně jen kousek tak se tah obrátí a je to v pořádku. Budu muset mít asi pootevřené okno :)

Připojit reakci

Zápach z krbových kamen

tatnda (371) - xxx.xxx.114.253 (?), 11.10.2013 9:37

Zavolejte kominíka, on má skvělé nápady... někdy stačí, že je komín nestejně široký, měl by mít stálý průměr.On vám jistě poradí co je špatně.

Připojit reakci

Zápach z krbových kamen

host - xxx.xxx.82.221 (?), 23.10.2013 21:57

řek bych toto podívejte se zda v místnosti není další vstup do komína na starých statkách a se toto tak řešilo a byl odsávání z kuchyně do komína

Co se týká plášťů krbovek a prachu (teplovzdušná kamna jakýkoliv prach co tam ulpí je čas od času a před topnou sezonou dostatečně silným vysavačem vysát jinak při zatopení smrdí Kde maj v bytě psa a kočku obzvlášť prostě je u krbovek proudění a to nasává

Osobně bych to viděl na prasklý plášť kamen a to nasledkem přetopení

Pokud se toto stane v horní části kamen tak vam to komín neodtahne a smrdí to do bytu

Připojit reakci

Zápach z krbových kamen

host - xxx.xxx.14.38 (?), 7.12.2019 17:40

Podělím se s váma taky s tímdle problémem. Nám po osmi letech začala při zatápění smrdět krbová teplovodní vložka. Smrad byl jen při zatápění do prvního přikládání. Smrdělo to tak že se musel vyvětrat celý barák. Připadalo mi tojako by se pálila omítka nebo něco takového. Vydrželi jsme to dvě sezóny a vložka šla ven.  Zakopaný pes byl v barvě. Celou sem ji obrousil znovu nastříkal a je klid.   Při broušení barva hrozně prášila a smrdělo to stejně, jako když jsme topili. 

Připojit reakci
<...6, 7, 8, 9   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020