Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Dílna a nářadí > Svépomocné broušení pily s tvrdokovem

Svépomocné broušení pily s tvrdokovem

host - xxx.xxx.184.243 (?)
22.5.2016 9:05

Jo a že brousí šetrně neznamená že si šetří diamant, ale že šetří tvou kotouč!!! Někdo ho nabrousí 8x a můžeš ho vyhodit a jiný to zvládne 40x.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
no citanie tohoto vlakna bolo viac nez strat..., Fero , 24.5.2016
Nesmysl to není. Někomu se to podaří díky zn..., host, 23.5.2016
Máte bohužel pravdu. Já se snažím, pokud to ..., host, 23.5.2016
Uvedu příklad. Domek, ke kterému nejsou plán..., host, 23.5.2016
jenom tři připomínky: 1: Kdo mu j..., host, 22.5.2016

host - xxx.xxx.216.7 (?)
19.5.2016 9:10, počet návštěv: 19232
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den. Před nedávnem jsem po roce nechal opět nabrousit svou kotoučovou pilu o 46 zubech s tvrdokovem. Při placení jsem zažil menší šok. Účtenku už nemám, ale bylo to kolem 360 Kč! Ať se na mě nikdo nezlobí, ale chtít skoro 8 korun za zub je regulérní zlodějina. Reklamoval jsem to. Vše bylo prověřeno, a nakonec konstatováno, že cena je v pořádku. Brusírna zdražila. Mám ještě jednu pilu se 64 zuby. Až bude tupá, to abych ji raději vyhodil, než nechal brousit. Rád bych se vás zušených zeptal, jestli neexistuje nějaká možnost amatérského broušení tvrdokovové pily. Nějaký extra tvrdý brousek, který by si s tím poradil. Za případné reakce děkuji. Jiří.

Připojit reakci   

Jarda.Vysocina (114) - xxx.xxx.162.2 (?)
19.5.2016 13:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mají - Brusný kotouč diamantový, na pilové kotouče s SK - tvrdokov, jen na to musí být přípravek, aby to bylo přesné - ne od ruky. Jarda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.135 (?)
19.5.2016 14:25

Nejde o brousek, běžný karborundový kotouč to dokáže. Ideálně diamant. Problém je s dodržením geometrie břitů. Bez přípravku se to neobejde. Jen tak "líznout" flexou to nepůjde. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
19.5.2016 14:37

Děkuji za reakci. Diamantový kotouč mám, řezal jsem s ním dlaždice. Já jsem myslel jako ručně. Vzít trojhranný brousek a zkusit. S tou flexou by to bylo jistě efektivnější, i když samozřejmě by řvala geometrie zubů. No ale pokud si dá člověk bacha tak si myslím, že by to nemuselo být marné. laugh

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.213 (?)
19.5.2016 16:16

Když si tak věříte tak zkuste diamantový pilník a pak sdělte výsledek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
19.5.2016 19:29

Diamantový pilník? Jsem ani nevěděl, že něco takového existuje. Podívám se po něm a zkusím. I když to bude asi trvat, dřevo na příští zimu už mám nařezáno. Děkuji za tip.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.152 (?)
20.5.2016 6:54
Reklamna vlozka... Na buduci tyzden v lidli... Nebude to super kvalita ale na dorazenie jedneho kotuca a uistenie sa ze tadial cesta nevedie to staci.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
20.5.2016 7:58

Dík za tip. A kudy vede cesta? Zaplatit vydřiduchům pět stovek za broušení?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.72.149 (?)
20.5.2016 8:58

Zkuste si spočítat, kolik musí účtovat firma (nebo řemeslník) za hod. práce, aby měl cca průměrný plat a pokryl svou režii a měl i přiměřený zisk pro rozvoj a plnil všechny podmínky, které stát ukládá.  Až to spočítáte, tak to sem napište a vyčleňte z toho částku, kterou musí odvést státu, aby bylo vidět, kdo je skutečný vydřiduch, jesli ta firma, nebo stát.

Jinak k broušení pily s SK plátky. Čím tvrdší zuby, tak musejí být přesněji nabroušené. Proto bych to zkusil s bruskou, která se prodává za cca 1800,-Kč jsou k ní k dispozici kotouče jak dia, tak keramické. Není to zázrak, ale při troše šikovnosti se to podaří.

FO

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
20.5.2016 12:43

Přesně takovouto pilu mám od Pilany, žádná Čína: Pilový kotouč SK 500x4,0/2,8x30 5381-26 64 WZ

Aby si někdo účtoval za přešolíchnutí 64 zubů na mašině pomalu třetinu hodnoty nového výrobku je morálně nepřijatelné. Je to takový test, co všechno je zákazník ochoten zkousnout. A pila po nabrošení rozhodně neřeže stejně, jako nová pila z Pilany. Když byla nová, nestačil jsem zírat. Dřevem šla prakticky bez odporu jak skalpel. Takže to zkusím nějak opatrně pošimrat diamantovým pilníkem se snahou dodržet úhly. Určitě to nebude jak z brusírny, ale že bych tu pilu zničil? To se mi zdá přehnané.

Připojit reakci

Ferenz (105) - xxx.xxx.30.134 (?)
20.5.2016 19:52

Já osobně bych se nejdříve zeptal, kolik to bude stát a pak teprve bych se rozhodl, jestli si to dám nabrousit, pravděpodobně Vám přijde snazší se rozčilovat na tomhle foru než otevřít v krámu ústa. A pokud vezmu nějaký špičkový kotouč, který stojí okolo 4tis, tak cena za nabroušení je ve srovnání s cenou kotouče odpovídající. Taky jste si tam mohl dát nabrousit nějaký laciný kotouč, řekněme v nákupu za 500... to by asi Vaše emoce tohle forum už neuneslo

smiley

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
20.5.2016 21:29

Vždyť já se nerozčiluju, jen píšu svůj názor. Šlo o sběrnu, která odesílá pily do brusírny, ta si určuje cenu. Nebyl jsem tam poprvé, broušení vždy vyšlo zhruba na polovic, proto ten šok. Oni sami byli překvapeni tím, co jim z brusírny přišlo. Prostě zdražit službu o 100%, to v dnešním tržním prostředí není normální. To nedělají ani prostitutky v erotických salónech. To je přímo pohrdání zákazníkem. Co je to "špičkový kotouč?" Já si myslím, že Pilana je dostatečně renomovaným výrobcem, který vyrábí kvalitní kotouče. Za novou pilu průměru 500mm jsem dal kolem 1700 Kč. To mám dát za broušení 500 Kč? Raději budu život kotouče nějaký čas prodlužovat diamantovým pilníkem a pak ji hodím do šrotu a koupím novou.

P.S.Laciný kotouč s tvrdokovem průměr 500 mm za 500 Kč? Poraďte mi, kde se dá koupit, a já si koupím hned tři. laugh

Připojit reakci

22.5.2016 10:07

Pilana je střední třída, profi kotouč si můžete koupit např od Dimaru. Kotouč za 500 bez problémů koupím při přímém dovozu 10ti kusů, dorazí mi holý kotouč bez potisku. Bude to ten stejný, který si jinde posléze pomocí laserového popisovače promění v nějakou "věhlasnou" značku typu Proteco, Gude, Dedra, Geko... a nabídnou ho do prodeje od 750. A někteří i za 1000! Tj. oproti nákupu cena stoupne i o 100%. Být Vámi bych se skoro bál jít do krámu si něco koupit... nemám Vaše zkušenosti, ale možná bych se tudíž držel v tom salónu, kde jste si cenou podle všeho jist. A jsme opět na počátku - pořád mi chybí vysvětlení, proč jste se před objednáním služby neinfomoval na její cenu - výmluva na sběrnu je velmi laciná.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
22.5.2016 10:33

Proč jsem se neinformoval na cenu? Zřejmě nečtete, co píšu. Měl jsem za to, že je pořád stejná. Kotouč jsem u nich nedával brousit poprvé. Zdražení o deset, patnáct procent bych neřešil, to je v pořádku, ale bezmála sto? Co se tak během roku změnilo? Možná majitel brusírny...

Připojit reakci

22.5.2016 13:27

Jo, jo, já jsem taky kupovával litr benzínu za 8Kčs a dneska se pokaždé, než jedu čerpat, podívám, kolik stojí... nikdy by mne nenapadlo očekávat, že cena bude stejná... navíc předpokládat, že bude po roce stejná je s prominutím minimálně totální naivita nebo ještě něco horšího...

a neotírejte se o OSVČ, pravděpodobně nemáte nejmenší tušení, co to obnáší...

Tušíte vůbec, co to obnáší takový kotouč naostřit, víte něco o geometrii zubů, o použitém materiálu na vlastní zub, jeho mechanických a tepelných vlastnostech?? Slušný CNC stroj na broušení pilových kotoučů stojí někde od 1,5 do cca 2,5mil korun, např. desetiletý WALTER WOODTRONIC CNC 5 se pořád prodává okolo milionu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
22.5.2016 14:45

Já jsem nikde nenapsal, že očekávám stejnou cenu jako před rokem. Očekávám zdražení deset patnáct procent, ale ne sto procent. To jsem psal, takže mi nic nepodsouvejte. Já se o OSVČ neotírám, jen konstatuji fakt, že většina z nich si platí základ a pak brečí nad důchodem. Na tohle upozorňuje i Správa sociálního zabezečení, takže to nemám z prstu vycucané. Mě je prd po tom, kolik stojí bruska, výrobní náklady nějakého vydřiducha, mě zajímá cena za nabroušení. A myslím, že nejsem sám, koho to zajímá. Takže asi tak. Prostě se chovám tržně, jak po mně všichni chtějí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.152 (?)
20.5.2016 11:24

Nemam ziaden lepsi tip ako kupenie noveho kvalitneho kotuca. Ale mozem poreferovat o roznych slepych cestach ktore som hrdo preslapal ako napr. kupa lacneho polsko-cinskeho kotuca. Ked si spocitate ze za 5 stovak z nefunkcneho kotuca nabrusenim vznikne funkcny je to vzdy menej ako kupa noveho. Ale citim s Vami rozumiem vam mam taku istu dilemu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.248 (?)
20.5.2016 10:55

To že máte diamantový kotouč do flexy je jedna věc. Druhá je, že ostření nástrojů je specifický obor a mělo by se dělat aspoň trochu odborně. V tomto případě se jedná o diamantový kotouč na ostření, ne na rozbrušování. A jestli to opravdu chcete tou flexou, tak potěš koště, řemeslo, braň se!

Připojit reakci

xman (131) - xxx.xxx.114.73 (?)
20.5.2016 13:28

Pozri sem, je tam aj video. Otázkou je či to stojí za to...

Table saw blade sharpening jig

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.190 (?)
21.5.2016 7:52

Dobrý den.Nečetl jsem to celé, ale jen obecně bych poznamenal, že ceny za cokoliv nás provází denně.Já jsem se před lety čílil za cenu u holiče.70kč za 15 min.práce.Byl jsem přesvědčován že je to normální.V MF jsem chtěl řemínek 10x690 do sekačky.Věděl jsem že bude stát 90kč z internetu.Dávali mi 10x685 za 200kč..Hned mám ohýnek u...

Pila s tvrdokovem-taky jí mám a brušená byla asi 2x.Mluvil jsem se soustružníkem, jestli to zvládne, kdybych potřeboval.Prý není problem.Odpadné sběrna, nějaké posílání a dotování nějakých služeb, které mě nezajímají. Je to boj.

Připojit reakci

21.5.2016 20:22

Ahoj, za trapézový kotouč 96 zubu + předřez 24 zubu platím 490,- Kč vč. Dph. Troufnu si říct, že nikdy nedám kotouč na nabroušení na pofidérní stroj, nedej bože ručně či flexou. Cena se mi zdá adekvátni jelikož jenom kvalitní bruska jde až do milionů. Před broušením pilu přeměří laser a potom šetrně a co nejméně obrousí(nabrousí). 

Hoši, za blbosti včetně aut, benzínu,elektroniky atd... se vyhazuje peněz a poctivý živnostník aby chodil po žebrotě. Nepopírám že 8 Kč není málo a většina je spíše nepoctivých :(, ale jen chci říci že třeba brousí na mašině za třičtvrtě milionu. 

Pukud to máš na řezání palivového dřeva tak to bruš jak chceš, ale počítej s tím že ti pila neudrží dlouho ostří a výrazně zkrátíš její životnost.

Zdar a sílu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.246.135 (?)
21.5.2016 22:27

Ak budete mat na tyzden k nabruseniu 50 kotucov, tak vam daju zlavu. Ale ak je to remeslo s malym poctom zakazok, tak aj cena musi ist hore. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
21.5.2016 22:32

Mašina za tři čtvrtě milionu mě k pláči nedonutí, jelikož taková mašina možná po pár repasích přežije toho, kdo na ní pracoval, a než půjde do šrotu, x krát se zaplatí. A to, že brousí šetrně znamená, že ani příliš nespotřebovává drahý brusný materiál. A mzda brusiče? laugh No, tak kde jsou ty náklady? Problém není v nákladech, problém je v něčí nenažranosti. Jo, budu řezat především palivové dříví. Výjimečně něco jiného.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.135 (?)
22.5.2016 8:12

Je znát, že o ekonomice průmyslové výroby víte prd. Zkuste si letmo spočítat, - jen násobení-  když si budete chtít dávat 20 tisíc měsíčně při osmihodinové pracovní době, a 210 pracovních dnech, kolik bude čistá hodinová sazba (bez odvodů) jen na váš plat. Když budete chtít dovolenou, musíte to navýšit.  A pak si napočtěte režie, spotřební materiál, nájem, různé pojistky a poplatky, odpisy výrobního zařízení. Až to budete mít spočítané, vyjde vám hodinová sazba za práci. A pak můžete nadávat, nebo plakat, podle libosti.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
22.5.2016 8:56

Pokud mi to nebude vycházet a měl bych nabízet předražené služby, které budou zákazníky spíš odrazovat tak je logické, že se do podnikání nebudu pouštět. Ale jasně, hypotéka na vilu, leasing na Mercedes, náročná milenka, to něco stojí tak musím ždímat zákazníky, co to dá.

Připojit reakci

22.5.2016 8:58

Sory, ale mám pocit že nenažraný jste Vy. Tipiji že berete kolem 25ti čistého, ale platit druhému se vám nechce. Vše si vyrábíte a koukáte jak nedat prácu jinému. V tomto směru mám bohaté zkušenosti a jednoznačně můžu prohlásit, že nízkopřijmová skupina má daleko vyšší platební zodpovědnost. 

Co se týče stroje tak jste úplně mimo mísu. Technologie jdou tak dopředu, že doplatí leasing a může koukat po nové pokud chce udržet technologický krok. Jak ti ujede vlak tak se řítíš do záhuby a jen těžko se to dá dohnat.

Připojit reakci

22.5.2016 9:05

Jo a že brousí šetrně neznamená že si šetří diamant, ale že šetří tvou kotouč!!! Někdo ho nabrousí 8x a můžeš ho vyhodit a jiný to zvládne 40x.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
22.5.2016 10:28

Když šetří můj kotouč, šetří zároveň svůj brusný materiál. Zákon o zachování hmoty a energie platí i při broušení.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
22.5.2016 10:27

Tipujete špatně. Jsem důchodce, mám necelých 14 tis. čistého. Neumírám hlady, ale vydřiduchy podporovat nemíním.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.190 (?)
22.5.2016 16:22

Já souhlasím spíš s tím pánem 216.7.On si právem postěžuje a jiní ho poučují, jak se má chovat, aby nebyl nenažraný.Je podnikání a podnikání.Někdo přijde s holýma rukama a chce 300 na hodinu, jiný si koupí za 2 miliony třeba nákladák.Po 10 letech je to šrot.Jistě, každý je pánem svého osudu.Jsou sedmdesátiletí řemeslníci a dělají na fréze, na které se učili.Tak zas z broušení pily na palivové dříví nedělejte vědu.Proč jezdí lidi na údržbu svých os.aut do Německa?Protože je to tam mnohem levnější.Proč je to levnější když mají němci 3x větší platy a důchody?Protože si jich jejich řemeslníci váží a nejsou nenažraní.Proto se ten pán rozčiluje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.64 (?)
22.5.2016 19:30

Dobrý den. To jsem si ale početllaughNo jo, píšete, že jste platil asi 360,- Kč. Pokud je brusírna plátcem DPH tak odvádí 60 Kč státu, takže to vychází 6,50 na zub a ne 8 korun /pro brusírnu/. Tak vám kotouč zdarma sběrna odvezla a přivezla, dejme tomu, že práce s kotoučem /vyčištění, broušení, vyčištění, antikorozní nástřik/ trvalo cca půl hodiny. Pokud má brusič jako odborný praovník dostat mzdu 200 na hodinu tak mu vlastně jde 100 Kč na mzdu + daně pracovník + daně firma + sociální a zdravotní + energie + mašina + brus + brusná kapalina + topení+ údržba + nějaký zisk na další růst firmy, případné opravy strojů,  atd. A to není málo. Takže docházím k závěru ne, že je ta firma nyní drahá, ale, že byla dříve moc levnáwink. Je potřeba ale přiznat, že o změnách cen se má informovat a toto bych oné firmě vytýkal.

PS A v neposlední řadě také jde o to v jakém stavu byly zuby onoho pilového kotouče. Víte někdy to stačí jen tak líznout a je nabroušeno a někdy než se to srovná aby byly zuby všechny stejné jede bruska přeci jenom déle. Mimochodem nejsem ani brusič, ani firma která brousí, jenom člověk, který s tvrdokovem pracuje a ví co to obnáší

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
22.5.2016 19:56

Broušení, vyčištění, antikorozní nástřik. Ha ha, pilu jsem dostal, jako by ji zrovna vyndal brusič z mašiny. Mastnou, neočištěnou, museli mi najít kus igelitu, abych to mohl vůbec vzít do ruky. Hnus. Brusič 200 kč na hodinu? laugh A kdo mu je dá? Spíš to vidím na rekvalifikovaného maníka z pracáku makajícího za minimální mzdu. V jakém stavu byly zuby? Pila před broušením řezala. Akorát na velké polena už to nebylo ono. Nejsem žádný vrah, abych odrovnal pilu. Ono řezání s takovou pilou se taky dost prodraží na spotřebě proudu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.64 (?)
22.5.2016 20:23

jenom tři připomínky:

1: Kdo mu je dá? - no ten kdo brousí pilu za 360laugh

2. Už vidím jak se řeže palivové dřevo a nejsou v něm kamínky a podobný bordel

3. I důchodce může začít podnikat. Kupte brusku a veškeré vybavení, zajistěte si kvalifikované pracovníky /žádné maníky z pracáku/ a můžete brousit pilové kotouče třeba za padesátku /s dokladem, daněmi a podobně/

Ha ha

PS: A co takhle uvést název brusírny abychom věděli kde jsou ti "zloději"

A jinak já nosím pilový kotouč do brusírny v původním obalu a v původním obalu jej nabroušený dostávám a proto igelit nepotřebuju

Připojit reakci

host - xxx.xxx.177.115 (?)
23.5.2016 8:19

Uvedu příklad. Domek, ke kterému nejsou plány. Pro rekonstrukci topení je potřeba projekt, k vypracování projektu zaměřit domek. Zaměření 1necelou směnu, zakreslení 2 směny. Potom nákladová cena cca 9-10 tis. bez DPH. Proti tomu je ale představa zákazníka o ceně takové práce a jakou cenu je ochoten akceptovat, navíc, když nic nového přitom nevznikne. Představa o ceně je cca 2000. Takže to znamená na ten průměrný plat dělat mnohem více hodin. To je jen příklad.

FO

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.7 (?)
23.5.2016 10:50

Máte bohužel pravdu. Já se snažím, pokud to jde obejít bez řemeslníka. Bohužel platí parafrázované rčení: Řemeslník do domu-zloděj do domu. Já, jako zákazník nebudu pátrat po tom, proč jsou jeho služby drahé. Jestli je za tím vydřidušství státu, anebo jeho hamižnost. Nebo z každého trochu. Je mi to jedno. Chovám se tržně, snažím se bez jeho služeb obejít. Ústřední topení jsem si udělal sám. Bez projektu navrhl tak nějak "od oka" samotížný systém, koupil kotel, trubky, radiátory, ventily a všechno sám posvařoval střídavým trafem. Odborník by řekl, že je to nesmysl, že to nejde. Jde, když se chce. Sytém k velké spokojenosti funguje 25 let, nikde nic neteče. Dokonce jsem si posvařoval i bojler. Koupil dna, nechal v dílně skružit plech na plášť, vyrobil výměník. Rovněž funguje bez závad a doufám, že mě přežije. Tož tak. Firma by mi v kotelně vybudovala malý Temelín a splácel bych ten technický "zázrak" dodnes. A možná seděl doma ve svetru.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.177.115 (?)
23.5.2016 11:25

Nesmysl to není. Někomu se to podaří díky značné předimenzovanosti, jindy ne. O tom svědčí kromě mé praxe, i mnohá vlákna tohoto diskuzního fóra. Je smutné, že vás nezajímají skutečné příčiny tohoto stavu v našem státě. Víte např. že jako OSVČ pobírající starobní důchod musím platit důchodové pojištění? Zdravotní pojištění? Kdybych se flákal tak nic platit nemusím atd. atd. Problém s placením řemeslníka je v tom, co jsem se pokusil naznačit. Příjem zákazníka ve většině případů hrubě neodpovídá množství práce, které je schopen (i kvalitní) řemeslník za mnou vydělané peníze odevzdat. To je ale problém řízení státu a ne toho řemeslníka.

FO

Připojit reakci

Fero (12) - xxx.xxx.183.34 (?)
24.5.2016 12:10

no citanie tohoto vlakna bolo viac nez strata casu :(este ze som v praci :) v kazdom pripade radsej prispejem dalsim napadom/moznostou ako to skusit, nez pisat romany ako sa to neda. Takze dalsi celkom sikovny postup hodny aspon vyskusania z youtube, aj ked nahodou niekto nerozumie dobre anglicky, myslim ze video je dost nazorne na pochopenie.

Fero

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Nářadí zn. Parkside - prodáváno v Lidlu5007.12.20171694571
Jak je to s kvalitou Red Einhell?403.12.2017107727
Jaký vysavač na renovaci bytu?729.11.20172178
Jako stojanovou vrtačku1527.11.20178126
Stolní vrtačka525.11.2017864
Okružná píla Parkside C2 1350 W917.11.20172932
Kombinovaná bruska nebo větší talířová bruska?216.11.2017570
Ostřička řetězů motorových pil1115.11.20172968
Aku vrtačka Makita - životnost akumulátoru5814.11.2017120141
Scheppach FS 3600 řezačka na dlažbu 132.11.20173292
Výměna Li-ion za NiCd akumulátor2829.10.201740158
Parkside PTK 2000 B2 vs SCHEPPACH HS 100 S1725.10.20174663
Flexa Narex EBU 15 G623.10.201711163
Kotuce do uhlovej brusky926.9.20172096
Priemyselny vysavac925.9.20173604
Zkušenosti s Makita RT0700CX2J522.9.2017866
Aku vrtacka Makita nebo Bosch?10614.9.2017263301
Vrtací kladivo1111.9.20172057
Přímočará pila - způsob držení710.9.20171212
Problem s hoblovackou Güde GAH 1300177.9.201718031
Sustruh229.8.2017916
Aku vrtačka CMI. Znáte ji někdo?3419.8.201787458
Porucha posuvu u horní frézky Alpha Tools613.8.2017937
Jaký koupit kladkostroj?513.8.20172209
Milwaukee?3611.8.201762414
Kmitací pily uchycení T uchytí U?110.8.2017545
Jakou značku průmyslového vysaveče Narex, Kärcher, DeWalt - jaké máte zkušenosti669.8.201797978
Stolni vrtacka - levna (hobby pouziti)4627.7.201793621
Multi-tool (oscilacni bruska) nebo flexa + vibracni bruska627.7.20171984
Kompresor Matrix AC 2000-253419.7.201763020
Ochrana proti pretizeni - (nejen) uhlove brusky319.7.20171157
Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky19630.6.2017465487
kupuji baterku na sviceni2629.6.201733713
Aku vrtačka Protool - najde se odborník?1128.6.201731281
Aku nářadí Ryobi z USA4228.6.201736665
Proteco STF-260-230 nebo KDR 301 stejné stroje?827.6.20178121
Čelovka4221.6.201751458
Hobľovačka Proma HP 200 predný a zadný stôl niesú v rovine36.6.20171193
Kompresory2731.5.201769654
Kvalita nářadí Skil929.5.201719068
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů