Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Řetězy Oregon PoverSharp

Řetězy Oregon PoverSharp

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?)
23.10.2012 20:53

Tím "nasazovat brusič" je nejspíš myšleno celou krabičku, někteří totiž ještě vyndavají i kámen, bůh ví proč indecision Ale i ta krabička je nelogická, protože "zlatý zub" orovná kámen při každé otáčce řetězu, takže při první setře rozdíly.  wink

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3   

Řetězy Oregon PoverSharp

host - xxx.xxx.156.217 (?), 22.10.2012 19:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nejprve bych chtěl pozdravit dlouho nepřítomného pana Radka, zdravím vás. Měl bych na vás dotaz, brousíte na řetězu omezováky ručně??? 

Připojit reakci   

Řetězy Oregon PoverSharp

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 23.10.2012 8:54

Ne, omezováky nebrousím a nevím, že by je někdo brousil jinak než kamínkem. Domnívám se, že vaše potíže vycházejí právě ze špatného broušení. Cituji "  Zapřít o nohu, roztočit na plné otáčky a hodně z lehka začít jiskřit.", tak to je úplně špatně! Zapřít o pevnou podložku, nejlépe pod úhlem 45° a dobře přitlačit, jiskřit se má výrazně, nikoliv z lehka! Zub se mohl deformovat z příčin, které jsem výše popsal, tedy návykem opatrného řezání na nižší otáčky motoru, o tvrdý suk v dubu, to možné je. Ono i sledování času broušení hraje velkou roli, 3 sekundy není jedna, dva, tři... ale jednadvacet, dvadvacet... takže pokud budete takto počítat, doprabujete se někde ke dvěma sekundám.

Dřevař, který použil PwS v těžbě, řekl že se musel znovu naučit řezat, ale pak už to je "bomba". Je to zcela jiná konstrukce řetězu a vyžaduje jinou techniku řezání. To neznamená nic víc, než jiné vedení lišty, nasazení pily do řezu a tak dále. Neumím to popsat, ale umím to předvést. Manipulace dřeva s ním je pohádka zejména na odvozním místě po přiblížení zablácenou linkou.  Na zablácené kubíkové kulatiny dubu mi stačila bohatě hobby pilka s upravenou lištou na "krabičku" a brousil jsem za den jednou. První kácení cca 3/4 kubíkového smrku mi trvalo dvakrát tolik času než běžně, ale po nalezení optimálního postupu to bylo stejné jako s běžným řetězem. Jak jsem tu kdysi psal, nemám tak slabou profi pilu, abych zkusil PwS na ní, ta moje by ho asi rozcupovala za jeden řez, ale při porovnání s kousky původního PwS ve velké 3/8" věřím, že by to bylo o něčem jiném. A pro nevěřící "Tomáše" jako jsou x.39.110, který má po 5 kubících po broušení pilníkem 1/5 zubů pryč :-() (?), a x.209.10 je jen jedno řešení. Kdo nezkusil, neuvěří, ale potřebujete mít vedle sebe někoho kdo pochopil dobře návod k použití a ostření! Ano p. 209.10, rozdíl mezi ostrým a tupým PwS není tak markantní, mezi ostrým a zcela ztupeným PwS je podobný jako u běžného typu řetězu, ale stále ještě to "řeže" oproti běžnému typu. A rozdíl mezi PwS po prvním opravdu nabroušení, a před jeho vyhozením, po posledním nabroušení, není, tedy pokud jste jej opravdu nabrousil a ne jen "lízl" jako Pavel.  Skutečně je třeba přitlačit celou svojí vahou, to proto ty max. otáčky motoru wink   

Připojit reakci

Řetězy Oregon PoverSharp

host - xxx.xxx.149.89 (?), 23.10.2012 18:46

a jestě je potreba už jsem to psal výše nasazovat brusič stale stejně je jedno ze které strany ale pokud ho nasadíte poprvní tak stejne je potreba i pri dalsím broušení!

Připojit reakci

Řetězy Oregon PoverSharp

RadekB (1204) - xxx.xxx.21.230 (?), 23.10.2012 20:53

Tím "nasazovat brusič" je nejspíš myšleno celou krabičku, někteří totiž ještě vyndavají i kámen, bůh ví proč indecision Ale i ta krabička je nelogická, protože "zlatý zub" orovná kámen při každé otáčce řetězu, takže při první setře rozdíly.  wink

Připojit reakci

Řetězy Oregon PoverSharp

host - xxx.xxx.15.100 (?), 11.3.2015 0:19

ahoj, tato diskusia je starsia, ale da sa powersharp pouzit aj na oleo mac 440?

Připojit reakci

Řetězy Oregon PoverSharp

host - xxx.xxx.56.206 (?), 11.3.2015 13:45
Už to psali výše v diskusi - PowerSharp je 3/8", vy máte pilu s.325" řetězkou, takže - nedá (bez její výměny).
Připojit reakci
1, 2, 3   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů