Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   


Dílna a nářadí > Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
To jsem reagoval na pána, co si chválí multi..., host, 7.4.2019
Jestli se dá takovému vibrátoru říkat, že fu..., host, 7.4.2019
Mám Fein multimaster, a neľutujem ani jedno ..., host, 16.2.2019
Tak jsem to vyřešil. Ve finále byla Makita 3..., host, 23.1.2019
U Aeg používá jakékoliv nástavce díky adaptéru, kt..., host, 20.1.2019
Stránky: 1, 2   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


Faraday (7) - xxx.xxx.240.222 (?)
7.7.2017 16:00, počet návštěv: 8946
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim ve spolek, 

Lepsi oscilacni brusky (multi tools) se pohybuji mezi 3-4tis, Fein je 4500, coz povazuju za kvalitu. Bosch je pod 4tis, ale musi se dokoupit prislusenstvi, takze se u obou dostanu k 5-6tis. Levnejsi multi tools jsou za 2000, pro hobby ucely zrejme uplne postacujici. Flexa se da take sehnat za 2000 uz dobra (125mm), teba Makita nebo Metabo, stejne je to u vibracni brusky. Tam se take vejdu do 2000...Kazdopadne mi jde o to jestli lepsi koupit jednu lepsi oscilacni brusku a tu pouzivat prilezitostne i na rezani (jako klasickou flexu) a nebo radeji dva nastroje, pricemz ztratim funkci napr. skrabky, ktera na oscilacni brusce je..a nebo brouseni bude s multi toolem horsi nez s klasickou vibracni bruskou... kdyz srovnam ceny nastavcu - jsou priblizne stejne, jen mi pripada, ze ty do multi oscilacni brusky jsou na mene pracovnich hodin a clovek je musi casteji dokupovat, coz se oproti napr. flexe prodrazi... Nebo ne? 

Diky, Faraday. 

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.12.70 (?)
7.7.2017 16:21
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam i oscilacni multicutter od Bosche, i uhlovou brusku od Metaba a nedokazi se predstavit, ze by jedna nahradila druhou. Pokud setrite, tak radsi kupte zakladnejsi modely, ale oboji...
Připojit reakci
      

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


Faraday (7) - xxx.xxx.240.222 (?)
7.7.2017 16:43
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

A co vibracni bruska? Vite, ja to myslel, ze misto jedne oscilacni koupim jednu flexu a jednu vibracni... Ale kdyz tvrdite, ze oscilacni nic nenahradi, potom se podivam po oscilacni a flexe a tu vibracni uz kupovat nebudu. Jinak dik za reakci

Připojit reakci
         

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.12.70 (?)
7.7.2017 22:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam za to, ze uhlovou bruskou uriznete rychle a hrube ruzne materialy. Muzete samozrejme i brousit nebo kartacovat, ale opet nahrubo. Pokud Vam jde o jemne brouseni, jak z Vaseho prispevku vyplyva, tak bych spis sel cestou vibracni brusky. Vami tazany multi-osci nastroj at uz jakekoliv znacky neni podle me uplne optimalni. Alespon mne se rychle opotreboval suchy zip a smirkovy papir pak nedrzel.
Připojit reakci
   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.10.35 (?)
7.7.2017 16:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jsou to dva naprosto rozdílné nástroje a jeden druhý nenahrazuje. Dobrá flexa (Makita) je za 1300-1600, "multitool" za 1300 z Lidlu funguje celkem dobře, tj. obojí sakumprásk do 3000 i s nástroji.

Připojit reakci
      

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.121.205 (?)
8.7.2017 14:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Presne tak. Každá z týchto brúsok je určená na iný typ prác. Aj keď oscilačná a vibračná sa do určitej miery prekrývajú. Ja som sa tiež dosť dlho bránil oscilačnej že však aj tak je to len výmysel telešopu a s vibračnou si bohate vystačím a aj som si vystačil až do chvíle kým nebolo treba renovovať staré ale dobré a funkčné okná na byte. Musel som kúpiť oscilačnú brúsku lebo nebolo v mojich silách odstraňovať metre stvrdnutého sklenárskeho tmelu. Kladivko a sekáčik som zavrhol hneď. Rozhodol som sa pre blackdecker MT300ka. a veru som ju využil poriadne. Pílový polmesiac som takmer zodral. Na prácu s oknami je oscilačná nenahraditeľná. MT300 vyhrala aj nad Feinom. Dobrá cena, príslušenstvo v základe, plynulá regulácia, beznáraďová jednoduchá výmena nástroja, dobrý pogumovaný grip.

A kombinoval som s vibračnou makitou ktorou som odbrúsil staré vrstvy farby na rámoch okien a MT300vkou potom tmel. A pravdupovediac na tento druh prác treba obidve brúsky. Neviem si predstaviť ako by som to robil iba s jednou. Treba mať doma príslušné náradie inak to nejde. Na prácu s oknami alebo renováciu nábytku určite aspoň vibračnú a oscilačnú brúsku a telovzdušnú pištoľ. A tých prác čo sa dajú takto si spraviť doma sám je omnoho viac takže náklady na vybanie potrebným náradím sa zaplatia už len tým že usporia kopu času, práca presnejšia lepšia a nie je tak namáhavá a aj výsledok je neporovnateľne lepší.  Flexu neriešim to je úplná základná samozrejmosť v dielni.

Připojit reakci
         

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.97.89 (?)
18.1.2019 14:55
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Otvírám znovu toto téma. Vybírám také oscilační brusku. Váhám mezi Boschem, BaD, Skillem. Makita je na vyšší cenové relaci. U BaD můžeme použít i nástavce z Bosche, Stanley, Parkside ajj.? Prodavači vám mlží, aby prodali dražší nástavce. Tak Vás chci poprosit o radu. Cena není rozhodující, hlavní je kvalita za rozumnou cenu, kutilství, chalupa. Děkuji za radu. A

Připojit reakci
            

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.0.150 (?)
18.1.2019 18:18
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mám dobře zkušenosti s Aeg Omni pro, je to spíše do profi, ale cena kolem 2 700kc.Vyhoda že si můžete dokoupit výměnné pracovní nástroje. Takže je to velmi univerzální stroj. DÁLE SE DÁ NASTAVIT pracovní nástroj na jiný úhel. MÁM JI 5 LET A JSEM SPOKOJEN.
Připojit reakci
               

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.97.212 (?)
18.1.2019 21:08
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Díval jsem se na ni, vypadá dobře, jen musím zjistit, jestli se dá omakat někde v Ostravě. A

Připojit reakci
                  

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.40.112 (?)
19.1.2019 1:35
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
AEG?Co je to zase za čínu?Sama nikdy stroje-nástroje nevyráběla.Značku koupil elektrolux a jako domácí spotřebiče jsou vrcholem jejich nabídky, ale dílna???.Cenu má nastavenou ambiciózně, snad to nebude další ETAtools.Celkově tíhnu k Bosch profesionál, líbí se mi zpracování, nástavce nejsou specifické ale univerzální od vícero značek.Co se týká Skilu, tak ho má snad Bosch pod sebou jako levnější verzi na úrovni Bosche hobby.Nevím zda by jsem šel až do takového univerzálu s výměnnýma hlavicema, při širším využití je tam vůle a vytrácí se přesnost, hodně záleží na způsobu ukotvení.
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Někdo zkušenosti Narex513.9.2019679
Dá se dřevo kolíkovat?213.9.2019211
Pila Holzmann TS 250 vs Holzstar TKS 254 E1113.9.2019882
Zvláštní zvuk sekačky 26.9.2019701
Poměr oleje a benzínu do motorové pily Husqvarna 35336.9.2019393
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu6033.9.20192227588
Stolová píla pre domácu dielňu162.9.20193021
Spojovací materiál - základ1623.8.20192414
Uhlíky do elektromotoru723.8.2019825
Kvalita nabijecích aku z Lídlu2114.8.201910557
Bruska Extol premium erc 450 scp - chybejici cast 312.8.2019506
Hnací řemínek k hoblíku Einhell BEH 600211.8.20193570
Hoblovka/protahovačka výběr podle kvality hoblování51.8.20191364
Pásová bruska Jak vybrat?181.8.20194466
Jak je to s kvalitou Red Einhell?416.7.2019131408
KDR 301 vs KDR 30292.7.20192222
Převinutí motoru pro hoblovku151.7.20192358
Bourací kladivo Hecht 109061.7.20192303
Priemyselny vysavac924.6.20197665
Bosch PTS 10 / Scheppach HS 1051517.6.20195067
Stolní kotoučová pila497.6.201922884
Jakou vybrat polomasku (respirátor)? Máte prosím zkušenost s 3M?134.6.201914515
Pila na vrtačku 263.6.20199906
Náradie825.5.20191981
Aku nářadí Ryobi z USA4321.5.201954618
Fotovoltaika na střeše1515.5.20193577
Pokosová pila Parkside z Lidlu (znate cenu?) 69.5.201947774
Pritlak k hoblovačke 11.5.2019802
Jaký vysavač na renovaci bytu?151.5.20199293
DeWalt745 vs Bernardo TK2002829.4.20195868
Nářadí Asist, servis326.4.20192027
Jakou sadu rázových hlavic 1/2"226.4.2019908
Lepenie - rady a skusenosti1825.4.201944223
Názor elektrikáře925.4.20192474
Triton twx7324.4.20191183
Výměna Li-ion za NiCd akumulátor3319.4.201961552
Rozebrání palety1513.4.201930977
Vrtačka, bourací kladivo doporucte213.4.2019888
Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska177.4.20198947
Oprava vrtacího kladiva17.4.2019741
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů