Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Malování a nátěry > Hydrofobní nátěr zbělel

Hydrofobní nátěr zbělel

mariluca (13) - xxx.xxx.244.158 (?)
26.2.2016 22:26
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, mám průšvih... natřela jsem cihly(budou přiznané- vyzděná kuchyn) hydrofobním nátěrem lukofob, a docela dost to zbělelo(mléčná barva), né uplně všude ale tak 50procent všeho natřeného. Co s tím jak to odstranit, máte zkušenost? Už jsem psala výrobci ale zatím žádná reakce(je víkend). Děkuji za případné zkušenosti. Marie

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Hydrofobní nátěr zbělel

host - xxx.xxx.77.197 (?), 27.2.2016 6:27
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jedině asi mechanicky. Ocelový kartáč a hurá do toho. Lukofob tohle dělá když se natre druhou vrstvou (někdo si myslí pro jistotu dam 2 a takhle to dopadne) 

Připojit reakci

Hydrofobní nátěr zbělel

mariluca (13) - xxx.xxx.244.158 (?), 27.2.2016 6:58

no přesně, to jsem udělala, jeden den 1 nátěr a druhý den jsem to chtěla vylepsit... a přesně ty místa kde to je natřené i po druhe to zbělalo... potvora jeden lukofob... ach jo... maj to mít na obale jako varování!

Připojit reakci

Hydrofobní nátěr zbělel

host - xxx.xxx.144.136 (?), 27.2.2016 9:09

Ono to tvori nieco ako silikatovy alebo silikonovy polymer a viaze sa to na keramiku. Ked natriete prvy raz tak sa vacsina vsiakne do porov a povrch tvori len molekulova vrstva aktivneho organickeho silikonu. Druhy nater uz nema kam ist, pory su upchate a na povrchu sa tvori hrubsia vrstva silikagelu. To je ten mliecny nater. Dobre vyskusat stetcom na malo viditelnom mieste pred aplikaciou.

Připojit reakci

Hydrofobní nátěr zbělel

mariluca (13) - xxx.xxx.244.158 (?), 29.2.2016 16:51

Zdravím, napslala jsem výrobci a už mi odepsali... zkopíruji to sem pro případ že by někdo hledal stejnou radu... V každém případě platí, že čím dříve se skvrny odstraní, tím lépe. Následující postupy lze použít k odstranění nežádoucího povlaku.

1/ V úplném počátku by pomohla horká voda – uhličitan draselný se lépe rozpouští v horké vodě než ve vodě studené.
2/ Pokud již od nátěru uběhla nějaká doba, pak bude účinnější použít teplou octovou vodu - zakupte obyčejný ocet, který nařeďte přibližně 1:1 horkou vodou, v tomto kyselém a teplém
prostředí se soli rozpouští lépe.
3/ Další razantnější možností, je použití roztoku kyseliny chlorovodíkové (postup jako s octem). Je třeba dbát o bezpečnost, budete pracovat s kyselinou – použijte rukavice a
chraňte si oči. Zároveň je třeba omezit kontakt kyseliny se silikátovým podkladem na co nejkratší dobu, aby nedošlo k poškození podkladu, ale pouze narušení solného výkvětu.
4/ Po omytí výše uvedenými roztoky je v každém případě potřeba povrch opláchnout čistou vodou, aby se po vyschnutí soli opět neobjevily.
5/ Poslední možností je mechanické odstranění pomocí smirkového papíru, brusné mřížky (používané na sádrokarton), pásové brusky apod.

Každý z uvedených postupů vždy předem odzkoušejte na menší ploše.

Připojit reakci

Hydrofobní nátěr zbělel

host - xxx.xxx.133.133 (?), 16.10.2017 14:01

Dobrý den,

na etiketě výrobce je zcela jasně, čitelně a výrazně uvedeno: "Po zaschnutí se již nesmí nanášet další vrstva. Při nesprávné aplikaci nebo nedodržení ředění hrozí vznik výkvětů."

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů