Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   


Dílna a nářadí > Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


Faraday (6) - xxx.xxx.240.222 (?)
7.7.2017 16:00, počet návštěv: 2957
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim ve spolek, 

Lepsi oscilacni brusky (multi tools) se pohybuji mezi 3-4tis, Fein je 4500, coz povazuju za kvalitu. Bosch je pod 4tis, ale musi se dokoupit prislusenstvi, takze se u obou dostanu k 5-6tis. Levnejsi multi tools jsou za 2000, pro hobby ucely zrejme uplne postacujici. Flexa se da take sehnat za 2000 uz dobra (125mm), teba Makita nebo Metabo, stejne je to u vibracni brusky. Tam se take vejdu do 2000...Kazdopadne mi jde o to jestli lepsi koupit jednu lepsi oscilacni brusku a tu pouzivat prilezitostne i na rezani (jako klasickou flexu) a nebo radeji dva nastroje, pricemz ztratim funkci napr. skrabky, ktera na oscilacni brusce je..a nebo brouseni bude s multi toolem horsi nez s klasickou vibracni bruskou... kdyz srovnam ceny nastavcu - jsou priblizne stejne, jen mi pripada, ze ty do multi oscilacni brusky jsou na mene pracovnich hodin a clovek je musi casteji dokupovat, coz se oproti napr. flexe prodrazi... Nebo ne? 

Diky, Faraday. 

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.12.70 (?)
7.7.2017 16:21
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam i oscilacni multicutter od Bosche, i uhlovou brusku od Metaba a nedokazi se predstavit, ze by jedna nahradila druhou. Pokud setrite, tak radsi kupte zakladnejsi modely, ale oboji...
Připojit reakci
      

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


Faraday (6) - xxx.xxx.240.222 (?)
7.7.2017 16:43
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

A co vibracni bruska? Vite, ja to myslel, ze misto jedne oscilacni koupim jednu flexu a jednu vibracni... Ale kdyz tvrdite, ze oscilacni nic nenahradi, potom se podivam po oscilacni a flexe a tu vibracni uz kupovat nebudu. Jinak dik za reakci

Připojit reakci
         

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.12.70 (?)
7.7.2017 22:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam za to, ze uhlovou bruskou uriznete rychle a hrube ruzne materialy. Muzete samozrejme i brousit nebo kartacovat, ale opet nahrubo. Pokud Vam jde o jemne brouseni, jak z Vaseho prispevku vyplyva, tak bych spis sel cestou vibracni brusky. Vami tazany multi-osci nastroj at uz jakekoliv znacky neni podle me uplne optimalni. Alespon mne se rychle opotreboval suchy zip a smirkovy papir pak nedrzel.
Připojit reakci
   

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.10.35 (?)
7.7.2017 16:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jsou to dva naprosto rozdílné nástroje a jeden druhý nenahrazuje. Dobrá flexa (Makita) je za 1300-1600, "multitool" za 1300 z Lidlu funguje celkem dobře, tj. obojí sakumprásk do 3000 i s nástroji.

Připojit reakci
      

Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska


host - xxx.xxx.121.205 (?)
8.7.2017 14:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Presne tak. Každá z týchto brúsok je určená na iný typ prác. Aj keď oscilačná a vibračná sa do určitej miery prekrývajú. Ja som sa tiež dosť dlho bránil oscilačnej že však aj tak je to len výmysel telešopu a s vibračnou si bohate vystačím a aj som si vystačil až do chvíle kým nebolo treba renovovať staré ale dobré a funkčné okná na byte. Musel som kúpiť oscilačnú brúsku lebo nebolo v mojich silách odstraňovať metre stvrdnutého sklenárskeho tmelu. Kladivko a sekáčik som zavrhol hneď. Rozhodol som sa pre blackdecker MT300ka. a veru som ju využil poriadne. Pílový polmesiac som takmer zodral. Na prácu s oknami je oscilačná nenahraditeľná. MT300 vyhrala aj nad Feinom. Dobrá cena, príslušenstvo v základe, plynulá regulácia, beznáraďová jednoduchá výmena nástroja, dobrý pogumovaný grip.

A kombinoval som s vibračnou makitou ktorou som odbrúsil staré vrstvy farby na rámoch okien a MT300vkou potom tmel. A pravdupovediac na tento druh prác treba obidve brúsky. Neviem si predstaviť ako by som to robil iba s jednou. Treba mať doma príslušné náradie inak to nejde. Na prácu s oknami alebo renováciu nábytku určite aspoň vibračnú a oscilačnú brúsku a telovzdušnú pištoľ. A tých prác čo sa dajú takto si spraviť doma sám je omnoho viac takže náklady na vybanie potrebným náradím sa zaplatia už len tým že usporia kopu času, práca presnejšia lepšia a nie je tak namáhavá a aj výsledok je neporovnateľne lepší.  Flexu neriešim to je úplná základná samozrejmosť v dielni.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Co říkáte na Metabo2216.7.20185678
Vrtačka Narex513.7.2018653
Extol89.7.201813013
Pokosova pila - zastavuje sa kotuc143.7.20181302
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu51727.6.20181828840
Tavná pistole Tafix Koventa826.6.201821985
Stolni vrtacka - levna (hobby pouziti)5213.6.2018104945
Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?27112.6.2018651063
Cinska napodobenina aku makita 312.6.2018901
Záhadné chování karburátoru Walbro WT 3651711.6.20181689
Jakou značku průmyslového vysaveče Narex, Kärcher, DeWalt - jaké máte zkušenosti673.6.2018108607
Záhadná vrtačka 523.5.20181733
Aky je rozdiel v 14 a 18 V aku?822.5.20181523
Zubařský kompresor Chirana - oprava?1122.5.201820194
Jakou aku vrtacku? 7622.5.2018193403
Jaké bity, popřípadě sadu do hobby dílny3216.5.201840271
Narex z číny512.5.20181457
Kladivo Hitachi DH28PCY vs. Makita HR2470T28.5.2018635
Aku vrtačka CMI. Znáte ji někdo?3521.4.201892822
Co to je? Kdo pozná, je frajer 316.4.20182327
Srovnání Makita Hp2050 a Narex EVP 13 E-2H31513.4.201819400
Proteco STF-260-230 nebo KDR 301 stejné stroje?911.4.20189815
Ostřička řetězů motorových pil1310.4.20186087
Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky19710.4.2018489735
Aku vrtačka Makita - životnost akumulátoru6010.4.2018129105
Parkside PTK 2000 B2 vs SCHEPPACH HS 100 S195.4.201811222
Stolní pila143.4.201813705
Pájka na doma93.4.20182910
kupuji baterku na sviceni312.4.201838431
Nářadí značky Power Plus X2930.3.201854578
B&D GKC1820L20, aku pilka - vytéká olej 316.3.2018900
Nová vrtačka Makita alebo Narex?812.3.201814335
Vaše nářadí1511.3.201811486
Flexa927.3.2018163606
Ebu 12 vs AGP 11514.3.2018472
Stolní bruska725.2.20188717
Vrtací kladivo PBH 1500 C3121.2.2018778
Asist AE4C160D 3v1 220.2.20185880
Repase akumulátoru, NiCd články Sanyo2419.2.201838944
Oprava brusky na řetězy511.2.20181606
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů