Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Pila stihl

Pila stihl

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?)
14.1.2012 23:03

Opravdu, prostě hrůza až vstávají vlasy na hlavě, jak píše odborník, pan 115.106. Jen dumám zda si mírně nepopletl značku a model!? 55,5 cm3 = ST 291 i HQ 455. A to je vše co je shodné i u té "lepší" konkurence. Dál posuďte sami. Váha - 5,8 kg / 5,6 kg - HQ 455 / ST 291;  výkon 2,6 kW/2,8 kW - HQ 455/ST 291; objem palivové nádrže - 0,44 l/0,50 l - HQ 455/ST 291!? Asi ta "hrůza" bude v nenastavitelném ol. čerpadle, případně vyrovnaných vibracích na přední i zadní rukojeti a tím tužšímu a přesnějšímu vedení pily. No jen ve značce to určitě u takového odborníka zcela jistě nebude! Pak mne napadá ještě jedna možnost, že by to bylo v té "jedinečné" klikovce? Třídílné, kované, jediné na celičkém světě? No ale jakou tedy má ta "hrůzná" 291? Aha, asi lepenou, nebo lisovanou z plechu, nebo že by dokonce vyřezávanou ze dřeva? Jasně že kovanou, třídílnou, ale to jaksi ta jedinečná konkurence asi neví, proto se tou svojí, tak často ochotně praskající, nemístně vytahuje. A přiznat že ta 291 má zapalování s řízením bodu zážehu, systém předvýplachu který spatřil světlo světa v prodeji dříve než u té konkurence, to jaksi není na pořadu dne.  A možná to opravdu bude v té absenci dekompresoru, ona taková 55 kubíková pila už je kompresí "dělo" a musí se "udatné" obsluze pomoci. No jo STIHL je prostě pro Chlapy a tak to nepotřebuje. Že ta farmářka má tři varianty vzduchového filtru, kovovou klikovou skříň, skutečně jednopáčkové ovládání, to je jaksi mimo. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Radku B. jako zadavatel prispevku bych Vas chtel p..., host, 23.1.2012
Neviem ako u Vás ale tu sa delia stroje niek..., Jani02, 15.1.2012
Moje volba není předmětem této diskuze. Vstu..., host, 15.1.2012
To Jani02: co třeba Solo 651 nebo 656???..., Pavel Drvoštěp, 15.1.2012
Stránky: 1, 2, 3, 4   

Pila stihl

host - xxx.xxx.88.1 (?), 12.1.2012 21:27
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobry vecer muze mi prosim nekdo z vas dat blizsi info o pile ms 291?na netu vidim u kazde prodejce naprosto stejny popisek.Mam na mysli nejake blizsi info k motoru, klice atd.dekuju moc
Připojit reakci   

Pila stihl

host - xxx.xxx.90.3 (?), 13.1.2012 19:11
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Spis at vim do ceho jdu:-)
Připojit reakci

Pila stihl

host - xxx.xxx.115.106 (?), 13.1.2012 19:54

Nechoďte do ní wink, jsou lepší možnosti a to i od Stihlu.

Připojit reakci

Pila stihl

Jani02 (116) - xxx.xxx.215.65 (?), 14.1.2012 18:01

Aké sú tie lepšie možnosti?

Připojit reakci

Pila stihl

host - xxx.xxx.115.106 (?), 14.1.2012 19:40

291 je za 15200Kč obyčejná farma se všema nectnostma a spoustou kompromisů, váha jak blázen na nic moc výkon, nemožnost nastavení ol. čerpadla, větší vibrace, chybějící dekompres atd. když už bych měl kupovat takto drahou pilu a chtěl zůstat u značky Stihl, to už bych ty 3000Kč přihodil a koupil profi, např 261. Ty tři tisíce navíc mi přinesou neporovnatelně víc užitku a značnou přidanou hodnotu a to i při pozdějším prodeji, pokud někdy v budoucnu budete pilu prodávat, tak za 291 dostanete 5-6000Kč a za 261 to bude kolem 13000Kč nebo pokud bych chtěl ušetřit tak by se dala vzít 270tka, která nabídne prakticky to samé, ale za přijatelnější cenu. U konkurence je to snadnější, tam za danou cenu dostanu bez navýšení nebo s mírným navýšením jinou (menší) váhu, daleko větší výkon a profi provedení. Být na místě kupujícího, dobře bych nákup 291 zvážil, mě osobně by nelákal.

Připojit reakci

Pila stihl

host - xxx.xxx.65.199 (?), 14.1.2012 20:55

Celkově ta značka...    když ta konkurence...  třeba říct že panu 115...  stihl nové řady do oka nepadl.   A ty vibrace, v 55 ccm bez deco, no hrůza.  Když přece :U konkurence je to snadnější, tam za danou cenu dostanu bez navýšení nebo s mírným navýšením jinou (menší) váhu, daleko větší výkon a profi provedení.   Umět udělat všecky značky takle svoje pily jsou zákazníci spokojeni.   j.c.

Připojit reakci

Pila stihl

host - xxx.xxx.115.106 (?), 14.1.2012 22:14

Já nehodnotil značku, ale konkrétní model 291. Jestli to pane J.C. nemůžete vydýchat, že vaše nedotknutelná značka prodává i nezajímavé pily za nezajímavou cenu, je to váš problém, ne můj. Sám jste si koupil MS 361, proč jste si nekoupil 290tku, když je to tak super a bomba pila? Úplně ze stejného důvodu, který jsem popsal já, takže nevím s čím máte problém? Ač tomu třeba nevěříte i konkurence umí udělat dobré a i lepší pily než 291, to vy ale slyšet nechcete a je zbytečné vám něco takového psát. Ostatně výběr je už na kupujícím, on musí sám vědět za co chce utratit svoje peníze.

Připojit reakci

Pila stihl

host - xxx.xxx.65.199 (?), 14.1.2012 22:33

Jen bych se pro doplnění zeptal stejně jako zadavatel, zda máte s 291 již nějakou osobní zkušenost nebo se vaše kritika opírá o tabulkové hodnoty pil na netu.?  Na to že se navážíte umím odpovědět, ve vašem přípdě je to zbytečné, máte příliš radikální postoje. Prosím ještě o doplnění, které že jsou ty lepší modely jiných výrobců a v čem. Děkuji   j.c.

Připojit reakci

Pila stihl

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 14.1.2012 23:03

Opravdu, prostě hrůza až vstávají vlasy na hlavě, jak píše odborník, pan 115.106. Jen dumám zda si mírně nepopletl značku a model!? 55,5 cm3 = ST 291 i HQ 455. A to je vše co je shodné i u té "lepší" konkurence. Dál posuďte sami. Váha - 5,8 kg / 5,6 kg - HQ 455 / ST 291;  výkon 2,6 kW/2,8 kW - HQ 455/ST 291; objem palivové nádrže - 0,44 l/0,50 l - HQ 455/ST 291!? Asi ta "hrůza" bude v nenastavitelném ol. čerpadle, případně vyrovnaných vibracích na přední i zadní rukojeti a tím tužšímu a přesnějšímu vedení pily. No jen ve značce to určitě u takového odborníka zcela jistě nebude! Pak mne napadá ještě jedna možnost, že by to bylo v té "jedinečné" klikovce? Třídílné, kované, jediné na celičkém světě? No ale jakou tedy má ta "hrůzná" 291? Aha, asi lepenou, nebo lisovanou z plechu, nebo že by dokonce vyřezávanou ze dřeva? Jasně že kovanou, třídílnou, ale to jaksi ta jedinečná konkurence asi neví, proto se tou svojí, tak často ochotně praskající, nemístně vytahuje. A přiznat že ta 291 má zapalování s řízením bodu zážehu, systém předvýplachu který spatřil světlo světa v prodeji dříve než u té konkurence, to jaksi není na pořadu dne.  A možná to opravdu bude v té absenci dekompresoru, ona taková 55 kubíková pila už je kompresí "dělo" a musí se "udatné" obsluze pomoci. No jo STIHL je prostě pro Chlapy a tak to nepotřebuje. Že ta farmářka má tři varianty vzduchového filtru, kovovou klikovou skříň, skutečně jednopáčkové ovládání, to je jaksi mimo. 

Připojit reakci

Pila stihl

host - xxx.xxx.115.106 (?), 14.1.2012 23:45

Je to přesně jak píše pan Radek, dekompres je k ničemu je dobře, že to pila nemá, nastavitelné olejové čerpadlo je k ničemu a zbytečná fukce, pila nastaví olej lépe než uživatel podle dřeva a délky lišty, vibrace jsou nedůležité, jak to s člověkem třepe je nepodstatný údaj, stejně tak výkon/váha a provedení. Poslední věc, pokud na své pile máte nápis Stihl je taková pila zadarmo ať stojí co stojí. Upřímě se omlouvám, že jsem zde něco psal, už teď toho lituji. Na závěr mi nezbývá než pogratulovat k nákupu MS 291, dobrý výběr, sám si chci také jednu pořídit.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů