Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Dílna a nářadí > Stolni vrtacka - levna (hobby pouziti)

Stolni vrtacka - levna (hobby pouziti)

host - xxx.xxx.112.16 (?)
12.6.2018 14:45

Nehleďte na cenu a jiné parametry. Důležité je, aby se rozsah otáček - nejnižší blížil 200 ot/min  (pro vrtání do kovu). Jinak Vám bude silnější vrták "hořet". Chlazení moc nepomůže. Otáčky okolo 500 ot /min jsou do kovu tak do pr. 8mm.           Luboš Z.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
K tomu výkonu motoru. U nás v Čechách a v Ev..., host, 30.8.2018
No tak trochu přidejte na otáčkách, ocel, vr..., host, 13.6.2018
Nehleďte na cenu a jiné parametry. Důležité ..., host, 12.6.2018
No tak som kúpil tú Boshku a som s ňou celko..., host, 25.4.2018
Má niekto skúsenosť s vrtačkou Bosch PBD 40?..., host, 10.4.2018

panet (9) - xxx.xxx.88.2 (?)
18.8.2008 11:20, počet návštěv: 109989
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Uvazuju nad kopupi stolni vrtacky. Nejsem remeslnik, ale cas od casu bych ji uzil a myslim, ze kdyz vydrzi treba 15 i vice let, ze to neni v cene 2000Kc zas tak velka a zbytecna investice. Kdyby jste si meli vybrat, kterou byste si vzali?
Vykon u vsech je stejny, jedna ma moznost uchyceni az 16mm vrtaku, Gude je v akci za 1400, coz je cena, pod kterou se nikde nedostanu, ale v 15 letech vyhledu neni 500Kc podstatnych.

Diky

Na webu jsem nasel nasledujici typy:

Stolová vrtačka GTB 13, GÜDE (v akci za 1400Kc!)
Sloupová vrtačka SB 501/1 Einhell - az 16mm vrtak
Stolní vrtačka FTB-13/230
ETA Tool SVS 13
Valex TR 13R
ASIST 350W nemam k teto znacce duveru, uvadim spise jen poro poradek.

Treba nekomu tento seznam bude uzitecny.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.11.98 (?)
18.8.2008 12:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Rada těžká - vše to bude mít původ v číně a je to v postatě stejné. Možná se orientovat podle doporučené prodejní ceny - u té nejvyšší se dají předpokládat kvalitnější střeva.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.250 (?)
18.8.2008 12:42

Zdravím,

stolní vrtačky této cenové kategorie jsou +/- na stejné úrovni.Před 4 lety jsem si na vánoce udělal radost a v Tescu jsem zakoupil zrovna takovou stolní vrtačku(všechny parametry shodné).Stála celých 1200 korun a slouží naprosto spolehlivě dodnes.Mám velký barák, hodně kutím a tak ji dost často používám.Bez jakéhokoliv problému.Chce to ostrý vrták, netlačit na pilu a musím říci, že jsem zatím provrtal vše, co jsem kdy provrtat potřeboval.Dokonce stůl má i stupńovou stupnici, což jsem v této kategorii nečekal.Být Vámi, kouknul bych se třeba v OBI a za rozdíl v ceně bych pořídil svěráček na uchycení vrtaných předmětů.

Dobrou volbu L.

PS : od Asistu mám el.kladivo a nemohu si na něj stěžovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
19.8.2008 7:09
Před pár týdny jsem neodolal a koupil v lídlu PARKSIDE za 1400,- moja to eště neví to bude řečí... Je včetně svěráku motor 500W hlavička do 16mm převodovka s meziřemenicí tj 12 rychlostí otáčení, řemenice jsou litinové a na kuličkových ložiscích, úhly na stolku mají taky stupnici navíc je na otočné rukojeti stupnice v mm s nastavitelnou nulou. Po zapnutí vrtačka poněkud vibrovala bylo to způsobeno tím, že po výrobě nechaly napnuté klínové řemeny a ty si "pamatovaly" rádiusy řemenic a to způsobovalo vibrace už je to v pořádku. dal jsem do ní ostrý vrták 14mm a provrtal na zkoušku ve svěráčku díru do vinklu o stěně 10mm bez předvrtání vrtačka to vcelku ustála akorát ke konci se trochu zpomalila. Ten svěráček stojí samostatně cca 240kč ale potřebuje upravit vedení posuvné čelisti drží ho jen slabý plíšek a čelist se nadzvedává. Všeobecně motory těchto levných sloupovek se dost zahřívají a dobu provozu bez přestávky neprodlužoval nad 0,5 hodiny. V práci jsme jednu koupily jela na 3 směny (zahlubování otvoru vrtákem 10mm do plastových dílů) motor vydržel měsíc za značného produkování zápachu. Po spálení motoru ji používáme jako ruční lis pro montáž plastových dílů víc jak 4 roky. Závěr: pro kutila dobrý pomocník skoro na věky a je to levnější než kvalitní stojan k vrtačce. Dříve jsem uvažoval koupit takovou stolní vrtačku, která má možnost naklopit vřeteno o 90° (cena od 7000,-) kvůli upnutí leštícího kotouče a dalším vychytávkám a pak se naskytla tato... To je vše Z.M.
Připojit reakci

21.8.2008 1:22

Diky vsem za reakce, nakonec jsem objednal Gude GTB13, i s postovnym za 1520Kc. Cena vsude jinde je pres 2000Kc, tak uvidim.

Jeste me strasili chlapi v hospode, ze kdyz budu vrtat ve vetsi zatezi (vetsi dira do zeleza), ze budou prokluzovat klinaky nebo ze to vrtacka neutahne motor se zastavi.

No uvidim.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.250 (?)
21.8.2008 7:06

Zdravím, jak jsem psal minule.Netlačit na posuv a eventuelně přidat olej vrtané díry.Jasná věc je přesunutí klíňáku na nejsilnější převod (do pomala).Vrtám i 13 vrtákem a pohoda..

Ať se daří

L.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.15 (?)
21.8.2008 8:55
Doma slabší motor vrtačky může být výhodou. Je lepší, když se vrták zastavi, než když vám vyletí obrobek, zlomí se vrták a nebo ruka, která drží svěrák toto se stává u strojních vrtaček. Z.M.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.19 (?)
21.8.2008 10:04

Naprostý souhlas a jak říká můj známý zámečník - "Kdo maže, ten jede."
Takže se nebát dát trochu víc oleje.

Připojit reakci

andy.wise (328) - xxx.xxx.220.253 (?)
21.8.2008 10:28
spíše než olej bych použil (používám) řeznou emulzi, která lépe chladí, nesmrdí a nezpůsobuje, že vrták klouže. Velmi dobrou zkušenost mám s WD 40, které je pro kritické obrábění a vrtání, kdy hrozí rychlé otupení, zlomení či poškození nástroje, ideální.
Připojit reakci

22.8.2008 13:29

Tak mam doma Gude GTB13 z internetového obchodu Eva.

K me velke radosti dodrzeli cenu i dodani bylo dost rychle. 
Ma to cele hacek. Na vrtacne je ovsem napsano (tedy na motoru) 180W! a inzerovanych je 350W. 

Ted resim, jestli, kdyz uz je doma se na to vykaslat a slozit ji nebo vratit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
22.8.2008 13:59

Buď je to reklamní trik, nebo máme jiné měřítko pro jednotku Watt - viz. http://www.guede.ws/sys/dl/p55120_de.pdf

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.102 (?)
22.8.2008 14:07

už jen z principu bych jim to vrátil, nebo jim alespoň napsal.

měl jste koupit Einhell SB 401-1

Připojit reakci

22.8.2008 14:20

A primo na webu, z mista odkud je ke stazeni to pdf se 180W je info o 350W.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
22.8.2008 14:32

To vypadá na rozdíl mezi GTB-13 a GTB-13/5. Je i lehčí a má i jiné rozměry. Máte v blízkosti prodejce Eta - porovnal bych to s Etatool - já mám od nich přímočarou pilku a jsem s ní spokojen.

Připojit reakci

22.8.2008 14:37

To asi ne, maji v tom bordel i na webu vyrobce :

Tischbohmrmasch GTB 13/5

Beschreibung:
Tischbohrmaschine GTB 13 TÜV/GS Anschluß 230 Volt/50 Hz., Motorleistung 350 Watt, Bohrfutter 13 mm, Spindelhub 50 mm, Aufnahme 1316, Ausladung 102,5 mm Tischgröße 165 x160 mm, Fußplatte 300 x 190 mm, Gesamthöhe 580 mm, 5 Stufen, 520-2400 U/min, Schnellspannfutter.

a ve specifikaci k tomu samemu vyrobku maji 180W. Zavolam do toho obchodu a vratim jim to. Boze to je prace na h... no. Zase zabalit a poste zacalovat kilo za balik.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.124 (?)
13.6.2017 8:27

Zřejmě nechápete rozdíl mezi výkon motoru a příkon motoru. To jsou dvě různé věci a nedají se porovnávat. Je to jako míchat hrušky a jablka, výsledek je Calvádos.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
22.8.2008 14:23

Na tu cenu bych se asi taky nechal napálit, ale já bych to teď taky vrátil a koupil Einhell 401 nebo 501, popř. možná i Etatool.

Připojit reakci

27.8.2008 0:28

Tak jsem vrtacku poslal zpet a resim to znova. Einhellu, ktery mi tu dva z Vas doporucili bych se nebranil, jen se chci zeptat, co je za doporucenim? Parametry nebo znacka?

Einhell 501 ma vykonejsi motor i moznost vetsiho vrtaku (za cenu od 3mm, misto 1mm) a taky vice moznosti nastaveni otacek.

Dekuji

PS: Jeste jsem nasel stolní vrtačku Peddy B13.

Znacka BOW, znate ji?

Připojit reakci

gerchán (117) - xxx.xxx.133.102 (?)
27.8.2008 6:19

v bow dělá jeden můj známý. Nakupují v číně a všechny slabé články stroje před prodejem vyměňují. dával jsem tu odkaz na toho einhella, kde byl ještě levnější než gude, ale cenzor to smazal. musíte hledat...

Připojit reakci

panet (9) - xxx.xxx.156.150 (?)
27.8.2008 8:32

Na 90% jsem rozhodnut pro Einhell 501.

Připojit reakci

lin (11) - xxx.xxx.12.250 (?)
27.8.2008 6:19

Zdravím,

vrátil jste vrtačku, která měla podle Vás slabý motor.A jdete opět do vrtačky, která má jen 300W.V každém OBI.Baumaxu a pod.seženete za ty samé, ne-li menší peníze vrtačku s motorem 350W.Je nutno si uvědomit, že ač to tak nevypadá, je rozdíl 50W na takto malý motor dost podstatný rozdíl.Zrovna včera mi přišel leták z OBI, kde vrtačky nabízejí.S motorem 350W za 1,8k.A navíc je na letáku kupon na 10% slevy.Být Vámi, zapomenu na netové obchody(stejně Vám to vychází dráž) a rozjedu se do nejbližšího OBI.Toť má rada.

L.

Připojit reakci

27.8.2008 6:59

Dobry den,

letak z Obi k nam nechodi. Zjistim si to a podivam se, dekuji za upozorneni.

Jestli tech 300W myslite u te Bow, tak to se opravdu ptam, ze jsem na ni narazil a navic jsem si v pul druhe v noci ani nevsiml, ze nema 350, ale 300. (tu co jsem vracel, mela 180W)

A prave Einhell 501 SB ma mit 500W.

Připojit reakci

13.6.2017 8:38

Opět vám opakuji, že tady porovnáváte dvě různé hodnoty, a to výkon motoru a příkon motoru. Vyšich 350W je výkon motoru, zatím co jeho příkon, tedy jeho spotřeba elektrické energie, při které dosáhne výkonu 350W může být nějakých 280W. Třeba.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
27.8.2008 8:30

Jak jsem psal výše - toto levné hobby nářadí má většinou původ v číně, možná že u stejného výrobce, rozdíl může být v kvalitě materiálu u střev - co si objednavatel zaplatí. Einhell je letitá značka, u které předpokládám, že si ohlídá kvalitu. Pár mašinek od nich mám a fungují. V sobotu jsem byl také v OBI a Baumaxu, vrtaček tam byla fůra, Gude a Asist vypadá opravdu totožně (Asist má na motoru 350W), při té velikosti (resp. malosti) bych si dneska osobně vybral tu 501.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.19 (?)
27.8.2008 10:33

No s těmi příkony 180W versus 300W. Osobně by mě zajímalo dle čeho ty výkony prodejce uvádí, jelikož jsem nedávno kupoval vrtací kladivo TrendLine v Globusu u kterého je uvedený příkon 780W. Jelikož je uveden v záručáku výrobce - Zhejiang Zhongtai Tools Co.,Ltd. (že by někde od Prahy?) našel jsem si jejich stránky a HLE! Výrobce sám uvádí 620W. Tak si říkám, KDE JE ASI CHYBA!!!

Aby něco podobného nebylo i u těch stolních vrtaček z Baumaxů a spol. Motor je tam 180W, ale protože českému zákazníkovi to bude připadat málo, tak do specifikace a na štítek dáme 300W a prodejnost se nám výrazně zvýší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
27.8.2008 11:10

TrendLine si v Globusu-Baumarktu vždy vezmu do ruky, s úsměvem si to prohlédnu jako odstrašující příklad. Kamarád si koupil od nich akuvrtačku. Jeho počáteční nadšení již dávno opadlo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.19 (?)
27.8.2008 13:55

On taky není TrendLine jako TrendLine. Prodávají všechno pod jednou značkou a je jedno jestli je to vrtačka nebo nafukovací lehátko.

Každopádně ale souhlasím s tím, že tato "značka" je zárukou nejnižší možné použitelné (a někdy bohužel i nepoužitelné) kvality, potažmo v rámci řetězce Globus i nejnižší ceny.

Naštěstí kladivo se jeví jako poměrně robustně vyrobené (psal jsem tady o tom na jiném místě) a zatím funguje k mé naprosté spokojenosti - rychlost vrtání do brutálně tvrdých panelů (v našem baráku) srovnatelná s kladivem Metabo a DeWalt (všechno dvoukilogramová třída). No a je na něj záruka, že.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.98 (?)
27.8.2008 14:03

Jak to občas prohlížím - oni mají dvě řady - tuším modrou a červenou - tak jsem vzal do ruky červeného mafla asi za 1800 a to byla váha - fakt kus železa - jenže značka odradila.

Připojit reakci

vyslouzil (482) - xxx.xxx.85.27 (?)
27.8.2008 11:29

Možná počítají těch zbývajících 120 W jako síla pravé ruky, která točí klikou stojanu 

Připojit reakci

27.8.2008 20:51

Jako "poskozeny" zakaznik, jak uz jsem psal vyse, bych vinu na ceske prodejce nehazel, proze mylny udaj je uveden primo na strankach vyrobce.

Jinak zatim to vypada tak, ze prodejce mi proplati i postovne za vraceni zbozi.

Připojit reakci

Stolní vrtačka - pro domácí dílnu

host - xxx.xxx.235.169 (?)
22.12.2008 17:57

Může mi prosím Vás někdo, kdo má zkušenost, poradit jakou stolní vrtačku koupit pro domácí dílnu v ceně asi do 6000 kč. Mám na mysli značku a popřípadě typ. Děkuji.

Připojit reakci

Stolní vrtačka - pro domácí dílnu

Tiger (8) - xxx.xxx.64.58 (?)
26.12.2008 22:47

Dobry den, podivejte se na tuhle Optimum Opti B 17 nebo PTB-16B/230.Osobni zkusenost s temahle vrtackama nemam, ale asi budou kvalitnejsi nez vrtacky co tady byly popisovany.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.226 (?)
4.2.2009 11:42

Tak co jste nakonec koupil? Ma nekdo Einhell SB 501?Jak vam slouzi?Oproti ostatnim by mela mit 500w a hlavicku do 16mm.V jednom zelezarstvi u nas ji maj za 2200 kc.Takovou cenu jsem nenasel ani na netu.

Dekuji N.J.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.226 (?)
7.2.2009 16:05

Nenajde se nekdo kdo vlastni einhell sb 501?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.177 (?)
20.1.2010 15:08

Ano tenhle einhell je dobrý, einhell jako dovozce a výrobce si nechává dělat kvalitní vstupní materiál v číně.

Lidi proč jsou levnější baumax obi hornbach protože mají horší šarže a horší produkty a je to u všech výrobků jelikož odebírají po tisíci až desetitisíci kusech dělá se jim to na zakázku v nižší ceně a kvalitě pozor nekupujte kdo se spali jednou už se víckrát nespálí!

Blbej kvalitní stojan stojí přes 2500,-kč na vrtačku.

Máme doma Gude s displejem nějakých 400W stála do 4 000,-kč

super vrtá i s 16mm vrtákem

kvalita

Asist dobrá značka, ale nekupujte to v marketech, co se jim vrací tak to opraví vymění obal a jde to zpět do obchodáku! SHIT

Jinak dobrá cena na Asist má dobré výrobky.

Na čochtání stačí vrtačka do 6tis. na hobby.

Vždy záleží na dovozci a výrobci jaké dá podmínky výroby a jaké podle ceny vstupní materiál podle toho se udělají střeva a kvalita výrobku, dnes ale každej chce kupovat nejlépe zadarmo nebo za nejnižší ceny tak se nedivte že ceny padají dolu ale i kvalita!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.78 (?)
20.1.2010 19:28

Děkuji Vám pane, konečně jsem se dosti pobavil a to větou "einhell jako dovozce a výrobce si nechává dělat kvalitní vstupní materiálv číně". Co Einhell vyrábí? Jak se liší zboží Einhell od Interkrenn, Ferm atd?

Odpovím: 1. nic 2. barvou

Připojit reakci

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.4.78 (?)
20.1.2010 22:14

jsem ctitelem značkových strojů, nicméně s neznačkovkami jsem se setkal, řekl bych že pro člověka, který chce koupit neznačkové zboží je asi nejdůležitější, jak se k němu chovají lokální distributoři v okamžiku, kdy se něco na té úžasné koupi podělá. Zda s ním jednají jako s obtížným hmyzem, nebo zda mu vyjdou vstříc.

Velmi slušnou pověst má Ferm (holandská obchodní společnost) -zastupuje ji zde český distributor - firma proma reklamace vyřizují výměnou.

Einhell a další je lepší nakupovat v řetězcích, které nejsou na reklamace příliš citlivé.

Jinak bych rád upřesnil tazatelův dotaz - má zájem o "stolní" ruční  vrtačku - tj. vrtačku, kterou lze upnout do stojanu, nebo chce stojanovou - tj. vrtačku, která je integrovaná ve stojanu a je jeho nedílnou součástí? TO je důležité upřesnit.  V prvním případě bych šel do značkovky, v případě druhém bych to asi risknul s Fermem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?)
21.1.2010 15:41

Levna věc draha věc taky jsem si naběhnul ele už jsem to vyřešil. Před lety jsem koupil novou stojan. vrtačku do 16 pruměru a zjistil jsem že je problem vyvrtat do oceli pruměr 10mm pruměry čemenic jsou male a kloužou se řemeny. Stare vrtačky s převodovkou překupníci prodávají za 40000,- Nakonec jsem koupil největší vrtačku bez převodovky 1500W za 18000,-udajně ma byt do prum.32mm tomu sice nevěřím ale s 20mm spiralem to jde dobře. Takže jestli chcete ušetřit a koupit si takovej klump domu tak počítejte že to není na spirál 16 mm ale tak na 8mm

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.177 (?)
21.1.2010 15:55

Vstupní materiál na výrobu, vstupní cena, a prodejní cena.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.1 (?)
25.10.2011 19:54

Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak použiju tohle. Chci si koupit stojanovku. Mam vyhlídlou Einhell SB 501 a nebo si mam připlatit a koupit Proma PTB-16B. Je mezi nima nějakej velkej rozdíl? Díky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.56 (?)
9.11.2012 12:57

ja som kupil Parkside v Lidl, tá má motor 500W,16 vrták do ocele hrubky 20 mm bez problémov, len treba poriadne napnut remene, to posunovanie motora rukou je trochu nepraktivké, vždy si pomožem mont pákou, samozrejme kontrolujem napnutie, vrtam vždy pri najnižších atáčkach, može sa i poriadne pritlačit, no je lepšie mat ostrý vrták s ktorým to prevrtate raz dva, ako tupí na ktorý musíte tlačit a material neuberá. Je to 1000x praktickejšie ako ručná vrtačka, najma do ocele, kde sa namakáte a vrtate pár minut, so stojanovkou bezpracne prefuknete za polovičný čas. Nevýhoda Parkside je upnutie vrtáka až od 3 mm, vyriešil som to tak, že kamarát mal sklučovadlo od 0 do 8 mm a dal som vyrobit medzikus, takže ked vrtam do 3 mm, upnem menšie sklučovadlo do povodného a ide sa. Max dlžka chodu motora je 30 min, potom je už prehriaty.

Připojit reakci

13.6.2017 8:34

Ale i tyto stoln í vrtačky b udou mít jiný výkon motorru a jiný příkon motoru. Třeba u Einhell udávají 500W!!! Ale je to zřejmě v ýkon motoru, zatím co příkon motoru bude někde okolo 350W-400W. Je třeba se na tohle zeptat prodejce, jakou hodnotu ve Watech jeho číslo vyjadřuje. Důležitý je výkon motoru, protože stejný výkon motor mohou dosáhnout motory s různým příkonem.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.83 (?)
25.6.2017 9:53

Stojanové vrtačky, ktoré momentálne predáva Lidl su už mimoriadne ochudobnené. Liatinu a hliníkové odliatky nahradil plech. Tie, čo sa predávali pred niekolkými rokmi stáli za to, v sučastnosti čo predávaju su vyhodené peniaze a nie su hodné ani pohladu na cenník.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.221 (?)
24.7.2017 10:45

A co zkusit třeba DEDRA DE7710, je to sice polský výrobek, možná i částí vyrobený v "socialismu", ale má solidní pevnou konstrukci a litinové stoly, 500W motor a 9 tychlostí od 280 do 2600, co stačí i na poměrně velké díry. Otáčky od 500 nahoru jsou tak jen pro modeláře a vrtáky do 8mm. Jsou na ni docela slušné recenze a nikdo na ní nenadává. Cena okolo 3200 je jako dělaná pro domácího kutila,

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.49 (?)
6.1.2018 22:19

Pokud by to melo prikon vetsi nez vykon, tak to je perpetum mobile.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.49 (?)
6.1.2018 22:20

Chjo, samozrejme obracene blush

Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.171 (?)
30.8.2018 20:41

K tomu výkonu motoru. U nás v Čechách a v Evropě se udává výkon motoru odevzdaný na hřídeli. Čínské firmy udávají příkon (tedy energii odebíranou z elektrické sítě). Účinnost malých jednofázových motorů, jako je tento, je asi 55 %. Tedy těch 350 W je příkon, a těch 180 W je výkon na hřídeli. Pro většinu užití ten výkon stačí. Já jsem ten Číský motor vyměnil po čase za český s výkonem 250 W a výborně stačí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.192 (?)
3.7.2017 0:12

Zdravím,
v záplavě stolních vrtaček jsem našel jednu značky Powermat. Oproti jiným ve stejné cenové kategorii má nesrovnatelně vyšší výkon - uvádí 1600 W. Máte s ní někdo (neb obecně se značkou Powermat) nějaké zkušenosti?

Díky :-)

Připojit reakci

Ferenz (105) - xxx.xxx.30.134 (?)
4.7.2017 14:10

další, co si plete příkon a výkon, na hřídeli má cca 550W, tudíž úžasná třetinová účinnost - škoda zkušeností a peněz na tyhle šmejdy

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.70 (?)
10.4.2018 7:12

Má niekto skúsenosť s vrtačkou Bosch PBD 40? Uvažujem o nej a zaujímaly by ma nejaké postrehy. Plánujem to na hobby do dielne.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.70 (?)
25.4.2018 14:28

No tak som kúpil tú Boshku a som s ňou celkom spokojný. vŕtam viac do dreva ako ocele ale zatiaľ ma v ničom nesklamala. Dôležité je mať urobené jamky dúlčikovačom na mieste kde chceme mať dieru v železe. Výborne sa mi osvedčila v kombinácii s Cobaltovými vrtákmi.

Má veľa vychytávok ktoré uľahčujú prácu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.16 (?)
12.6.2018 14:45

Nehleďte na cenu a jiné parametry. Důležité je, aby se rozsah otáček - nejnižší blížil 200 ot/min  (pro vrtání do kovu). Jinak Vám bude silnější vrták "hořet". Chlazení moc nepomůže. Otáčky okolo 500 ot /min jsou do kovu tak do pr. 8mm.           Luboš Z.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.66 (?)
13.6.2018 17:57

No tak trochu přidejte na otáčkách, ocel, vrták průměr 14mm doporučené otáčky 700/min. strýc Pepin

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu52517.10.20181894672
Jaký máte organizér na šroubky716.10.20181198
Oprava motorové pily STIHL 216.10.2018337
Skusenosti s Bosch EasyCut 12 29.10.20181395
Plastové či dřevěné dveře?399.10.201851045
Stolní kotoučová pila488.10.20188182
Plynuly rozbeh eletrickeho naradia45.10.2018737
Okružná píla Parkside C2 1350 W112.10.20188106
Pilový kotouč pro stolní a okružní pilu427.9.2018824
Parkside Performance Aku vrtací šroubovák 20V226.9.2018665
Asist AE4C160D 3v1 321.9.20186553
Žádost o radu jak seřídit pásovou pilu zn.Scheppach HBS,aby nepadal pilový pás415.9.2018995
Oprava pračky 98.9.20181210
Jakou stolní brusku155.9.201823673
Hoblovka s protahem pro hobby23.9.2018532
Stolni vrtacka - levna (hobby pouziti)5330.8.2018109990
Náhradní nože do elektrického ručního hoblíku915.8.201810765
Oprava plastove casti tlakove mycky - unika voda 312.8.2018684
Jaký vysavač na renovaci bytu?99.8.20185071
Aku vrtacku kupit?138.8.20182335
Jaký žáruvzdorný provázek do tepelné spirály17.8.2018313
Elektrická řetězová pila EMAK14.8.2018377
Záhadná vrtačka 929.7.20183663
Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky19719.7.2018503007
Extol918.7.201813952
Co říkáte na Metabo2216.7.20187663
Vrtačka Narex513.7.20181376
Pokosova pila - zastavuje sa kotuc143.7.20182452
Tavná pistole Tafix Koventa826.6.201822968
Levné nářadí - koupit/nekoupit? Jaké a proč?27112.6.2018669528
Cinska napodobenina aku makita 312.6.20181495
Záhadné chování karburátoru Walbro WT 3651711.6.20182735
Jakou značku průmyslového vysaveče Narex, Kärcher, DeWalt - jaké máte zkušenosti673.6.2018114586
Aky je rozdiel v 14 a 18 V aku?822.5.20182358
Zubařský kompresor Chirana - oprava?1122.5.201821471
Jakou aku vrtacku? 7622.5.2018198431
Jaké bity, popřípadě sadu do hobby dílny3216.5.201842773
Narex z číny512.5.20182192
Kladivo Hitachi DH28PCY vs. Makita HR2470T28.5.20181003
Aku vrtačka CMI. Znáte ji někdo?3521.4.201896135
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů