Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > MS260 proti MS261 nebo jinou?

MS260 proti MS261 nebo jinou?

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?)
18.1.2012 19:25

Tak dobrá, možná jsem tu cenu přehnal, ať nežeru, tak 13 000 Kč, za kvalitu se holt platit muší, takže STIHL MS 261 je ještě na 18 200 podhodnocená yes  A Hupino, houpat můžete mimina na kolenou, ne toho kdo moc dobře zná ceny za práci no na pohádky už jsem přeci jen odrostlejší. frown

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 18.1.2012 8:27
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ona to "pecka" není ani za mák. Krouťák od max. výkonu vzdálený pár světelných roků. Max. výkon v otáčkách kousek pod maximem. Zda tahle řada vydrží, podobně jako nová řada STIHL, "vnoučatům" se teprve uvidí. Osobně dost pochybuji. V tomto bodě si nemají výrobci co vyčítat, zajímá je spotřeba celků, ne vysoká životnost a tlačí to nenápadně, pomocí emisí. Celkem šikovný tah. wink Dnes na to každý skočí. Co bych chtěl jednou vyzkoušet, možná to ani nepůjde a ani ji nenatočím, některou z těchle setrvačníků zbavit toho závaží a pak ji otestovat v práci. Troufám si říct, že ta práce bude celkem dost problém pokud se vůbec tak nějak roztočí. Vlastně tak vznikne cosi jako 560(562)555.  Ona je v prodeji i jinde, to 562XP zatím jen v Německu. Dost mne to udivuje, takový "bomba" stroj a ani Švédi ji neprodávají. Možná to je tím, že vlci a sobi počítače u sebe nenosí. Taky ne všude mají zavedenu elektřinu a jak ji potom seštelovat bez kompu? No jo, všechno má své pro a proti.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.156.239 (?), 18.1.2012 8:46

Ještě k té ceně, ve švédsku 25k v dánsku 22,5k a než se to dostane k nám, tak to bude za 18k wink dát na to větší cenu než MS261 která je za 18200Kč by chtělo odvahu, 560XP je za 18500Kč, tak bych těch 18k viděl jako reálných.  Pokud jde o to lanko, jestli ho někdo dokáže přervat u 560XP (u 550 to asi bude podobné) tak je dobytek, protože na tom průměru co to má pověsím prase na porážku a nepraskne, takže z výměny (kšeftu) z největší pravděpodobností nic nebude, servisákům nastanou krušné časy bez příjmů cheeky

Připojit reakci

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 18.1.2012 9:05

Na lanku z 365/372 pověsím prasata dvě a jaký to je kšeft! Už i repliky se prodávají wink. On totiž ten hloupý servisák vidí problém trochu jinde než ten chytrý odborník  cheeky jenže to by ten chytrý odborník o pilách a závadách musel něco vědět a znát.indecision  Asi jako o "špatné" sérii zapalování, klikách a podobně. Možná právě pro tu cenu 18 200 za MS 261 se tady ta 550XP prodávat nebude, byla by neprodejná. crying Reálnou cenu bych viděl kolem 15 000Kč.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.239 (?), 18.1.2012 9:33

Tak uvidíme, kdo bude blíž k pravdě s tou cenou wink O nepovedené sérii zapalování na 562XP vím, to už je okoučovaný, stáhli je z prodeje.  O prasklých klikách a podobně na nových pilách nevím, tak to asi nebude tak zlý, ono chytrý odborník umí číst i na zahraničních forech a umí si udělat vlastní posudek kvality enlightenedyes

Připojit reakci

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 18.1.2012 9:53

Bohužel chytrý odborník opět "zabodoval", právě na těch zahraničních forech jsem o těch klikách četl prvně a moc nevěřil, praxe mne překvapila jak to zase bylo o pravdě! Taky mají velké potíže s reklamací, podobně jako tady slyší "přešponovaný řetěz, moc sražené omezováky, nevhodný olej v palivu, málo oleje...", jestli ono to nebude koncernově ošetřené, ty zdůvodnění.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.239 (?), 18.5.2012 3:42

550XP je na trhu a cena kupodivu startuje na 18k cheeky Jinak co jsem četl na zahraničních fórech, tak je změna v rukojeti, oproti 560xp má 550xp tenčí přední rukojeť a rozdíl oproti 346xp je asi nastejno jako 357xp vs. 560xp i co se týče spotřeby, kde když se používá na silnější dřevo, tak je spotřeba menší, při využívání Revboost o ždibeček větší.

Připojit reakci

Hupino (30) - xxx.xxx.211.189 (?), 18.1.2012 14:55

Pro 156.239. Ta moje vnoučatům nevydrží, ale už je za ten měsíc a něco dvakrát zaplacená. Já nevím jak to v té Husqvarně dělaj, že je pořád nejlepší.yeslaugh

---------------------------------------------------------------------

Teď jsem si všiml tak ještě k té ceně 550xp. Nevěřím že by tahle profi pilka stála jenom 15 tisíc. Za kvalitu se bohužel vždycky musí platit.

Připojit reakci

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 18.1.2012 19:25

Tak dobrá, možná jsem tu cenu přehnal, ať nežeru, tak 13 000 Kč, za kvalitu se holt platit muší, takže STIHL MS 261 je ještě na 18 200 podhodnocená yes  A Hupino, houpat můžete mimina na kolenou, ne toho kdo moc dobře zná ceny za práci no na pohádky už jsem přeci jen odrostlejší. frown

Připojit reakci

Hupino (30) - xxx.xxx.211.189 (?), 18.1.2012 19:42

Tak Radku nechodím si sem číst a sem tam něco napsat, abych někoho houpal. 410 kubů po stovce. To jsou docela jednoduchý počty. Je mi jasný že servisáci jsou na tom líp, ale s tím já nic neudělám.laugh

Připojit reakci

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 19.1.2012 6:53

Hupino, Hupino. Ve škole, případně na učňáku se brala i takzvaná matematika. Ti mladší měli i ekonomiku, co studoval Hupino nevím, ale na tyhle předměty jaksi chyběl.  410 kubů za půl druhého měsíce? To by taky chtělo spíš tu MS 261 než tu pomalou, vláčnou HQ 560 XP! 400 :20 = 20 takže jen pro osvětlení, 400 kubíků, děleno 20 pracovních dnů v měsíci = 20 kubíků denně což je běžný výkon průměrného těžaře! No a to "dvakrát zaplacená", to musela stát bratru nějakých 4-5000 k, protože vám to nějak nevychází. Ekonomika provozu Hupíno, říká vám to aspoň trošičku něco? Pojem a dojem Hupíno jsou celkem dost od sebe vzdálené, vy je máte v jednom balíčku. Dejte si na papír veškeré náklady na ten óbr výkon za jeden a půl měsíce a zabalíte to už zítra. Nebo chcete tvrdit, že řeže bez paliva, olejů, řetěz se netupí, práci máte vedle postele... A kilo za kubík? Ale Hupíno, to ohromí možná tak Pavla DrVoštěpa, mně ne. Já tu těžbu dělám a nejen těžbu. V jaké hmotnatosti, v jaké dřevině, v jakém druhu těžby? Jo Hupíno, jak jsem psal, děti na kolenou... a s kuličkovým počítadlem v ruce! no laugh Při těch oslavných chorálech na tu pilu co tu pějete by musela dělat 7-8 kubů na nádrž, takže cca 560-640 za 20 dnů! cool Poctiví servisáci na tom o moc lépe nejsou, vyměňovači ano. A to si ještě musí účtovat 150 korun za započatou 1/4 hodinu.cheeky Mrzí mně to Hupíno, ale vytahujete si triko na špatném místě!

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů