Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Dílna a nářadí > Jakou úhlovou brusku 125?

Jakou úhlovou brusku 125?

host - xxx.xxx.168.34 (?)
31.7.2020 21:49
Také mám tuto Makitu a NAPROSTÁ spokojenost. Narex bych řekl, že žije z minulosti a osobně od něj nemám nic i přesto že jsem mu x krát dával šanci. Těžké, nepadnoucí do ruky, neeee. IvanHorseman
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.223.4 (?), 15.9.2013 13:03
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Děkuji, jezevčíku.yes

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.149.89 (?), 15.9.2013 17:07

mám MAKITA GA5030 na doma dostacující bruska

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.207 (?), 16.9.2013 14:47

ja by som zase doporucil pozriet tiez na znacku Sparky, mam uhlovu brusku tejto znacky uz 13. rok, a funguje bezvadne!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.18 (?), 31.7.2020 19:14

Narex už není narex co býval a o proti Makita GA5030Rb je  to klumr a předražený Makita GA5030R mam doma a co ta už musela vydržet furt jede jak nová Používám ji docela často.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.34 (?), 31.7.2020 21:49
Také mám tuto Makitu a NAPROSTÁ spokojenost. Narex bych řekl, že žije z minulosti a osobně od něj nemám nic i přesto že jsem mu x krát dával šanci. Těžké, nepadnoucí do ruky, neeee. IvanHorseman
Připojit reakci

freedom (6) - xxx.xxx.121.86 (?), 25.9.2013 23:28

Jen se podlím se svou zkušeností s "jednoručkami"

Začal jsem před lety s 500w bezejmenou 115-tkou. V bazaru stála 190,- a všichni jen kroutili hlavou, co všechno vydrží. Broušení, řezání, kartáčování, v údržbářské dílně. Několikrát jsem měnil uhlíky jinak nic. Skoro zázrak. pochopitelně jsem s tim neřezal kolejnice, ale mnohokrát jsem ji dost rozpálil. Odešla po cca 7 letech v rukách kamarádky co s tim uřezávala šrouby na dřevěných lavičkách a tak se do toho obula, že když už ji pálili ruce vzala si druhé rukavice. nechalá toho, až jí z rouzbrušky létaly plameny.

Další byla podbná Black&Decker 115 ale silnější tuším 650w. byla trochu těžší, což bylo znát při práci v jedné ruce. Ale dalo se na ni přitlačit. V akci vyšla na cca 500,- Ted s ní dělá táta, ač mám vekou ruku, hůř se mi s ní dělá, je prostě trusčí a težší.

Ještě jsem měl v ruce dvojručku 125 skil, kterou jme opravovali asi po 2 hodinách. Ložiska včetně převodovky v plastu. Zahřála se, plast změkl, celá se zkroutila a odešla. Zajímalo by mě co by na to řekli v D-testu. už nevím kolik stála ale odhaduju kolem1500-2000,-

Ještě používám dvojručku 125 z lidlu a to hlavně kvůli regulaci otáček. kvůli práci s nerezem a na broušení vrtáků(nekamenujte mě, na stavbě to jinak nejde-používám smirky na sucháč)

používali jsem taky protool 125- tu nám na stavbě uradli. Ale jinak super, jen cenově byla někde jinde.

Asi se dá koupit lepší s nejpokročilejšími antivibračními prvky, odlehčené,...atd, ale s cenou pro kutila zbytečně vysokou. U rozbrušovaček bych to moc neřešil, hodně musiky se dá udělat s levnějšími werky. Nejpodstanější ta tom všem je, že o bezjmené nářadí se zloději ani neotočí.

Když jsem shánel borací kladivo šel jsem se poptat na stavbu a tam všichni dělali s alfatoolen z bauhausu. Jednoduše proto, že vám ho nikdo neukradne přímo z ruky, že je relativně laciný(tenkrát1500 v akci) a je to nezmar.

Je samozřejmě nářadí kde např přesný řez je základ a tam je to daleko komplikovanější...

Připojit reakci

zillda (1) - xxx.xxx.13.234 (?), 30.9.2013 18:42

Dobrý den,

a zkoušel jsem nějakou jinou značka jěště? Já osobně mám úhlovou brusku od Sharksu asi za 1300, výkon 1400W a funguje naprosto skvěle a mám ji už dva roky. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.102 (?), 6.8.2020 3:57
Problém levných brusek jsou vibrace, tzn. uložení.Bosch profesionál 125mm za 3.5tis-perfektní, narex 125mm za 3tis-dost dobrá, prootol perfektní, makita za 1700,- už nebrat, meistercraft baumax za 900,- vyloženě brní.Pokud dají kufr, dají nižší třídu.Black&Decker je tuším hobby od Dewaltu, těžko se servisuje.Opětovně volím Bosch, ale taky ne to nejnižší.Skil koupil Bosch, ta byla v plastu, ale lehoučká a na broušení dřeva skvělá, ale jako druhá(spíše třetí) bruska doma, pak mi vydržela přes 15let.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.179 (?), 6.8.2020 11:42

Ono niekde na nete existuje porovnanie Bosch profesional a Makita v rovnakej cenovej urovni. Makita ma os ulozenu v ihlickovom lozisku, Bosch profesional bronzovym puzdrom. V tomto je Makita o dost trvacnejsia. Je ale pravda ze skor odijde kotva rotora ako ulozenie...

Pokial ide o 125tku Uhlovu brusku, odporucam pozriet z drahsich aj Metabo alebo "original" Flex. Pripadne "Bort" - mam od nich 900W 125ku s nastavitelnymi otackami a uzkym telom - padne dobre do ruky, za nejakych 40 EUR. Vydrzala zatial vecsiu zataz ako porovnatelna Narex co som mal pred tym.

Doma, u rodicov a u svokry mam aktualne v 125ovom prevedeni: AEG (~900W), Bosch profi (~1000W), Metabo (1400 W), Flex (1000W), Makita (720W) a ten Bort. S Bortom sa mi subjektivne robi najlepsie - ale to asi aj kvoli tomu ze bol lacny = ked znicim, nebude ma to tak boliet :-).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.149.3 (?), 6.8.2020 12:02

Koupil jsem si ten Narex, EBU 125-14 CE s regulací otáček, je to moje jediná úhlová bruska a zatím mi stačila. Tak snad vydrží, tahle je ještě česká, ty levné modely za 1500 byly už čína.

Regulace otáček se mi hodila v případě, že jsem brousil zrezlé sloupky drátěným kartáčem a při maximu otáček uvolněné drátky lítaly celkem dost z kartáče.

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů