Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Motorové pily > Přehled současných motorových pil značkových výrobců

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Ja by som mal len niekoľko poznámok. , host, 14.11.2018
Priznám se kdyz som to presletel napoprve ta..., host, 13.11.2018
Pane, vy jste otřesný šťoura, ale nepřínosný..., stinkas, 12.11.2018
Stihl má taky vnitřní spojku a Husky taky a ..., host, 12.11.2018
Možná pro někoho kdo pilu nikdy v ruce neměl..., host, 12.11.2018

Přehled současných motorových pil značkových výrobců

stinkas (18) - xxx.xxx.26.21 (?)
3.11.2018 20:17, počet návštěv: 4607
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Nedávno jsem si koupil svou první motorovku. Dříve jsem si je musel často pracně půjčovat, a půjčování, jak víme, nedělá dobře vztahům mezi lidmi, když se něco pokazí. Protože se nestarám o les, využiju pouze pilu spíše nižšího výkonu, přednost dávám spolehlivosti před cenou. Tomu také odpovídala moje volba.

Pro moji radost sestavil jsem si porovnávací přehled motorovek hlavních značkových výrobců — a doufám, že i vy budete mít radost, a že vám ten přehled nějak pomůže při vašem rozhodování o pořízení tak platného a všstranného pomocníka. Pro každou výkonnostní skupinu jsem vybral jednoho zástupce, pokud možno nejvíce použitelného v rámci skupiny, co nejvíc reprezentativního.

Podotýkám, že nejsem odborníkem na otázky kolem motorových pil, ale protože jsem těžil ze zkušeností mnoha jiných různého povolání a zaměření, mohu zodpovědně říci, že můj přehled je vcelku správný a návodný.

Vím z vlastní zkušenosti, že i výborná pila se dá rychle zkazit nevhodným použitím a zanedbáním základní údržby. Špatné pile se dá zase dobrou údržbou trochu pomoci. No, na vloženém obrázku máte můj přehled, ať slouží.

Obrázky:
Přehled motorových pil značkových výrobců.
Přehled motorových pil značkových výrobců.
Připojit reakci   

Olše (67) - xxx.xxx.68.17 (?)
4.11.2018 10:16
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mužete prosím upřesnit v čem je stihl Ms 181 ošizena v nemotorové části děkuji

Připojit reakci

4.11.2018 16:31

V tabulce výslovně uvádím, že na podrobnosti je nutné se zeptati odborníka. Nicméně, v tomto případě vám ochotně odpovím, ačkoli nejsem technik pil, a proto může být moje odpověď pouze nepřesnou protože neúplnou. Odpovídám zejména proto, že na tuto otázku by vám prodejce-servisák od Stihlu mlžil tak, že byste byla nakonec přesvědčena, že se nic nezměnilo (to se stalo mně osobně). Jedinou možností, jak se dopátrat úplné pravdy, je, mít známého, který tyto pily opravuje nebo je s nimi detailně obeznámen.

Co vím (a netýká se to, prosím, pouze MS 181, ale CELÉ dnešní hobby řady Stihlek, to je až do MS 251 včetně), jsem napsal do diskuse na webu Zahrada. Odkaz je ZDE.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.136.63 (?)
4.11.2018 17:53

Zdravím, MS 181 není ošizena jen v nemotorové části ale i v mechanice mazání řetězu a také v mechanice přídání plynu při startu na sytič. Celkově je to dost špatně vymyšlený stroj. To platí i o typu MS 211. Standa.

Připojit reakci

5.11.2018 3:58

Abych řekl pravdu nezaznamenal sem jediný problém s mazáním řetězu Jediná nevýhoda není nastavitelné olejové čerpadlo což mi nevadí používám STIHL Forrest Plus Olej na pilové řetězy

Co se týká mechaniky přidání plynu při startu na sytič taky sem nezaznamenal žádný problém vše funguje jak stihl popisuje a píše

Motor byl seřízen po 10 nádržích v servisu stihl a od te doby nebyl jediný problém že by nechytl nebo jinak haproval.  Benzín verva 100 olej stihl červený.Řežu 6 plnometrů klády na špalky 33cm ročně pruměry cca 20 až 50 cm ten bylo zatím jeden jinak spíš těch30 cm

Pila vyrobena v STIHL Incorporated*Virginia Beach, USA rok výroby 2016

Připojit reakci

5.11.2018 20:07

Nejprve bych řekl, že při vší úctě k Vašim praktickým zkušenostem Vám nezávidím dělání byť jen jediného plnometru špalků s pilkou pro domácí, "hobby" použití. S pilou většího výkonu (jako má např. Stihlka MS 251) by Vám to odsýpalo líp. A teď k tomu hlavnímu, mnou kritizované "hobby" třídě Stihlek.

Věc se má tak, že jsem celé roky dříve slýchával, že značka Stihl jako jedniná snad ze značek motorových pil má STEJNOU KVALITU pro pily třídy profesionální i pro pily nejnižší třídy "hobby". Rozdíly jsou prý pouze ve výkonu, kvalita provedení je stejná. Platil-li kdy vůbec tento tak od poslechu bájný názor, neplatí rozhodně v současnosti, faktem je, že došlo k poklesu použitelnosti, pily Stihl třídy hobby (poznají se podle jednoho šroubu co drží lištu) jsou konstrukčně řešeny zcela jako hobby, není tady žádný přesah kvality, přitom jsou nejdražší ze všech značek, to by bylo oprávněné pouze tehdy, byla-li by i tato třída hobby v kvalitě vyšší třídy pil, není to tak, takže se dostávám k tomu: proč dnes vůbec kupovat hobby třídu Stihlky, za ty peníze, když mohu ve stejné kvalitě koupit pilu za mnohem méně peněz? Netvrdím tedy, že by pily od Stihlu od MS 170 po MS 251 byly špatné, tvrdím pouze, že jsou to dnes dobré hobby pily, dobré asi tak stejně jako od Dolmaru nebo Echa, ale zatraceně dražší. Volba je jasná: kdo nelpí slepě na značce, hobby Stihlku nekoupí, půjde jinam! Takové by aspoň mělo být většinové rozumné rozhodnutí těch, kdož nemají na rozhazování a zvažují i cenu. Cena je totiž dnes rozhodující, faktor kvality hobby Stihlek jako výhoda dnes už ztratil svoji váhu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.161 (?)
6.11.2018 14:58

Ja ako Stihlák tiež zazlievam značke Stihl tú široko diskutovanú jednu šrobu.Nezazlievam im to že by to bolo nejak technicky nedostatočné. Zazlievam im to že zbytočne nabíjajú zbrane takýmto technicky pologramotným strelcom ako je napríklad aj stinkas. Ani neviem kde začať.

Pokaľ by ujo stinkas si dal tú robotu a pozrel si bližšie ten stroj, tak by prišiel na to že tá druhá šróba tam je. To nehovorím o tom že prakticky všetky beznáraďové systémy napínania reťaze všetkých výrobcov. používajú jednu skrutku.To je napríklad u Stihla aj MS362.

Klasické napínanie z jednou skrutkou používa napríklad aj Profi MS241.Väčšinou neni pri tomto systéme problém s jednou šróbou poťažme matkou ale s rukami a poťažme hlavou.

No a čo sa týka 171/181/211 tak mne to tak trochu pripadá ako reči o tom povestnom hrozne.Aj tak bolo kyslé.

Aktuálne jednoducho nemá konkurenciu v kvalite spracovania, spoľahlivosti a odolnosti. No a pokiaľ si myslíte že je pre vás moc dokonalá, tak si vyberte 170/180.Je cenove prijateľnejšia a dovolím si tvrdiť stále vysoko konkurencie schopná.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.42 (?)
6.11.2018 15:33

Jakože nemá konkurenci ta 171,181 a 211 řada? Tak to bych pologramotnost hledal u někoho jiného..

Připojit reakci

6.11.2018 16:28

Rád sa poučím čo lepšie sa dá kúpiť v tejto kategórii.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.103.210 (?)
5.11.2018 9:21

Když jsem si vybíral před lety pilu, postupoval jsem podobně. Jen málokterý produkt má tak širokou nabídku a výběr jako motorové pily. Začal jsme technickými parametry (výkon, délka lišty...) a pak si doplnil i pár kalkulací cena/kW, cena/kg váhy. Ä pak jsem lovil různé komentáře k několika favoritům.

Největší problém vašeho porovnání vidím právě v tom posledním sloupci, kde je čistě subjektivní hodnocení kladů a záporů. Snadno zjistíte, že se tyto komentáře dost zásadně liší. Někomu to funguje bez problémů, jiného zlobí a poměrně kvalitní držák. Někdo o pilu pečuje, jiný profi dřevorubec na to nemá čas a bere co mu šéf strčí zrovna do ruky a po dvou letech to prodá. Další potřebuje kovářskou práci která vydrží přejetí traktorem, mladší jsou nadšení z každé vychytávky a novinky atd..   Na servisáky bych také moc nesázel-také to hodnotí velmi subjektivně. Někdo má rád svou značku, jiný je zase otevřený novým nápadům a konstrukcím, další preferuje jinou konstrukci spojky...

Vyberte si podle parametrů. A pak prolezte všechna možná vlákna a zdroje včetně zahraničních, posbírejte komentáře a posuďte jak důvěryhodní jsou jejich zastánci a protivníci. Nemá smysl posuzovat podle ojedinělého komentáře-pokud někdo farmou nebo hobby kácí dlouhá léta v lese asi jí pomluví. Je dobré si zjistit jak o pilu pečuje. Je tu fůra komentářů ke špatným pilám ale když se zeptáte zjistíte že majitel se o ní nestará, že vlastně neví čím jí maže, detaily od něz nezískáte a jeho důvěryhodnost klesá. Poznámky jako "ošizená konstrukce" jsou také poněkud mimo -prostě hobby pila se nebude dělat o 3kg těžší jen proto aby byla celé z kovu a dražší o 5000,-.

Připojit reakci

5.11.2018 20:25

Prostě hoby pila je hoby farma je farma a profi je profi Každá je určena dle výkonu i na zátěž kterou vydrží při správné udržbě Pokud je někdo prase nevydrží mu ani profi pila takových stížností sem už četl a dělat z toho zavěr a posouzení je opravdu nesmyslné Je potřeba vědět kolik budu řezat a kácet kubíků zda budu špalkovast č i jen krátit na metry a podle toho vyberu kubatůru a zařazení pily dále také přihlédnu ke svým schopnostem co zvládnu za váhu pily ovládat Pak si projedu prodejce v okoli a servisy na pily. Objedu seriozní prodejce seznámí s obsluhou a se startováním pily udržbou Vyzkouším co mi lépe sedne do rukou někomu stihl jinému Husqvarna nebo dolmar.

Každá pila se může porouchat je to stroj Pokud něco zanedbáte je vždy zaděláno na menší či větší problém

Dnešní trend je čím delší lišta tím lépe blbost na entou pila a řezná souprava má být vyvážená na běžné řezání bohatě stačí lišta 38 cm, na špalkování velkých pruměrů bavíme se o oruměrech 60 a více cm lišta do 50 cm a příslušná kubatůry pily zařazení dle kubíků ročně které budete dělat.

Pila je nejrychleji zaplacený nastroj na uspoře za palivo samotěžba

Připojit reakci

5.11.2018 19:48

Zjistil jsem, že v přiloženém obrázku — na němž je tabulka s porovnáním motorových pil — jsou tři omyly; dva se týkají řetězové sestavy Stihlek, jeden ceny Oleo-macu. Proto vkládám novou, opravenou tabulku, kde navíc ještě jsem upřesnil některé položky v sloupci s klady pil, a provedl jsem (pro větší přehlednost) zaokrouhjlení hodnot na dvě platné číslice.

Starou tabulku proto, prosím, berte, jako by nebyla. Nemohu ji odstranit, neboť už byla vložena k příspěvku reakce.

Obrázky:
Přehled reprezentativních motorových pil značkových výrobců.
Přehled reprezentativních motorových pil značkových výrobců.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.19.199 (?)
10.11.2018 0:51
Připomíná mi to reklamu na hecht, jen s tím rozdílem, že právě “letí” echo.Ale je to psáno jen lehce vtíravě, tak se zdržím komentáře.
Připojit reakci

zaba (2) - xxx.xxx.228.135 (?)
10.11.2018 19:55

zdravicko, nevite nahodou o jakou pilu se jedna, rok vyroby atd..a kde sehnat nejake dily, konkretne potrebuji ty zobacky na startovani,,myslim je to ze silonu

predem diky za odpovedi

Obrázky:

Připojit reakci

11.11.2018 10:36

KOukám, že Husqvarna je pěkně na ocase. Kouknu do lesa jestli to už dřevaří četli a pořídili si na práci Olejomac

Připojit reakci

11.11.2018 16:41

Ano, značka Husqvarna ode mne dostala, co si zasloužila, na základě zkušeností mnoha lidí, které jsem sesbíral, a to ne pouze po českých různých fórech, ale třeba i na prodejních i-stránkách Amazonu. Lze si ale všimnout, že model hobby není nikterak kritizován. Nemohu za to, že Husqvarna některé své modely (pravděpodobně ty, co se hodně prodávaly) zesštíhlela, nešťastně jim tím omezila životnost a odolnost a tím uškodila své značce (podobně jako Stihl to udělal se svou hobby řadou) — takže v současnosti si trofnu tvrdit, že značka Dolmar má ve světě lepší zvuk, než Husqvarna (a proto jsem zn. Dolmar dal před Husqvarnu, na druhé místo v pořadí podle "váhy" značky. Ale to není to nejdůležitější, co na vaši kousavost potměšilého ratlíka chci říci.

Zmiňujete se o dřevařích, lidech, kteří se živí prací v lese. Míním, že tito lidé používají ke své práci pily vyšší třídy, kterou jsem do mého přehledu záměrně nepojal, neboť tato třída, třída výkonných profesionálních pil (zhruba >3,8 do 4,8 kW, objemu okolo 80 ccm) je mimo obzor běžných uživatelů, kterými se rozumí i ti, kdo se starají o vlastní (většinou menší) les; také se o těchto pilách málo dočtete, takže jsem si nedovolil tuto kategorii do mého přehedu zařadit. V této vysoké třídě může — nevím to ale — značka Husqvarna ještě mít značnou váhu, to je možné. Ale o této třídě se, pane ratlíku, v mém přehledu vůbec nebavíme! Kdybyste si jej řádně prohlédl a popřemýšlel, jistě byste na to přišel sám.

Připojit reakci

11.11.2018 17:36

Váš problém je to že neviete o týchto strojoch takmer nič.Len zbierate informácie "a to nejen na českých fórech" od ľudí ktorý o tejto tematike vedia podobné nič. No a následne ich dávate do akéhosi elaborátu ktorý je len zbierka právd, poloprávd a omylov.

Téma do ktorej ste sa zahryzli sa nedá dať do nejakej si tabuľky na základe študovania fór na nete.Je potrebné zdvihúť si zadnici zo stoličky, ísť za niekym kto sa v tom pohybuje a spýtať sa.Pokiaľ takýchto ľudí nájdete 15-20 a dáte to do hromady-potom bude mať takáto tabuľka neakúsi hodnotu. Do vtedy to bude len môjho bratov švagor počul ako niekto hovoril že takýto stroj už u niekoho videl

Připojit reakci

11.11.2018 18:05

Je to přesně tak. Nechci se v tom moc rýpat. Uvítal bych komentáře z vaší osobní zkušenosti. Doplněné o nějaký podorbnější popis jak z pilou zacházíte. Ale z toho elaborátu čiší jen kopírování tu a tam vytržených informací doplněné velkým osobním entusiasmem a nadšením. To je fajn.

Ale hodnocení a zejména hlášky jako: "spolehlivé spouštění, zabudované profesionální prvky, kvalitní japonský výrobek, spolehlivost při odpovídajícím používání, kvalitní sevis je samozřejmostí" jsou naprosto nic neříkající. Jiné pily nepotřebují kvalitní servis? Špatně startují? Jak o ně majitelé pečují-jak často čistí? Brousí řetěz? Mažou? Čím? Co je odpovídající používání a k jaké práci jsou? Ostatní pily jsou méně spolehlivé při odpovídajícím používání? Co to vlastně znamená? Kolik motohodin? Špalkování nebo odvětvování? Kolísavá kvalita servisu-kolik servisů jste otestoval? Platí to pro jeden konkrétní servis v různém čase? Nebo pro několik servisů v různých městech/krajích? A pro jeden typ pily? Proč byla pila v servisu? To je opsané z marketingových materiálů?

Na druhou stranu chápu že člověk, který s tím nemá moc zkušeností tak někde začít musí..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.7.230 (?)
11.11.2018 19:33

Stinkas může mít přehled. V zahraničních fórech se dá vyčíst víc, než od 15 dřeváků s rozhledem 20 km kolem své chalupy. Huska jde dlouhou dobu s kvalitou dolů, začali s oškubanou 5 řadou a 3 řada bylo sem tam něco lepšího. Stihl má složitý pily na opravy a asi proto všichni chtějí servis za rohem. Dolmar Makita válcuje cenou a na dnešní dobu poctivou kvalitou. Tu mnozí nedokážou ocenit a koupí si pilu čistě podle nálepky. 

Připojit reakci

11.11.2018 19:55

Nic proti názoru. Každý nějaký máme. smiley A rád si poslechnu pár komentářů profíků o profesionálním použití Echo a Olejomac. Už jen jejich počet by mne velmi zajímal. Uvítám i komentáře od lidí co se tím neživí. Bohužel nic neříkající hlášky posbírané s doslechu a s neznalostí mi mnoho nepomohou. Někomu, kdo pilu nemá možná ano.

Také doporučuji zahraniční fora. Osobně třeba Arboristsite a podobná. Bohužel uvedené komentáře nijak nepracují s uvedením zdrojů. Chce to nezaměňovat dojmy a pojmy.

Připojit reakci

11.11.2018 20:31

Zahraniční fora jsou dobrá ale jen na značkové pily stihl dolmar a husqvarna Proč? čína vyrábí 4 druhy kvality zboží a bohužel na náš trh se dováží to co prodejci objednají 3a 4 stupeň kvality to je vidět na ceně.Do německa a západní staty se dováží 2a1 třída kvality je to dáno ekonomikou

Příklad kdysi se do penny dovezla řetězová pila is bruskou a náhradním řetězem určená pro německýtrh (neprošla německou normou, už nevím na co) stala 1000 Kč už nevím Kamarád ji má vydržela neskutečnou zátěž špalkování cca 40 cm a stále běží. Tu samou v jiném kabátě bez brusky značka hecht jsem zakoupil i já vydržela záruku a odešla popraskaly převody stála o 300 Kč víc

Když jsme pilky položili vedle sebe byly jak sestry jedna červená a druhá modrá Já si na to kopil sthl Ms 181 a slouží bez problémů

Připojit reakci

11.11.2018 23:20

Jistě budete mít pravdu v případě, že půjde o vážnou studii. Ale můj nepatrný a jednoduchý přehled má být opravdu pouze nepatrným a jednoduchým, dělal jsem jej pro vlastní potěšení, a míním, že má tu hodnotu, že může pomoci k rychlé orientaci; konečně, dole pod tabulkou se zmiňuji, že je nutné zeptati se odborníka atd.

Podívejte se, místo, abych obcházel lidi (obešel jsem jich pouze několik, z mého okolí, to jsou asi 4 nebo 5 lidí), vzal jsem to co nejširším záběrem, jinak to nešlo, nenašel byxch tolik lidí kolem sebe, kteří by se všemi těmi pilami měli dlouhodobou zkušenost. Ale z přečtených názorů jsem poměrně snadno vynechal takové, u kterých bylo tak nějak zřejmé, že nejsou moc důvěryhodné. A ty důvěryhodné, to je skoro jako bych s tím člověkem mluvil, on by mi víc neřekl, než ve své poměrně obsáhlé recenzi, kde popisuje své zkušenosti.

Například já: mít tu svou tabulku před tím, než jsem si pilu koupil, asi bych si koupil nakonec jinou — ale až poté, co bych si od prodejce od ní zjistil víc. Tak takhle to je s mojí tabulkou, není dobře hledat v ní víc, než bylo do ní vloženo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.135 (?)
12.11.2018 8:16

Takže je vlastně na houby (tabulka). Čti a věř sám sobě, to můžu i bez tabulky.

Připojit reakci

12.11.2018 10:59

Pro mnoho lidí včetně mě může být můj tabulkový přehled užitečným vodítkem a užitečným přehledem, třeba jedním z řady dalších zdrojů. Takže určitě není "na houby" — leda pro někoho, možná třeba pro vás, který byste chtěl hotový návod bez vašeho vlastního rozhodnutí na základě zdrojů a vašich potřeb, které znáte vy sám, takže vám stejně žádná tabulka na světě, i kdyby byla sebedokonalejší nepomůže. "Mysli vlastní hlavou" platí všude, učebnice a tabulky jsou pouze pomocnými zdroji k tomu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.211 (?)
12.11.2018 14:17

Možná pro někoho kdo pilu nikdy v ruce neměl a nemá žádné vědomosti bude ani ne tak tabulka jako spíš komentáře v tomto vlákně podnětem k důkladnějšímu uvažování.

Vedle konkrétních údajů (cena, výkon, objem) tam pár detailů schází (vibrace, spotřeba, hlučnost...). Což jsou právě ty údaje, v nichž většina moderních výrobců bojuje s konkurencí. Vaše hodnocení vychází bohužel právě z těch poněkud "měkkých" a nesmyslných komentářů kdoví kde posbíraných. Zkuste se znovu podívat na příspěvek výše a komentovat zda jsou ty údaje pravdivé, podložené, odkud jsou a co vlastně znamenají. A kolika se týkají prodaných pil. A tedy také kolik uživatelů si nestěžuje. Uvést zdroje či alespoň nějaké vysvětlení. Co se servisuje? V jakých servisech? Proč? Co jsou ty zabudované profesionální prvky? Tušíte vůbec že Dolmar má vnitřní spojku a ostatní vnější? Což může být pro někoho zásadní výhoda a pro jiného nevýhoda? Co myslíte tím spolehlivým spouštěním?? Jak se ty pily liší při neodpovídajícím používání? Co to vlastně konkrétně znamená?

Prosím, dejte sem pár konkrétních odpovědí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.42 (?)
12.11.2018 18:09

Stihl má taky vnitřní spojku a Husky taky a jiný. 

Připojit reakci

12.11.2018 22:33

Pane, vy jste otřesný šťoura, ale nepřínosný. Můj přehled, jak už jsem napsal, musíte brát takový, jaký je, nic dokládat nehodlám, můžete se sám přesvědčit a dohledat si pravdivost tam vložených údajů o kladech a záporech. Hodnoty vibrací a podobné vedlejší údaje si každý může zjistit sám u prodejce, při vážném zámu o některou pilu. Já uvádím pouze ty nejdůležitější orientační věci, a tak to je správné, u řady pil se ani vedlejších hodnot nedohledáte, to byl jeden z důvodů, proč nejsou uvedeny. Takže, jestli někdo pochybuje o pravdivosti některého mnou uváděného údaje, ať si laskavě to sám ověří! Já si za svými údaji stojím, vím dost o pravděpodobnosti a statistice na to, abych se nedopustil zásadního informačního úletu.

Teď k některým vašem dotazům. U pil Dolmar jsou zabudovanými profesionálními prvky u nižších pil myšleno hlavně uložení motorové části do kovu místo do plastu. Ale také stavba karburátoru, vzduchového filtru, právě vnitřní spojky, kterou mají téměř všechny profi pily, poněvadž to je pro pracovníka výhodné. Vnější spojku mohou mít snad jen šunty, které jste snad poznal vy? Nebo možná staré typy pil. Spolehlivé a nespolehlivé spouštění je přesně to, co to znamená, jde o zkušenosti řady lidí, žádné měkké, ale z používání, pane! Sám jsem dělal s mnou uváděným Oleo-macem 947, půjčeným od bratra, a vím, jak jsem skřípal zuby, špatné startování uprostřed lesa je pily krutý žert. A tak dále. Zamyslete se nad tím, co jsem napsal, a snad pochopíte, že vaše požadavky na moji jednoduchou tabulku jsou neúměrné. A ano, je zamýšlena hlavně jako pomůcka pro lidi, co se v pilách ještě moc nevyznají, tak aby nenaletěli hned napoprvý.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.69 (?)
13.11.2018 13:05

Priznám se kdyz som to presletel napoprve tak som myslel ze kvalitny servis je samozrejmosti znamena bez dobreho servisu ani ranu. Ze jsou pily tak poruchove. Pak mi doslo ze sa tim asi mini ze servisu je fura a ze jsou kvalitni.

Připojit reakci

14.11.2018 18:13

Ja by som mal len niekoľko poznámok.

181 - ošizená konstrukce - kvalitní servis     hm?

Pokiaľ sa Vám zdá ošizená konstrukce potom sú k dispozícii MS 180

Dolmar 32CTLC  - je tam tiež len jedna šroba to ale tam ošizená konstrukce neni

H135 - Kolísavá kvalita servisu - na to ste prišli ako. Nechcem byť hnidopich ale pokiaľ je Stihl kvalitný prečo je potom Husqvarna kolísavá.Funfujú podobným spôsobom.

Echo nepoznám

Pokiaľ hovoríte Patriotu Oleo-mac tak to len svedčí o Vašej informovanosti.

No a pokiaľ S 251 radíte konštrukčne ku strojom pre domácnosť tak je niekde chyba.Podľa mňa je konštručne vyššie ako 445 a oleomac.

To som len tak zľahka zhnul hobby triedu a vypísal to čo je podľa mňa chybné.

Takže aby som bol spravodlivý.Okrem Echa tam neni pravda nič.A Echo neviem posúdiť.Fakt ho nepoznám

Mňa by naozaj zaujímalo ako chcete niekomu pomôcť z výberom pokiaľ v porovnaní prakticky neni nič pravivé.

Prosím aby ste ma nechápali zle, páči sa mi ako sa snažíte dať do akého si uceleného tvaru tabuľku s parametrami.Vidno v tom istú profesionalitu v práci s tabuľkovým procesorom.Ale všetky tieto stroje konštruoval konštruktér s istým úmyslom.Dal mu niektoré predností a na niektoré veci jednoducho nekládol dôraz.No a pre toto je každý s týchto strojov iný.Pre toto také argumenty ako spolehlivé spouštení alebo ošizená konstrukce sú len typycké reči ľudí ktorý o týchto strojoch nič hlbšie nevedia.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Koupě carving listy a retezu stihl ms230110.12.201848
McCulloch PM 374 kouří1029.11.201814807
Hecht 956827.11.20184075
Manžeta čerpadlo oleje 527.11.2018678
Stiga sp 526125.11.2018154
Řetězová pila Gude KS 400 B2618.11.201841513
Partner 352418.11.20186222
Zavzdušnené olejové čerpadlo na píle Stihl2017.11.201819641
Přehled současných motorových pil značkových výrobců 2914.11.20184608