Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Pridreta pila?

Pridreta pila?

Bambi (1) - xxx.xxx.24.6 (?)
23.5.2020 20:36

Zdravím, zvonivý zvuk u staré HQ 162 zažívám a rád bych tuto závadu odstranil, cinkání je čím dál hlasitější. Pilu používám na špalkování takže dostává zabrat. Píst i válec jsou pohledem od tlumiče výfuku v perfektním stavu, komprese výborná, svíčka vypálená do šeda, výkon pily bezvadný, vůle na ložiscích klikovky neznatelná. Laicky to tipuji na vůli na ojničním čepu nebo na opotřebené jehlové ojniční ložisko na klikovce nebo na opotřebené jehlové ložisko na spojce. Čím začít diagnostiku problému?     

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Pridreta pila?

host - xxx.xxx.182.202 (?), 2.2.2011 22:58
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mohu Vám poradit, jak se takovým nehodám vyvarovat. Mám motorové nářadí od fy. Stihl a Husqvarna. Každá firma má svou barvu oleje. Já mám na každou firmu jiný kanystr, kde mám přidrátovaný plechový plíšek na běžně koupitelné nalepovací štítky v papírnictví. Po namixování benzínu s olejem si popíšu centrofixem papírový samolepicí štítek, který nalepím na vývěsku na kanystru. Např. MIX 2.2 10l Stihl. Tento způsob praktikuji dlouhá léta a funguje to velmi spolehlivě. Vždy vím, co do jakého přístroje leji a vím, jak dlouho mám směs namixovanou. Pokud si nejsem na 100% jistý vyleji benzín do pracovního českého auta. To se mi stalo max 3x za ta léta. Lepší vylít kanystr s trochou oleje do auta, než platit za opravu motoru na mot. nářadí tisíce.   Roman

Připojit reakci   

Pridreta pila?

host - xxx.xxx.128.78 (?), 3.2.2011 7:17

Zdravím pánové.Přísadu M1 vyzkoušel na starším autě asi na 30000 km a nestačil jsem se divit co ta zázračná kosmická přísada dovede.Po době užívání, na válcích ani stopy po honování.Po této zkušenosti jsem pátral po netu, proč se toto stalo.Každá s takových přísad osahuje chemikálie které narušují povrch kovů a soli které fungují jako jemná brusná pasta.Tím se povrchy zaleští, mají menší tření, zvýší se komprese ,ale opakem efektu je, že se na hladkém povrchu špatně udrží olej, hůře maže při startech, ale i při provozu.A co to asi dělá v kluzných i valivých ložiscích?Větší vůle.Nebo si myslíte, že to působí jen tehdy a tam kde to zrovna potřebujete a tak jak se vám zrovna hodí?Ne působí to stále i když to není potřeba a i tam kde to není potřeba.U starého motoru se tím prodlouží smrt, ale u nového to může i zkrátit životnost.

Když zavřu obě oči, tak na přidřené pile by to mohlo trošku pomoci zmírnit následky, ale nic víc.Chvíli používat, ale pak rychle od toho, než to nadělá paseku jinde.

Pane J.S.,proč myslíte, že by to výrobci nedávali do olejů, kdyby to byl nějaký zázrak?Kvůli ceně?Vždyť to dělá pár desetikorun na litr.Oni vědí proč to do svých olejů nedávají a hledají si své přísady, které jsou jistě několikanásobně účinější, nemají nežádoucí účinky a od toho se odvíjí i cena.Ale pokud to chcete takovéto přísady používat, nebráním vám a přeji aby to pomáhalo a ne ničilo vaše motory.

Pane Radku.B, musíte rozlišovat přísady do PHM, na zlepšení kvality, stability,výhřevnosti, zamrzání a degradaci.Pokud se jedná o tyto přísady, tak s vámi souhlasím a mám některé vyzkoušené k plné spokojenosti.Ale M1 do této skupiny jistě nepatří.Petr

Připojit reakci

Pridreta pila?

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 3.2.2011 7:53

Zdravím Petře, já to vím a rozlišuji. Nechtěl jsem tím říct víc než jen že je nutné vyzkoušet a po té hodnotit, souhlasit, zavrhnout. Možná, že Vámi popsané účinky se u válců s nikasilem, tvrdokovem neprojevují, nevím spekuluji.

Připojit reakci

Pridreta pila?

J.S. (2813) - xxx.xxx.208.123 (?), 3.2.2011 15:36
Nebudu zde zdlouhavě vyvracet názory na netu někoho, kdo tvrdí, že přísada obsahuje chlór a výzkumný ústav to jednoznačně vyvrátil. Já jsem do nového motoru auta tento přípravek použil a dál používám. Při první výměně jsem si vzal vzorek 1ltr oleje a porovnal jsem jej se stejným olejem po první výměně u jiného auta, ale bez přísady. Rozdíl v barvě byl zřejmý na první pohled. Co dělá olej černým nemusím vysvětlovat. O narušení povrchové úpravy válců, ložisek jsem nikdy neslyšel, ale ověřil si změřením komprese po delší době právě opak. Když si koupíte olej, kde je uvedeno, že obsahuje aktivní částice, tak kolik stojí a kdo ověřuje přínos vs cena, proti klasickému oleji?... Mě M1 zachránil PS 6400 od totálního zadření a nejen mě to pilu zachránilo. Kamarád mi dříve řekl, že sem napíše svoje poznatky, nejen s pilou. Já to po něm nepožaduji, neboť nepotřebuji nikoho přesvědčovat. Kdo to nechce používat, je to jeho věc.
Připojit reakci

Pridreta pila?

Bambi (1) - xxx.xxx.24.6 (?), 23.5.2020 20:36

Zdravím, zvonivý zvuk u staré HQ 162 zažívám a rád bych tuto závadu odstranil, cinkání je čím dál hlasitější. Pilu používám na špalkování takže dostává zabrat. Píst i válec jsou pohledem od tlumiče výfuku v perfektním stavu, komprese výborná, svíčka vypálená do šeda, výkon pily bezvadný, vůle na ložiscích klikovky neznatelná. Laicky to tipuji na vůli na ojničním čepu nebo na opotřebené jehlové ojniční ložisko na klikovce nebo na opotřebené jehlové ložisko na spojce. Čím začít diagnostiku problému?     

Připojit reakci

Pridreta pila?

host - xxx.xxx.233.18 (?), 25.5.2020 3:56

spojka spojkové ložisko

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů