Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   


Dílna a nářadí > Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


Faraday (6) - xxx.xxx.240.222 (?)
7.7.2017 16:00, počet návštěv: 3299
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim ve spolek, 

Lepsi oscilacni brusky (multi tools) se pohybuji mezi 3-4tis, Fein je 4500, coz povazuju za kvalitu. Bosch je pod 4tis, ale musi se dokoupit prislusenstvi, takze se u obou dostanu k 5-6tis. Levnejsi multi tools jsou za 2000, pro hobby ucely zrejme uplne postacujici. Flexa se da take sehnat za 2000 uz dobra (125mm), teba Makita nebo Metabo, stejne je to u vibracni brusky. Tam se take vejdu do 2000...Kazdopadne mi jde o to jestli lepsi koupit jednu lepsi oscilacni brusku a tu pouzivat prilezitostne i na rezani (jako klasickou flexu) a nebo radeji dva nastroje, pricemz ztratim funkci napr. skrabky, ktera na oscilacni brusce je..a nebo brouseni bude s multi toolem horsi nez s klasickou vibracni bruskou... kdyz srovnam ceny nastavcu - jsou priblizne stejne, jen mi pripada, ze ty do multi oscilacni brusky jsou na mene pracovnich hodin a clovek je musi casteji dokupovat, coz se oproti napr. flexe prodrazi... Nebo ne? 

Diky, Faraday. 

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.12.70 (?)
7.7.2017 16:21
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam i oscilacni multicutter od Bosche, i uhlovou brusku od Metaba a nedokazi se predstavit, ze by jedna nahradila druhou. Pokud setrite, tak radsi kupte zakladnejsi modely, ale oboji...
Připojit reakci
      

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


Faraday (6) - xxx.xxx.240.222 (?)
7.7.2017 16:43
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

A co vibracni bruska? Vite, ja to myslel, ze misto jedne oscilacni koupim jednu flexu a jednu vibracni... Ale kdyz tvrdite, ze oscilacni nic nenahradi, potom se podivam po oscilacni a flexe a tu vibracni uz kupovat nebudu. Jinak dik za reakci

Připojit reakci
         

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.12.70 (?)
7.7.2017 22:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam za to, ze uhlovou bruskou uriznete rychle a hrube ruzne materialy. Muzete samozrejme i brousit nebo kartacovat, ale opet nahrubo. Pokud Vam jde o jemne brouseni, jak z Vaseho prispevku vyplyva, tak bych spis sel cestou vibracni brusky. Vami tazany multi-osci nastroj at uz jakekoliv znacky neni podle me uplne optimalni. Alespon mne se rychle opotreboval suchy zip a smirkovy papir pak nedrzel.
Připojit reakci
   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.10.35 (?)
7.7.2017 16:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jsou to dva naprosto rozdílné nástroje a jeden druhý nenahrazuje. Dobrá flexa (Makita) je za 1300-1600, "multitool" za 1300 z Lidlu funguje celkem dobře, tj. obojí sakumprásk do 3000 i s nástroji.

Připojit reakci
      

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.121.205 (?)
8.7.2017 14:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Presne tak. Každá z týchto brúsok je určená na iný typ prác. Aj keď oscilačná a vibračná sa do určitej miery prekrývajú. Ja som sa tiež dosť dlho bránil oscilačnej že však aj tak je to len výmysel telešopu a s vibračnou si bohate vystačím a aj som si vystačil až do chvíle kým nebolo treba renovovať staré ale dobré a funkčné okná na byte. Musel som kúpiť oscilačnú brúsku lebo nebolo v mojich silách odstraňovať metre stvrdnutého sklenárskeho tmelu. Kladivko a sekáčik som zavrhol hneď. Rozhodol som sa pre blackdecker MT300ka. a veru som ju využil poriadne. Pílový polmesiac som takmer zodral. Na prácu s oknami je oscilačná nenahraditeľná. MT300 vyhrala aj nad Feinom. Dobrá cena, príslušenstvo v základe, plynulá regulácia, beznáraďová jednoduchá výmena nástroja, dobrý pogumovaný grip.

A kombinoval som s vibračnou makitou ktorou som odbrúsil staré vrstvy farby na rámoch okien a MT300vkou potom tmel. A pravdupovediac na tento druh prác treba obidve brúsky. Neviem si predstaviť ako by som to robil iba s jednou. Treba mať doma príslušné náradie inak to nejde. Na prácu s oknami alebo renováciu nábytku určite aspoň vibračnú a oscilačnú brúsku a telovzdušnú pištoľ. A tých prác čo sa dajú takto si spraviť doma sám je omnoho viac takže náklady na vybanie potrebným náradím sa zaplatia už len tým že usporia kopu času, práca presnejšia lepšia a nie je tak namáhavá a aj výsledok je neporovnateľne lepší.  Flexu neriešim to je úplná základná samozrejmosť v dielni.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu52411.10.20181890441
Jaký máte organizér na šroubky511.10.2018795
Skusenosti s Bosch EasyCut 12 29.10.20181344
Plastové či dřevěné dveře?399.10.201850963
Stolní kotoučová pila488.10.20187941
Plynuly rozbeh eletrickeho naradia45.10.2018691
Okružná píla Parkside C2 1350 W112.10.20187981
Pilový kotouč pro stolní a okružní pilu427.9.2018771
Parkside Performance Aku vrtací šroubovák 20V226.9.2018613
Asist AE4C160D 3v1 321.9.20186506
Žádost o radu jak seřídit pásovou pilu zn.Scheppach HBS,aby nepadal pilový pás415.9.2018970
Oprava pračky 98.9.20181163
Jakou stolní brusku155.9.201823593
Hoblovka s protahem pro hobby23.9.2018506
Stolni vrtacka - levna (hobby pouziti)5330.8.2018109820
Náhradní nože do elektrického ručního hoblíku915.8.201810716
Oprava plastove casti tlakove mycky - unika voda 312.8.2018660
Jaký vysavač na renovaci bytu?99.8.20185018
Aku vrtacku kupit?138.8.20182288
Jaký žáruvzdorný provázek do tepelné spirály17.8.2018302
Elektrická řetězová pila EMAK14.8.2018358
Záhadná vrtačka 929.7.20183621
Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky19719.7.2018502384
Extol918.7.201813911
Co říkáte na Metabo2216.7.20187569
Vrtačka Narex513.7.20181338
Pokosova pila - zastavuje sa kotuc143.7.20182407
Tavná pistole Tafix Koventa826.6.201822933
Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?27112.6.2018668647
Cinska napodobenina aku makita 312.6.20181468
Záhadné chování karburátoru Walbro WT 3651711.6.20182692
Jakou značku průmyslového vysaveče Narex, Kärcher, DeWalt - jaké máte zkušenosti673.6.2018114418
Aky je rozdiel v 14 a 18 V aku?822.5.20182327
Zubařský kompresor Chirana - oprava?1122.5.201821397
Jakou aku vrtacku? 7622.5.2018198171
Jaké bity, popřípadě sadu do hobby dílny3216.5.201842643
Narex z číny512.5.20182154
Kladivo Hitachi DH28PCY vs. Makita HR2470T28.5.2018984
Aku vrtačka CMI. Znáte ji někdo?3521.4.201895999
Co to je? Kdo pozná, je frajer 316.4.20183110
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů