Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Dolmar 6100

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.209.10 (?)
1.2.2013 19:55
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dolmar má v ponuke novú pílu s označením 6100, mal niekto možnosť vyskúšať ju?

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Dolmar 6100

forester (73) - xxx.xxx.19.192 (?), 2.2.2013 10:30
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Not for sale!
Obrázky:

Připojit reakci

Dolmar 6100

jaroslav houha (49) - xxx.xxx.133.190 (?), 3.2.2013 18:57

Vypadá moc pěkně. Že by další konkurent nových HQ?   Zajímalo by mne, jakou bude mít charakteristiku motoru-průběh kr.momentu. Řezná souprava je 3/8"?

Připojit reakci

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.149.89 (?), 4.2.2013 0:19

v nabidce v DE je i.325"

Připojit reakci

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.15.101 (?), 30.1.2015 19:31
Dobri den ja ju mam je super a ma 3/8 dele chlapi je to bomba pila ma m aj video na yutub. pozrite si ho stihl fix 026
Připojit reakci

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.81.181 (?), 30.1.2015 21:15
Ja viem. Tiež ju mám. Za tú cenu v šesdesiadkach lepšej niet. Aj keď je to profi, tak ju ľuďia využívajú často využívajú ako farm. Vďaka ľahkému piestu s jedným krúžkom má veľmi dobré zrýchlenie. Konštrukčné je tiež predimenzovaná. Prehriať ju v záťaži je takmer nemožné vďaka obrovskému ventilátoru. K tejto píle patrí jednoznačne 3/8 rezná súprava. Nižšie vkladám moju recenziu s pred dvoch rokov keď mi ju Dolmar ponúkol na vyskúšanie ako úplnú novinku. Píla na skúšku mohla byť vybavená pre test v 3/8 delení s 7 rim, ako aj v 0,325 s 8 rim prstencom, reťazou typu chisel /099/ pre priame porovnanie. Píla spadá do kategórie univerzálnych píl, tj. podrezanie stromu, následné odvetvenie a delenie na požadovanú dĺžku prevažne väčších priemerov s jednou pílou. Na ďalšie testovanie som vymenil prstenec za 8 zubový kôli tomu že píla má na to dostatočný výkon a rýchlosť reťaze. Pri 7 zubovom 0.325 delení je veľmi nízka a takto rezná súprava kladie výkonnému motoru malý odpor. V katalógu ND pre tento typ píly mala byť štandardne aj táto voľba prstenca. Skúška v reze Prvý testovací deň som používal reznú sústavu zo 7 zubovým prstencom. V reze sa motor pretáčal a preto som musel na pílu trochu tlačiť a aj tak rezná rýchlosť pomalá /priame porovnanie s STIHL 039 3/8 7 rim RSC reťaz/. Ďalšie testovanie bolo s 8 zubovým prstencom a pre istotu som naostril aj reťaz / pilník s vodítkom/. Až teraz píla rezala ako som očakával. Do rezu ju nebolo treba tlačiť, rezná rýchlosť konečne zodpovedala výkonu píly /priložené videá/. Píla sa v pozdĺžnom reze pri danej reznej súprave vôbec neupchávala. Podľa zvuku motora v reze má píla max. výkon vo vyšších otáčkach /návod 10 000ot/ k čomu treba prispôsobiť rezanie. Pri odvetvovaní sa mi s ňou pracovalo dobre - vhodné umiestnené ťažisko píly, akcelerácia. Skúška rezu zápichom - v poriadku /skúška tuhosti antivibračného systému/ Vibrácie píly / antivibračný systém/- môj subjektívny pocit - odpruženie/tuhosť v reze je vhodne zvolená. Čo je dobré Píla sa dobre drží, ide pomerne rýchlo do otáčok, je robustná /predpoklad dlhej životnosti/, veľmi dobre je riešený horný kryt motora, HD filter, odstredivé predčistenie vzduchu, veľké nalievacie otvory, primer, pomocná pružina štartovania. Páčkový vypínač je z pomedzi všetkých značiek čo som mal zatiaľ možnosť vyskúšať vyriešený najlepšie. Píla perfektne štartuje /aj pri -7C skúška ráno/, na štartovanie nie je potrebná veľká sila. Z parametrovo podobných píl /HQ 560 STIHL 362/ má veľmi dobrú cenu. Čo by mohlo byť lepšie Zátky nádržiek by mohli mať o niečo vyššie výstupky na lepšie uchytenie /niekedy je ich problém uvoľniť rukou/ a mohli mať lícovanie z vonkajšej strany /aby sa nedostávali počas práce nečistoty k nalievacím otvorom. Nádržka na palivo by mohla mať viditeľný priezor /aby bolo vidno zostatok paliva v nádrži/. Mohla mať jasne vyznačený smerový pásik na hornom a bočných krytoch. Pomocná štartovacia pružina by mohla byť o niečo tuhšia, pretože pri potiahnutí štart. lanka je niekedy cítiť mierne seknutie. Pruženie mohlo mať gumenné dorazy ako napr. typ PS 5105. Čo je otázne Píla má o niečo vyššiu hmotnosť ako konkurencia, ale ak je konštrukčne dobre stavaná /dlhá prevádzka bez fatálnych porúch ako napr. prasknutá kľuka, uvoľnené kartre, ložiská, chladenie / napr. HQ 560,372/ a pod. tak by mi to vôbec nevadilo. Pri mojom testovaní sa mi spotrebu paliva nepodarilo zistiť, avšak vôbec nie je vysoká, a pre mňa to nie je rozhodujúci parameter. Záver V profi segmente 60ccm píl je to dobrá voľba za veľmi rozumnú cenu, avšak s určitými drobnými nedostatkami, ktoré ale nie sú podstatné. K tomu pripočítam rýchly servis, komfortné ovládanie, jednoduché čistenie, dobré držanie, spojku dovnútra, nižšie ceny náhradných dielov, nízku cenu daného produktu. Mnoho ľudí s môjho okolia nepozná výrobný program, kvalitu fy. DOLMAR, dobré ceny, technické riešenia, a pri skúške v reze, vysvetlenie konštrukcie /napr. kartre valce, odpruženie - výkon napr. typ 5105 / s pílami Dolmar /PS 420SC, PS5105, PS6100/ sú potom veľmi milo prekvapený. Nakoľko som technický typ, tak ma zaujímajú aj veci ako konštrukcia, materiály, výkon/krútiaci moment, spoľahlivosť, ovládanie, technické riešenia, subdodávatelia dielov, cena a pod.,ktorým prikladám pri výbere píly podstatnú váhu. Jaro Š.
Připojit reakci

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.4.169 (?), 31.1.2015 12:52
Suhlasim svami je to viborny stroj do lesa.mam nanej pasik stihl ktory bomba
Připojit reakci

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.163.85 (?), 26.9.2019 21:26

Makita ea6100

Obrázky:

Připojit reakci

Dolmar 6100

host - xxx.xxx.163.85 (?), 26.9.2019 21:20

makita ea6100

Obrázky:

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů