Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Odpady a čističky > Vytvoření jímky?

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.147.85 (?)
5.7.2013 21:28

a to je mate okolo zalite betonem?

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Vytvoření jímky?

The_DoctoR (5) - xxx.xxx.175.99 (?), 30.6.2013 19:07
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím. Budu pořizovat chatku, kde není nijak řešen odpad. Co byste mi doporučili? Kolega mi říkal, že to bude nejlépe řešit jímkou. Jak se taková jímka vytváří? Zvládnu to svépomocí?

PS: Připomínám, že na pozemku není ani studna, je tam jen suché wc a vedená elektřina.

Děkuji. Adam

Připojit reakci   

Vytvoření jímky?

The_DoctoR (5) - xxx.xxx.175.99 (?), 30.6.2013 19:11
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

ještě doplním, že voda je do chaty zavedená jen užitková a to čerpadlem z potoka...

Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.132.123 (?), 30.6.2013 19:44
Jímku koupíte plastovou hotovou samonosnou, na sezónně obývanou chatu stačí do 6m3. Cena obvykle kolem 20-25 000. Umístění si musíte rozmyslet podle konkrétní situace, musí tam být možnost zacouvání fekálního auta, je potřeba dodržet spád od záchoda do jímky (2-6%), zda se bude po její horní straně jezdit, jaká je hladina spodní vody atd. Bezodtoková jímka se pouze ohlašuje, není třeba žádat o stavební povolení. Běžně se odpady řeší tak, že se do jímky svádí pouze záchod, odpady z umyvadla, dřezu a vany se svedou do trativodu.
Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.146.58 (?), 1.7.2013 11:15

Nejlevnější řešení je zakopat plast.nádrž v hliníkové kleci.Viděl jsem i septik ze 6 nádrží posvářených do sebe.

Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.175.99 (?), 1.7.2013 14:24

Levnější varianta jak řešit odpad než jímkou není? Přeci jen 20-25tis je celkem dost...:-/

Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.239.6 (?), 1.7.2013 21:59
Levněji než hotovou standardní jímkou se to asi dá realizovat těmi kubíkovými plastovými obaly, to mi připadá jako celkem rozumné a levné řešení (pokud se o tom nikomu nic nepoví, zejména úřadům). Každopádně ale důrazně nedoporučuji různé septiky ze skruží beze dna a podobné "chytrosti", protože příbuzný koupil chatu, kde to bylo takto řešeno, a výsledkem byla nepoužitelná studna (E. colli). Chalupář
Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.146.58 (?), 2.7.2013 14:05

500kč za plast.nádrž se vám zdá hodně?

Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.176.101 (?), 2.7.2013 18:23

mám zakopané výše zminované 1000 l kontejnery v kleci 3 za sebou a již 4 roky to dobře funguje

Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.147.85 (?), 5.7.2013 21:28

a to je mate okolo zalite betonem?

Připojit reakci

Vytvoření jímky?

host - xxx.xxx.110.231 (?), 22.7.2013 16:38

Nedá mi to nenapsat na reakci na zde zmíněné velerady.

1) "Jímka stačí 6m3" - pitomost. Jestli se nepletu tak velká fekální cisterna má 10m3, takže když ti pak přijede s tímhle vysát žumpu, zbytečně pojede s poloprázdnou a odvoz se ti prodraží.

Obecně je moje rada čím větší tím lepší - tady bych ti doporučil tak 11 - 12m3 ať je rezerva.

2) "Plastová nádrž" - brr tohle když ti praskne tak je odepsaná navíc cena 20 - 25k za plastovou nádrž mi přijde sakra hodně. Samozřejmě musíš připočítat cenu za vykopání jámy, tu totiž budeš muset kopat tak jako tak.

Jestli se nebojíš si to udělat sám tak doporučuju si to ručně vybetonovat komplet. Jak už jsem říkal - kopat budeš muset tak jako tak. Půjč si malý bagřík a za odpoledne to máš s minimálníma nákladama hotový. Bednění si uděláš sám, s ocelovýma výztuhama bych si nechal poradit.

3) "Svod ostatní vody do trativodu" - to je za prvý prasárna, za druhý to může ovlivnit kvalitu spodní vody a jestli máš poblíž ty nebo někdo jiný studni tak to bude velký problém, za další myslím, že toto dokonce upravuje nějaký zákon.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů