Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Husqvarna 340 - nepravidelný chod

Husqvarna 340 - nepravidelný chod

host - xxx.xxx.145.210 (?)
14.3.2011 14:18
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

Pokusím se popsat problém, který v současnosti s touto pilou mám. Za studena po nastartování pila na volnoběh chcípá. Později po zahřátí jsou naopak volnoběžné otáčky tak vysoké, že se točí i řetěz. Za studena se pila i hůře startuje, ohřátá bez problémů. Zkoušel jsem vyměnit palivový filtr a svíčku, vyčistit vzduchový filtr, ale vše je stejné.

Děkuji za jakoukoliv radu.

LJ

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

J.S. (2813) - xxx.xxx.210.35 (?), 14.3.2011 15:57
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Z těch základních úkonů s přísunem paliva ještě vyčistěte sítko karburátoru. Chudá směs = vysoké otáčky. Mohou to být závažnější problémy - např gufera na klikovce, nebo netěsnost sání, pod válcem, ale nejlépe začít základním a jednodušším. Ověřte funkčnost vyrovnání tlaku v nádrži - stačí inj.stříkačka, nasadit na hadičku a opakovaně nasát, hadičku stisknout při sundání stříkačky.
Připojit reakci

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 14.3.2011 20:20

Zde bych se spíše přiklonil k netěsnosti motoru, zatím ještě ovlivňované ohřátím motoru. Celkem častým zdrojem podobných potíží bývá plastová spona na upevnění gumového kolínka sání na válec a pak také hadička impulsu od válce k držáku karburátoru. Spona se ráda teplem deformuje a ještě raději praská. Ten samý problém je s trubičkou na držáku ke které je připojena hadička impulsu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.210 (?), 15.3.2011 15:12

Děkuji za rady,

vyzkouším sítko karburátoru + podtlak v nádrži a dá m vědět. Více už je asi nad mé síly.

LJ

Připojit reakci

vjk (9) - xxx.xxx.215.11 (?), 19.3.2011 8:55

Mám opačný problém než tazatel - po delším řezání mi 340-ka po skončení řezu a ubrání plynu relativně často chcípne. Pokud plyn chvíli (10-15 sec) podržím na malé otáčky, tak pak volnoběh udrží. Poradíte, so s tím? VJK

Připojit reakci

J.S. (2813) - xxx.xxx.208.198 (?), 19.3.2011 9:17
Záleží na tom, jak chcípne. Jestli se zvýší otáčky a potom, tak je to ochuzením směsi a to může být způsobeno horkým motorem - netěsnosti skříně, palivovým systémem - po plném výkonu projev nedostatku paliva - podtlak v nádrži, čistota a průchodnost palivového systému. Pokud motor zhasne klesnutím otáček, tak to může být jehlovým ventilem v karburátoru - ověřit tlakově těsnost - opakovaně, je to naopak zahlcením motoru palivem a když motor držíte ve vyšším volnoběhu plynem, tak krátkodobé obohacení překoná a nezhasne. Dál to mohou být problémy se sáním, čerpáním paliva- impulsní vedení, ale to dle projevů závady. Jako vždy to jednoduché nejdříve - kvalitní směs, čisté vedení paliva, sítko v karburátoru, svíčka, dotažené šrouby, vzduchový filtr, chlazení motoru.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.107.138 (?), 21.12.2018 19:01

Dobrý den, mohu se zeptat jak je řešeno vyrovnání podtlaku? Moje pila má obdobné problémy. Po cca 3 minutátch práce začnou kolísat otáčky (teče - neteče palivo), stačí povolit a utáhnout víčko nádrže a pila řeže normálně cca 3min. A tento interval práce se zvyšuje s poklesem množství benzínu v nádrži.

Připojit reakci

Olše (166) - xxx.xxx.68.17 (?), 22.12.2018 15:39

Vyměnit odvzdušňovací ventil palivové nádrže

Zde si najděte podle roku výroby vaši pilku a dle rozresu najdete odvzdušňovací ventil ten podle obj.čísla najdete a objednáte Google

Objednací číslo by mělo být 537 35 95-01

Nejrychlejší bude servis je to halířová položka a pokud nevíte naděláte víc škody jak užitku

Připojit reakci

host - xxx.xxx.116.118 (?), 27.5.2019 9:14

Zdravím, mám stejný problém s kolísáním otáček. Odvzdušňovák jsem vyměnil za nový, ale problém přetrvává.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů