Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Dílna a nářadí > Aku nářadí Ryobi z USA

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.157.75 (?)
21.5.2019 9:32

Mrkněte sem k Japoncům co kolik mají zastoupení ve světě.Jedno je taky Čína a pochybuji že se tam vše vyrábí :) - Ryobi Group

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Mrkněte sem k Japoncům co kolik mají zastoup..., host, 21.5.2019
Když máte stroj, na kterém je napsáno Made i..., vyslouzil, 28.6.2017
Jen tak dál, aspoň se zasmějeme. Sídlo značk..., host, 27.6.2017
Plkáte kraviny, ale alespoň to tady není tak..., host, 26.6.2017
Tak to máte nějaký muzejní kousek z dávných ..., host, 9.1.2017

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.138.66 (?)
16.7.2014 15:38, počet návštěv: 51251
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Rozhodl jsem si koupit nové akunářadí, především zatím akuvrtačku a případně okružní pilu, protože mě čeká stavba dřevěného plotu. Docela se mi zalíbilo nářadí One+ od Ryobi. Díval jsem se po vrtačce RCD 1802 a k tomu příslušné pile (mají snad jen jednu). Jenže vrtačka s jednou baterií a nabíječkou vyjde na cca 3500 Kč.

Když jsem se díval na ceny eshopů z USA, tak srovnatelná vrtačka (s označením P217) vyjde v setu s okružní pilou, nabíječkou a dvěma bateriemi na cca 2000 Kč. Když připočtu dopravu a DPH, jsem na stejné ceně jako v ČR za vrtačku s jednou baterií.

Má někdo zkušenosti s nákupem akunářadí ze zámoří? Je mi jasné, že bude potřeba upravit nabíječku (i když dnes má většina elektroniky automatické přepínání 110/230 V, takže jen kabel nebo redukce). Nemají ale např. pily jiné uchycení? Např. u nás je okružní pila ze sady one+ inzerována pro kotouče 150 mm, v USA je to 5a1/2", tedy asi 139 mm. Jsou kotouče zaměnitelné? Jinak je to nářadí parametrově úplně stejné.

Díky za každou zkušenost.

Připojit reakci   

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.42.170 (?)
17.7.2014 8:33
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě, že? Ryobi je čínské nářadí třídy hobby a nevidím jediný důvod, proč ho složitě tahat z druhého konce světa, riskovat potřebu bastlení nabíječky atd. Za 3500 seženete v akci akuvrtačku standardní kvality (nedávno jsem někde viděl za tuto cenu velmi slušnou Makitu). Okružní pila napájená akumulátorem je v podstatě nepoužitelná hračka.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.30.134 (?)
17.7.2014 15:29

S aku maflem dělám velmi často - tudíž musím konstatovat, že píšete bludy. Ryobi je zajímavé nářadí, sice je směřované užitím do segmentu na pomezí hobby a malý řemeslník, ale je poměrně kvalitní a navíc hlavní komponenta - akumulátory, se vyrábí v Německu.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.38.204 (?)
18.7.2014 15:27

I vy fantasto...

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

vyslouzil (531) - xxx.xxx.236.1 (?)
18.7.2014 16:08

V D-testu akuvrtaček se Ryobi umístila na prvním místě. Není to jistě žádný důkaz kvality, ale nejspíš ani úplný šunt.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

19.7.2014 18:41

a pročpak???

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

18.7.2014 17:50

Díky za oba názory. Než se ale pohádáte o tom, jestli ryobi ano, nebo ne, šlo mi spíš o samotný nákup v USA a kompatibilitu příslušenství.

A proč dělat věco složitě? Protože se to sakra vyplatí.když člověk ušetří cca 1/3 ceny nebo za stejné peníze dostane podstatně víc, tak už to stojí za trochu složitostí.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.96.2 (?)
18.7.2014 19:04

Z USA málokterá firma posílá zboží do CZ. NEdělají to zřejmě z důvodů cla a nejasných poplatků. Tzn. pokud z USA-tak musíte připlatit za zaslání další firmě jako např. shipito. Daleko lepší je pokusit se nalézt dodavatele v EU-v Německu nebo UK. Je to bez cla a bez problémů. Osobně mám dobrou zkukšenost s axminster.co.uk.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

19.7.2014 18:39

nabíječka pravděpodobně není univerzální, protože mám verzi 220-240V, co se kotoučů a dalších věcí týče, za mořem pořád používají své míry a rozměry, tudíž je klidně možné, že nástroje i jejich upínání bude odlišné od toho, co se používá tady. Už kvůli záruce a servisu bych to vůbec neřešil, kdo moc šetří, obvykle neušetří.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.212.123 (?)
12.7.2016 13:49
Pokud o tom nic nevíte, raději mlčte! Ryobi je japonská firma, která je dnes začleněna do konsorcia společnosti TTI, kterou tvoří AEG, Millwauke, Metabo a další. Že by se jednalo o "šuntovné" firmy to ani náhodou.
Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.21.185 (?)
12.7.2016 17:12

Plácáte nesmysly. Nářadí značek AEG/Milwaukee/Ryobi vyrábí čínská společnost TTI. Metabo je německý výrobce a vůbec nijak s tím nesouvisí.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

Ferenz (105) - xxx.xxx.30.134 (?)
12.7.2016 19:52

byl německý výrobce...

March 1, 2016 Metabo was acquired by Hitachi Koki, part of Hitachi Group

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.157.75 (?)
21.5.2019 9:32

Mrkněte sem k Japoncům co kolik mají zastoupení ve světě.Jedno je taky Čína a pochybuji že se tam vše vyrábí :) - Ryobi Group

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.78.36 (?)
6.10.2016 21:20

Můžu jen potvrdit velmi dobré zkušenosti s vrtačkou Ryobi, s okružní pilou zkušenosti nemám. Loni jsem v Bauhausu koupil sadu vrtačky, dvou akumulátorů a výkonné baterky za asi 3200. Zeť ji také používá už několik let k plné spokojenosti. 

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.167.250 (?)
9.1.2017 16:51

Přesně tak. Mám aku sekačku na trávu Ryobi a je na ní uvedeno Made in Germany. A co jsem se pídil na netu, tak původem je skutečně z Japonska.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.37.213 (?)
9.1.2017 21:07

Tak to máte nějaký muzejní kousek z dávných dob, protože dnes je Ryobi Čína jak vyšitá.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.61.221 (?)
26.6.2017 22:57

Plkáte kraviny, ale alespoň to tady není tak fádní. Je otázkou zda to děláte úmyslně, nebo jen z neznalosti věci.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.41.118 (?)
27.6.2017 10:46

Jen tak dál, aspoň se zasmějeme. Sídlo značky je v Číně a nářadí se vyrábí v Číně, takže to je čínské nářadí. Už tomu rozumíte?

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

vyslouzil (531) - xxx.xxx.92.38 (?)
28.6.2017 9:48

Když máte stroj, na kterém je napsáno Made in Germany (Japan, China), neznamená to automaticky, že všechny stroje téže značky jsou vyrobeny tamtéž. I renomované firmy mají své hobby řady a ty si nechávají obvykle vyrábět v Asii. Na druhé straně nemusí paušálně platit, že vyrobené v Číně znamená nekvalitní.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

Veselka10 (43) - xxx.xxx.134.151 (?)
19.7.2014 10:56

Nářadí Ryobi používáme už dlouho jak doma tak na stavbách. Nedávno jsme dokupovali další a porovnávala jsem ceny u nás a v zahraničí. Je pravda, že samotné nářadí je u nás o něco dražší, jenže s dopravným a dalšími náklady to vyjde zhruba stejně jako u nás nebo i o kousek dráž.

Takže nakupujeme vše v čechách. Jediné co jsem z Ryobi kupovala z USA byl MP3 přehrávač, protože ten u nás už není k sehnání. Ostatní jako šroubováky, utahováky, vrtací kladivo, přímočarku, rozbrusku, nabíjecí port atd. kupujeme u nás.

Ono to s tou cenou není zase tak "žhavé". Protože nářadí se průběžně střídá, ale nikdy se nepoužívá všechno ve stejnou dobu, takže nám stačilo koupit několik malých a velkých baterií a ty točíme v nářadí podle toho které zrovna potřebujeme. To je jedna z věcí, které se mi právě u Ryobi líbí, že systém baterií One+ je stejný pro všechno nářadí a dá se tedy libovolně kombinovat nářadí.

Jak tu někdo zmiňoval, že Ryobi je vlastně jenom takové předražené hobby nářadí. No tak by si měl nejdřív ověřit o čem mluví. V práci používáme profi řady nářadí, dlouho jsme měli Makitu, držíme se také Narexe a protože také pracujeme občas i s jinými partami, máme porovnání i s jinými značkami a s klidným svědomím můžu říct, že co se Ryobi týká tak je to profi nářadí v ceně lepšího hobby.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.192.242 (?)
20.7.2014 12:58

Prečo by americká značka-aspon je tak deklarovaná, predávala profi triedu za cenu hobby? Je to výrobca charitatívneho zamerania a ide hlboko pod cenu konkurencie? Chce dat profi svojim zákazníkom zadarmo a zvyšok dodotavat zo svojho? Ktorý výrobca a predajca Vám poskytne profi triedu za cenu hobby? žiadny!!! Ryobi je len priemerné hobby náradie a ničím nevyniká, ani kvalitou ani cenou, pokial ho nebudeme porovnávat s čínskymi zázrakmi tiedy amatér! Makita, Hitachi,De Walt, Narex,Metabo vyrábaju profi ale taktiež i hobby. Neporovnávajte amatér triedu s hobby, i ked predajcovia svoju amater triedu predávaju ako hobby.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

21.7.2014 10:55

občas se stane, že někdo dokáže vyrobit něco realitvně kvalitního za relativně dobrou cenu, na tom není nic divného. Kolik aku strojků od Ryobi jste otestoval v provozu, že jste vytvořil tak jednoznačné odsouzení? 

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.106.125 (?)
21.7.2014 15:27

Já osobně jsem dlouho vybíral, až jsem si vybral aku šroubovák Ryobi lcd 18 one +, věřte nebo ne, je to moje nejoblíbenější nářadí. jak do ruky, tak odpracovanou prací. Za 20 minut nabito a jede se dál. Jsem max spokojený.

Pro rýpaly, mám taky 2x dražší AEG, Bosh, Makitu, Hitachi a B&D (na tvrdší práce nepoužitlné, sem tam šroubek možná, třída hobby, 3 hodiny nabíjení),  Všichni krom B&D jsou třída profi, na žádné se nic nerozbilo i přes tvrdé zacházení, nabíjí cca 1hod a stejně mám nejradši Ryobi, i když to není uplně profi třída wink

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

vyslouzil (531) - xxx.xxx.236.1 (?)
21.7.2014 18:26

Šroubovák One+ padne ro ruky pěkně,  dobře se drží.. Jediné, co mu vyčítám je ztuha jdoucí přepínač rychlosti a trochu vyšší hmotnost než stejně výkonná Hitachi.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

22.7.2014 19:15

Pro rýpaly, mám taky 2x dražší AEG, Bosh, Makitu, Hitachi a B&D (na tvrdší práce nepoužitlné, sem tam šroubek možná, třída hobby, 3 hodiny nabíjení),  Všichni krom B&D jsou třída profi, na žádné se nic nerozbilo i přes tvrdé zacházení, nabíjí cca 1hod a stejně mám nejradši Ryobi, i když to není uplně profi třída wink
Tak tomuto neveríte ani Vy sám. Uvedte presne modeli, nech zhodnotíme, či vobec jesktvuju.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.106.125 (?)
23.7.2014 6:32

Bosch GSR 18 V-EC, MAKITA 6281, Hitachi DS14DCLTA, AEG BS 18 G a ještě tuhle s příklepem: DeWALT DC727KL

Jak říkám, jsou to všechno profi aku, které bezchybně jedou bez závad, krom jedné Hitachi, které se u jedné spálil motor hned při prvním použití. Druhá jede bez závad. Dohoda s dodavatelem na výměně za aku s příklepem, zmíněná DeWeltka. Měli jsme tu ještě Narexku, a tuším nějakého Orlíka, nebo co to bylo, častá poruchovost, výměna za výše uvedené modely.

Hodnotil jsem to z pohledu normálního používání tzn. bez příklepu a drastického mučení při vrtání. Každá z těchto má nějaký parametr lepší, příklep, větší krouťák atd. Přesto se nebojím říci, že mi Ryobi pěkně sedí v ruce a rád s ní dělám.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

23.7.2014 13:36

S akku vrtačkami robim pomerne často a nejaký ten kus sme pri robote zlikvidovali. často musíme vyberat samorezky 4-6 mm z ocele-20 mm, ktoré držia lišty pre káble alebo naopak naskrutkovat naspat. Niekedy denne i 400 ks, občas ešte viacej, takže nejaké hobby náradie u nás vela nevydrží. Od Ryobi sme mali 2 modeli LCDI 18022 a CDC 18022 N a dlho neslužili. Mali nedostatočný krutiaci moment a batérie tiež neoslinili výdržou. Nejaké hračky od B&D ani neprichádzali do uvahy. Nakoniec na 18022 to vzdal rotor, záruku šéf neriešil, nakolko sme neboli privelmi spokojný. Ergonomia bola dobrá, no čo z toho, ked to bolo nepoužitelné? Od Makity a Metaba máme viacero modelov, niektoré su i staršie.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

23.7.2014 16:01

tenhle příspěvek vypovídá o mnohém, především o tom, koho napadlo na tuhle práci kupovat takové strojky - a o jeho odbornosti. Ona makita a Metabo nejsou o moc lepší... bohužel šetření na nepravém místě se vždycky "vyplatí". Pokud si někdo nedokáže na ten uváděný objem šroubování koupit profi strojek, tak asi nemá smysl, aby hodnotil strojky, které na tohle prostě nejsou konstruované.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

24.7.2014 12:13

Moja skusenost i s kolegami na značku Ryobi nie je vobec dobrá. Deklarovaný krutiaci moment bol nad rámec tohto náradia, pretože ohováraná Makita s podobným krutiacim momentom problém nemala. Jediné, čo nám na MEtabo a Makite odišlo, boli batérie a ešte jeden kus Metaba, ktorý neprežil pád z výšky 20 m.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

Veselka10 (43) - xxx.xxx.134.151 (?)
24.7.2014 1:08

To, že je nářadí drahé ještě nedeklaruje jeho kvalitu, ale to možná i vítewink.

Pokud jde o jiné zmiňované značky jako např. Makita, Narex mluvila jsem výlučně o profi nářadí, nikoliv hobby řadách nářadí. To bychom toho nejspíš moc neudělali.

Nevím jak Vy, ale já a moji kolegové děláme s nářadím každý den a vše co jsem napsala vychází z praxe a tak si skutečně mohu dovolit napsat dobré hodnocení.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.161.58 (?)
7.10.2016 0:18

Řada hobby nářadí od Makity... Ta nějaký má?

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.88.51 (?)
9.10.2016 21:18

Maktec

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

12.7.2016 14:04

Stejně nesmyslně položená otázka, jako jsme se za komunistů podivovali, jak někdo "na západě" může vyrobit třeba barevnou televizi nebo satelitní přijímač, který si občané s průměrným platem můžou koupit za pár hodin v práci. Důležité je poznání místního trhu v USA a cenové relace, a ty porovnat s kupní sílou obyvatel. Nakonec zjistíte, že to co u nás kupuje "draze" podnikatelská sféra tak v USA si to kupují běžní občané na drobnou údržbu. Inu, 20Kč za doláč je stále o něčem jiném. A je obecnou pravdou že pokud chcete cokoliv mnohem kvalitnějšího za "normální" cenu, zajeďte si přímo do Německa. Morava je trochu z ruky, ale západní Čechy to mají "za humny".

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

12.7.2016 13:53

V domácí dílně používám modrý Bosch a právě Ryobi (vrtačka, excentrická bruska...) a nemám s tím jediný problém. Občas si ho půčuje i syn, který ve firmě s ním dělá dlouhé hodiny bez přestávky. Pokud je to "šunt" z Číny, je to to nejlepší co kdy Číňané vyrobili.cheeky

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.98.94 (?)
24.7.2014 8:27

Z USA jsem si kdysi dovezl Ryobi vrtacku a pilu, ktere jsem venoval tatinovi, ktery je remeslnik. Co vim, tak zadny problem s nicim nebyl, akorat vymena koncovek u snury. Pokud by te to moc zajimalo, tak se muzu poptat o presnejsi info

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

24.7.2014 11:44

Za podrobnější info bych byl moc rád. Především i jde o tyto věci:

- lze používat zde zakoupené příslušenství (pilové kotouče apod), nebo má stále původní?

- skutečně je nabíječka jen na předělání koncovky? Ideální by byla fotka štítku :)

Díky.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.227.222 (?)
24.7.2014 12:22

To asi zavisi od toho, ci sa jedna o naradie, robene aj na export alebo iba pre domaci trh v USA, mozu byt kludne aj obe varianty s roznou elektronikou. Vo vseobecnosti sa dovoz z USA prilis neoplati, pokial si to nedoveziete osobne alebo vam to niekto nedovezie v batozine a nedeklarovane. Ak si to date poslat, zaplatite navyse DPH a clo, cim sa uz mozno dostanete na cenu identickeho naradia v ramci EU. Navyse, v pripade zarucnej opravy mate len velmi obmedzene moznosti. Ja by som si takto nekomplikoval zivot.

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

26.7.2014 15:21

Už jsem to tu někde psal.. asi..  můj odhad je následující -

pokud by existovala uni nabíječka, proč by výrobce dodával speciální verzi pro EU, která je jenom 220V? To by se mu snad ani nevyplatilo...

jinak fotku té EU sem mohu klidně poslat... jestli jí budete chtít vidět

pro pilové kotouče bych podle odlišností obou pil odhadoval, že pro EU kotouč150/10mm tam nebude asi dostatečná rezerva v krytu kotouče, můžete si tady koupit kotouče 140/20mm, ale asi bude problém sehnat reduční kroužek.

Navíc ryobi prodává samostatně strojky, aku i nabíječky, tudíž bych viděl jako jednodušší cestu, koupit jeden komplet - strojek/aku/nabíječka a pak si dokoupit samostatný strojek... podle potřeby...

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.133.1 (?)
27.7.2014 17:25

Tak prej s tim problem byl. Je potreba bud transformator z 240 na 120V, nebo triakovy regulator a nastavit ho na 120V. Nevim, nejsem elektrikar, tohle mne rekl. Aku by melo byt vic v pohode, akorat dokoupit v CR nabijecku. Jinak co se tyce elektroniky, tak spousta elektroniky co jsem si dovezl mela adapter 110-240. Takovych adapteru je ale min a min, vim o firmach co davaly ve starsich modelech 110-240 ale v novejsich je to uz jen na americkou sit 120, takze je potreba v Cechach kupovat novy adapter. To same auta, kdyz hodne odbocim. Kdyz sel kamarad kupovat v Americe VW a v autosalonu zminil, ze by si ho chtel vzit do Evropy, prodejce mu rekl, ze by se s nim spravne mel okamzite prestat bavit. Proste firmy tyto nakupy za oceanem nemaji rady a snazi se to lidem co nejvic zkomplikovat. Nakup naradi v USA se podle me absolutne nevyplati - clo, DPH, zaruka a jine napeti, zbytecna otrava... mohlo by se to vyplatit pri cene nizsi o 50 a vic %, jinak bych do toho nesel (ja ho vzal jen proto ze jsem ho mel zadarmo a stehoval jsem se zpatky do Cech)

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.133.1 (?)
27.7.2014 17:29

Jo a jeste jedna vec. Clo je kolem 5% z ceny, DPH 21%. Do ceny se zapocitava i poslani, takze kdyz te naradi bude stat 100dolaru a poslani dalsich 40, tak se clo adph pocita ze 140. Proste ti to pekne napocitaji, aby sis uz priste rozmyslel neco z USA kupovat :(

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

24.10.2016 11:01

prečo objednávat čínu z USA?

Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.8.130 (?)
9.12.2016 0:48
Nešel by jsem do ničeho technického, co je určené pro trh USA, mají jiná stoupání závitů a nevyměníte si ani upínací matici.Jinak Riobi bylo totožné se zeleným boschem, takže dost dobrý hobby.
Připojit reakci

Aku nářadí Ryobi z USA

host - xxx.xxx.37.124 (?)
9.12.2016 8:24

Nářadí Ryobi nikdy nemělo s nářadím Bosch nic společného.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Bosch PTS 10 / Scheppach HS 1051517.6.20193248
Pásová bruska Jak vybrat?158.6.20192502
Stolní kotoučová pila497.6.201919326
Jakou vybrat polomasku (respirátor)? Máte prosím zkušenost s 3M?134.6.201913341
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu5904.6.20192154010
Pila na vrtačku 263.6.20197900
Náradie825.5.20191211
Aku nářadí Ryobi z USA4321.5.201951252
Fotovoltaika na střeše1515.5.20192321