Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Motorové pily > Výběr elektrické pily

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.208.202 (?)
1.4.2020 20:56

Po zkušenostech s benzíny jsem kupoval před rokem elektrickou ECHO Japan - můžu vřele doporučit! Lehká, perfektní pojistka-volnoběžka.

Konkrétně já mám ECHO CS-2400 - ale jsou i menší. Doporučil mi ji servisní mechanik z okolí - servisuje mnoho značek, ale tuto prodává už několik let a prý nikdy žádná reklamace ani závažný servis. Jen přibrousit a pročistit :)

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Osobně mám dobrou zkušenost s akupilou Green..., host, 16.4.2020
V podstatě souhlasím. Jen malé upozornění - ..., host, 16.4.2020
S elektrickou Narexkou, kterou mám vedle mot..., host, 16.4.2020
Mám elektrickou narexku a spokojenost...., host, 9.4.2020
Stránky: 1, 2   

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.166.37 (?), 1.4.2020 18:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den. Potřebovala bych poradit s výběrem elektrické řetězovky. Potřebuji něco na občasné řezání. Ideálně něco lehkého, ať se mi s tím dobře pracuje. Koukala jsem na pily Stiga SE 180 Q, Dolmar ES 43 TLC nebo ES 39 TLC či McCulloch CSE1835 nebo CSE2040S. Jakou z toho zvolit nebo případně nějakou jinou? Díky.

Připojit reakci   

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.208.202 (?), 1.4.2020 20:56
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Po zkušenostech s benzíny jsem kupoval před rokem elektrickou ECHO Japan - můžu vřele doporučit! Lehká, perfektní pojistka-volnoběžka.

Konkrétně já mám ECHO CS-2400 - ale jsou i menší. Doporučil mi ji servisní mechanik z okolí - servisuje mnoho značek, ale tuto prodává už několik let a prý nikdy žádná reklamace ani závažný servis. Jen přibrousit a pročistit :)

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.59.48 (?), 2.4.2020 6:56

Za mne Makita UC3551AX1 - či jiná varianta z této řady. Tato má 2.000 W výkon a 35 cm lištu, tj lze řezat až cca 60 cm průměr dřeva / ale je i varianta s delší lištou 40 nebo 45 cm/. Vynikající ergonomie, motor v ose. Předloni ji ode mne dostal syn k narozeninám a je nadšený. Já jsem po přestěhování, kdy dříve jsme bydleli na skoro samotě, kde jsem řezal klasickou motorovou pilou cca 30 metrů ročně, tak nyní jsou sousedi cca 40 m napravo a 40 m nalevo / klasická zástavba rodiných domů na vesnici/. Nechci je obtěžovat hlukem motorovky a tak jsem uvažoval o elektrické - přesně o této, ale při hovoru se synem mi tento řekl- tati já nařežu ty 2 až 3 kubíky za dva víkendy, a ty ten Tvůj cca 1 kubík za víkend, tak si ji ode mne půjč, protože mně tu 99% času leží v dílně / oba topíme tepelným čerpadlem a topení dřevem je pro radost ev jako záloha při výpadku elektřiny nebo při extrémních teplotách aby se nemusel zapínat přímotopný kotlík/. Takže jsem si za víkend nařezal kubík dřeva a naprostá spokojenost. Nyní si říkám- proč jsem elektrickou pilu nepoužíval již dříve- lehonká, tichá, bezpečnější, levnější provoz, žádné startování atd. Za sebe tedy mohu jednoznačně doporučit. Je též v provedení Dolmar- naprosto stejná, jen odlišná barva plasů.
IvanHorseman

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.208.237 (?), 2.4.2020 17:52

Souhlasím na jednu stranu s Makitou, mám z druhé ruky starší model této řady. Jako hlavní pilu mám benzín Dolmar. Makita potřebuje generálku, nestihl jsem se do toho dát a tak jsem si koupil na menší průměry tuto pilu, na základě dobré zkušenosti s touto značkou. A to Skil 0780AA. Má 5 let záruky, parametry velmi slušné. Udělala tři metry břízy a to i silné patky, kde jsem si myslel, že budu muset nastartovat Dolmar. Je nyní na nejmenovaném e shopu v akci, nevím jestli taky s tou prodlouženou zárukou. Ale je radost s ní dělat. I s ohledem na cenu. Marek. 

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.44.165 (?), 2.4.2020 21:41

Makita UC4051AX1 alebo Dolmar ES-2141TLC, príp. s kratšou lištou.
Taktiež som už dlhšie vyberal elektrickú pílu a rozhodol som sa pre Makita UC4051AX1. Zvažoval som ešte Dolmar ES-2141TLC, ktorú som doporučil pred 2 rokmi ujovi - k plnej spokojnosti slúži. Aktuálne je zväčša Makita lacnejšia ako Dolmar a má 3 roky záruku, oproti 2 od Dolmar. Inak vyzerajú obe píly takmer identické.

Jozef

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.89.197 (?), 2.4.2020 18:40

Rozhodne jinou. Nejlépe prověřenou značku a hlavně benzinovou. wink

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

vyslouzil (571) - xxx.xxx.236.1 (?), 2.4.2020 19:56

Opravdu knížecí rada, značkovou benzínovku na občasné řezání, ještě k tomu pro ženu... no nevím.
   Ale proč ne. Někteří mají za nejlepší autíčko pro manželku na občasný nákup i sedmičkovou audinu.

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.166.37 (?), 2.4.2020 21:15

Audina má aspoň posilovač řízení. Ale tu motorovku si musím zvednout a pak s ní pracovat sama :D Leda by se prodávala ta značková benzinovka i s obslouhou... 

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.89.197 (?), 2.4.2020 22:20

Mám už léta tu nejmenší motorovou pilu od stihlu. Pokáci i strom o průměru 30 Cm. Nevím jaky je rozdíl váhy oproti elektrické (připočtěte si i váhu kabelu) ale je s ni radost pracovat. Mám i elektrickou, výhodna koupě, ale prodluzovacka proste omezuje.  

Připojit reakci

Výběr elektrické pily

host - xxx.xxx.89.197 (?), 2.4.2020 22:25

Tak jsem se na to díval. Váhově to vyjde nastejno. Není nad čím přemýšlet. enlightened

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů