Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Dílna a nářadí > Oscilační bruska (multifunkční nástroj)

Oscilační bruska (multifunkční nástroj)

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?)
7.8.2014 10:35

Ahoj,

mam skoro 3 roky Bosch PMF 190 E

Kupováno v SRN v kufříku s příslušenstvím. Používám na různé drobné práce v domácnosti. Je to opravdu takový drobný pomocník do ruky. Většina prací by šla udělat i ručně, ale vibrační burska to zvládne rychleji, pohodlněji a přesněji. Zatím v celku spokojenst, ale alfa-omega domácí dílny to není.

Martin 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.192.242 (?), 17.12.2013 11:32
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

vačší uhlo kmitu pri rovnakej frekvencii kmitov má za následok lepší uber materialu, teda malo by to íst rýchlejšie.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.219.229 (?), 19.12.2013 16:24

Pouzitie oscilacnej brusky (ako casti multifunkcneho nastroja) na opracovanie vacsich ploch napr. dreva je omyl. Vyhovuje tak na mensie plochy so slozitou geometriou. Z multifunkcneho nastroja (skusenosti s Fein) je perfektne vyuzitie nastrojov na opravu obkladov a nastrojov na vyrezanie malych casti dreva so slozitou geometriou. Nevyhovujuce je nasadenie na kovy (rezanie, brusenie a pod.) z hladiska malej ucinnosti.

Nahradne nastroje neumerne predrazuju nasadenie - cena niektorych presahuje cenu jednoucelovych zariadeni typu Bau-bau.

Připojit reakci

Jirka-K (22) - xxx.xxx.236.99 (?), 19.5.2014 16:34

Ještě bych se rád v souvislosti s oscilační bruskou zeptal na výběr příslušenství, tedy nástrojů. Padlo tady doporučení na nástroje Wolfcraft, ale od této značky jsem našel snad jenom nástroje na vyřezávání dlaždiček, ale už ne další (např. pilové plátky, škrabky apod.). Zajímala by mě ideálně nějaká sada (chtěl bych to koupit dědovi k narozeninám). Díval jsem se třeba i na ebay a narazil jsem např. na toto (prodejce tam má mnoho různých sad, tohle je pro příklad). 

Nebo jsem také narazil na nástroje zn. CEL - jaké jsou s tím zkušenosti? Hledám něco, co neodejde po pár použitích, ale zase na druhou stranu to bude cenově poněkud níž než třebas Fein...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.242 (?), 5.8.2014 11:29

prečo sa nepozriete po Makite, Metabo,Hitachi alebo Bosch? Ceny su nižšie, ako u Fein a nástroje vzájomne vymenitelné, teda ked je napríklad od Makity drahší ako od Bosch, tak na Makitu použijete i príslušenstvo Bosch. Upínanie nástrojov maju totiž OIS.

Připojit reakci

JJs (303) - xxx.xxx.131.250 (?), 7.8.2014 9:53

Zdravím, asi před měsícem jsem otci k narozeninám dal parksidea a od té doby s ním dělám. Mé postřehy asi nebudou rozhodující, ale snad vám pomohou. 

Věc která mne nejvíce štve a zdržuje je výměna nástrojů pomocí inbusu. Raději vemte typ s rychlou výměnou. 

Na druhou stranu, u těchto strojů není výkon alfou omegou a kabel přece jen omezuje takže já půjdu do akumulátorového stroje. 

No a pak jde o kvalitu a typ příslušenství-je lepší pokud pilky a tak můžete koupit v každém železářství a můžete vyzkoušet více výrobců. 

A určitě než si nástroj koupíte, zkuste prodejce požádat o zkoušku. Jak Vám stroj sedí v ruce a nakolik se kmity přenášejí opačným směrem.

K tomu parksidu- nůž a bruska výborné věci, v ruce sedí perfektně a akumulátor překvapivě výborný (ještě stále jsem nedobíjel). Na druhou stranu-pilka na houby a pouze na dřevo, vibrace vysoké a uchycení příslušenství je speciální. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.38 (?), 7.8.2014 10:15

Jen se podepisuji pod postřehy výše. Strojek s osazeným nástrojem nelze¨dát do kufříku a tudíž je otravné neustálé osazování nástroje imbusovým klíčkem. Co mám staršího Boshe, tam pokud si pamatuji dobře lze nástroj ponechat a tudíž odpadá neustálé nandat/sundat.Jinak samozřejmě příjemný je bateriovýá bezšňůrový provoz a samozřejmě cena odpovídá kvalitě a výkonu a naopak. Zatím s mírnými výhradami spokojenost.

IvanHorseman 

Připojit reakci

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?), 7.8.2014 10:35

Ahoj,

mam skoro 3 roky Bosch PMF 190 E

Kupováno v SRN v kufříku s příslušenstvím. Používám na různé drobné práce v domácnosti. Je to opravdu takový drobný pomocník do ruky. Většina prací by šla udělat i ručně, ale vibrační burska to zvládne rychleji, pohodlněji a přesněji. Zatím v celku spokojenst, ale alfa-omega domácí dílny to není.

Martin 

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů