Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Mazání řetězu Husqvarna 445e

Mazání řetězu Husqvarna 445e

host - xxx.xxx.212.195 (?)
24.3.2020 6:45

obavam se ze tato pila ma staly prutok oleje bez serizovani

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8, 9   

host - xxx.xxx.103.210 (?), 12.5.2017 12:49
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ano, ověřte si to šuplerou na několika článcích. 

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.142.210 (?), 12.5.2017 13:04
Ikdyby se náhodou na celé rozvinuté délce natáhnul byť o celý 1mm, tedy mnohem víc než par desetin, o kolik to poznate na vytočeni šroubku? poděleno dvěmi je to posun šroubku o 0.5mm, to chcete poznat? Na fotce jasně vidět jak se sjíždi řetěz na spodni kluznè časti. Někdo tu dá fotky, ale i to je málo
Připojit reakci

host - xxx.xxx.103.210 (?), 12.5.2017 14:19

Řetěz se sjíždí naprosto minimálně, je z tvrdé oceli, je na to stavěný, a bylo by to nebezpečné, kdyby se obrušoval článek. Obrušeje se měkčí lišta. Při nasazení nového a starého řetězu na tutéž lištu to je snadno poznat. Je to rozdíl několika otáček napínacího šroubu. Mimochodem: lišta je dlouhá a úzká. Obroušení řetězu by tak hrálo roli jen na konci lišty. Pro několik otáček šroubu by se musely články obrousit o několik mm (pro závit M6 platí kolik otáček šroubu=tolik mm). A na takové obrouošení není na článku prostor. 

Ale abych si nemátl a nepletl pojmy s dojmy raději jsem zašel do dílny a vyfotil srovnání napjatých řetězů. Omlouvám se za kvalitu-foceno mobilem. Širokoúhlý objektiv poněkud zkresluje perspektivu na okrajích. Počítáno shora:

• Všechny řetězy jsou totožného typu: 56DL, 1,5mm / 3/8"
  • 1, 2 a 3 jsou staré dnes již nepoužívané řetězy (obroušené krátké zuby, na 1. řetězu je také patrný ulomený třetí zub zleva..). 2. řetěz se liší oblým zubem. 
  • 4. a 5. řetěz jsou poměrně nové ale již několikrát byly na pile a mají pár kubíků i broušení za sebou. 
  • na levé straně jsou srovnané patky zubů a články řetězu na hranu prkna. Ostří míří vpravo, tupé patky doleva, všechny zuby srovnané stejným směrem
  • Na pravém konci je patrný posun patek skoro o 10mm (přesněji o 9mm/12 zubů resp. 24 článků řetězu) mezi 3. a 4. řetězem (pravítko je na okraji obrazu opticky poněkud zkresleno-číslice 129 měřítka je v rovině s poslední patkou zubu 3. řetězu, zuby 4. a 5. řetězu jsou v rovině s číslem 128 měřítka)

Šuplerou změřen rozdíl na 8 článcích řetězu 2mm (jde sem vložit pouze jedna fotka, tak třeba někdy příště). Pokud bych vzal opravdu fungl nové řetězy byl by rozdíl jistě ještě větší, klidně i dvojnásobný.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.128.23 (?), 13.5.2017 16:29

Dobrý den pánové.

S tím odporem zubu jsem se špatně vyjádřil. Po posledním broušení je zub menší (jakoby užší). Méně materiálu, délka, šířka, prostě menší. Tím součtem všech těchto úbytků jsem myslel, že klade menší odpor. Jestli je řetěz vytaháný, nebo né je jedno. Samozřejmě prstýnek na řetězku dávám taky starý, to je jeden z důvodů, proč jsem chtěl výměnný prstýnek a né celou řetězku. On je totiž shodný s prstýnkem z té řetězky co jsem uváděl na začátku této debaty. No a liště je to jedno, protože ta je bez rola. Takže zužitkuji všechny věci z těžby a vyhodím je úplně opotřebené. No a nové věci se nasazují na velkou pilu. Pravda, ještě jsem nezkusil prstýnek z HQ 371 XPG, ale odhaduji, že je také stejný. Tedy, aby nedošlo k omylu, použil jsem prstýnek z HQ 560 XP do HQ 445e II a na té je řetězka shodná s oregoňáckou tou co jsem uváděl na začátku debaty.

Od pondělka zase bude práce pro HQ 445e II mnou předělanou jak je uvedeno dříve. Bude to opět likvidace několik let starého, všelijak namíchaného a notně přestrkovaného dřeva, místy prorostlého náletovým dřevem, vesměs jasanem, plus vyhozené stavební dřevo. Prostě všehochuť bor.el. Uvidíme jak si předělaná pila povede.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.3 (?), 14.5.2017 12:19
Zdravím. Možné je nasadit cokoliv. Obsluha pily by se měla řídit návodem. Celá diskuze je poněkud zvláštní. Profesionál se dotazuje na zahrádkářském fóru, divný servisák, který má pravdu a divně se vyjadřuje. Natažení řetězu ovlivňuje opotřebení roltopu, vrcholu lišty a hnacího kola, teplota lišty a řetězu. Rázy od řetězu pile zkrátí život, stejnak půjde do kopru, s tím se Moon netají, tak až zůstane na dojetí.404 taky dobrý. Stand a.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.72.149 (?), 15.5.2017 7:41

Využiji, že ses objevil. Diskuze bývají opravdu někdy divné. Kryž už je toto vlákno i o řetězech, tak mám k tobě dotaz. Oregon dal na trh nové řetězy 95TLX. Máš s nimi nějakou zkušenost? Má delší zuby a trochu jinou geometrii. Na videu ukazují, že jsou rychlejší. Já už jsem sice 2ks koupil, ale ještě nezkoušel.

FO

Připojit reakci

Moon (28) - xxx.xxx.128.23 (?), 24.5.2017 21:54

Dobrý večer.

Jak jsem slíbil, tak je tu malá recense předělané pily HQ 445e II.

Tedy, s pilou jsem opět zpracovával dřevo necelých čtrnáct dnů na ploše převážně s písčitohlinitým povrchem. Dřevo bylo vyválené, různě namíchané, prostě odpad prorostlý náletem jasanu.

Pilu jsem nikterak nešetřil. Nepozoroval jsem na ní ani úbytek výkonu, ani žádné nepatřičné zvuky, či vybrace. Pila pracuje jako každá jiná farmářka podobného výkonu. Po přestavbě pila odpracovala celkem cca jeden měsíc. Nyní pilu odstavím a bude čekat na další příležitost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.196.35 (?), 23.3.2020 19:28

dobrý den potřebuji poradit kde se seřizuje nebo přidává mazání řetězu Husqvarna 445e, pokud to tam vůbec je. Nenašel jsem to 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.195 (?), 24.3.2020 6:45

obavam se ze tato pila ma staly prutok oleje bez serizovani

Připojit reakci
<...6, 7, 8, 9   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů