Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Dolmar 420SC nebo OleoMac 947

Dolmar 420SC nebo OleoMac 947

host - xxx.xxx.112.72 (?)
8.12.2019 23:00
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím vespolek, 

píši ohledně výběru z těchto 2 farmářek. Moje užití: 10 kubíků ročně na otop, sem tam něco malinko na zahradě.

Dolmar je prý super pila, ale trošku se jí bojím, protože dostupnost náhradních dílů je celkem špatná (proběhl jsem kasumex.cz apod. a nic moc teda, a cena ND velmi vysoká (našel jsem vzduchový filtr za 930Kč... tolik nestojí ani na žádné auto)

Proč Oleomac 947? Mountfield všude, i ND jsou dostupné, aniž by člověk musel chodit do MT. Prý se vyrábí už dlouhá léta a až na jednu vyloženě negativní recenzi jsem na netu nic špatného nenašel.

Anebo doporučíte něco jiného? Např. Stihl 231 - ta je ale hobby, ale pro mých 10 kubíků by asi i stačila.

Prosím o radu co koupit.  Do nynějška jsem žádnou pilu neměl a nyní (musím) začít, protože jse si pořídil krb.

Díky všem moc za rady :-)

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.28.40 (?), 9.12.2019 11:20
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

V rodině máme obě pily. Dolmarka je po všech stránkách lepší. A cena ND, koupil jsem vzduchový filtr za 295 korun. Vyzkoušejte si pily, Oleomac má hrozně nepříjemný zvuk. Už kvůli tomu bych ji nechtěl. Mountfield chce za záruku pravidelné prohlídky. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.72 (?), 15.12.2019 21:16
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Díky moc za info. Koupil jsem tu dolmarku 420 a jede luxusně, zatím pořezán 1 kubík a ani to dlouho netrvalo. Pila řeže vlastní vahou, je celke lehká, jde krásně do otáček. Co víc si přát - plní svou úlohu a tak to má být. Snad bude i spolehlivá a spoustu let vydrží. 

Díky!

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů