Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Dílna a nářadí > Výběr aku vrtačky do 4000,-

Výběr aku vrtačky do 4000,-

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?)
12.5.2014 12:25

Myslíim, že dobrá volba - máte v tom kufr, 2x aku, nabíječku a cena slušná. Pokud byste to měl blízko do zahraničí - mužete se podívat i tam (já kupoval v SRN).

Ať vám dělá radost.

Martin

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3   

host - xxx.xxx.30.134 (?), 11.5.2014 13:51
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

ona by se ta profi vyplatila, pokud byste byl schopen využít všech jejích možností, pak takový strojek nahradí několik jiných i těch na 220V...

mám strojek - 18V, 4Ah aku, 400 / 800 / 1 950 / 3 850 1/min, max 90Nm,  slibují, že zavrtá vrut 10x400mm bez předvrtání - nezkoušel jsem - EC motor, defakto nezničitelný. Kromě "klasiky", vrtání do dřeva vrtáky a šroubování si poradí se sukovníkem a vyvrtá bez problému 35mm díru 250mm hlubokou. Navíc jsem si ji kupoval s tím, že by měla zvládnout i práci s kovem - používám vrtací korunky v rozsahu 16 - 35mm, na první rychlost do Fe profilů se stěnou 4mm vrtám díry bez většího úsilí a hliník zvládne do tlouštky, co dovoluje korunka, cca 25mm. Nahradila mi tři různé strojky, které by dohromady stály víc než tahle aku.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.120.103 (?), 11.5.2014 14:13

Ať počítám jak počítám, tak by se nevyplatila, jelikož se s aku vrtačkou nebudu živit.
To co chci jsem si rozmyslel. Teď už se rozhoduji jen mezi Makitou BDF343SHE a BOSCH GSR 18 2-LI. Je to dilema, Makitě bych spíše věřil ze stránky bezporuchovosti, ale nadruhou stranu Bosch nabízí lepší parametry.

Připojit reakci

pylorus (205) - xxx.xxx.115.186 (?), 11.5.2014 15:44

Zdravím,

s nižší řadou 343 nemá zkušenosti, ale mohu vřele doporučit Makitu BHP453. Koupil jsem jí před 3 lety v kufru s bohatým příslušenstvím za slušné peníze - tehdy tuším 199 €

Součástí byly 2 baterie o kapacitě 1,3 Ah. Každá stačí pro nepřetržitou práci cca 30 min - v praxi tedy např. přivrtávání SDK desek vydrží aku cca 2-3h. pak vyměním záložní zdroj. Nabíjení v org. nabíječce trvá cca 15-20 min. 

Zatím s přehledem zvládla vše, co jsem jí předhodil - má opravdu sílu (vrátní vrutů 100x6 bez předvrtání).

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.103 (?), 11.5.2014 21:51

Nakonec jsem přehodnotil svůj výběr, přepočítal úspory a finalistou je Makita DDF453SYE, kterou lze zakoupit za 4700,-.
Pokud bych nakonec nezvýšil částku, nejspíš bych zakoupil BDF343SHE, jelikož jsem měl rozmluvu se svým známým, který taktéž vybíral a získával všemožné informace. Bosch mi ve srovnání s modelem Makity nedoporučil, což byl pro mě poslední signál.

Co říkáte na model Makita DDF453SYE?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.30.134 (?), 12.5.2014 11:19

tuším, že by se Vám profi, tak jak jsem psal výše nevyplatila... byla to spíše jen ukázka parametrů a možností...

doufám, že jsem Vás tím navýšením rozpočtu "neukecal" a nebudete mne pak proklínat, ale ta, co jste vybral teď - Makita DDF453SYE - je za ty peníze dobrá volba... a ještě bych Vás nahlodal... za ty peníze se nechá sehnat i Narex ASV 18-2A

Připojit reakci

duri (187) - xxx.xxx.73.38 (?), 14.5.2014 0:47

a co tak

AEG BS 18 G2 Li-152C akumulátorová vrtačka 18V 2x 1,5Ah za 4455kc

duri

Připojit reakci

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?), 12.5.2014 12:25

Myslíim, že dobrá volba - máte v tom kufr, 2x aku, nabíječku a cena slušná. Pokud byste to měl blízko do zahraničí - mužete se podívat i tam (já kupoval v SRN).

Ať vám dělá radost.

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.30.134 (?), 11.5.2014 13:39

ale kdež, asi jste měl smůlu nebo kupoval strojky v kvalitě, která neodpovídala posléze jejich pracovnímu nasazení... Kvalitní aku drží, navíc jsou-li dobíjeny kvalitními dobíječkami ani se neničí. Každý aku má svůj životní cyklus, daný technologií výroby (defakto schopností výrobce udržet "chemickou čistotu" použitého materiálu). Pokud máte aku s cyklem 1000 nabití/vybytí, tak si snadno spočítáte, co vydží, pokud ho třikrát denně dobíjete z nuly na plnou...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.147 (?), 11.5.2014 16:30

Zde mate ale jeden problem, lepe tri: 1)pri kazdem dobijeni se kapacita zmensi, takze nabijeci interval je cim dale kratsi. 2) Co je napsano v technicke dokumentaci je prodejni trik. Nikdy nebudete schopen ubytel kapacity reklamovat jako vadu. Takze co je napsano neni verohodne. 3) pisi o vlastnich zkusenostech a ne o teoretickych uvahach. Kdyz si porovnate naklady na opakovanou koupi takovych zarizeni s zivotnosti lepci vrtacky, tak zjistite, ze dlouhodobe usetrite. Snad firmmne, ktera muze akuvrtacku odepsat do nakladu se takova investice oplati, nebot jeji cenu dostave v platbe zakaznika zpet. To obycejny kutil nemuze. Snizujici se kapacita akumlatoru je zamer vyrobce zkratit cyklus pouziti a tim zvysit vlastni odbyt a u vas vydaje.

Připojit reakci

pylorus (205) - xxx.xxx.115.186 (?), 11.5.2014 19:47

Zdravim, po 3 letech celkem častého používání (v průměru několikrát do týdne) úbytek kapacity u Lion akumulátorů nepozoruji. Pokud vydrží ještě několik let, budu spokojený. Záleží jaký druh prací děláte a na co vrtačku potřebujete. Například aku řetězovou pilu bych pro své použítí nikdy nekoupil, ale akuvrtačku využívám často (zmíněný SDK a mnoho jiných prací na baráku). 

Zdraví Martin

PS. jednouduchým propočtem se dostanete při 1000 cyklech na životnost akumulátorů zhruba 10 let při občasném, 5 let při častém a 2 roky při velmi intenzivním používání. 

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů