Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Odpady a čističky > Biocleaner BC4 - kal na hladině

Biocleaner BC4 - kal na hladině

plum (1) - xxx.xxx.157.18 (?)
23.5.2020 10:48

Dobry den,

podarilo se Vam vyresit problem kalu v dosedaci casti cisticky? dekuji

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8   

plum (1) - xxx.xxx.157.18 (?), 23.5.2020 10:48
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den,

podarilo se Vam vyresit problem kalu v dosedaci casti cisticky? dekuji

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.117.26 (?), 28.9.2016 14:12
Velmi dekuji za tento prispevek, procetl jsem celou diskuzi a tento vypada zatim nejhodnotneji. Podobne jako ostatni mam problem s vrstvou kalu ve druhe komore tesne za natokovym kosem (mam AT06). Behem uprav na dome jsem musel cov snizit vykon na nejnizsi stupen protoze stavba byla asi 2 mesice neobyvana. Kal jsem vzdy z hladiny vybral sufanem ale po case se utvoril na hladine dalsi. Tez jsem ho vybral ale pri sedimentacni zkousce, presne jak pisete, jsem zjistil ze je v aktivaci kalu asi jen 5% a to uz ho bylo driv kolem 20% (cov mam asi 3/4roku). Tak jsem usoudil ze to bude patrne tim ze jsem jej rucne vybiral prave z povrchu druhe nadrze. Ted uz cov funguje v rezimu standard a s kalem na hladine je to mirne lepsi i kdyz se taky obcas objevi. Tentokrat ho rozhanim do dalsich komor. Tedy nyni zkusim vice prohnat mamutku vratneho kalu ze ctvrte komory do prvni k natoku. Preji vsem at dobre poridi a maji cov opet "ve forme" a omlouvam se za formu psani ale pisu z telefonu...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.19 (?), 28.9.2016 21:43
Pro doplneni jeste jednou pisu jak jsem pokrocil (znovu pisu ze se jedna o cisicku Microclar AT06): Po vcerejsim rozehnani vrstvy kalu na hladine druhe komory do obehu jsem dnes otevrel cov ale protoze to bylo vcera dalsi povlak na hladine se patrne nestacil vytvorit. Otevrel jsem vice ventil mamutky precerpavajici ze ctvrte komory denitrifikace do prvni k natokovemu kosi. Zvysil jsem vykon mamutky i mirnym utazenim vzduchu probublavani pod natokovym kosem a vzduchu cisteni sitka na odtoku. Okamzite se z druhe komory zacal ze dna zvedat promichany kal ktery se zvysenou rychlosti presunoval pres vrchni prepazku z druhe do treti komory. Uz asi za 2 hodiny bylo v druhe komore misto 90%kalu nejakych 80%(urcite mene). Tedy vypada to ze stacilo jen doridit ventily rozvodu vzduchu a situace se zacala velice rychle menit k lepsimu. Jinak je po celou dobu v cov voda na odtoku krasne cista a cov nezapacha ani nezapachala (jen mirne kdyz jsem drive vybiral kal prave z hladiny druhe komory). Uz kdyz byl za mnou technik pri rozbehu cov kdy uz bezela asi 3 mesice (2 osoby v domacnosti) tak rikal ze neni treba jakekoliv bakterie a zbytecnou chemii kupovat ale hlavne pouzivat pravidelne wc a kal se vytvori v cov sam - zadne dovazeni kalu z obecni cov (na coz jsem se ptal telefonicky pred prvnim dnem pouzivani cisticky). Z cov mi tak nejak vyplyva ze je pomerne robustni ale je treba ji obcas "doladit", coz neni problem pro lidi nebojici se problemu ale muze byt tezke pro vsechny co jsou zvykli nic neresit a radeji spolehat na nekoho jineho - temto jakoukoliv cisticku ale nelze doporucit. Kazdopadne je treba mit na pameti ze reseni je takrka ve vsech pripadech velmi jednoduche a rychle a cistirna jakehokoliv typu by se mela bez vetsich obtizi dostat vicemene z jakehokoliv problemu.
Připojit reakci
<...6, 7, 8   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů