Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Dílna a nářadí > Jak velkou jak silnou akuvrtacku

Jak velkou jak silnou akuvrtacku

JJs (335) - xxx.xxx.128.131 (?)
9.7.2020 20:32

Omlouvám se, mám DTD170 ne 171 a je na ní napsáno Made in Japan. 

A spokojenost? No kupoval jsem ji na dlouhé vruty pro stavbu konstrukcí a realita je taková, že už nešroubuji ničím jiným. Narexku mám jen na předvrtávání a v Parksidu mám záhlubník. Super.  

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Stránky: 1, 2   

TomasP (1) - xxx.xxx.151.74 (?), 4.2.2020 16:33
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den, 

odesel mi motor na vrtacce s max krouticim momentem 40nm a protoze je na me prace kolem domu slaba, rozhodl jsem se koupit silnejsi.. Po tydnu hledani jsem zjistil, ze na ebay se da koupit treba Milwaukee 2803 (nechci priklep, pripada mi uplne zbytecny a pridava jen soucastky), coz je top s 135nM kroutaku, za cca 5500 i se cly, dvemi baterkami a nabijeckou.. No nekupte to. Jenze ta hmotnost, vrtacka ma s baterkou 3Ah (nebo 5Ah to vyjde temer na stejno) 2.13kg, coz se mi zda oproti predchozim 1.3kg trochu moc a bojim se, ze by me po napriklad pul dni prace bolelo zapesti a i ruka, i presto, ze k vrtacce je pridavne madlo. Nevim, treba by si ruka zvykla pri jednorucnim pouzivani, vytrenovala se a za dva mesice pouzivani bych to nepoznal, jenze tak casto vrtacka/sroubovak zase nejede a kdyz uz je akce, tak je zase vice der / vrutu.. Nehlede na to, ze takto silnou vrtacku nikdy plne nevyuziji na RD..Takze jsem se obratil do nizsi kategorie. V CR se da koupit Dewalt 791 za 3tis s baterkama z china se dostanete taky na 5.5tis, ale zato ma mensi vykon 70nm (pricemz nejvyssi v kategorii), kratsi zaruku (3 roky oproti 5 u Milw), hmotnost "jen" 1.6kg a dobrou ergonomii. Takze ve finale vlastne nevim, co bych chtel. Bojim se velke vahy, takze mercedesa mit doma nebudu a skoncim u stare dobre oktavky :D A nebo skoncim u Parkside Performance za asi 3tis se zarukou 5 let, krouticim momentem 60nm a nijak oslnivymi vykony...(nejaky vnitrni kompas me k tehle vrtacce nejak tahne, nevim proc..) Jaky je vas nazor? 

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.248.158 (?), 4.2.2020 19:46
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Ja mam doma dve akucky. Malou a nejvic pouzivanou a na obcasne silove prace jednu velkou tezkou potvoru s 90 Nm. Vyuziji obe dve. Vyssi kroutak? Proc ne, ale na co vlastne? Ja se dostal k limitu 90 Nm zcela vyjimecne jednou. A ackoliiv mam i vrtaci kladivo, na velke aku vyuziji priklep na lehci vrtani prekvapive casto. Takze za me ano. Naopak Lidlu bych zdaleka vyhnul, pokud vyvrtate vic, nez jednu policku za rok.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.70 (?), 5.2.2020 8:41

Na čo vám je silný krútiaci moment??? Ak je to kvôli šrubám či vrutom, tak na to je rázový uťahovák, vŕtačka je na vŕtanie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.151.74 (?), 5.2.2020 12:34

Abych prave vsude nebehal se dvema nastroji... Jasne, ze kdyz je vrut treba 200x10 tak vytahnu utahovak, ale proc na sebevetsi blbost litat se dvema nastroji, nechapu... Kvuli tomuto duvodu zrejme (nevim, mozna je to treba jenom marketing shit) udelali soudruzi silne vrtacky, nehlede na vrtani do dreva, kde moment vyuzijete, resp. potrebujete... 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.51 (?), 5.2.2020 18:38

Mám vrtačku aj rázový uťahovák od Makity, žiaľ ukončenú 14,4V radu. Vrtačka má 77nm, rázový uťahovák 115nm. Čo myslíte, s čím jednoduchšie a rýchlejšie zavŕtam pri stavbe altánku alebo prístrešku drevoskrutku napríklad 8*200?

Nie, nie je to rázový uťahovák. Pri tomto rozmere rázový uťahovák už v polovici skrutky iba rapká a skrutka pruží. Ale častejšie využívam na skrutkovanie rázový uťahovák. V tejto triede je dobrý (rýchlejší a menej namáhavý) na skrutky do 100mm dĺžky. 

Neviem síce čo bude hlavnou náplňou tej vrtačky, ale viem že 77nm dokáže pekne zvrtnúť rukou.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.191.243 (?), 31.3.2020 12:26

Doteraz som používal starú 18V aku Parside 1,5Ah, Baterka však odišla a hladal som náhradu.V práci máme Bosh profesional 14,4V lahká šikovná a silné no obe baterie sú už v háji, nevydržia 5 minút. Známy ma nahovoril na Makitu 10,8V DF331DZ, Nechcel som tomu veriť že to bude vládať ale opak je pravdou Je to super veĺmi lahká a aj výkonná na vrtanie a v pohode aj skrutkovanie.Kúpil som ju z 4,0 Ah 2ks bateriami, cena asi 130 eur. Za 50 eur som dokúpil ešte rázový utahovák Makita TD110DZ. Uplná spokojnosť, radosť robiť.

Připojit reakci

Jaryn13 (13) - xxx.xxx.208.202 (?), 31.3.2020 12:39

Dobrý den. 
Také mám dvě :

bezuhlíková vrtačka s příklepem 18 V GMC

příklepový utahovák Parkside.

GMC byla v danou dobu za velmi výhodnou cenu. Má ale hloupě řešené světlo, na hrot si vlastně sama stíní. Jinak jsem s ní spokojen. Dokáže při nepozornosti pěkně zacloumat zápěstím.

Utahovák byl opět koupě jen kvůli akci - a vlastně kvůli 3 autům na přezutí každou sezonu. Koupil jsem si k němu i nástrčné bity a vrtáky a musím uznat, že síla při šroubování je znát - někdy je to i na škodu, vrtačku nenahradí!

Dá se předpokládat, že vyšší NM bude znamenat i silnější akumulátor a tím i větší váhu. 

Občas i vzpomenu na starou dobrou METABO, která byla o polovinu lehčí. Na střešní latě a plechovou nebo plastovou krytinu tedy nebudu používat ty těžké a silné, ale šáhnu do šuplíku pro starou lehkou...

Připojit reakci

JJs (335) - xxx.xxx.128.131 (?), 31.3.2020 14:56

Zdravím, 

mi se na baráku osvědčila tahle aku sestava. Akuvrtačka Narex asv14,4Li, malá parkside 10,8V se sundávací hlavou pod kterou je šestihran a utahovák makita DTD 171.  Na hobby truhlařinu, kolem baráku, práce na autě, stavbu zahradních domků a pergol je to dostačující. Vlastně na šroubování používám už jenom tu makitu. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.70 (?), 9.7.2020 14:11

Ako ste spokojný s tou DTD171? Vraj ju vyrábajú aj v číne aj v japonsku. Akú máte vy?

Připojit reakci

JJs (335) - xxx.xxx.128.131 (?), 9.7.2020 20:32

Omlouvám se, mám DTD170 ne 171 a je na ní napsáno Made in Japan. 

A spokojenost? No kupoval jsem ji na dlouhé vruty pro stavbu konstrukcí a realita je taková, že už nešroubuji ničím jiným. Narexku mám jen na předvrtávání a v Parksidu mám záhlubník. Super.  

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů