Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Olej Husqvarna vesus olej Stihl (možnost záměny ?)

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Já už delší dobu používím do křoviňáku, pily..., host, 8.7.2019
Fajn tak tohle je perla""Podla mna sa kludne..., Olše, 27.3.2019
Zdravim. Ja pouzivam olej Mogul z obchodu&nb..., host, 27.3.2019
jake mate nazor na dolnar 6100 dekuju..., host, 4.10.2014
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...>   

Olej Husqvarna vesus olej Stihl (možnost záměny ?)

exot007 (29) - xxx.xxx.176.57 (?)
18.9.2008 16:20
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Chtěl jsem se zeptak těch z vás co mají zkušenosti s pilamy či křovinořezy těchto značek zda lze použít olej HQ do strojů Stihl.Je mi známo co která firma doporučuje nicméně rád bych získal informaci o tom zda lze použít oleje jedné značky ve strojích značky druhé v poměru 1:50.

Vzledem že se chystám používat strjů obou firem (konkrétně pil)(ponechme zcela stranou mé důvody) tak se mi nechce tahat dvě nádoby s namíchaným palivem.
tož babo raď

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Olej Husqvarna vesus olej Stihl (možnost záměny?)

host - xxx.xxx.176.71 (?), 18.9.2008 16:40
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Rozhodně nedoporučuji, hrozí zadření pily -100% zkušenost mého známého.Použil olej Stihl do pile HQ v poměru udávaného výrobcem HQ.V servisu mu řekli, že Stihl má nížší otáčky než HQ, což je pravda a mazací schopnosti oleje Stihl jsou nedostačující pro pile HQ a následuje zadření.

Připojit reakci

exot007 (29) - xxx.xxx.176.57 (?), 18.9.2008 16:43

Zapoměl jsem dodat že bych používal olej HQ do pily Stihl (MS 180)

Připojit reakci

HH (37) - xxx.xxx.94.115 (?), 18.9.2008 17:10

použitím jiného oleje než dodává Stihl do jejich motorových přístrojů přicházíte o záruku (máte to přímo napsané v záručním listu), jinak znám lidi kteří oba oleje kombinují napříč značkami. to host - xxx.xxx.176.71 nemyslím si že k zadření došlo díky používání oleje Stihl (další možnosti např. jsou od nekvalitního paliva, špatně namíchané směsi, přicpaného pal. filtru, nastavení karburace, netěsnosti klikové skříně - bez provedení podrobné prohlídky nelze jednoznačně určit) pily běžně točí okolo 13500 až 14000 ot., jediné která mají výrazně vyšší otáčky jsou H 242,246,42 (myslim že asi 15500) HH

Připojit reakci

J.S. (2813) - xxx.xxx.103.201 (?), 18.9.2008 18:19

Ze současné produkce HQ je to 346XP, která vyniká vyššími otáčkami - kolem 14500 dle nastavení, např. Stihl má u MS260 kolem 14000. Také bych se přiklonil k jinému důvodu, než kombinaci olejů, přesto jejich vzájemnou kombinaci z důvodu rozdílného složení, a tím působení v motoru nedoporučuji. Podle návodů byste měl mísit 1:40 při použití jiného oleje, než je značka pily. Tím bych to řešil tak, že bych mísil 1:40 všechno a neměl by vzniknout problém. Jinak bych samozřejmě mísil olej - pila stejná značka 1:50.

Připojit reakci

exot007 (29) - xxx.xxx.176.57 (?), 18.9.2008 18:41

Takže jsem v podstatě tam kde jsem byl na HQ 353   1:50 a na stihl 1:40 takže stejně budu potřebovat stejně dvě nádoby. S mísením olejů jsem samozřejmě nepočítal ani jako s alternativním řešením.PS: to o podmínkách v záručním listu u výrobce jsem si vědom a uváděl jsem to i v uvodu .

Nicméně jestli máte ještě někodo nějakou skušenost tak sem s ní.

Připojit reakci

Dan Rohanský (3) - xxx.xxx.170.170 (?), 18.9.2008 20:31

Řekl bych že když dáš Husqvarna olej taky 1:40 tak se nic nestane.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.128.84 (?), 18.9.2008 20:43

Křovinořez Stihl občas proženu jiným olejem(ne M2T!),ale zřejmě mu to nevadí¨,protože mi 12 let velice spolehlivě slouží.

Připojit reakci

exot007 (29) - xxx.xxx.176.57 (?), 18.9.2008 21:14

Ještě přemýšlím o pile Dolmar PS 33 ale s olejem by to tam bylo asi stejné.Nicméně trošičku spekuluji o poměru 1:45 ten by myslím byl už celkem schůdný.Škoda jen že Dolmar nemá nikde v okolí mého bydliště žádný servis i když na druhou stranu mi to možná už příliž nevadí.

Připojit reakci

J.S. (2813) - xxx.xxx.103.201 (?), 18.9.2008 21:00

To jste mě nepochopil, myslel jsem to tak, že budete používat směs 1:40 na obě značky. Pokud se nejedná o velkou intenzitu provozu, tak to nebude citelné z pohledu spotřeby oleje.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů